» »

FSB in Vdd

FSB in Vdd

The B ::

Mene zanima če se po simptomih ugotovit če je problem v NB-ju in ne procu al pa ramu. To sprašujem ker mam zaklenjen proc in preden se lotm zeeeeeloooo dolgega testiranja bi rad vedu če obstaja lažja varjanta. Torej kako vedt da NB rab več V?
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

rfmw ::

Jaz sem FSB testiral v memtestu. Če je memtest zablokiral, je imel NB premalo napetosti. Če pa je memtest javljal napake, pa je omejitev za FSB ram. Zanimivo, da mi je memtest vedno zablokiral le v testih 5 in 6 (data block move test?)...

@Dr_M: ej man, zlo konstruktiven post, res:|
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

The B ::

Fuul hvala za odgovor. Sej to sm uprašu ker sm opazu da če je CPU preveč navit se to bl v BSOD-ih kaže, če je pa ram mi pa javlja napake z IE-jem in tko naprej. Sej verjetn ni zmeri tko ampak pomaga pa že. Oz. da ti nekje za začet.
A mem test je zihr dost občutljiv na preveliko navitje? To sprašujem ker ga nism velik uporabljal. Zalavfu sm ga ene 2x pa ni nikol errorjev blo. Stvar je namreč taka da prime ne zvozi in folding prehitr končuje paketke. Sam drgač pa vse dela. Nisem mel pa zdej časa za resno testiranje ker mam jutr (dons) izpit pa sm se učil. In sm sam med odmori kšn špil pognal. Pa sm pol zahec probu še mem test pa je dve uri lavfu brez napak. Nism pa nč spreminju nastavitev. Sej zdej sm dal ras to cas na 4 in mogoče bo. Folding kr še dela.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

rfmw ::

memtest je dober za ugotavljat stabilnost rama in NB-ja. Jasno je, da moraš biti pri temu testiranju 100%, da procesor ne dela napak oz. je stabilen.

Če ti prime ali folding ne delujeta dobro, je napaka lahko v vseh treh zadevah (ram, NB in proc). Jaz ti priporočam, da si vzameš čas, in ugotoviš (vsako posebej) maksimalne meje za ram/NB in proc. za FSB-ram/NB uporabljaj memtest (pri zelo znižani frekvenci proca), za proc pa prime95/folding (pri 100% stabilnosti rama/NBja)...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Tic ::

Vsem z izbrisanimi odgovori: Drzite se debate in ne delat slona iz muh.
persona civitas ;>

The B ::

Sej sam postopek ugotavljanja mi je kr jasn. Problem je v tem da je fuuuul dolg. In men se ne da petkrat čakat da se prime sesuje po parih urah. Sam bo pač treba... Kar se tiče pa memtesta:
Proc mam zaklenjen. Prime se je sesul po eni uri pri Vcore=1.8V. Pa sm dal na 1.9 (kar bi mogl bit dost) pa se je spet sesul po eni uri. Zaključek : ram. Poženem memtest dela dve uri brez errorjev. Hmmm... Bios timingi na auto Vcore na 1.75 (sm mislu da pol ni proc) prime dela ene 4h. Zato sprašujem kok je memtest občutljiv. Zdej sm dal Vcore nazaj na 1.8 in timinge na 2-2-4-11. To pa zato ker take še prebavm če bo potrebno dat višje bom pa rajš znižu FSB. Zdele bom pognal prime pa bomo vidl. Pa še ena povezava kjer se vid kok so timingi važni: Klik!
Aja pa če koga zanima: 8rda+, 2500+, CH-5 (twinmos), zdele: 224x11=2464
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

The B ::

Hmmm... Pr timingih: 2-2-4-11 je delu prime 2h. Pa sm dal na auto pa ni delal niti minuto. Pol sm dal na 2.5-3-3-11 pa je delal točno isto k prej: 2h. Zdej sm ram pustu tko k je in dvignu Vdd na 1.85V. Če še to ne bo delal je pa proc. Al je možn da pr 224 FSB moj spomin pr 2.88V in timingih 2.5-3-3-11 ne dela? Al pa da je 1.85V premal. Kok maste pa vi kej napetosti na NB? Sam folding pa zdej že skoz dela...
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

rfmw ::

po moje bi tvoji twinmosi morali brez problema delati s temi (ohlapnimi) timingi na 224 mhz.

jaz mam 8rda+ rev1.1 in NB pride do 217 mhz pri 1.80V, 220 mhz pri 1.85V. najvišje, kar sem poskusil, je bilo okoli 1.95V na NB in tako sem ugotovil mejo rama - 224 mhz, kar sploh ni slabo za moje samsunge...

NB ma zalmana nb32j gor z eno malo 4x4cmx2cm Deltico na 7V
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

The B ::

Hecn. Spet po dveh urah kon prime-a. Kar bi pomenil proc al pa še vedno premal voltov na NB. Sam men se zdi da sm proc že dal na več pa tud ni delal. Tok stvari sm že probu da se ne spomnm več. :8) Bom še enkrat dal proc na 1.9V pa bomo vidl...
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Tic ::

Mal si zapisuj zadeve...
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton 2500+@200x10.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
574021 (3064) EvilK|NG
»

Problem z navijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604919 (3625) Tilen
»

Ultra Infinity (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
653970 (2712) Boki_
»

Kingston HyperX PC3500. Problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
583003 (2443) JIM22
»

Kateri rami za 8rda+

Oddelek: Navijanje
291196 (821) Tic

Več podobnih tem