» »

P5QL PRO in 4 piski

P5QL PRO in 4 piski

echoman ::

Pozdravljeni,

Najprej se opravičujem za nekoliko beden naslov, vendar se kaj boljšega nisem moral spomniti. No pa preidimo k težavi. Danes ko sem prižgal računalnik, so po prižigu pisknili 4 piski, zato sem takoj pogledal v user guide od matične. Pogledal sem kaj piše pod en dolg in trije krajši piski in sicer piše No VGA detected. Res je da ob prižigu računalnika še ni bil prižgan monitor, vendar ga večinoma prižigam ravno po takem zaporedju, da najprej prižgem računalnik nato pa šele monitor. Monitor imam povezan preko DVI kabla, tole s piski pa se mi je zgodilo drugič odkar sem menjal grafično.

Konfiguracija računalnika:
Matična P5QL PRO
Proc. Intel C2D E8400
RAM 4 GB
Grafična Gigabyte GeForce GT430
Napajalnik 600W LC Power

Predvidevam, da ni nič kritičnega, vendar me vseeno zanima kaj bi to lahko bilo?

Hvala!
LP, echoman :)

Robi :P ::

grafična mogoče ni vredo vstavljena v pci-e slot?

echoman ::

Mislim da bi morala biti, glede na to, da sem te piske dobil ponovno po nekaj mesecih.

Robi :P ::

aha probaj jo vzeti ven spihati use reže in dati nazaj...

echoman ::

Ok, hvala :)

Robi :P ::

a je delovalo?

ker če ni lahko da imaš isti problem kor sem ga imel jaz s to kartico ( moja je sicer dual fan a nima veze čipa sta enaka le 20 MHz razlike čip enak moj navit) men jo je skurlo in takrat se računalnik ni vklopil ko je bila kartica vstavljena (brez kartice je deloval normalo! Poslal sem jo v garancijo in dobil novo ta pa je OK....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

echoman ::

Nisem še poskusil, seveda pa bom ob prvi možnosti.

Računalnik mi po restartu deluje brez problema, ni bilo več piskov, v primeru da se bodo piski še kdaj pojavili, bom seveda upošteval tvoj nasvet. Tudi sam imam GT 430 dual fan, piski so se enkrat že pojavili, sedaj pa jih že nekaj mesecev nisem dobil.

Bom sporočil, če se bodo piski nadaljevali, do takrat pa zaenkrat hvala!

kuglvinkl ::

Meni se je to dogajalo, ko sem podaljševal kable za napajanje g.karte. Ko sem se podaljškov znebil, sem se znebil tudi piskov in kišta se je normalno zagnala.

Robi :P ::

kuglvinkl je izjavil:

Meni se je to dogajalo, ko sem podaljševal kable za napajanje g.karte. Ko sem se podaljškov znebil, sem se znebil tudi piskov in kišta se je normalno zagnala.

drugače lahko probaš resetat bios ( vzameš baterijo iz matične ) kugvinkl ta grafa be potrebuje dodatnega napajanja

kuglvinkl ::

Ah oui.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354871 (2999) Riff
»

Računalnik problem. prosim za pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
61674 (1552) kikicar
»

Nova plata - ni slike

Oddelek: Strojna oprema
7901 (787) Vuli
»

racunalnik ne dela (pisk)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102140 (2025) Azrael
»

Ce je racunalnik prikljucen na strom PISKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
91608 (1502) 2tiLen

Več podobnih tem