» »

Dobiček Microsofta nespremenjen, kupci čakajo na Windows 8

Dobiček Microsofta nespremenjen, kupci čakajo na Windows 8

Microsoft - Microsoft je drugi kvartal v fiskalnem letu 2012, ki se je končal konec decembra, sklenil z rahlo rastjo prometa in nekoliko nižjim dobičkom, so sporočili iz Redmonda. Čisti dobiček je znašal 6,62 milijarde dolarjev, kar je za manj kot odstotno točko slabše kot leto pred tem. Promet se je zvišal za pet odstotkov in dosegel 20,9 milijarde dolarjev. Rezultati so torej tik pod rekordnimi ravnmi, dasiravno jih je izvršni direktor Steve Ballmer označil le kot trdne. Še boljše pa pričakujejo letos, saj bodo predstavili kopico novih izdelkov, med katerimi je najteže pričakovan Windows 8, ki bodo poganjali povpraševanje v drugi polovici koledarskega leta (začetek fiskalnega leta 2013).

Poglejmo si rezultate po petih divizijah, v katere je podjetje razdeljeno. Tradicionalno največji delež odpade na Business Divison, ki skrbi za pisarniški paket Office in njegove pritikline. Ta je zabeležila 6,28 milijarde dolarjev prihodkov, kar predstavlja triodstotno rast (oziroma sedemodstotno, če odštejemo časovne razmejitve za Office 2010 v lanskih bilancah). V zadnjih 18 mesecih so tako prodali 200 milijonov licenc za Office 2010. Na drugem mestu sta skupaj Windows & Windows Live, kjer so ustvarili 4,74 milijarde dolarjev prihodkov (šest odstotkov manj), in Server & Tools, kjer so ustvarili 4,77 milijarde dolarjev (11 odstotkov več). Microsoft je do danes prodal 525 milijonov licenc za Windows 7, tempo pa počasi usiha, za kar je krivo pričakovanje Windows 8, ki bo izšel letos. Ta kani krepko popraviti poslovni izid svoje divizije. Divizija Entertainment & Devices je najbolj povečala obseg poslovanja, saj so promet za 15 odstotkov povečali na 4,24 milijarde dolarjev. Najmanjša Online Services, ki skrbi za iskalnik Bing, je s 784 milijoni dolarjev beležila 10-odstotno rast prometa.

Zanimivo je, da se je delež prihodkov, ki jih ustvarijo s prodajo Windows, skrčil na najnižjo raven v zadnjih dveh letih. Glede na skorajšnji izid Windows 8 je to pričakovano dogajanje, saj je predhodni minimum Microsoft dosegel konec fiskalnega leta 2009 tik pred izidom Windows 7, ko je prodaje Viste prinesla vsega petino prometa v hišo. V četrtletju po izidu Windows 7 pa se je številka dvignila na 36,3 odstotka. Sedaj je ta delež 22,7-odstoten.

35 komentarjev

Spc ::

Windows 8 bodo vredu za kakšen tablet ali telefon.
Za PC pa so totalno zgrešeni produkt.
 

Blisk ::

to ne bo držalo, ne čakamo na windows 8. Ker kolikor sem bral bo windows 8 zaklenil pc samo na uporabo windowsev, v tem primeru, pri nas ne bo windowsa 8.

Spc je izjavil:

Windows 8 bodo vredu za kakšen tablet ali telefon.
Za PC pa so totalno zgrešeni produkt.

microshi.. bi rad naredil univerzalen produkt, ampak s tem izgubljajo kredibilnost in profesionalnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

LuGi ::

Blisk je izjavil:

to ne bo držalo, ne čakamo na windows 8. Ker kolikor sem bral bo windows 8 zaklenil pc samo na uporabo windowsev, v tem primeru, pri nas ne bo windowsa 8.

Spc je izjavil:

Windows 8 bodo vredu za kakšen tablet ali telefon.
Za PC pa so totalno zgrešeni produkt.

microshi.. bi rad naredil univerzalen produkt, ampak s tem izgubljajo kredibilnost in profesionalnost


Zaklep bo veljal samo za ARM stroje.. vsaj tako sem nekje prebral

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Spc ::

Microsoft je videl kako dela apple in sedaj koče vse kopirat (krast) od apple-a.
Ker ima apple svoj "ecosystem" ga sedaj hoče še microsoft ampak se bo microsoft z to potezo vstrelil v lastno nogo.

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

LuGi ::

Ker? Tistih 1% uporabnikov hoče (OtherOS) Linux :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Zmajc ::

Koliko sem jaz seznanjen Microsoft ne bo zaklenil desktop mašin. Zaklenjene bojo samo ARM mobilne naprave in tableti kjer bo po defaultu nameščen win8.

Spc ::

Jaz sem bral nekje na internetu, da bi naj bil zaklenjen tudi pc (x86, x64) samo trenutno ne najdem linka.
 

gruntfürmich ::

hmmmm, tudi meni se zdi da kupci NE čakajo na windows 8. razen na telefonih, kar pa imho ni zajeto v naslovu.
win 7 je praktično vse kar potrebuješ za nadaljnih 5 let, če si sedaj zamenjal komp in periferijo...
če pa m$ misli da bodo uporabnike z winXP dokončno prepričali da kupijo win 8 in da bodo praktično vsi migrirali pa se imho motijo. hudo motijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

P4ajo ::

@vsi
1. Windows 8 bo na namiznih računalnikih ponujal tudi "običajen" vmesnik, tako da kar se tega niče ne bo za namizne računalnike nič manj primeren kot ostali do sedaj.

2. Na Windows zaklenjeni bodo vsi računalniki, razlika je samo ta, da bi na x86 bil možen izklop tega zaklepa, medtem, ko Microsoft na ARM niti možnosti izklopa zaklepa naj ne bi dovolil.


Sicer pa nič novega... logično, da pred izidom nove verzije ne boš pospešeno kupoval stare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

Blisk ::

LuGi je izjavil:

Blisk je izjavil:

to ne bo držalo, ne čakamo na windows 8. Ker kolikor sem bral bo windows 8 zaklenil pc samo na uporabo windowsev, v tem primeru, pri nas ne bo windowsa 8.

Spc je izjavil:

Windows 8 bodo vredu za kakšen tablet ali telefon.
Za PC pa so totalno zgrešeni produkt.

microshi.. bi rad naredil univerzalen produkt, ampak s tem izgubljajo kredibilnost in profesionalnost


Zaklep bo veljal samo za ARM stroje.. vsaj tako sem nekje prebral


Menda da ne. Zadeva naj bi delovala nekak tako. Da ko naložiš 1x gor windowse je konec. Lahko na tisti napravi uporabljaš samo še windowse, razen če bo obstajal kak crack, ki bo zadevo onesposobil.

Spc je izjavil:

Jaz sem bral nekje na internetu, da bi naj bil zaklenjen tudi pc (x86, x64) samo trenutno ne najdem linka.


Ja tudi jaz sem to bral!

LuGi je izjavil:

Ker? Tistih 1% uporabnikov hoče (OtherOS) Linux :))


Tist 1% je vsak dan večji procent in s tako glupostjo, kot jo bodo naredili, bo to kmalu nekajkrat 1%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Spc ::

P4ajo je izjavil:

@vsi
1. Windows 8 bo na namiznih računalnikih ponujal tudi "običajen" vmesnik, tako da kar se tega niče ne bo za namizne računalnike nič manj primeren kot ostali do sedaj.

Bral sem tudi, da je to bilo v beta verzijah, v final bi naj izključili možnost izklopa metroja.
 

gruntfürmich ::

P4ajo je izjavil:

@vsi
Windows 8 bo na namiznih računalnikih ponujal tudi "običajen" vmesnik, tako da kar se tega niče ne bo za namizne računalnike nič manj primeren kot ostali do sedaj.

Sicer pa nič novega... logično, da pred izidom nove verzije ne boš pospešeno kupoval stare.


že res da bo imel normalen umesnik, vendar je tudi uprašanje kako normalen?
win 7 je že kar nenormalen, če bodo šli z 8 korak dlje, bodo ljudje imeli odpor. če bodo šli še z ostalimi novitetami in kakšnimi nestabilnostnimi fintami ter nekompatibilnostjo gonilnikov naprav v napačni smeri, se jim bo ponovila vista. in to na kvadrat. ker nimaš zadaj zastarelega sistema, ampak praktično novega ter že spoliranega.
tko da ja, folk čaka na to, kakšno presenečenje jih čaka. zdi se mi, da neprijetno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

Tist 1% je vsak dan večji procent
Če bo šlo tko naprej, bo 1% kmalu večina :))

kakšnimi nestabilnostnimi fintami
?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

techfreak :) ::

Blisk je izjavil:

Menda da ne. Zadeva naj bi delovala nekak tako. Da ko naložiš 1x gor windowse je konec. Lahko na tisti napravi uporabljaš samo še windowse, razen če bo obstajal kak crack, ki bo zadevo onesposobil.

Narobe si bral. Naložiš lahko katerikoli OS, če pa bo naložen OS to zahteval, boš pa moral v BIOS dodati njegov certifikat.

Dr_M ::

Vsi tisti, ki ste nekaj nekje brali, prosim nehajte brat, skoduje vam.

Spc ::

Dr_M je izjavil:

Vsi tisti, ki ste nekaj nekje brali, prosim nehajte brat, skoduje vam.

Gizmodo nam potem takem škoduje, ne ga brat.
 

mdural ::

Metro mi je všeč, sicer imam lahko čisto win7 izgled, če ga želim, ampak to sedaj deluje kot aplikacija, verjamem, da bo enako ostalo tudi vnaprej, samo da bo app store končno dobil programe. Torej končno vse na enem mestu.

Dr_M ::

Spc je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Vsi tisti, ki ste nekaj nekje brali, prosim nehajte brat, skoduje vam.

Gizmodo nam potem takem škoduje, ne ga brat.



Problem je, ker vsi nekaj berete, pa nimate blage veze kaj.

Cold1 ::

Gizmodo nam potem takem škoduje, ne ga brat.

Očitno res.

Za vse tiste, ki ste "nekje" "nekaj brali" o "zaklepanju" v Oknih 8 sta tu dve povezavi na članka, ki dejansko razložita delovanje varnega zagona:


1.) Protecting the pre-OS environment with UEFI
http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2011...

Who is in control?

At the end of the day, the customer is in control of their PC. Microsoft's philosophy is to provide customers with the best experience first, and allow them to make decisions themselves. We work with our OEM ecosystem to provide customers with this flexibility. The security that UEFI has to offer with secure boot means that most customers will have their systems protected against boot loader attacks. For the enthusiast who wants to run older operating systems, the option is there to allow you to make that decision.





2.) Windows 8's locked bootloaders: much ado about nothing, or the end of the world as we know it?
http://arstechnica.com/microsoft/news/2...

x86 Windows 8 systems must allow users to add and remove certificates from the firmware's certificate store. For example, a Linux vendor could provide a signed operating system loader and corresponding certificate: all x86 Windows 8 systems must permit users to install such certificates. Microsoft calls this "custom mode", in contrast to "standard mode", that includes only the Microsoft certificate.

...
x86 Windows 8 systems must also allow secure boot to be turned off completely, so that no certificate verification is performed at all.

...
Microsoft's stance is not without precedent. Locking appliance-like systems is commonplace. The best-selling tablet in the world, by a large margin, has a locked bootloader. The iPad can run Apple's operating system, and no other. While occasional flaws in the iPad's software and bootloader might from time to time enable that situation to be challenged, such challenges come in spite of Apple's efforts, not because of them.

Spc ::

hmm.
In če imaš PC brez UEFIja oz. z BIOS-em ? lahko inštaliraš Win8 ?
Oz. obratno ? Če imaš pc z UEFI ali lahko inštaliraš Windows XP ?
 

techfreak :) ::

@Spc: Zakaj ne? Secure boot ni obvezen za računalnik ali OS, je samo dodatek, ki poviša nivo varnost.

Spc ::

techfreak :) je izjavil:

@Spc: Zakaj ne? Secure boot ni obvezen za računalnik ali OS, je samo dodatek, ki poviša nivo varnost.

Nevem ker bo mogoče Win8 zahreval secure boot, drugače ga ne boš moral inštalirat ?
 

Blisk ::

Dr_M je izjavil:

Spc je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Vsi tisti, ki ste nekaj nekje brali, prosim nehajte brat, skoduje vam.

Gizmodo nam potem takem škoduje, ne ga brat.



Problem je, ker vsi nekaj berete, pa nimate blage veze kaj.



Zakaj nas ti ne razsvetliš, ko si tok pameten?

https://www.ubuntu.si/2012/01/microsoft...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Blisk ::

Zae nkrat ti še dajejo možnost, da se odločiš kako boš namestil zadevo. Očitno grejo na soft warianto, ko pa bo naslednja verzija zunaj pa verjetno te možnosti ne bo več. LOCKED ON WINDOWS!

darksamurai ::

Potem pa bo evropska komisija zaradi zaklepanja in izkoriščanja monopola, ter kršenja evropskih zakonov microsoftu naložila visoko kazen (10^10 €), poleg tega pa bo M$ moral iz OS-a odstraniti zaklep. Če bodo to dali na PCje bodo to kazen 100% dobili, za ARM platformo je pa samo vprašanje časa (če bodo naredili dober OS in jim bo tržni delež narastel), bodo pri neki kritični masi prav tako dobili nagradno položnico in odlok o odstranitvi.

In potem so razna "gnila" jabolka najhujša, ker si lahko na njihove računalniške sisteme nalagaš win, linux, bsd...

jype ::

Sploh ne bi bilo slabo, če bi evropska komisija kar zahtevala, da reči niso zaklenjene, če se jih želi prodajat na evropskem trgu.

emmentaler ::

smo pa tak navajeni, da dela vsaka druga izdaja win....Čakam na win9....

Blisk ::

No torej hvala lepa Microsoft, ker bo poskrbel, da se bo to hitreje zgodilo!
Google veliko pomaga pri tem z Androidom....

techfreak :) ::

Na ARMjih je tako vseeno, ker zaenkrat še nisem videl dualboot (brez hekanja) tabletov/telefonov.

Na x86 je pa od proizvajalca odvisno katere certifikate bo imel privzeto naložene.

mtosev ::

kakšne bodo cene windowsa 8? 1 ultimate license for me:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Glede UEFI je tema na slo-tech in menim, da vsebuje dovolj informacij za neko seznanitev z zadevo in kje stvari trenutno stojijo.

Glede "1%" pa ta "1%" omogoča uporabniku x86 nalaganje alternativnih OS na x86 še naprej. To pa je tudi lep dosežek in uporabna vrednost tudi za tiste, ki najverjetneje že predolgo sedijo za kakšnim oknom in to seveda s spuščeno ruleto.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Poberite se z offtopic nakladanjem o Linuxu in njegovem deležu drugam. Novica je o Windows 8.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Icematxyz ::

Saj to se tiče tudi Windows 8. Secure Boot in Linux & Co. je razprava tesno povezana z prihajajočim Windows 8. Če temu ne bi bilo tako, pa se načeloma strinjam, da bi najverjetneje bila zadeva off-topic. Tudi razprave z vidika Microsoft in "dobički" na relaciji Linux zadnje čase niso nič kaj off-topic?

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Sej je offtopic. Nihce te ne sili, da kupis tak racunalnik. Kupi takega brez os-ja. Ce ti ni vsec cenejsa cena tistega z windowsi... Jebat ga temu se rece kapitalizem in dogovori med firmami. Zaenkrat je legalno.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Icematxyz ::

Ne vem, kaj točno si nameraval povedati, ampak ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925464 (22096) GupeM
»

Microsoftove delnice presegle rekord iz leta 1999

Oddelek: Novice / Rezultati
139071 (7608) next3steps
»

Microsoft presenetil z izgubo zaradi prevrednotenja, poslovanje rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
65257 (3926) BALAST
»

Microsoft rekordno v zadnjem četrtletju

Oddelek: Novice / Rezultati
145498 (4586) MrStein
»

Microsoft rekordno, a Bing še vedno prideluje izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
106577 (5911) cleanac

Več podobnih tem