» »

wifi yagi antena

wifi yagi antena

arkas ::

V osnovi me zanima, če je slučajno že kdo preizkusil to "kitajsko" yagi anteno?
http://www.ebay.com/itm/RP-SMA-2-4GHz-2...
za slabih 9e se nebi lotil izdelave lastne antene.

Torej imam router linksys wrt54gl. Rad bi ustvaril repeater bridge povezavo z drugim routerjem, ki je oddaljen približno 150-200m. Načeloma med točkama ni nobenih objektov razen 10m pas grmovja. Namen imam odstraniti eno anteno iz routerja, jo zamenjati z kitajsko yagi, drugo pustiti org. Vem, konektor na anteni ni pravi, zato bi zraven kupil še adapter.
Zanima me če je povezava s to anteno mogoča?

tiran2000 ::

nekaj podobnega naročil iz ali expressa (možn da je ista). delal mi je zelo, zelo slabo (isti router)... preizkusil tudi na alfi

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

Zakaj ne vzameš pri nas recimo ene panel antene. Je lažje za umerit kot yagi pa cena tudi ni tako pretirana. Za 15€ dobiš solidno anteno. Poglej na wlan sat boš 100% dobil kaj zase.

JanezBlond ::

arkas je izjavil:

V osnovi me zanima, če je slučajno že kdo preizkusil to "kitajsko" yagi anteno?
http://www.ebay.com/itm/RP-SMA-2-4GHz-2...
za slabih 9e se nebi lotil izdelave lastne antene.

Torej imam router linksys wrt54gl. Rad bi ustvaril repeater bridge povezavo z drugim routerjem, ki je oddaljen približno 150-200m. Načeloma med točkama ni nobenih objektov razen 10m pas grmovja. Namen imam odstraniti eno anteno iz routerja, jo zamenjati z kitajsko yagi, drugo pustiti org. Vem, konektor na anteni ni pravi, zato bi zraven kupil še adapter.
Zanima me če je povezava s to anteno mogoča?

Jaz imam 2 taki za wi fi link 700m že kar nekaj let in dela BP. ok sneg je problem sploh moker drgač pa link leti :). imam pa antene direkt vklopljene v ruter.

Ribič ::

Ze vam ne zdi tole nekam sumljivo, da za samo 9 dolarjev dobiš kar 25dbi yagi anteno? Ne vem, tole mi nekam ne gre v glavo.
V naši (slo) trgovini so dosti drugačne cene: http://shop.wlan-sat.com/antene/wlan-an...

arkas ::

Po moje 25 dbi je pretirano to je verjetno jasno, ampak ali je možno s takšno anteno doseči 150 do 200m oddaljen signal( seveda zračna linija )? Nimam občutka kakšen je učinek teh anten priklopljenih na "poceni" routerje ( @JanezBlond pravi dober @tiran2000 pa ničeln).
Dosti ne mislim zapravljati za te stvari, ker bo to v uporabi le občasno oz. redko. Sem tudi praktično spreten tako, da če ima mogoče kdo kakšno dobro idejo za izdelavo usmerjene wifi antene za doseganje takšne razdalje se priporočam. V kolikor pa menite, da zadostuje ta za slabih 9 dolarjev se pa ne mislim zajebavati.

JanezBlond ::

Kot sem napisal, meni laufa link 24/7 na cca 700m s tplink 742 že kar nekaj let. Konektor z antene gre direkt na ruter. Ker mislim, da podalšanjem kabla zgubiš cca 3db na meter. Nima pa antena zaščite in je lahko sneg problem, če se nabere na šprikle.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI antena...

Oddelek: Omrežja in internet
143027 (598) profii
»

Kitajske antene za ojačanje wifi

Oddelek: Pomoč in nasveti
151476 (1125) SeMiNeSanja
»

Usmerjena WiFi antena

Oddelek: Omrežja in internet
153443 (3014) twom
»

Kako povezati router in yagi anteno

Oddelek: Kaj kupiti
161818 (1463) Duncaneo
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122276 (2102) fujtajksel

Več podobnih tem