» »

Prime95

Prime95

ru7 ::

Morphiling1 imam eno vprašanje!

Bral sem eno temo, ko si enmu svetoval naj s tem programom testira, če je OC stabilen!

Pobral sem program z neta in ga zagnal (1.66 sem navil na 1.80) in mi je po 2 min delovanja vrgel vn error (neki glede odsopanja). Za vic poženem program še enkrat in po eni uri ni napak!

Ali je stabilen ali ne in če mogoče veš kaj bi lahko bilo vzrok napake?

Pomoje je to, da imam trenutno samo 128 rama in neki sem bral da potrebuje okoli 70Mb (imam WinXp tako, da je pomoje pomanjanje rama)

morphling1 ::

ver. 22.12.1, ki jo imam vzame privzeto 127 MB spomina sebi na voljo, zdaj ne vem a je to polovica (sam imam 256 MB) ali je ta cifra fiksna, v options-cpu si pa lahko sam izbereš koliko rama ti kuri, tako da če imaš 128 MB rama si nastavi 64 MB, to je potem maximalno, kar bo program uporabljal, dela tudi z dosti manj, porabo lahko opazuješ v task managerju (processes).
Potem pa probaj še enkrat, drugače pa če dela 1h je že kar dobro, recimo z vodnim se ti po eni uri sigurno ne bo več dvigovala tempeartura vode in sistema, pri zračnem se to lahko še viša če nimamš dobrega pretoka zraka po ohišju. Da lahko rečeš da si res 100% stabilen je ene pol dneva dovolj. Pa kot sem že enkrat prej rekel pusti da prime 95 dela v ozadju, sam pa delaš običajne stvari na računalniku, surfanje po netu, igranje špilov itd. Če je po vsem tem času še vedno rdeča ikonca oz. še računa je sistem 100% stabilen.

Ob pravi napaki pa napiše: FATAL ERROR ..... hardware failure detected.... torture test ran xxx min xxx sec.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frudi ::

ne vem, meni toast segreje procesor za 4 stopinje bolj kot prime95 (59 proti 55).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

morphling1 ::

Bolj ga že segreje (mogoče stopinjo, dve, več pa ne če imaš natančno merjenje) ampak ti bolj malo koristi pri iskanju meje, ker toast lahko laufa na dosti bolj nestabilnem procesorju kot pa prime95
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

ru7: Ni samo od temperature procesorja in njegove OC stabilnosti odviseno delovanje tega programa. Veliko pripomore pri padanju testa (sploh po nekaj urah) prenavitost ali pa preagresivne nastavitve RAM-a. Meni recimo AXP na 166 Mhz in pri Turbo nastavitvah (2,2,5,2) za RAM, pade test po priblizno treh urah, ko pa dam eno stopnjo manj agresivne nastavitve za RAM pri isti frekvenci, pa stvar dela 24 ur b.p. Temperatura je vedno okoli 47 stopinj.

morphling1 ::

Sej to mu je verjetno jasno če je tam prebral, ker sem napisal da je to test za preverjanje stabilnosti cpu-ja ter spomina.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zigadr ::

Če ti Prime95 laufa 12h brez napake še ne pomeni nič, no, mogoče to, da si že zelo blizu pravih nastavitev, a še zdaleč ne tam.
Meni je enkrat javil error po okrog 16h, enkrat pa celo po 43h, tako da sedaj puščam za 100% stabilnost, da Prime95 laufa 2 dni., pa še to ne pomeni, da je res 100% stabilno. Čez noč brez zagnanih programov, podnevi pa kot pač pride.

ru7 ::

Hvala za odgovore, bom ga pusil kar čez noč! Temperatura je bila zadnje 30min konstantna 48 celzija!

morphling1 ::

Ja možno da občasno še pride do kake napake, bolj sem misli da če nekaj ur dela brez napake bo sistem sigurno tako stabilnen, da se ne bo nikoli sesul. Če se ti pa prime sesuje po parih dneh, pa skoraj ne moreš več kriviti hardwera, ampak so lahko že winsi kaj krivi :))
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ru7 ::

Koliko bi lahko iztisnil iz 2000+, če bi ga odklenil, z solidnim zračnim hlajenjem (5 zalmanov in volcano 9)?

Golden eye ::

Zakaj vsi sprašujete 'do kok ga lahko navijem...' !! Teško je reč.:\ Veliko je odvisno od proseorja, rama, os.plošče... Drugače bi pa pomojem šel tje do 2200+ ali celo do 2300+!! (probaj pa boš videl):D

ru7 ::

Ze prek FSB mi dela 1.80GHz (2200+), sem mislil, da bi lahko dobil ven še kaj več. na 1.85GHz mi ko spilam neki cajta brez opozorila restarta! A je za to kriv napajalnik? Imam Chieftekov 340W

Golden eye ::

sej tistih 50 Mhz se 'sploh' ne pozna samo sitem je manj stabilen!!

bodom ::

da ne bom nove teme odpiral...

a mi lohk kdo pove, kako deluje tale prime95? kaj moram narest da bo delal test?

hvala, LP

Golden eye ::

ti sam lepo požrn program pol pa pejd: Otions-> Tortune test pol pa pustiš laufat nekaj ur pa če ni nič napak pol imaš stabilen sistem:D

poglej gor vse že piše

bodom ::

evo...zdej testiram zadevo...in mi tole pise:

test xxx, 1000 lucas-lehmer iterations of M1xxxxx using 8K FFT legnth.

a to pustim in ce bo kak error bo napisalo?

hvala, LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595398 (4181) Infusion
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519581 (11039) mihamedo
»

Navijanje AMD Athlon-a II X4 620 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514743 (3507) M-XXXX
»

C2D E8600 max.temp (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
665156 (4225) AapocalypseE
»

FSB in Vdd

Oddelek: Navijanje
91029 (866) Tic

Več podobnih tem