» »

PHP: Kako ločiti bot od human obiskovalca

PHP: Kako ločiti bot od human obiskovalca

Trinitron ::

Zanima me če ima kdo izkušnje s problemom, kako ob nalaganju spletne strani (php) odkriti, ali jo je zahteval človek ali bot (Google bot, Bing, Yahoo, kakšen drug spider ...). Zadevo bi potreboval predvsem za potrebe statistike in ni treba, da je 100% zanesljiva. Pomembno mi je predvsem to, da je human obiskovalec vedno prepoznan kot human, tudi če zaradi tega kakšen bot pristane v human košu. ;)

Lion29 ::

zakaj nebi preprosto povzel statistiko iz google analytics, ki ima to ze vse reseno?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Trinitron ::

Ker bi rad, če se le da, da je stvar avtomatska. Predvsem zato, ker iščem neko splošno rešitev, ki bi jo lahko vgradil v več strani. Saj pravim, čistega perfekcionizma ne iščem, samo nekaj, kar bi bilo za večino primerov ok ...

Lion29 ::

bolj preprosto kot da vkljucis eno javascripto na vsako stran ne more bit...

vse dela avtomatsko, pokriva prakticno vse primere in gogole analytics (je po mojem) fantasticno orodje.... se real time API da zrihtajo, pa smo na konju
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RockyS ::

Nisem se še s tem ubadal ampak google je poln tega.

http://www.google.si/search?client=oper...

Trinitron ::

Vem da je Google poln tega in možnih rešitev je najmanj 1000. Zato pa sprašujem, če ima kdo izkušnje s tem problemom - katero rešitev predlaga in koliko je zanesljiva.

Lion29 - moram priznati, da sem se z Google Analytics okvarjal bolj površno ampak vseeno - če prav vem vseeno ne omogoča vodenja statistike v lastni bazi. To je namreč pogoj, ker želim s temi podatki delati poljubne kalkulacije.

Pyr0Beast ::

Are you human ? [Y/N]

Problem solved
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lion29 ::

lol @ Pyro...

Trinitron: seveda omogoca... ti preko APIja lahko naredi request za vecino podatkov na voljo tam....

sicer pa ne vem, zakaj bi vodu to v svoji bazi.. se ne obnese... da logiras vse potrebne informacije se baza hitro zafila in rata pocansa,... da ne govorimo o kalkulacijah...

GA opravlja vse mogoce kalkulacije zate...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Trinitron ::

Ma fora je v tem, da imam vso statistiko že implementirano. Vodim vse v lastni bazi, imam narejen izris grafov, razčlenjeno po spletnih straneh itd... To je pač samo še ena od stvari ki bi jih rad dodal. Če grem zdaj na Google Analitycs, bi moral vse na novo...

Lion29 ::

nic ne rabis na novo, GA naredi vse zate ;)

za koga pa rabis to stats?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

HardFu ::

$_SERVER['HTTP_REFERER'] ti pokaze kateri 'user agent' je. Ni pa nujno da ga bodo imeli, ampak valid boti z dobrimi nameni majo vsi to.
Ali pa kaj takega.
Skratka googlaj "detecting user agent with php" oziroma nekaj v tem smislu.
http://codeable.io

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HardFu ()

keworkian ::

HardFu je izjavil:

$_SERVER['HTTP_REFERER'] ti pokaze kateri 'user agent' je. Ni pa nujno da ga bodo imeli, ampak valid boti z dobrimi nameni majo vsi to.
Ali pa kaj takega.
Skratka googlaj "detecting user agent with php" oziroma nekaj v tem smislu.

$_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] se preverja za user agent, referer pa iz kater strani je pršu.
Obscenities in B-Flat

HardFu ::

ah ja, narobe sem prilepil, my bad :)
http://codeable.io


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fix skripte: nginx log + group by user-agent + count + sort desc

Oddelek: Programiranje
5618 (541) Invictus
»

PDF to WORD

Oddelek: Pomoč in nasveti
173099 (2267) b3D_950
»

nisko piskanje v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
251306 (1130) rollbacker

please help

Oddelek: Pomoč in nasveti
18739 (614) Gray_Warden
»

how to hack a site???

Oddelek: Pomoč in nasveti
151754 (1456) StratOS

Več podobnih tem