» »

Termostat

Termostat

ameba ::

Živjo,

zanima me, ali lahko ta termostat ( http://www.seltron.si/index.php?mod=pro... ), nadomešča funkcijo časovnega stikala ( http://www.conrad.si/Mini-dnevna-casovn... )


Če se da, me še zanima s katerim postopkom bi lahko nastavil termostat, da bi deloval ob točno določenih urah in bi se kot glavna črpalka izklopil ob 22.00, ker trenutno to ne deluje.

NAVODILA : http://www.seltron.si/docs_products/1T1... ( na strani 9 sem izbral program 1, vendar zadeva ne deluje ).

Ne vem kaj delam narobe.


Hvala za pomoč

Duhec ::

Saj to je časovno stikalo in se vklaplja in izklaplja glede na izbrani program.
Pri Pr1 se tako med tednom (1-5) kot med vikendom (6-7) vedno izklopi nazadnje od 22h. Očitno ti nekaj drugega ne dela.
Preveri, če sta ura in dan v tednu nastavljena pravilno.
Preveri, če imaš črpako pravilno zvezano (slika 28a).
Počakaj na čas (glede na izbrani program Pr1), ko je črpako možno pognati (sonček) in termostat zasukaj skrajno desno (na max. temp), da se vklopi rele, kar se vidi skrajno desno na ekranu (ON) in tudi sliši kot en "škljoc". :)
Potem preveri v kurilnici, če se črpalka dejansko tudi vklopi. Če se ne, imaš mogoče narobe zvezano.

ameba ::

Najlepša hvala za odgovor. Bom preveril in nato poročam.

ameba ::

Na novo sem šel čez inštalacijo, v termostatu pogledal če je zvezano po sliki 28a, zresetiral termostat, ter nastavil Pr1 in zadeva deluje. :-)

Hvala za pomoč

logit ::

diavolo mam isti termostat in ga skušam spravit na električno peč pa mi ne uspeva. Iz peči imam dve žici modra (pod napetostjo) in rjava (ni pod napetostjo). Kako naj to povežem? Modro na 1,2, ali 3? Kam pa rjavo? Sem laik glede tega, vendar zelo previden. Hvala.

Duhec ::

Bodi bolj jasen okoli električne peči ali nariši kaj hočeš vklapljati/izklapljati.
Rele v tem sobnem termostatu je samo do max. 2A pri 220V~ napetosti (glej navodila/teh.podatke na zgornjem linku).
Torej direktno kake peči/grelca, ki presega to moč=U*I, ni govora, da bi vklapljal/izklapljal brez vmesnega močnostnega releja/kontaktorja.

logit ::

Želim kontolirati vklapljanje/izklapljanje s temperaturo. Z vnaprej določenimi programi ali izbrano dnevno/nočno temperaturo.
Gre se za električno peč Vaillant eloBLOCK VE 9 KW. Shema je spodaj.
Za sobni termostat piše 230V /0,1 A. Za shemo termostata glej zgoraj navodila diavola (stran 19).
Peč sicer ima svoj obratovalni termostat (glej shemo), ampak bi rad samostojno, iz drugega prostora kontroliral temp. in določal režim prižiganja in ugašanja.
Torej, kako naj povežem.
Hvala.

balocom ::

logit je izjavil:


Peč sicer ima svoj obratovalni termostat (glej shemo), ampak bi rad samostojno, iz drugega prostora kontroliral temp. in določal režim prižiganja in ugašanja.


Poizkusi z vezavo med HDO in N (če je realno stanje identično tisti na shemi boš tako upravljal z notri vgrajeni kontaktorjem), poveži jih pa na delovni kontakt termostata.
Na lastno odgovornost seveda, sicer pa bolje poglej v navodila kje piše kako priključiti sobni termostat.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21264974 (4782) zpza
»

"logični IN" električno stikalo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
336709 (3983) kondezator
»

"toplotno stikalo" ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
249357 (7865) fpbs
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821252 (13097) vinetu
»

izdelava avtomatske klime v avtu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
345107 (3828) korenje_ver2

Več podobnih tem