» »

Software CPU cooler.?.

Software CPU cooler.?.

T0RN4D0 ::

Zanima me, če se da dobit kje kak program, ki skulira proc?

Mam Sol-tekovo n-force 2 plato.
2200+@2400+ (12-166) (trenutno 10*200)
in windows xp

Brat je dobil zraven plate in zadeva se obnese. (V cool...)

Ma kdo to in kje je dobil? in kako se imenuje


LP
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Sydk ::

hmm ce vprasas mene so te stvari en larifari, ene 2 leti nazaj sem se igral z njimi in ti povem da ko imas komp idle potem ze propomorejo k kaki stopinji manj, ker optimizira sistem tako da dolocene zadeve grejo v standby in ker use miruje je posledicno manj gretja, a ko igras kak spil in je vse na max obremenitvi ti tal programcek ne pomaga nic, vseno pa lahko poskusis, vem da je bil vedno najboljsi WaterFall ki ga dobis tu http://www.benchtest.com/wfp.html, povej kako se obnese:))

Sydk ::

zdaj berem celo da je nepotrebno:D

NOTE: You do not need to use a software cooler if you are running WinNT, Win2K, or WinXP. These operating systems call the HLT command on their own.

Zheegec ::

Ma kaj bi to, še folding daj gor, da bo zadeva ziher 100% obremenjena, ne pa da pustiš da idla.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tha_man ::

Jaz uporabljam VCool, in mi je najboljši. Ne vem pa če podpira nForce, jaz mam VIA chipset. Drugače za AMDja tud pod WinNT potrebuješ tak programček, ker mu samo HLT ukaz ni dovolj. Res pa da ne rabi skuz laufat, dovolj je da pošlje en ukaz chipsetu ki omogoči tako idlanje, naprej pa poskrbijo sami WinNT. Ampak jaz mam vseeno VCool vedno vklopljen, ker mi lepo v Trayu kaže temperaturo pa še alarm če se procesor pregreje ima vgrajen (men sse to sicer še ni zgodilo, ampak bolje preprečiti kot zdraviti pravjo :))
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

T0RN4D0 ::

tha_man, kje si dobil VCool za tvojo plato?
Ker bratu se full shladi, ko vklopi. Sam je pa sam za tisto plato:'(
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

freejack ::

Že da NTji uporabljajo to, sam mam vseen filling, da je neki razike pa vseeno. Sicer pa, kot je že rečeno, je zadeva popolnoma neuporabna, saj programsko hladi procesor ravno takrat, ko ni potreben hlajenja, takrat, ko nič ne delaš. Da bi mel pa tako temperaturo proca, da bi moral še v idle hladit, s takim compom pa itaq ne moreš nič počet.

tha_man ::

Greš v google in napišeš vcool - works everytime ;) Zdownloadaj si zadnjo beta verzijo, naj te ne skrbi oznaka 'beta' ker je v tem stanju že kaki dve leti (odkar ga jaz uporabljam) in skoz deluje BP.


Zadeva je uporabna če računalnika ne goniš na 100% kar naprej, ker manjše gretje procesorja pomeni tud manjše gretje preostalega sistema, manjšo porabo energije, daljšo življensko dobo CPUja (ok, ta je mogoče malo za lase privlečena, ampak je res :), in nenazadnje tud tišji sistem če se ti ventilatorji prilagajajo temperaturi - tišina je največkrat pomembna ravno na idle, med igranjem iger ko grmijo zvočniki je itak vseeno že zraven še vent na CPUju tuli :)

Dostikrat pa tud pod obremenitvijo zniža temperaturo za kako stopinjo ali dve, ker je procesor zelo zelo poredko konstantno obremenjen 100%.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

||_^_|| ::

a ta stvar dela tut s p4?

tha_man ::

Ne, ampak na P4 tega sploh ne rabiš, pod pogojem da uporabljaš Windows 2000 ali XP. Pri Win98 ali ME pa rabiš, ampak VCool je AMD only, za P4 maš naprimer CpuIdle.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

frenk ::

dejte fantje ne mečte stran prostih ciklov in se pridružte slo-tech@folding ekipi:)

tiborrr ::

CPUIdle recimo v idleu lepo ohladi Durona (1200MHz, 512MB PC266 DDR, GF2 Pro) od moje puncare iz 51°C na lepih 34°C ampak pod pogojem, ce cipovje podpira C2 stand-by. nForce2 tega ne podpira...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z cpuidle

Oddelek: Programska oprema
8829 (757) HeiJack
»

CpuIdle nforce2 problemi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
14950 (851) Dr_M
»

softvrsko hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261077 (738) SaS
»

Zastonj Hlajenje Athlonov

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
141927 (1927) MI_KO
»

IZREDNO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131238 (847) msmiha

Več podobnih tem