» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
18 / 58
»»

destroyer2k ::

Vprašal bi če ima kdo corsair vengance k70 in kako se vam zdi.

In če še kakšno drugo mehansko predlagate more biti osvetljena (1 barvna je dovolj), full size in mx blue switch.

issak ::

destroyer2k je izjavil:

Vprašal bi če ima kdo corsair vengance k70 in kako se vam zdi.

In če še kakšno drugo mehansko predlagate more biti osvetljena (1 barvna je dovolj), full size in mx blue switch.


K70 je super, samo ne tista z modrimi ledicami, ker crkujejo, ampak se jih tako in tako ne dobi več.
Če te ne motijo rdeče ledice, ne boš s K70 nič falil, imaš pa še vedno RGB varjanto, ampak ne z MX Blue http://www.reddit.com/r/MechanicalKeybo...

Sem imel K70 z modrimi ledicami, pa so ledice crknile (kar ena za drugo), in sem jo poslal v Corsair kjer so mi vrnili denar. Ledice so bile res edina slabost, ampak z rdečimi in RGB ni teh težav. Tipke so super, izdelava tudi, gumbi za muziko in glasnost so zelo priročni, kvaliteta izdelave je tudi zelo dobra. Na sploh je to ena bolj priporočanih tipkovnic tudi na forumih. Jaz bi jo imel še vedno če bi dobil MX blue z modrimi/belimi ledicami, ampak jih ni več.

Ducky dela tudi dobre tipkovnice, imajo veliko varjant stikala/ledice, si lahko izbereš skoraj poljubno kombinacijo: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ti...
CM storm, tudi Logitech, samo boš MX blue bolj težko našel, pri nas imajo MX brown, dobi se pa še z Logitech Romer-G stikali
Izogibaj se novim Razer tipkovnicam in pa novim Das Keyboard, ker so zadnji model naredili s kitajskimi stikali (za isto ceno kot prej)

Pa malo poglej kje po tujini če so kje ceneje.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

cvick ::

destroyer2k je izjavil:

Vprašal bi če ima kdo corsair vengance k70 in kako se vam zdi.

In če še kakšno drugo mehansko predlagate more biti osvetljena (1 barvna je dovolj), full size in mx blue switch.


Jest jo mam z rdečimi stikali in nemško postavitev in sm jo glih pred kratkim kupu. Men je odlična tipkovnica in bi jo sigurno še enkrat kupu. Kupu sm jo pa zaradi oblike k je dost simpl, ampak drugačna in je fajn za pucat.

destroyer2k ::

Sem si pol kupil corsair 70 z mx-blue in morem povedati da je naravnost fantastična, čeprav je veliko denarja, ampak je vredna vsakega evra.

Master_Yoda ::

Nasel sem Cherry D-91275 tipkovnico, ki bi naj imela ML switche. Je tipkovnica OK, in se mi jo splaca ocistiti, ali ni vredna casa ?

P.S. Ce jo hocem uporabljati na novi masini bi pa se moral nabaviti converter iz PS2 na USB. Bi kaj takega delalo in ali se sploh splaca ?

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

sam imam za svoj ibm m aktiven pretvornik, dobi se ga v tech trade.
Your focus determines your reallity

gregor ::

ali lahko nekdo od vas, ki se dobro spozna na meh. tipk. napiše spisek tipk. ki imajo slo znake, torej da niso nemške, usa, uk ipd.

hvala

LP

huelz ::

Spisek je enak 0.
Obicajno so tiste, ki se prodajajo pri nas, samo lasersko gravirane, kar je pri osvetljenih modelih itak bedarija.

Han ::

Okapi ::

gregor je izjavil:

ali lahko nekdo od vas, ki se dobro spozna na meh. tipk. napiše spisek tipk. ki imajo slo znake, torej da niso nemške, usa, uk ipd.
Podatek ti sicer ne bo nič pomagal, ampak v dobrih starih časih so IBM (oziroma Lexmark) model M imeli tudi tovarniško s č, š, ž, đ, ć.

O.

BorutK-73 ::

Han je izjavil:

Kaj takega ponavadi ne deluje. Ti ga šenkam...

Za te adapterje lahko potrdim da ne delajo, sploh. Ni važno ali je miška ali tipkovnica, ne prepozna nič.

PARTyZAN ::

Da tak adapter deluje, mora imet periferija vgrajeno podporo USB standardu. Tisto, kar deluje so "aktivni" adapterji.

forg0tten ::

huelz je izjavil:

Spisek je enak 0.
Obicajno so tiste, ki se prodajajo pri nas, samo lasersko gravirane, kar je pri osvetljenih modelih itak bedarija.


Če je pravilno gravirana se osvetlitev čisto normalno vidi čez gravirane znake... Recimo pri Logitech G910 se prav lepo vidi osvetlitev na graviranih tipkah. Slo layout pa res ne vem če ima katera mehanska ampak meni osebno sploh ni razlike če je gravirana, sem se že navadil, slovenskih je zmeraj manj.

gregor ::

torej, če se ne da dobit tipkovnic z slo postavitvijo tipk, katere tipkovnice pa se da dobit da imajo DE postavitev tipk in vgravirane naše znake?

kaj je bolje: DE, UK, US ... postavitev tipk, katera se najbolj približa slo tipkovnici

Hvala

LP

Insan3Lik3 ::

DE
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

buneech ::

gregor je izjavil:

torej, če se ne da dobit tipkovnic z slo postavitvijo tipk, katere tipkovnice pa se da dobit da imajo DE postavitev tipk in vgravirane naše znake?

kaj je bolje: DE, UK, US ... postavitev tipk, katera se najbolj približa slo tipkovnici

Hvala

LP

Od navedenih ma samo DE tavelk return/enter.

forg0tten ::

Najbolj podobna je DE ja, velik enter pa ima tudi UK

Zgodovina sprememb…

buneech ::

forg0tten je izjavil:

Najbolj podobna je DE ja, velik enter pa ima tudi UK

Pa res, ja. Good to know.

cvick ::

Kukr sm jest gledov, ma edino nemška enkao postavitev tipk kukr slo tipkovnica (pokončni enter, pa z navrh, pa majhn levi shift)

Jest sm se nemško tipkovnco zlo hit navadu.

xxm0dxx ::

Kaj pravite na Das keyboard 4 professional z mx brown switchi, ali se splača in pa kako glasni so tile brown switchi(ali bi motili koga ki je zraven v isti sobi?)
i5-2500k | 8GB DDR3 | ASUS P8P67 | jetstream gtx 970 |
noctua nh-u12s | samsung 850 EVO 250GB | Define R5
| Samsung Spinpoint F3 1TB | LC Power Metatron LC8650

forg0tten ::

mx brown ne, te so tišji, mx blue pa zbudi vse ;).

issak ::

xxm0dxx je izjavil:

Kaj pravite na Das keyboard 4 professional z mx brown switchi, ali se splača in pa kako glasni so tile brown switchi(ali bi motili koga ki je zraven v isti sobi?)


Kakšna pa je cena? Das keyboard je nasploh bolj neko narejeno ime kot kaj drugega. Kakšen Ducky ali pa Corsair znata biti enaka ali boljša za isto oz. manj denarja. Na forumih niso pretirano priporočane, pa ne da bi bile zanič, samo predrage.

Brown stikala, če daš o-ringe spodaj (oz. jih ne pritiskaš to dna) so tako glasna kot neka običajna dell gumjasta tipkovnica. Tudi občutek je najbolj podoben temu. Stikala sama so tiha, sliši se le če jih tolčeš (tu pa pomagajo o-ringi, ki jih dobiš na ebayu za 3€ iz kitajske)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

melvin ::

baje so pri novejših Das keyboard-ih zamenjali originalne mx switche s cenejšimi kitajskimi.

r3dkv1c4 ::

melvin je izjavil:

baje so pri novejših Das keyboard-ih zamenjali originalne mx switche s cenejšimi kitajskimi.

link?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

melvin ::

pobrskaj par postov nazaj...

forg0tten ::

Samo najnovejše 4C naj bi imele Keith stikala, navadna 4 pro ima še zmeraj Cherry:

http://www.daskeyboard.com/daskeyboard-...
Cherry MX Brown Switch - Tactile Experience

http://www.daskeyboard.com/daskeyboard-...
Brown Switch - Tactile Experience

:o

issak ::

forg0tten je izjavil:

Samo najnovejše 4C naj bi imele Keith stikala, navadna 4 pro ima še zmeraj Cherry:

http://www.daskeyboard.com/daskeyboard-...
Cherry MX Brown Switch - Tactile Experience

http://www.daskeyboard.com/daskeyboard-...
Brown Switch - Tactile Experience

:o


Tako ja, cena je pa enaka kot prej, se pravi za nekaj desetakov višja kot ducky.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Master_Yoda ::

Han je izjavil:

Od PS2-USB adapterjev delujejo takšni:

https://www.mimovrste.com/ostali-kabli-...

https://www.mimovrste.com/ostali-kabli-...

http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_...

Kaj takega ponavadi ne deluje. Ti ga šenkam...


Ja sem vzel nekaj podobnega. Me zanima ce bo delalo :P.

zaburek ::

Pozdravljeni!

Ali obstajajo tipkovnice, ki so samočistilne oziroma lahko očiščene? Kako umazanijo rešujejo na javnih računalnikih (če sploh jo)?

Okapi ::

Na javnih računalnikih nič kaj dosti ne skrbijo glede tega. Sicer pa recimo Logitech dela eno pralno.


Pa ni edini. Guglaj washable keyboard.



Obstajajo pa tudi folije za navadne tipkovnice, ki jih lahko opereš.

BorutK-73 ::

zaburek je izjavil:

Pozdravljeni!

Ali obstajajo tipkovnice, ki so samočistilne oziroma lahko očiščene? Kako umazanijo rešujejo na javnih računalnikih (če sploh jo)?

Že dolgo nazaj sem videl članek o napravi ki očisti tipkovnico ko jo ne uporabljaš. Porineš tipkovnico v napravo in očisti.

zaburek ::

Hvala za vaše odgovore!

issak ::

zaburek je izjavil:

Pozdravljeni!

Ali obstajajo tipkovnice, ki so samočistilne oziroma lahko očiščene? Kako umazanijo rešujejo na javnih računalnikih (če sploh jo)?


Glede na to da je to tema mehanske tipkovnice... K70 se zelo lahko očisti, samo na bok jo obrneš in malo pihneš. Sicer se pa da iz vseh mehanskih sneti tipke in spucati pod njimi, lahko tudi tipke same opereš z vodo (ko so dol s tipkovnice, jasno). Je proces sicer malo daljši, ampak le zaradi odstranjevanje tipk.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

zaburek ::

issak je izjavil:

zaburek je izjavil:

Pozdravljeni!

Ali obstajajo tipkovnice, ki so samočistilne oziroma lahko očiščene? Kako umazanijo rešujejo na javnih računalnikih (če sploh jo)?


Glede na to da je to tema mehanske tipkovnice... K70 se zelo lahko očisti, samo na bok jo obrneš in malo pihneš. Sicer se pa da iz vseh mehanskih sneti tipke in spucati pod njimi, lahko tudi tipke same opereš z vodo (ko so dol s tipkovnice, jasno). Je proces sicer malo daljši, ampak le zaradi odstranjevanje tipk.



Zanimal me je predvsem časovno manj potraten proces čiščenja, še posebej, če moraš to opraviti večkrat na teden. :)

invisuu ::

Saj vem, da nas ni veliko HHKB navdušencev tukaj, ampak PBT Topre space bari so na voljo!

https://www.massdrop.com/buy/topre-pbt-...

Barve so original črna in bela, ter modra/rdeča iz Limited edition control & esc kita.

LP

issak ::

zaburek je izjavil:

issak je izjavil:

zaburek je izjavil:

Pozdravljeni!

Ali obstajajo tipkovnice, ki so samočistilne oziroma lahko očiščene? Kako umazanijo rešujejo na javnih računalnikih (če sploh jo)?


Glede na to da je to tema mehanske tipkovnice... K70 se zelo lahko očisti, samo na bok jo obrneš in malo pihneš. Sicer se pa da iz vseh mehanskih sneti tipke in spucati pod njimi, lahko tudi tipke same opereš z vodo (ko so dol s tipkovnice, jasno). Je proces sicer malo daljši, ampak le zaradi odstranjevanje tipk.



Zanimal me je predvsem časovno manj potraten proces čiščenja, še posebej, če moraš to opraviti večkrat na teden. :)


No sej, K70. Poglej slike na googlu, pa boš takoj videl zakaj je enostavno čiščenje.
Če jo pa hočeš še bolj spucat, pa poglej logitech washable keyboard. Samo ta ni mehanska. Jo pa lahko umiješ pod vodo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Winfast ::

Kupujem mehansko tipkovci, imel bi jo delno za igranje iger, delno pa za pisanje ter delo z raznimi programi.
Odkar sem preizkusil mehansko tipkovnico, me sploh ne vleče več nazaj na membransko, pa tudi če bolj malo igram igre.
Kaj priporočate do nekje 150€ ?

destroyer2k ::

Winfast je izjavil:

Kupujem mehansko tipkovci, imel bi jo delno za igranje iger, delno pa za pisanje ter delo z raznimi programi.
Odkar sem preizkusil mehansko tipkovnico, me sploh ne vleče več nazaj na membransko, pa tudi če bolj malo igram igre.
Kaj priporočate do nekje 150€ ?


Čeprav je nimam dolgo (1 mesec), ampak je prav fenomenalna. Corsair vengence k70.

Naročil sem jo iz www.amazon.de ki te bi prišla 150€, ampak ni RGB osvetlitev.

Winfast ::

destroyer2k je izjavil:

Winfast je izjavil:

Kupujem mehansko tipkovci, imel bi jo delno za igranje iger, delno pa za pisanje ter delo z raznimi programi.
Odkar sem preizkusil mehansko tipkovnico, me sploh ne vleče več nazaj na membransko, pa tudi če bolj malo igram igre.
Kaj priporočate do nekje 150€ ?


Čeprav je nimam dolgo (1 mesec), ampak je prav fenomenalna. Corsair vengence k70.

Naročil sem jo iz www.amazon.de ki te bi prišla 150€, ampak ni RGB osvetlitev.


Lahko nastaviš jakost osvetlitve ? Kako je pa kaj glede glasnosti ?

OldSkul ::

Lahko nastaviš ja, mislim da so 3 stopnje. Glasnost je odvisna od tipa stikala. Jaz imam rjava stikala, niso preglasna.

destroyer2k ::

Kot je zgoraj omenil, sicer imam mx blue, ki je zelo glasna, ampak meni paše tisti click zvok pri blue switch.

Crossfire ::

Winfast je izjavil:

Kupujem mehansko tipkovci, imel bi jo delno za igranje iger, delno pa za pisanje ter delo z raznimi programi.
Odkar sem preizkusil mehansko tipkovnico, me sploh ne vleče več nazaj na membransko, pa tudi če bolj malo igram igre.
Kaj priporočate do nekje 150€ ?

Das Keyboard 4 - Pro ali Ultimate, če ne gledaš dol ko tipkaš. :)
Ako ne boš pogrešal Numpada pa vrži oko še na Filco Majestouch 2 TKL...
Corsair naj dela rame in ohišja raje :) hehe

Winfast ::

Crossfire je izjavil:

Winfast je izjavil:

Kupujem mehansko tipkovci, imel bi jo delno za igranje iger, delno pa za pisanje ter delo z raznimi programi.
Odkar sem preizkusil mehansko tipkovnico, me sploh ne vleče več nazaj na membransko, pa tudi če bolj malo igram igre.
Kaj priporočate do nekje 150€ ?

Das Keyboard 4 - Pro ali Ultimate, če ne gledaš dol ko tipkaš. :)
Ako ne boš pogrešal Numpada pa vrži oko še na Filco Majestouch 2 TKL...
Corsair naj dela rame in ohišja raje :) hehe


Hvala za predlog.

Numpad pa pride pri delu prav, tako, da mora bit.

Crossfire ::

Winfast je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Winfast je izjavil:

Kupujem mehansko tipkovci, imel bi jo delno za igranje iger, delno pa za pisanje ter delo z raznimi programi.
Odkar sem preizkusil mehansko tipkovnico, me sploh ne vleče več nazaj na membransko, pa tudi če bolj malo igram igre.
Kaj priporočate do nekje 150€ ?

Das Keyboard 4 - Pro ali Ultimate, če ne gledaš dol ko tipkaš. :)
Ako ne boš pogrešal Numpada pa vrži oko še na Filco Majestouch 2 TKL...
Corsair naj dela rame in ohišja raje :) hehe


Hvala za predlog.

Numpad pa pride pri delu prav, tako, da mora bit.

V primeru TKL, imaš npr numpad tudi ločeno...vsaj meni je lažje če imam numpad na levi strani, tako da je desna roka cel čas na mišaku.
Na drugi strani pa imaš Das Keyboard še 2x usb 3.0 vhoda in rotacijski enkoder za glasnost (kot na hifi stolpih) in je res posrečena kombinacija...Da o alu ohišju in zelo dobrem občutku ob tipkanju niti ne izgubljam besed. Imam pa modra stikala...

issak ::

Crossfire je izjavil:

Winfast je izjavil:

Kupujem mehansko tipkovci, imel bi jo delno za igranje iger, delno pa za pisanje ter delo z raznimi programi.
Odkar sem preizkusil mehansko tipkovnico, me sploh ne vleče več nazaj na membransko, pa tudi če bolj malo igram igre.
Kaj priporočate do nekje 150€ ?

Das Keyboard 4 - Pro ali Ultimate, če ne gledaš dol ko tipkaš. :)
Ako ne boš pogrešal Numpada pa vrži oko še na Filco Majestouch 2 TKL...
Corsair naj dela rame in ohišja raje :) hehe


Das Keyboard je bolj ime kot kvaliteta. So kvalitetne seveda, samo dobiš za manj denarja enako ali bolj kvalitetno tipkovnico. K70 je ena izmed najbolj priporočanih tipkovnic, in je res super, pa čeprav Corsair.
Imaš pa še Ducky, ravno tako super, pa cel kup modelov in barv (ledic) imaš na izbiro.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Vaseer ::

Tako kot Crossfire imam Das Keyboard 4 Pro, modra sikala. Drugega kot pohvale ne morem reči, pa tudi, če je po mnenju nekaterih predraga. Če bi kupoval še enkrat, bi se enako odločil.

Ganon ::

Kako bi lahko znižal ceno poštnine iz keyboardco.com? Obstaja kakšen posrednik? 21 EUR je kar velik znesek.

qwea ::

Evo še na tretji ducky shine 3 so mi začele crkovat ledice. Vse tri so delovale brezhibno cca. 2 meseca potem pa iz dneva v dan kakšna manj. Sej ne vem če ima sploh še smisel pošiljati nazaj.:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwea ()

Insan3Lik3 ::

rgb ali enobarvne?
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Seljak ::

Ok,da še jaz vprašam. Razer blackwidow ultimate 2013 ali logitech 710? Mislim da imasta obe blue tipke. Najbolj me zanima kvaliteta in morebitne slabe-dobre lastnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()
««
18 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925134 (1338) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212953 (10611) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305772 (2278) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048058 (42668) LordPero

Več podobnih tem