» »

Firewall v podjetjih

Firewall v podjetjih

Dejk0 ::

Pozdravljeni,

za šolo delam seminarsko nalogo na temi Firewalla in ker nimam nekih praktičnih izkušenj s tem me zanima kako je s tem v podjetjih. Kako imajo to rešena manjša in kako večja podjetja? Skratka prišle bi mi prav kakršne koli informacije iz tega področja..

Hvala

LP

OmegaBlue ::

Kaj točno pa te zanima? Misliš firewall kot namenska naprava z IDS/IPS ali router kot samo usmerjevalnik.

Če narediš hiter prelet ima večina manjših podjetji načeloma v uporabi majhne SOHO routerje, tipa Linksys WRT54GL in zdaj novejše generacije E3000/4200. Toliko da opravljajo osnovno nalogo NAT/PAT naprave (simpl portforwarding). Tukaj kakšnega omembe vrednega firewalla ni.

Malo večja ali podjetja v IT imajo večinoma malo dražje namenske naprave npr. Cisco/Juniper kalibra ali pa mašinco z kakšno izmed router distribucij (m0n0wall,pfsense, ali nekaj linux/iptables based). Te so že sposobne analize prometa in kakšnega IPS/IDS.

Ko pa prilezeš do podjetji večjega kalibra pa ni več "samo eden". Multinacionalke, ISP, podjetja z nekaj tisoč uslužbenci recimo imajo tudi segmentirano mrežo z vmesnimi pregradami.

To je ZELO na grobo in posplošeno za kaj več boš mogel malo bolj specifično vprašat.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Dejk0 ::

Se opravičujem za nekaj dnevno odsotnost... Zanima me kar čimveč o firewallu na splošno. Vem bolj malo o tem in me zanima čimveč...

Voluharr ::

Dejko na tak način ne boš izvedel kaj dosti. Najprej pogooglaj mogoče pod iskalnim nizom požarni zid in potem vprašaj kaj več.

Lenobe pač ne podpiram, če pa ona mene je pa kar fino.

Dejk0 ::

Voluharr je izjavil:

Dejko na tak način ne boš izvedel kaj dosti. Najprej pogooglaj mogoče pod iskalnim nizom požarni zid in potem vprašaj kaj več.

Lenobe pač ne podpiram, če pa ona mene je pa kar fino.


Googlam in delam. Ne pričakujem, da bi podpirali lenobo. Samo zanima me kako imajo pač podjetja to rešeno v praksi. Tega bom bolj malo našel na internetu. Teorije pa ni težko najt...

Sc0ut ::

Poglej internetne predstavitve oseb raznih podjetij in jim pošlji mail, Povej da delaš semianrsko in če bi kdo pomagal.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Voluharr ::

Aha to je pa druga zadeva.

OmegaBlue je izjavil:

Kaj točno pa te zanima? Misliš firewall kot namenska naprava z IDS/IPS ali router kot samo usmerjevalnik.

Ali te mogoče zanima celotna sestava omrežja v podjetju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voluharr ()

Dejk0 ::

Ne vem kako naj drugače povem. Pač uporabo firewalla v podjetjih. Kakšne naprave? Kako deluje? Prednosti, slabosti?
Teorijo sem spisal. Manjka mi samo še to ampak na internetu ne najdem nič pametnega... ;/

Invictus ::

firewall business case

firewall in companies

če iz teh googlovih zadetkov nisi sposoben napisati ene seminarske ...

ne bom komentiral ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router za podjetje 20 ljudi (od tega 10 IT - intenzivni uporabniki)? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10721263 (18240) NeMeTko

omrežna varnost

Oddelek: Informacijska varnost
72222 (2125) sokol2010
»

Cisco 1710 usmerjevalnik in internet hitrejši od 10Mbps?

Oddelek: Omrežja in internet
432629 (2006) Bakunin
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309608 (6637) Spock83
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178013 (6068) madmitch

Več podobnih tem