» »

Mobilni telefon(i) so povezani z Wi-Fi, dostopa do interneta pa ni

Mobilni telefon(i) so povezani z Wi-Fi, dostopa do interneta pa ni

RokDaKirba ::

Zdravo,

imam problem: Doma imamo brezžično omrežje na Linksys WRT-54GLS ruterju. Vsi prenosniki se lepo povežejo z ruterjem, dobijo podatke za internet itd.
Problem pa nastane pri vseh mobilnih telefonih z vgrajenim Wi-Fi. Probali smo 3 androide in eno Symbian nokio in prav pri vseh naletimo na enak problem. Povezava z WiFi se lepo vzpostavi, ko pa želiš brskati po internetu pa javi, da ni povezave. Torej, z Wi-Fi se lepo poveže, ima zelo dober signal, podatkov iz interneta pa ne dobi.
Obstoječo WEP zaščito sem ukinil, jo kasneje zamenjal z WPA2, na telefonu naštimal statični ip... Nič od tega ne pomaga. Noben telefon noče priti na internet. Laptopi delujejo normalno...

Ali je komu kaj jasno, kaj bi bil vzrok za to?
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

amigo_no1 ::

In če vpišeš za naslov "193.164.138.20" ?

RokDaKirba ::

Kam napišem ta naslov? A v brskalnik na mobitelu?
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

ToniT ::

V brskalnik na mobitelu!

slowie ::

Zdravo!

Naj se pridružim debati, ker imam jaz podoben (ali isti) problem. Prenosnik se brez težav poveže na naš router, mobitel Nokia pa ne. Mobitel najde router, po vnosu ključa je okno brskalnika prazno. Problem ima tudi PSP, ki pa že v osnovi sploh ne najde routerja.

Bi znal kod povedati, ali je potrebna kakšna posebna nastavitev na routerju?
Hvala.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Gwanaroth ::

LAhko, da telefoni/naprave ne podpirajo te vrste enkripcije. Izklopi WPA/WPA2 zaščito na routerju in se poizkusi povezat v "nezaščiteno" omrežje. Če ti bo delovalo, je verjetno nekaj na TKIP/AES - probi to spremenit.
Lights often keep secret hypnosis..

cyber_killer ::

Je mogoče nastavljena še MAC zaščita na routerju?

Valvoline ::

Obstaja več različnih standardov wifi povezav,n,p,h itn. OS android ima težave z doloćenimi standardi.Moj ideos x5 tudi ni deloval z zaklenjenim wifi omrežjem,najnovejši 2.35 tovarniški rom je težavo odpravil in zdaj mi wifi delje odlično.

c00L3r ::

Na router-ju poskusite zamenjat standard na katere, dela wlan. B only, G only, mixed... Prav tako poskusite zamenjat kanal na katerem dela wlan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013249 (2595) verto
»

POMOČ PRI INTERNETU

Oddelek: Pomoč in nasveti
71085 (1020) repovzek
»

Router Security

Oddelek: Pomoč in nasveti
368453 (7859) Route66
»

prenosnik in povezava z internetom preko routerja - nekaj vprašanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
92367 (1851) Miro-Slav
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951188 (22938) simone

Več podobnih tem