» »

spletna stran v photoshopu

spletna stran v photoshopu

itsmeanthony ::

Naj mi nekdo pove, kak naj jaz na ftp naložim stran, ki sem jo nardil v photoshopu. Jaz sem prekopiral recimo na ftp.volja.net pa stran ne deluje. :D

Backup22 ::

Ha?!

Kaj si naredil v PS? Design?
//

itsmeanthony ::

Ja obliko strani pa sn pol slice nardil za gumbe ne pa sem shrano pol pod save as web nekak tak.

[X] ::

Če si v Photoshopu slučajno šel pod meni File in izbral Save for web (nekako tako piše...) potem te moram razočarati, da photoshop ne zna iz slike narediti html kodo, save for web se uporablja za optimiziranje barvne palete s katero boš sliko shranil.

Zadevo, ki si ustvaril v photoshopu izreži-obreži in vsako sliko posebaj shrani, odperi dreamweaver in s tabelami, katerih odzadja lahko nastavis tiste "obrezane" lisčice, sestavi ponovno sliko kot si jo imel v photshopu. Mogoče se sliši nekoliko zapleteno, ker nisem najboljši predavatelj, pa vendar ni.
Nikol ga ni dovol, piva...

Tody ::

PA vendar se lahko dragi avtor teme, malce razlgedaš pretegneš vrat in miškin kolešček in ugotoviš da zoraj piše UVOD V SPLETNE STRANI in glej ga zlomka kar naenkrat ti bo vse jasno...

drGREGEC ::

Zakaj pa PS ne more naredit HTML dokumenta?

Brilko ::

Zakaj pa PS ne more naredit HTML dokumenta?

Zakaj pa ti hladilnik ne skuha toplega obroka? Zato ker ni temu namenjen.

Pejdi malo raziskovat ta svet www-ja. ;)

drGREGEC ::

Dej Brilko ne delaj se pametnega.

Pomoje je problem, da html datoteki ki jo je ustvaril s PS-jem(če jo je sploh) ni ime index ali nekaj podobnega kar ima server nastavljeno.

itsmeanthony ::

Tnx za odgovore, sej zaj sem jaz to pogruntal, tako da ni panike. Drugače pa če že ne gre pa delam tak ko je reko [X]. Delam sicer drugače v frontpage 2003 ker mi je še dreamweaver malo čudn, ker ga ne obvladam dovolj. Aja pa še nekaj to ti naredi kot html dokument. vsaj shrani tak ker lahko gumbe že nastaviš kot hyperlink pa te fore.
:D

Zgodovina sprememb…

McAjvar ::

@drgregec: 8-O ma kaj je s tabo, clovek?! brilko ti je povedal, kako je, ti pa kvackas kozlarije dalje?

photoshop NI namenjen izdelavi spletnih strani (beri izdelavi html datotek, etc. se vedno pa lahko v njem naredis design). photoshopov save for web je namenjen striktno izdelavi za splet optimiranih graficnih datotek. gif, jpg, png. in ce menis, da na "html" datoteka, ki jo sproducira ps in se klice npr. index.png, ni pravilno poimenovana in ne vidis problema, dvigujem roke :(
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

drGREGEC ::

A zezate vi mene. Pa pravte vi noobi meni da PS ne more html datoteke naredit?

Tody ::

ja pa kaj, word zna tud narest HTML stran oz shranit jo. Celo dodajaš lahko karkoli ti paše slike tekst in podobno. Srečno pri standardizaciji stran !! Ali ti je čisto vseeno kako tvoja stran zgleda pri drugačnih nastavitvah, važn da je teb lepa ?

Iztok Smolic ::

Heh :)

Ps ima orodje imenovano "slice tool" s katerim se dejansko da narest html tabele v njem in se neke druge fore - sm pusti to raje pri miru, razen slice toola ni prevec uporabno :\ . Zlo vredu tutorialcek na kak način lahko delaš je tukaj: 1 del , 2. del , 3. del

Drgač pa prosim uporablaj iskalnike, strani podobne pixlarju, 3delavnici in ne takoj sprasevat po forumih.
-----------/------------

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Kakor jz vem zna PS use razrezane slikce lepo uvrstit v tabelo, ki je HTML 4.0 valid....Za XHTML mors pa se pat tagov zakluct.

Kot drugo pa pa pograjal zadno vrstico izisilverjevega posta, in vse, ki pisejo podobno sranje.
Ce bi vsak prvo stvar poiskal bi bil forum 3/4 manjsi. Na netu je pomoje 90% problemov ze resenih, na tiste, ki niso pa dvomim, da bo naletel kaksen uporabnik S-Tja.

Torej, ce te kaj zuli, in ni odgovor ZE na forumu. Vprasaj.

Matev ::

z fotošopom delaš jpg ali gif (mogoče tudi png ali bmp, tif...) datoteka

grafične slikce ali slike

fotošop je za FOTOGRAFIJE in posledično tudi za grafične elemente

html kodo pa narediš v drugem programu - jih je malo morje
od "worda" do "notepada" če samo dva najbolj čudna izpostavim

Brilko ::

Notepad je daleč od tega da bi biu čuden. Je najbolj profesionalno orodje za izdelavo spletnih strani. Ampak se najdejo pa še kakšni programi, ki so mu z nekaj dodatki seveda kos.

Ampak da je pa Notepad čuden, pa vprašaj folk, pa ti bo pvoedau. Jst še vedno približno 10-20% delam v notepadu spletn strani. In to sicer predvsem pri akkem popravljanju ko odprem na izi v notepadu, drugače včasih sem ga pa uporabljal skoraj za celo stran.

alum ::

zakaj za vraga bi delal v notepadu, ce imas zato programe, s katerimi je delo x krat olajsano...al je to in?:\

ne vidim ene prednosti, ki bi jo imel notepad napram npr. dreamwaverevemu code editorju (se sintakso mas pobarvano, da sploh ne omenjam, da je koda dosti lepsa)...notepad niti ni eksplicitno namenjen za izdelavo spletnih strani, zato ne vidim razloga, da bi strani delal v notepadu...razen mogoce res za kaksne manjse popravke, da ne kuris prevec rama>:D

Matev ::

no tale notepad je bil zgolj tko omenjen - ker se lepo sliš

poanta je bila pa ta da fotošop NI za html

fotošop je za slike

notepad pa tudi če smo že pri stvari ni ravno nekaj kar ne bi imeli tudi profi urejevalniki html-ja

notepad je bolj nek kulten program

Brilko ::

Notepad je osnova vsakega editorjaNo tole še, pol pa če se nadaljuje v pravi smeri.

V notepadu je koda najlepša, glede na kater koli drug program, ker kodo pišeš sam, če pa neznaš pisati lepe, pravilne kode, pa ni moj problem.

Ravno DW and stuff ti kr nameče kodo... tak da to je to. Sam uproabljam PHP Expert Editor in sem zelo zadovoljen. Mislim da DW nisem zagnal že lep čas (nevem če mam zdele sploh inštaliranega). :D

ZetaNeo ::

drgregec prav imaš, če se da pomagat se pomaga, ne pa norce delat. Vsak ko pride na forum in nekaj vpraša sigurno ni brez veze vprašal, ali pa prosil je pa za pomoč ker sam ne ve kako naprej. Zato pa pomagajmo si....:D
No na to temo naj nekaj napišem. Photoshop je za obdelavo pripravo in izdelavo slik, se pravi grafik. V photoshopu lahko narediš oblikovanje spletne strani kot celote, potem se le ta razreže, gumbi se naredijo v več variantah (npr 3 različne barve)...
Sedaj pa najpomembnejše kar ni nihče napisal...
Paket Adobe Phptoshop vsebuje še en program in sicer Adobe ImageReady... v samem photoshopu se preklopi v ta program... odpre se v novem oknu...in sedaj lahko tukaj uredite vse stvari z gumbi in povezavami ...zadevo lahko preizkusite in pogledate direktno iz Imageready v brskalniku in ga tudi shranite v html obliki. V samem paketu Adobe photoshop je tudi primer ene web strani.
Zato pa naj sedaj za epilog ponovim en stavek ki sem ga prebral na tem forumu
" Zakaj pa ti hladilnik ne skuha toplega obroka? Zato ker ni temu namenjen." jaz pa pravim
"Le čevlje sodi naj kopitar"
Pa veliko uspeha pri postavljanju spletnih strani.

P.S. _Housy tebi pa predlagam, da da si res prebereš nekaj v osnovah html in ostalih web strani, ker zadeve so precej obsežne in jih je nemogoče razložiti na takem forumu.

LP

Backup22 ::

Brillko => zakaj bi kodo pisal v notepadu, če lahko npr. neko večjo tabelo v DWju nardiš v 5s? Notepad je izključno za učenje... če pa ti pišeš 20 HTML fajlov v notepadu delaš predolgo... Za php in ostalo je že ql.. za navaden HTML pa DW rula!
//

Brilko ::

Še kak dober "pregovor"? >:D

Dzonson ::

Backup22: a je DW zastonj?

Pegaz ::

Seveda, če si rožico zrihtaš. Drugače pa ne:D

Backup22 ::

Ne ni zastojn. Mislim da je 30 dni trial or sth.. Je Photoshop zastojn? Ne, pa je vseeno najboljše orodje za grafiko.. Vse kar je dobro je nažalost za plačat (WIN OS)... zato pa so cracki, key-generatori & stuff...>:D
//

CaqKa ::

a ste malo offtopic zašli?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev apache-ja v linuxu?

Oddelek: Izdelava spletišč
51068 (885) Housy
»

Apache server slo navodila?

Oddelek: Omrežja in internet
71381 (1283) z15ky
»

Webpage help

Oddelek: Izdelava spletišč
101237 (1098) Penny
»

MySQL & SQL baze

Oddelek: Omrežja in internet
83304 (3238) Sahel
»

Web server

Oddelek: Omrežja in internet
91131 (688) Jackass

Več podobnih tem