» »

preprecevanje vstopa prahu v notranjost racunala

preprecevanje vstopa prahu v notranjost racunala

BB4l ::

hja.. tko je. zdej ze ksn let sesam za racunalnikom vsake 3-4 dni, pa se v 2 mescih notr tok prahu nabere, da glava boli. zato ga, ko kej notr novga vgradim zmeri posesajo na servisu (ker mam se nalepko). ne pomaga selitev lokacije racunala iz sobe v sobo al pa na mizo, ker je skos isto. Zato me zanima, ce mate kaks predlog kako bi se znebil prahu v notranjosti (racunalnik je prizgan 24/7). ce obstaja kaksen filter al pa kej in kje se ga kupi...
LP

Microsoft ::

In kaj ti slabse dela zaradi prahu?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BB4l ::

visa se temperatura v procesorju, na maticni... bolj se use greje

Slowenc ::

Verjetno so ti to rekli na servisu, a ne?

Drugače pa obstajajo filtri za ventilatorje. Lahko pa si tudi sobo še bolj pogosto sesaš. Kje pa pravzaprav živiš, da moraš na 3-4 dni sesat?
Skiny gate.

BB4l ::

v bloku - 7 nadstropje, lih kjer je najvec prahu

Jakka ::

Na 3 mesce ga nesi na servis, da ti ga posesajo. :D

Al pa reci adijo nalepki.

BB4l ::

sj pelm zmer, da kj ugradijo, pa mi jokajo kje zivim, da je tok prahu... 8-O

Slowenc ::

Kaj se še nisi nauču nalepke dol odlimat pa potem nazaj? Nasvet: uporabi fen za lase, dobro pofenaj nalepko in kaj kmalu boš videl da nalepka malo odstopi, ti pa ji potem še malo pomagaj. In nato stranico dol, nato pa...posesaj.
Skiny gate.

Microsoft ::

Ma jst nevem, kaj nekateri toklo komplicirate s tem prahom. Edino, kar se splaca cistit, so hladilna rebrahladilnika od CPUja. Jst ma Vulcano 7, pa se gor cez cas nabere zaka plast prahu, tak da zrak sploh ne gre vec skos. Vzames papircek, ga zlozis v obliko V, pa gres po vsaki rebri iz vrha dol tako da ves prah pade na graficno. Jst to kr med delovanjem PCja delam...

Sam da bi sel pa sesat, se mi zdi pa tu mac! Sm si odstranil vse mozne stvari, ki so pred ali za ventilatorjem, tak da pridejo tudi kaki komarji pa mosice pa lasi pa nevem kaj se noter, sam se tak na dno ohisja vse nabere. Sam ka bi se sekiru, PC dela isto al je tisto tam ali ne.

Seveda, ce se mate za enek ekstrem overklokerje, to nevelja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BB4l ::

jah ne vem... to men na servisu pizdijo, da se bo kej pokvarl ce bo prah, pa umazanija in ce se bo zarad tega pokvarl garancija ne vela :\

Microsoft ::

Hm, to a se garancija zaradi prahu razveljavi, pa tezko recem. Ko sm jst dobil PC, je nalepka letela prvi dan dol...:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BB4l ::

sej ne zarad tega ker je prah notr, ampak zarad tega, ker nej bi prah "vplivu" da je zadeva crknla. pol pa morijo...

bmandelj ::

to z garancijo je tralala

vprasaj jih kje na garancijskem listu pise da ce comp crkne zaradi prahu da garancija odpade

se ti bo jokal da je to problem compa mu pa reci naj pokaze kako spravis prah ven iz zaprtga compa

BTW:
administriram par serverjev zadeve se cistijo enkrat na leto ali pa se manj (more delat 24/7) pa do sedaj ni bilo se nobenega problema, pa tud racunalnike se ze vidu z dejansko 3-4 cm prahu na tleh pa ni je se vedno delal BP.
tko da don't panic

pac se serviserju ne da spihat prahu pol pa joka nisi ti kriv ce je len
ce tebe ne moti da je prah not pol ni panike,
ce bo posumil da si nalepko jemal dol ti garancija sigurno ne bo veljala zaradi prahu pa ti nic ne more

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Poldi112 ::

Gotovo prah poveca segrevanje, tako da ni fino da ga je prevec. Serverji tudi raje vidijo, ce ga nimajo, so pa navadno narejeni malo bolj robustno kot pc.
Jaz ga spiham s kompresorjem priblizno enkrat na dva meseca.

BB4l ::

fora je, k mi je model reku, da nej ga usak dan sesam.
drgac pa mi je vent v napajalcu 1x crknu zarad prahu (tko so rekl, ne vem ce je res). mah, bmk. bom daw jst najlonke razrezane tm k noc vlece, pa ne bo prahu ;)
LP

zile ::

To ti misliš. pol boš moral pa res vsak dan prah iz najlonk dol sesat. Pa še pretok zraka bo enak 0. :D , če se tega ne boš držal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
301889 (1196) Duhec
»

Kaj vse lahko vidiš, ko odpreš računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506360 (4683) krneki0001
»

Comtron

Oddelek: Pomoč in nasveti
202024 (1433) marx69
»

al se splača met filtre za ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111138 (976) Wad@
»

V boj proti prahu

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
222917 (2917) Ghero0

Več podobnih tem