» »

linksys wrt54gl najboljša dodatna antena

linksys wrt54gl najboljša dodatna antena

dmwajtjt ::

Dober dan,

za darilo bi kupil nekomu najboljšo dodatno anteno za ta ruter: linksys wrt54gl

imajo veliko hišo dvonastropno in ruter je glih v 2. nadstopju. sedaj ta ruter lovi samo do začetka 2. stuka, in še to ne do sob notri.
Želel bi si da bi lovilo se v pritličje.

Kaj mi svetujete?

pa ne mislim je sam sestavljat k nimam časa.

plačam lahko tudi do 50€

tuki gledam to anteno
http://shop.wlan-antene.net/wlan-antene...

samo a ima kdo kakšne izkušnje - da je še kej boljše?

blackbfm ::

V tem primeru bi bilo bolje postavit še en enak router vmes in ju povezat.

To z anteno ni ziher (sploh pa je to polovična rešitev), moraš vedet da stene močno popačijo signal, zato ti tudi noben z gotovostjo ne more reči če bi se stvar obnesla.

polde66 ::

Oj,
meni je taka antena delovala iz 1 nadstropja v klet, sprejem v kleti a je bil cca malce nad 20%, skratka čisto dovolj za dostop do interneta. Imel inštaliran Tomato na Linksysu. Z nastavitvami pa sem se tudi malce poigral, na drugem računalniku pa sem imel zopet drugo anteno:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...
S tako kombinacijo mi je zadeva delovala.
polde

dmwajtjt ::

aha ja kaj pa če je prenosnik?

ja drugače so tuki velike stopnice po sredini stanovanja, tako da ni zaprtih sten..in verjamem da bi se dalo.

če je en Mimo router od sosede, iz druge bajte v naše vlekel še.


še kdo ima kakšen dober predlog?

hvala polde

blackbfm ::

Mogoče pa router oddaja dovolj močen signal, pa mrežna na prenosniku ne shendla. Bistvo ki ti hočem povedat je to da je preveč dejavnikov pri teh brezžičnih zadevah. Recimo meni daljinec za letalo, ne vleče čez 3 stene v hiši, zunaj v vidni liniji ima pa čez kilometer dometa..samo tok za predstavo kako močno stene razturajo signal.

Sicer pa kot sem rekel za 50 eur dobiš nov enak router in če ga postaviš vmes je veliko več verjetnosti da bo stvar funkcionirala kot pa z drugo omni anteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

veteran ::

Za začetek nastavi router na "B only".

Za pribl. 50€ dobiš boljši router, TP-LINK TL-WR1043ND, ima večji domet.
Wrt54gl postavi nadstropje nižje, in ga uporabi kot "repeater":
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Li...

(si bo pa treba vzet nekaj časa in se poigrat z nastavitvami, seveda) :)

Dr Lex ::

Pozdravljeni,

imam t-2 100/10 linijo in router linksys wrt54gl. V kolikor iz glavne postaje t-2 priklopim kabel direkt v računalnik imam polno hitrost tako kot je treba.

Težava nastane ko priklopim kabel v router in iz routerja v računalnik. Takrat dobim samo polovico torej 50 Mbps hitrosti kar mi ni jasno zakaj.

Če pa se povežem z laptopom preko routerja pa dobim samo 20 Mbps.

Prosim za pomoč.
Lp

blackbfm ::

Ta router ima prepočasen procesor za take hitrosti.

Dr Lex ::

Tu piše da lahko:http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

V big bangu mi je reko prdajalec da ima isti router in tudi 100/10 linijo in da mu dela normalno linija (98 Mbps) na laptopu.

V čem pa je težava pri meni pa ne vem. Sploh pa mi ni jasno zakaj na laptopu lahko dobim največ 20 Mbps.

Pomoč prosim.

blackbfm ::

Prodajalec nima pojma ali pa se je zlagal. Router prebavi na grobo rečeno v praksi tam nekje 30 mbps linijo. Tistih 100mb gre lahko čez lokalno mrežo, ne preko interneta. Če hočeš izkoristit polno hitrost moraš kupit zmogljiveši router tu sploh ni debate. Kar se pa laptopa tiče..a ga imaš žično ali brezžično povezanega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Dr Lex ::

Pri namiznem pc-ju doseže 50 Mbps če je povezan prek routetja torej ne direktno iz t-2 postaje.
Laptop pa je brezžično povezan.

Kaj si ziher da ne gre s tem routerjem dobit več kot 50 oz. 100 Mbps?

black ice ::

100Mbps gre samo lokalno (LAN-LAN). Doma imam isti router in lahko potrdim besede blackclw. Skeširaj par deset evrov za spodoben router ali pa vmes postavi en star računalnik in ga konfiguriraj, da bo deloval kot router.

Dr Lex ::

Ne želim pametovati ker se ne spoznam preveč na te routerje ampak ne vem zakaj potem piše pod specifikacijami da je:
Hitrost prenosa žične komunikacije: do 100
Hitrost brezžične komunikacije: do 150

Prodajalci so mi zagotavljali, da je ta router dovolj dober to hitrost prebavit in še prijatelj mi je reko, da ima njegova punca isti router 100/10 ali 100/100 linijo in da ji normalno dela.

Tako, da sem zdaj res presenečen :8)

Prosil bi te, da mi svetuješ kateri router bi potem bil dovolj dober za 100/10 Mbps linijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr Lex ()

blackbfm ::

Sej verjetno ji *normalno* dela, samo ne na polni zmogljivosti. Verjetno punca ali pa njen tip tega niti ne opazi. Moraš se zavedat da je bila ta serija routerjev dizajnirana za prejšnje desetletje ko so se broadband linije šele dobro začele uveljavljat. Router je sicer kvaliteten, vendar žal prepočasen za današnje vedno hitrejše povezave. Moraš vedet da je brezžični signal zelo občutljiv na motnje in ovire, tako da teoretičnih hitrosti (takih kot so napisane na škatli) niti približno ne boš dosegel s katerokoli opremo.

http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/r...

TPLINK 1043nd je trenutno bestbuy, edina pomankljivost je da ne podpira 5ghz frekvenčnega pasu, ampak kok to lahko koristiš je seveda odvisno tudi od mrežne kartice v laptopu. Mogoče se za tvojo linijo splača vzeti kakšnega še zmoglivejšega da imaš malo rezerve za prihodnost, ampak katerega točno ti pa težko svetujem ker z ostalimi nimam izkušenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Dr Lex ::

Ne vem če sem te prav razumel ko si dejal: Sej verjetno ji *normalno* dela, samo ne na polni zmogljivosti. Ali je to blo mišljeno do max 50 Mbps tako kot pri meni?

Koliko pa bi ta tvoj predlagan router bil realno sposoben prebavit največ hitrosti oz. koliko hitrosti bi lahko največ pričakoval od njega na laptopu in na namiznem pc-ju prek routerja s kablom povezan?

black ice ::

Vse ti piše na grafih. Številke pomenijo Mbps.

Dr Lex ::

Hvala za vašo pomoč.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi yagi antena

Oddelek: Omrežja in internet
61209 (1051) JanezBlond
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020836 (15037) broken/link
»

(Pre-)Slaba pretočnost Linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
82390 (2259) ialexxb
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011777 (9631) Pyr0Beast

Več podobnih tem