» »

problem s č-jem

problem s č-jem

jkocja5 ::

mam eno spletno stran v html-ju pa se na internetu noče prikazat črka č, razen če kliknem v brskalniku pogled > kodiranje znakov > srednjeevropsko pol se pa spet spremeni na prejšnje stanje, ko kliknem kakšno podstran.

Kako to popravim?
življenje ni praznik, je šolski dan

pac3k ::

Uporabit moraš ustrezen nabor znakov (oziroma ga moraš določit na začetku HTML datoteke).

Jaz uporabljam tegale pa mi dela vse :)
[meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250" /]

Namesto [ ] daj znaka za manjše in večje. ;)

Drugače pa lahko v skrajni sili č napišeš kot ASCII (mogoče ni ravno ASCII) znakec z zaporedjem zankov: č

EDIT: zaporedje zankcev se je spremenilo v č, zato imaš tukaj s presledki napisane: & # 2 6 9 ;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pac3k ()

opeter ::

Raje uporabi ISO-8859-2 ali pa UTF-8. Na ne Windows mašinah imaš lahko probleme pri prikazu CE znakov.

jkocja5 ::

hvala za pomoč

že dela
življenje ni praznik, je šolski dan

mte ::

Tudi jaz svetujem utf-8 zaradi kompatibilnosti. Za kakšno enostavno stran je verjetno vseeno, ampak če boš kaj delal s tem naprej se boš že še znašel v težavah.
Za utf-8 rabiš najprej v urejevalniku html-ja nastavit, da boš pisal v utf-8 (če te podpore nima, je urejevalnik zanič), potem pa v zgornjem meta tagu zamenjaš charset=windows-1250 v charset=utf-8. Seveda moraš to narediti še pred pisanjem č-jev po dokumentu, urejevalniki ponavadi ne pretvarjajo direktno. Kar zna bit neprijetno, če naletiš na težavo sredi izdelave strani, ravno zato svetujem utf-8 še pred tem.
lp

R33D3M33R ::

A obstaja kak konverter, ki bi dokumente, ki so bili shranjeni v windows-1250 kodnem naboru pretvoril v UTF-8? Gre za veliko datotek, tako da bi bilo ročno pretvarjanje muka, da je ni večje.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

netanyahu ::

jkocja5 ::

dal sem moje strani na internet pa se pol kar samodejno vključi UTF-8, čeprav imam v napisano windows-1250 > kaj je narobe

nekdo je omenjal, da ima dober html urejevalnik možnost, da na začetku nastaviš kodiranje znakov
zanima me, kateri urejevalnik ima to

hvala za pomoč
življenje ni praznik, je šolski dan

R33D3M33R ::

Mogoče pa strežnik forsira utf-8. Kontaktiraj administratorja naj to preveri in izklopi default charset.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

mte ::

Evo, so že problemi z windows-1250 :)
ti raje na strežniku pusti utf-8 in nastavi editor. Nič nisi povedal kaj trenutno uporabljaš, zato ti na blef predlagam Notepad++ (naj te ime ne zavede, to je daleč boljše od običajnega notepada).
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] encoding niza

Oddelek: Izdelava spletišč
173656 (1571) BivšiUser2
»

[XAMPP] Server se polomi ob čšžđć

Oddelek: Izdelava spletišč
91487 (1320) alexa-lol
»

Linux charset?

Oddelek: Izdelava spletišč
91120 (991) Preseren
»

šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
252849 (2353) jerneju
»

Prikaz šumnikov z UTF-8 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
88991 (8865) Person

Več podobnih tem