» »

notepad ++

notepad ++

ursula100075 ::

Mi lahko kdo pove kje najdem dobra navodila za Notepad ++.

Tody ::

Seveda, izvoli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

ursula100075 ::

Hvala ampak te sem že vidla pa sem mislila, da ima kdo kaj bolj enostavnega.

t3hn0 ::

kaj te pa zanima? kajti np++ se mi zdi dokaj enostaven program...vsaj kakor ga jaz uporabljam...to je za pisanje php, html, css, urejanje raznih fajlov...
^.^

ursula100075 ::

osnovno oblikovanje strani. Morala bom zamenjati iz Dreamweawerja na NP++, pa se moram počas mal pripravit. Kakor sem vidla se piše vse v kodi - se ne da nikjer drugače oblikovati al pa vsaj videt kaj sem napisala.

t3hn0 ::

ja, np++ ni "wysiwyg" editor (na stil dreamveawerja). kodo je treba pisati na roko :)

z malo vaje, ti itak pride html v kri in to ni vec problem. vsaj malce bolj poznas spisano kodo...
^.^

ursula100075 ::

ja, a potem imaš kakšen bolj enostaven začetniški vodič. Saj ne da se bojim kode samo začetek bo lažji. :)
Najprej da vidim osnove nadaljevanje je potem stvar prostega časa.

mte ::

Osnove kodiranja html/css dobiš na w3schools.com. Tudi kot referenca je to zelo uporabna stran.
Za uporabo pristopov pa si poglej alistapart.com. Za začetek bo dovolj, sprotne probleme pa itak rešuješ preko googla in si shranjuješ uporabne povezave.
lp

tec ::

Ce se gre samo za menjavo za freeware urejevalnik, potem zamenjaj np++ za NVU

Gost ::

Aptana se mi zdi še boljši nadomestek NVU-ju.

Nič pa ne prekosi Dreamweaverja. :) Ostani kar na njem.

Atos ::

Tudi tukaj glas za Aptano. Sicer še ma neke buge tu pa tam, vendar je dokaj dober nadomestek Dreamweaverja (sicer še kljub temu ni to)

Baja ::

v DW preklopi na dual nacin (vidis kodo in stran). tako bos vidla kaksno kodo ustvarjas s klikanjem, oz. ko pises kodo takoj vidis kaj si ustvarila s tem.

DuleKrtola ::

Si bom sposodil temo. Ne najdem kje se v notepad++ nastavi prikaz .nfo fajlou. Samo te mi odpre s črnim ozadjem in belim textom, js bi rad da mi prikazuje kot ostale txt fajle.

alen1 ::

Jaz imam tudi eno vprašanje glede notepad++. Kako nastavim v windows7, da se mi ne pojavi vedno opozorilno okno ko hočem zagnat. Opazil sem tudi, da se mi vse nastavitve resetirajo ob ponovnem zagonu.

DuleKrtola ::

Js na win7 nimam težav, lah ga probaš zagnat v compatibility mode. Desni klik na .exe fajl, properies.

Pa moje vprašanje, anyone?

imagodei ::

Iz Dreamweaverja na notepad++ 8-O

To je tko, kot da bi avtomatsko pnevmatsko kladivo zamenjala za dleto in kladivo...
- Hoc est qui sumus -

alen1 ::

Še vedno mi kaže tisti ščit na ikoni bližnjice na namizju. Kaj bi to pomenilo? Zanima me kako dam note pad v ta meni, da ko z desnim klikom kliknem npr. na html datoteko in se mi pojavi tam v meniju kot prej na XP-jih. Sedaj morem klikat stalo odpri z pa izbrat program...

win64 ::

Jaz imam tudi eno vprašanje glede notepad++. Kako nastavim v windows7, da se mi ne pojavi vedno opozorilno okno ko hočem zagnat. Opazil sem tudi, da se mi vse nastavitve resetirajo ob ponovnem zagonu.


odkljukaš: za ta program ne kaži več sporočil, ki je na obvsetilu
Drugače pa pod lastnostmi datoteke spodaj gumb odblokiraj.

t3hn0 ::

jumo: za nfo ti priporocam programcek "damn nfo viewer"

drugace pa ce mislis bolj resno delat s spletnimi stranmi je kar nujno da obvladas (vsaj) html+css
^.^

alen1 ::

Kako bi pa lahko spravil pri windows7 64 bitnem, da se pojavi v tem meniju ob desnem kliku na datoteko? Videl sem da na 32 bitnem (na faksu) da je za deva v tem meniju pri meni pa ne.

t3hn0 ::

to se da pri instalaciji vklopit (verjetno "add to context menu" oz. podobno)
^.^

Uros!no ::

Alen1, meni dela po defaultu na Win7.

alen1 ::

Ne ne da se vklopit add to context menu sem prav gledal. @Uros!no a na 32 bitih to?

alen1 ::

Sem nastavil. Za vse ki imajo iste težave http://notepad-plus.sourceforge.net/uk/... in potem "Explorer context menu entry (right click)" Potegnite si dol za 32 ali 64 bitno različico. Prekopirajte obe datoteki iz .zip mape v mapo kje imate inštaliran notepad++, zaženite run.exe, nastavite si po želji in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alen1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brezplačni program za izdelavo spletne strani

Oddelek: Programska oprema
4620645 (8351) m!cho
»

CSS editor 2011

Oddelek: Izdelava spletišč
192368 (1896) Ziga Dolhar
»

Namesto dreamweaverja

Oddelek: Izdelava spletišč
151248 (1248) opeter
»

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
282437 (1967) Road Runner
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712579 (11772) Ziga Dolhar

Več podobnih tem