» »

CPUidle...

CPUidle...

borut-t ::

nasnel sm si ta program, pa je temperatura nižja za kar 15 stopinj(prej 48, zdej 32) pri nedelovanju...
sm me pa zanima, zakaj je CPU Usage vedno na ful, ko je ta program vpklopljen....
je to kej narobe....

lp:\

Yeznick ::

Ja ta stvar je tudi mene navdajala z dvomi.
Ampak fora je v tem, da tisto, kar vidis,
da je 100% usage je v bistvu 100% idle.

Cudno ampak resnicno. Lahko se poznaimas
na njihovi domaci strani pa bos vidu da je to res.

Yeznick

SasoS ::

Ja...CpuIdle sem skozi laufal na tastari mašini (p3-650) in je vedno delal bp. CPU usage je na 100% zato, ker CpuIdle laufa ane, in kuri ves procesor s hlt inštrukcijami :D. Sicer ima pa vgrajen cpu monitor že notr, tako da uporabljaj tistega.
Druga težava je z novejšimi proci. Namreč P4 in Athlon ne podpirata več direktno hlt inštrukcije. Procesor ne sme nikol zaspat, saj more vedno gledat kaj se dogaja na busu (zaradi konsistence internega cacha). Pri teh procih sicer obstaja emulacija HLT-ja ampak se pri tem invalidira celotna vsebina predpomnilnika. To pomeni, da more po končanem izvajanju ukaza, predpomnilnik znova napolniti. To pa traja, tam ene 200-300 ciklov. Pri meni se je to kazalo kot hreščanje zvočne kartice, motnje pri predvajanju videa...Poleg tega, pa ker se AMDji segrejejo tudi do 50 stopinj (z dobrim hlajenjem, pod polno obremenitvijo) nihanje temperature za 20 stopinj v kratkem obdobju ni ravno priporočljivo...Karkoli, jaz programčiča sedaj ne uporabljam več, tko da je proc pri 43-44 stopinj idle...

urosh ::

Meni se dogaja isto. Procesor mi nabije na 100%, kar pa se mi kaže predvsem pri gledanju TV, DivX, pa tudi če želim zagnati kak program, se mi nalaga celo večnost. In kaj sem naredil? Odstranil sem program in imam dalje proc na idle na 40 stopinj, na max pa sem ravno včeraj dosegej največ 44 stopinj.

Ti pa naredi, kar hočeš.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software CPU cooler.?.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111217 (1023) tiborrr
»

KD7 temperaturni senzorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61261 (1157) Spajky
»

CpuIdle=> 100% obremenitev procesorja?! Prosm za pomoč!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101146 (1005) Jackass
»

IZREDNO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131289 (898) msmiha
»

Obremenitev proca 2

Oddelek: Programska oprema
6888 (768) jetam

Več podobnih tem