» »

tiskalnik je priklopljev na mrežo, ampak mi ga računalnik ne zazna

tiskalnik je priklopljev na mrežo, ampak mi ga računalnik ne zazna

andyduk ::

Živjo

Tiskalnik CANON MF4270 sem priklopil v mrežo, kjer imam priklopljena dva računalnika in še en tiskalnik. Ko sem poizkusil dodati tiskalnik(start->Naprave in tiskalniki->Dodaj tisklanik->dodaj mrežni,...) mi ne prikaže tiskalnika. Mogoče kdo ve v čem je problem.

Hvala za informacije.

Zoro3 ::

Če imaš to preko skupne rabe, poglej če je ta računalnik v isti omrežni skupini.

andyduk ::

Najprej sem poizkusil tiskalnik povezati direkt na router, ampak mi ga noben računalnik, ki je povezan v omrežju ni našel, nato sem tisklanik povezal direkt na enega od računalnikov, ki so povezani v omrežje. Dodal tisklanik v skupno rabo, ampak mi ga še vedno noben računalnik ne najde.

amigo_no1 ::

Tiskalnik je priklopljen na en pc ? Si tam omogočil sharanje in tiskalniku določil eno ime ?

http://technet.microsoft.com/en-us/libr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

OttoParts ::

Zdravo Andyduk!

Ti je uspelo rešit problem?
Sam imam namreč podobne probleme ruter najde tiskalnik (njegov ip) windowsi pa nič.

krneki007 ::

Najprej po navodilih nastavi tiskalniku fiksni IP,nekaj izven dosega dhcp...
Potem pa dodaj tiskalnik,izberi lokalni tiskalnik in nato ustvari nova tcpip vrata,kamor napišeš nastavljeni IP....če imajo windowsi driver že integriran,samo poklikaš do konca,drugače pa pri izbiri modela pokažeš pot,kjer imaš driverje

lp

OttoParts ::

Problem je rešen. Hvala krneki007!

Bistvo je bil naslov izven DHCP območja - windows in instal. program sta takoj našla printer in sedaj dela o.k. vse.

Jaz pa sem celo popoldne poiskušal z naslovi ZNOTRAJ dhcp....

andyduk ::

Še vedno nisem odpravil težave. Mi lahko eden po korakih opiše, kaj moram narediti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814754 (13343) styled
»

Računalnik ne najde tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
102168 (2077) Miro-Slav
»

WIN7 priključitev tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
71120 (1038) FiDeK
»

HP tiskalnik v mreži, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
132426 (2253) Enterprise
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132096 (1976) nejcek74

Več podobnih tem