» »

Odprti napajalec?

Odprti napajalec?

Jebiveter ::

Zanima me kaj si mislite oz. vase mnenje o zamisli, da bi napajalec pustil napol odprt! :D
Naj vam razlozim:

V mojem ohisju je napajalec obrnjen na glavo (vzje je na zgornji strani in visi navzdol). Prsu sem na idejo, da bi spodnji del (pokrov) napajalca odpru in namesto pokrova cez napel NAJLONKE!:D:8) (od mame, da ne bo pomote:8)) Nakar bi se odrezal mrezico pred ventom in tudi vent zascitu z najlonkami!

Zdej, zanima me, ce obstaja kakersna koli povecana nevarnost kontakta z tokom v napajalcu, glede na to, da bi bil zasciten zamo z najlonom! Navsezadnje je tam noter le 220V:O in nebi rad bil ''Peceni quejker'' ali ''Quejker na raznju!'':D:O

Torej? Vasa mnenja....:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

msmiha ::

Če je v napajalniku vs vredi zašraufano tak nima kaj bit! Tiste najlonke ti po moje ne bojo nič nucale
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ChiefThunder ::

Ti kr odšraufaj, sam pazi na ostale kable v računalniku, da ne bo stika. Najlonke pred ventilatorjem ne bi nič bolj zaščitile zadeve, prstov pa tud ne boš notr rinu. Če pa rabiš zaščito, pa pusti mrežico gor.

Jebiveter ::

OK, odzadi sm mrezico ze odrezu!
Zedej pa morm se montirat napajalec!
BTW: Sm se odlocu, da bom dal gor najlonke zarad praha in svijarije! Napajalc pa bom pustu odprt zaradi boljsega pretoka zraka zkozenj in posledicno boljse hladi (in se manj hurpbo bo! Upam...:D:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tjulenj ::

najlonke so preverjeno super preventiva pred zapraseno kisto. ampak daj jih tam kjer imas intake (na napajalniku vent. piha ven. ce imas kaksen vent. ki vlece zrak noter, jih nastimaj tam, pa pazi da bos redno pobiral prah z njih... tedensko je kar priporocljivo :D)

ChiefThunder ::

Aja, to mislš proti prahu, dobra ideja tele najlonke...:D

IceIceBaby ::

Js mam isto na glavo obrnjen napajalnik pa isto odprt in mrežco odrezano. To mam že kak mesec pa sm še živ tako da ti kar probi, nebo hudga :D

V praksi se pa stvar kar obnese. Dela ful tišje, ker sem dal vent na 5V in ga obrnu tako da piha not.

Jebiveter ::

Sm ze naredu in men je KUL! Mojmu procu pa tud!:D Temp proca je za ene 4-5 stopinj nizja, vent pa tud ni tolk glasen!

Jutri me caka sprednji intake vent in sprednja maska pol pa se vent na graficni in se en outtake odzadi (pod napajalcem)!:D

BTW: Ce ma kdo kaksne predloge naj kaj napise! Zdaj imam se 4 dni cajta! pol pa ZUR!!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Baja ::

Jaz sem za boljši pretok zraka skozi napajalec dva venta notri zmontiro8-O

VASkO ::

jaz tudi, enega tik nad procesorjem (lukno sem naredo v pleh od napajalca) pa je sistem hladnejsi za 3 stopinje:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia izdala naslednjo kartico na GK110: GTX 780 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5418534 (16568) Dober dan
»

filtri za ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152087 (1972) MedusasPath
»

preprecevanje vstopa prahu v notranjost racunala

Oddelek: Pomoč in nasveti
151045 (900) zile
»

kam obrnem ventilatorje? ven ali noter

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151676 (1134) Hrček
»

Filtri za vente

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141843 (1601) morphling1

Več podobnih tem