» »

Web page za touchscreen

Web page za touchscreen

ql000 ::

Lotevam se projekta, kjer bodo nastopale iNaprave v povezavi s spletno aplikacijo. Rad bi, da "luknja" med načinom uporabe iNaprave in spletne aplikacije zgine oz. se vsaj zmanjša. Kaj mislim s tem: iNaprava (iPod, iPhone) je narejena za touchscreen. Isto logiko bi rad imel na spletni aplikaciji, do katere bi uporabniki dostopali preko all-in-one pc-jev, ki imajo touchscreen. Rad bi, da uporabnik spletne aplikacije ne čuti razlike, da uporablja podobne grafične elemente, ki se podobno odzivajo,... Spletna aplikacija bi še vedno imela možnost, da se recimo pri polnjenju šifrantov uporablja miška in tipkovnica. User input bi bil drugače omejen bolj na drag and drop in malo vpisa.

Je kdo že delal kaj podobnega?

MisterR ::

html5 all the way.

kpkp ::

jQuery mobile.

ql000 ::

jQuery mobile je to, kar sem iskal! Hudo tole! Tx kpkp! :)

MrBrdo ::

also
http://jqtouch.com/

u bistvu me zanima kaj je boljš :) kdo ve?
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

kpkp ::

Ena glavnih razlik, je da jqtouch optimiziran le za webkit, medtem ko jQuery m ima precej bolj razširjeno podporo.

Jaz sem bil v tvoji dilemi pred nekaj meseci, pa sem se odločil za jQuery m, predvsem zato ker imam občutek, da se vanj več vlaga.

Nisem se pa poglabljal v jqtouch, tako da nebom trdil, da je slabši.

ql000 ::

@MrBrdo: jqtouch je del Sencha Labs. Kolikor mi je uspelo raziskati je to edina prava konkurenca jQuery mobile-u. Zdej eni po forumih pravijo, da je zadeva hitrejša od jQuery-a, vendar "menda" bolj zoprna za uporabo. Osebno bom štartal na jQuery mobile, samo še človeka najdem :)

kpkp ::

Človeka za?

ql000 ::

Development. Več na zs plz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[js] jquery popup

Oddelek: Programiranje
7761 (565) korenje3
»

mobilni slo-tech

Oddelek: Slo-Tech
304395 (3016) wbla
»

HTML5 končan, standard sledi leta 2014

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
207233 (5594) dotomaz
»

Mobile web app

Oddelek: Programiranje
6684 (570) SleepLess
»

Kamnik dobil turistične table s kodo QR (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6424404 (21947) uros_m

Več podobnih tem