» »

težave z hitrostjo pri wireless mreži

težave z hitrostjo pri wireless mreži

bojan000 ::

prosim za pomoč...

mam probleme z hitrostjo prenosa.Sem na t-2 in imam 4mb prenosa, ampak 4mb deluje samo na kabl. če imam na wireless potem mam tam okoli 1.5mb. je kaj narobe z routerjem al ga moram kako nastaviti? Router in laptop sta v istem prostoru brez sten ali kake druge ovire. Mrežna kartica je dell wireless 1370, router pa linksys wrt54gr. Povezava wireless kaže izvstno...

prosim pomoč

hvala

amigo_no1 ::

1.5 MB/s je čisto v redu prenos za wifi.
54 mb/s (oz 6,75 MB/s) boš dosegel samo k kakem izolarem laboratoriju...

bili_39 ::

bojan je verjetno mislil 1,5 MBit/s - vsaj če gledam internetno povezavo 4 MB(ite).

54 Mb wireless dela na nekje 20 - 25 Mbit/s oz. nekaj nad 2,5 Mbyte, če so zadeve v redu.

Popravek: sem preveril in dela konstantno na 2,9 Mbyte.

Pri povezavi 1,5 mbit/s je definitivno nekaj narobe. poskusi izklopit mešano delovanje, oz. nastavi na 54g brez 11b povezljivosti..

mi345 ::

jaz imam router linksys wrt54gl in se z notebookom povezujem wireless. paket imam 8/1, in morm rect da mi dovnload dela okol 920kb/s kar je skor čista 10.

amigo_no1 ::

Na dan , ko boš ti imel prenos 2.9 MB/s preko wifija (802.11g) bo tudi MS IE7 delal v FreeBSD-ju.
Če dosegaš hitrost 1.5 MB/s si lahko srečen.

bili_39 ::

No ja, ti že veš. jaz sem ti samo povedal, kaj mi kaže računalnik.

Prenos je iz stacionarnega PCja preko access pointa do prenosnika. Oprema sta dva Belkina, vezana v bridge in intelova 2200bg v prenosniku - eno nadstropje razlike.

2.885.000 je top prenos pri 1 GB velikem fajlu. Je pa prenos skoraj flat na vrhu . Slikic ne bom limal.

Mr.Ecko ::

\@bojan "Sem na t-2 in imam 4mb prenosa, ampak 4mb deluje samo na kabl" lol:D
Razlika med 4/1 in 8/1 je 500 sit. link 1 link 2.

lol:D :D :D

bili_39 ::

@jeje997: kako boš pognal IE7? Se ne spoznam ravno na freeBSD - mogoče dela vmware?
:D

bili_39 ::

Vseeno prilagam slikico wireless prometa. Je pa zanimivo, da je prenos v VISTI precej večji kot v XP.

klik

bojan000 ::

nimam pojma o cem vse se pogovarjate, nisem taki majster....sem pa mislil tako ko pravi bili_39, prenos na wireless 1,5Mbit.
sem poskusil nastavit router na wireless -g only pa vseeno ni nic bolje. ni mi jasno saj router ne more "pozret" 3/4 hitrosti. se pravi ce bi imel lijino 1mbit, potem bi imel wireless 250kbit? nemogoce...

bojan:\

bili_39 ::

Imaš prav, pri 4 Mb liniji ne sme vplivat način priklopa na prenos.

Pogosta težava pri teh karticah je (vsaj včasih) bila "power management" opcija v nastavitvah kartice.

poskusi poiskati - network adapter - properties - in zavihek advanced (ali nekaj takega) - poišči opcijo, ki je povezana z oddajno močjo in izberi vedno največjo.

In če je to Dellov prenosnik, bi bilo smiselno poiskati pomoč na njihoi strani - sigurno vedo več.

danielka84 ::

Glede prenosa wlan54g... men gre do nekje 2.7MB/s

teeehaaaceee ::

moj gre 2.5M na 150m z usmerjeno parabolsko aneno 120cm + 6m kabla :=) 54mb
We live in a moment, a moment in time...

amigo_no1 ::

Gre če ni ničesar vmes , drugače je prenos prelo wlana bolj kilav.
Koliko si dal za anteno ?

teeehaaaceee ::

sam naredo :) ni to taka raketna znanost ko zgleda mogoce na 1. pogled. bom postal fotko se gor ko pofotkam to.
We live in a moment, a moment in time...

amigo_no1 ::

teeehaaaceee
2.5 MB/s ?

Željno pričakujem tvoje slike :))

ar4743 ::

je slučajno kakšna ovira me ruterjem in računalnikom. Zelo oslabiš signal če se samo človek postavi na pot med njima. Tako da poglej če slučajno nimaš ruterja kje za hrbtom.

lp

teeehaaaceee ::

We live in a moment, a moment in time...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sredi Ljubljane ni mogoče do interneta prek bakra (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5413717 (11080) x.sci
»

Izklop ISDN priljučka pogojuje tudi izklop širokopasovnega interneta?

Oddelek: Omrežja in internet
132294 (1905) smile-
»

T-2 bo pocenil dostop do interneta preko optike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9013534 (8350) afneguncam
»

povezava lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
121511 (1329) butcher

Več podobnih tem