» »

HTML stran na splet

HTML stran na splet

zero22 ::

Delam spletno stran z dreamwe., pa kr sm bol začetniški me sam zanima kaj morn nrdit če recimo delam na svojmu compu pa shranjujem, mi vrže lepo vn na netu pač kar delam. Če pa hočm na drugmu compu naprej delat npr v šoli, moram pa kaj nrdit.?. ker to se zdj na comp shranjuje ane. če me razumete kaj sploh hočem povedat=)
  • spremenil: Mavrik ()

RockyS ::

Če imaš samo html potem celotno mapo v katero shranjuješ html datoteke prekopiraš na USB in jo pač nosiš okrog. Navadne HTML datoteke lahko zaganjaš kjer koli.

Yohan del Sud ::

V bistvu ne, ker Slo-tech ni (in upam tudi ne bo) sms portal. 8-O

Ampak ok, že nekaj časa nisem delal s tem programom, zato samo splošen napotek. Štartaj eno stran, ki ti dela na "netu". Poglej v vnosno vrstico brskalnika (tisto zgoraj, kjer včasih piše facebook.com/innekaj ali youtube.com/nekaj). V lokalnem načinu ti bo zapisalo pot do mape, kjer lokalno to je shranjeno. Najbrž bo sedaj tam gori pisalo nekaj v načinu file://localhost/C:/Users/itd. Tisto za C (ali D, E, F) je kraj, kamor imaš zadevo spravljeno. Pobrskaj v raziskovalcu. Shrani to vse zatem na ključ in odnesi na drug računalnik, pa bo delalo.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Marat ::

js za to uporabim dropbox :) sam v šoli to glih ne moreš uporabit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

technolog ::

Načeloma so HTML datoteke tekst, ki ga lahko urejaš kjerkoli, kjer je urejevalnik besedila, tudi beležnica je dovolj dobra za to.

Drugače ti pa svetujem, da pač dreamveawerja ne uporabljaš, ker ni zastonj. Poglej si kak BlueFish al pa Notepad++.

http://bluefish.openoffice.nl/

zero22 ::

technolog je izjavil:

Načeloma so HTML datoteke tekst, ki ga lahko urejaš kjerkoli, kjer je urejevalnik besedila, tudi beležnica je dovolj dobra za to.

Drugače ti pa svetujem, da pač dreamveawerja ne uporabljaš, ker ni zastonj. Poglej si kak BlueFish al pa Notepad++.

http://bluefish.openoffice.nl/


mam original

technolog ::

Sej ni pomembno, fora je, da je to en pošastno velik program, ki ga ne moreš nositi s sabo na ključku.

Če se pa usmeriš v en program, ki je tak, ki ga lahko poganjaš s ključka, boš dejansko povsod imel tako okolje, kot si ga navajen doma.

Marat ::

ja sej point je da ma sam workspace na ključku, ne pa celga programa

technolog ::

Ja, sej točno to je problem, tako kot sem jaz zastopil.

Kot sem napisal, če hočeš imet isto kot si navajen (dreamweaver), potem rabiš tudi na ciljnem računalniku ta program. Zato sm mu priporočil alternativi (bluefish in notepad++), ki ju lahko nosi s sabo.

zero22 ::

kaj pa pol ko narediš npr. celotno zadevo da imaš celo stran urejeno..Rabiš domeno ali kako je potem s tem nareto?..

Marat ::

ja če hočeš dat na internet rabiš prostor na strežniku in domeno. Lahko pa zadevo poganjaš lokalno (to pomeni samo na tvojem računalniku), za kar pa priporočam XAMPP

technolog ::

Ne rabi XAMP, če ima statične HTML strani.

Druače si pa poglej, obstaja oromno brezplačnih internetnih gostovanj - ne rabiš niti domene - vse zastonj.

zero22 ::

technolog je izjavil:

Ne rabi XAMP, če ima statične HTML strani.

Druače si pa poglej, obstaja oromno brezplačnih internetnih gostovanj - ne rabiš niti domene - vse zastonj.



ok tnx..bom pregledu mal.

zero22 ::

zdej edin kar me še zanima je to ko js to zdj delam na dveh compih..mal doma mal na praksi..zdj na praksi mam 22 colski monitor, doma pa 17. zdj pa ko dam na on comp je use tak majhn ko zaženem u spletu in pa kontra pr seb doma so pa seveda večje slike=).. pa nacentriran nimam pol spt nč.

black ice ::

Marat: obstaja tudi web interface za Dropbox
zero22: uporabljal dinamične enote za velikost elementov

Gandalfar ::

zero22 ::

ka mogoč kej vete kako je z anketo kej v dreamweaverju?..napisal sem okol 15 vprašanj in
pa za možne odgovore sem uporabu radio buttons..sam kk bi tdj zrihtu da bi nakonc ko rešiš celo
anketo vrgl vn ka si naredo napačno in kaj prav?..sm že iskal kar precej glede tega sam mi še ni
ratal=)

black ice ::

Uporabiš Javascript in/ali MySQL za beleženje rezultatov ankete.
V obeh primerih boš moral napisati kodo, zato drag & drop način ni ustrezen.

zero22 ::

black ice je izjavil:

Uporabiš Javascript in/ali MySQL za beleženje rezultatov ankete.
V obeh primerih boš moral napisati kodo, zato drag & drop način ni ustrezen.


a maš usaj kak primer

black ice ::

Obstaja ogromno tutorialov. Začni pri osnovah, recimo na spletni strani W3schools.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XHTML povezava

Oddelek: Izdelava spletišč
211487 (1229) HardFu
»

notepad ++

Oddelek: Izdelava spletišč
232386 (1441) alen1
»

Internetna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
535727 (4915) Mipe
»

problem s č-jem

Oddelek: Izdelava spletišč
91341 (1127) mte
»

spletna stran v photoshopu

Oddelek: Izdelava spletišč
252177 (1668) CaqKa

Več podobnih tem