» »

Težave z zagonom

Težave z zagonom

mm ::

Ko v Win XP Pro (nova instalacija) želim ponovno zagnati računalnik, se Windowsi zaključijo normalno, potem pa se ne zaženejo ponovno. Potem ne pomaga niti reset tipka ali power tipka na ohišju, ki drugače delujeta. Izključiti moram power vtikač iz električne vtičnice, počakati nekaj časa in potem ponovno vključiti računalnik. Včasih se kar sredi dela izključi in se hoče ponovno zagnati, vedndar se ne more, spet ga moram izključiti...

Imam 250w napajalnik in MSI Turbo osnovno ploščo (6330) z AMD XP 1800+.

mm ::

Torej, sam sem uspel odkriti napako! Ko preklopim na FSB 100Mhz (jumper na MSI Turbo, XP 1800+, 256 MB 133Mhz) dela vse normalno, le da prepozna procesor na 1150 Mhz. Zanima me kaj to pomeni, je možno da ne dela FSB 133Mhz - prej je delal normalno. Bom moral zamenjati ploščo, ali še obstaja kakšna rešitev?

blblb ::

mogoce mas pa presvoh napajalnik

povej se kere stvari mas v ohisju

mm ::

MSI Turbo, XP 1800+, Volcano 9, 256 MB RAM-a,gfk gf2 Ultra (64 MB DDR), WD 20GB, cd, cd-rw, disketnik, 4 ventilatorčke 80mm. Na napajalniku NN 250W.

A je kaj večja poraba če dela na FSB 133Mhz kot pa na 100Mhz?

Baje naj bi blo nekaj narobe s pločšo, ramom ali procesorjem. Bi bil kar vesel, če bi bil napajalnik, saj nameravam po novem letu kupit nojega.

TESKAn ::

Čisto možno, da ti napajalnik ne more dovest dovolj energije...predvsem ker moraš izklopit tudi napajalnik, da ti spet dela.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

blblb ::

probaj izklopt use nepotrebne stvari(ventilatorcke,cd-rome,disketnik) pa pol povej ce se bodo porblemi se pojavlali

mm ::

Zadeva je rešena:))

Težave ni povzročal ne napajalnik, ne plošča (kot sem se najbolj bal), ne ram, ne procesor... AMPAK gonilniki osnovne plošče (VIA in MSI), ki nekako niso bili dobro nameščeni. Po odstranitvi je zadeva začela brezhibno delovati:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se vklpi monitor pa ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
8976 (803) IDIOT
»

athlon xp 1800 ne dela na fsb 266 ampak samo na 200mhz.....

Oddelek: Pomoč in nasveti
231115 (842) borut-t
»

Napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141030 (816) franci
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684291 (3332) rc-car
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271260 (954) morphling1

Več podobnih tem