» »

kam obrnem ventilatorje? ven ali noter

kam obrnem ventilatorje? ven ali noter

ajagodnik ::

Živjo,

smm ravnokar kupil kišto, z dvema ventilatorjema na spodnji levi strani, kjer je pleksi steklo.
Sem jih priklopil in zgleda da pihata ven.
A je tako najbolje?
Zdi se mi pač, da je ravno spodaj kišta najbolj hladna (zrak tudi) topel zrak pa gre gor in je kišta pri napajalniku in zrak iz njega precej topel.

Naj ju obrnem, da vlečeta noter hladen zrak?

LP

boštjan ::

probaj,pa spremljaj T oohišja če bo kaj padla

OwcA ::

Naj raje srkata zrak.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

ja ti kar tako nared kot owca in boštjan pravta:)

glinik ::

Jaz bi ju not obrnil.

Lp

QuickShot ::

Najbolje, da poskusiš vse kombinacije.
Če majo vsi not obrnjene še ne pomeni, da je to najbolj učinkovita rešitev.

nicjasno ::

Jaz bi ga obrnil ven,. Ce je obrnjen not srka samo prah.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Dusan_HD ::

Če nista en zraven drugega, bi jaz dal enega naj piha notri, drugega ven.
Moje mnenje.
Mislim da moraš izenačiti količino zraka v prostoru. Na trenutnem ohišju sicer nimam dodatnih ventov (odprta kišta - ne da se mi rezati lukenj).

Posredno povezano:
Sem pa probal na cpu vent gor dati pregibno cev (od sušilnega stroja) in napeljati na odprtino odzadaj na ohišju. Procesor je bil za ca 5°c hladnejši, a po 2-3 urah dela sem ugotovil da je neznatno vroče v ohišju. čudno .. Proc je še vedno bil hladnejši, a disk je prišel z 40°c na 50°c, kar se mi pa zdi da ni vredno ...

Mislim, da bi jaz lahko pustil tisto cev gor na cpu ventu, samo moram en vent namontirat, da bo pihal zrak ven!.
raY_

Hrček ::

Ventilatorje obrni tako da ti sesajo zrak VEN iz ohišja računalnika !

Vendar mora pa biti zagotovljen dotok zraka v ohišje, tko da kje kaka dodatna luknja bi prišla prav...venar pasiven dotok zraka z zadnje strani mame plate !


tko... kar te termodinamike tiče je to to !... zrak ki piha na hladilno telo (aluminij ali baker) hladi manj (in topel zrak razpihava veselo po ohišju - direktno v RAMe) kot če vleče zrak iz hladilnega telesa proti okolici, s tem da ima izpihani zrak prosto pot iz zaprtega prostora (ali je to cev, ki je spalejana tik nad procesorjem ven iz ohišja, ali pa je ohišje preprosto odprto).



!8-)
!!! Minimal Rox !!!

Floyd ::

Oj!
Jaz bi ti pa predlagal da vente obrneš tako, da pihajo not. Seveda moreš poskrbet da imaš še kakšno luknjico ali dve da gre zrak lahko ven.
S tem, ko obrneš ventilatorje not v škatli nastane nadtlak in tako se boš znebil še tistega nadležnega prahu (seveda samo če boš pred ventilator dal kak filter za zrak (najboljši so doma narejeni in to iz najlonk)).
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

Hrček ::

Proletarec.......Ti nimaš pojma !!!!8-)
!!! Minimal Rox !!!

Nejc Pintar ::

naštelaj da oba ven pihata, drugač sam prah notr srka, razn ce mas filtre?

Hrček ::

pa madonca...kaj vas vse tko ta prah zanima... bo človek že spucla kompjutr znotri ko se bo le ta nabral... važno je da mu hladilni sistem dela dobro !... s filtri pa sam drastično zmanjšuješ pretok zraka... pa nardiš totalno nič...ker povsod kjer so odprtine v ohišju pa le ne moreš dat filtre...kateri mim grede tut prispevajo k povišani temperaturi !
!!! Minimal Rox !!!

Nejc Pintar ::

prah nas zanima zato ker smo lenobe, in ker bi radi čas ki bi ga drugače izkoristili za sesanje izkoristili za kaj bolj "koristnega":D

Floyd ::

...ker povsod kjer so odprtine v ohišju pa le ne moreš dat filtre..

Zato pa vente obrneš not da nastane takoimenovani "nadtlak" v baksi in zrak gre pri teh luknjah kvečjemu ven.
Da pa filtri zmanjšojejo pretok se pa nebi POPOLNOMA strinjal. Je odvisno od filtra. Un iz najlonk je prou dobr (sam če ga slabo pritrdiš ma šušlja).
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

Hrček ::

jao jao jao



nadtlak nadtlak...

ampak še zmer se zadeva kuha notr k u ekonom loncu !
:))

mal pretirano ampak res...


tko da... ventilatorji morajo vlečt trak vem iz hladilnega telesa in ven iz ohišja...


tko da ... najlonke pa lahk pršparaš...al pa oblečeš :) joke...


peace !
!!! Minimal Rox !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smer pretoka zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193288 (2626) axee
»

Postavitev ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151797 (1393) axee
»

filtri za ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152087 (1972) MedusasPath
»

vetilatorji na kisti

Oddelek: Strojna oprema
241666 (1317) Keyser Soze
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393450 (2715) SkIDiver

Več podobnih tem