» »

Lcd 3d televizija????

Lcd 3d televizija????

kronos_10_ ::

Pred kratkim smo kupili televizor Samsung z oznako UE37ES6100W ki spada pod serijo 6.
Ta televizor ima aktivno tehnologijo 3d-ja pa me zanima ali lahko gledaš vsak 3d film ali ne? Nekod opažam oznako SBS ponekod je ni. In zaenkrat mam na računalniku 3d filme nekateri mi kažejo dvojno sliko ostali pa samo zamegljeno. A je to razlika med pasivo in aktivo?
In še ker nimam očal za gledat pa me zanima kaka očala naj kupim?..ali na bodo od Samsunga ali ni važno? Ker sem gledal po netu za očala od Samsunga in vsa očala so narejena za serijo D. Nobena niso narejena za serijo 6. A je važno?
In zakaj so take ogromne razlike v ceni? A vsa očala prikazujejo enako kvaliteto slike? ali je kaka razlika? Ali so dražje samo zaradi materiala in bluetooth tehnologije in močnejše baterije? Prilagam 3 očala pa povejte mnenje o njih. Ali so prava za televizor in katera se najbolj splača vzet?
Hvala in lp.

einstein :P ::

Ja odvisno, mogoče ma pa televizor že ekran, ki ti prikazuje 3D brez očal?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

kronos_10_ ::

Ne televizor ima aktivni 3d. Televizorji ki prikazujejo 3d brez očal pridejo leta 2015 šele ven kar sem jaz bral. Torej da ne bo pomote na računalniku nimam 3d tehnologije imam navaden ekran...na televizor nisem še preveril ker nimam očal.
Prvi prvem postu sm pozabu dodat linke za očala :S..jih sedaj prilagam:
http://www.mimovrste.com/artikel/175000...
http://www.mimovrste.com/artikel/175003...
http://www.mimovrste.com/artikel/175000...

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Za pravi 3D rabiš HDMI 1.4 kabel in izhod na grafični kartici. 2D v 3D je pa katastrofa in je neuporaben.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

einstein :P ::

sem pa mislil da je 3d ze v prodaji glede na moj evo3d a ni sony nekaj predstavil ali philips?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Volk| ::

Jaz mam 3D Sony tv. Sem se odločil raje za Sony kot Samsung, ker se mi zdi da Samsung pokaže 3D v globino, Sony pa 3D iz globine. No, to je moje mnenje. Vsekakor mi ni žal, da sem se odločil za Sony. Ni pa mi jasno kako nisi dobil poleg Samsunga zraven očala. v BigBangu pridejo samsung 3D očale 20€(če jih hočeš met več kot ti jih dajo zraven).
Pri Sony-ju pa sem kupil 2-je očal. Ena stanejo 70€(Na ebayu 50€).

SBS pomeni side by side. Jaz gledam preko računalnika(HDMI povezava) in na monitorju sta 2 sliki. Ko nastavim na tv da je to 3D mi prikazuje sliko, kot da bi bil v kinu :D. Seveda, pri tem je super če imaš čimvečjo tv da sploh pride do izraza.

Sem pa opazil da kljub vsemu 3D ni ravno prijazno očem. Vseeno nekako "varaš oči", da ti prikazuje 3d kar ni normalno. Sem se odločil da 1-2 filma na teden v 3D tehniki čist dovolj. Zaenkrat še to ni problem, ker jih ni toliko.

Aja, za podnapise če imaš težave(mora biti na oneb straneh podnapis) pa uporabljam program 3Ssubtitler
(malo pobrskaj, kako moras nastavit program da pol deluejo podnapisi). Ni neka velika znanost.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

fpbs ::

kronos_10_ je izjavil:

Pred kratkim smo kupili televizor Samsung z oznako UE37ES6100W ki spada pod serijo 6.
Ta televizor ima aktivno tehnologijo 3d-ja pa me zanima ali lahko gledaš vsak 3d film ali ne? Nekod opažam oznako SBS ponekod je ni. In zaenkrat mam na računalniku 3d filme nekateri mi kažejo dvojno sliko ostali pa samo zamegljeno. A je to razlika med pasivo in aktivo?
In še ker nimam očal za gledat pa me zanima kaka očala naj kupim?..ali na bodo od Samsunga ali ni važno? Ker sem gledal po netu za očala od Samsunga in vsa očala so narejena za serijo D. Nobena niso narejena za serijo 6. A je važno?
In zakaj so take ogromne razlike v ceni? A vsa očala prikazujejo enako kvaliteto slike? ali je kaka razlika? Ali so dražje samo zaradi materiala in bluetooth tehnologije in močnejše baterije? Prilagam 3 očala pa povejte mnenje o njih. Ali so prava za televizor in katera se najbolj splača vzet?
Hvala in lp.


Razlika med aktivno in pasivno tehnologijo nima nobene veze s posnetki.
Kolikor mi je poznano obstajata dve vrsti aktivnih očal. Če tvoj TV omogoča sinhronizacijo z očali preko bluetooth, potem morajo biti tudi očala ki sprejemajo bluetooth signal.

fpbs ::

Zheegec je izjavil:

Za pravi 3D rabiš HDMI 1.4 kabel in izhod na grafični kartici. 2D v 3D je pa katastrofa in je neuporaben.

Pri LGeju je tako, upam da tudi pri Samsungu, če TV omogoča DLNA omrežje, potem ne rabiš nobenega HDMI kabla. Pogoj je, da sta PC in TV prikljoplena na isti router.
Kar se pa tiče pretvorbe 2D v 3D pa ne vem s katerim Tvejem imaš katastrofalne izkušnje. Samo za LGeja lahko rečem, da to ne drži in je pretvorba zelo uporabna. Res pa je, da je 3D slika samo v globino Tveja, in ne istopa iz TVeja kot pri pravem 3Deju.

Zheegec ::

No, prek mreže je itak čisto drugo, tukaj se gre direktno kabel iz PC na TV.
Iz 2D v 3D imam slabe izkušnje z vsemi, preprosto se začne glavobol po par minutah.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fpbs ::

Samo, mi ni jasno, zakaj bi vezal kabel iz PC na TV, če to ni potrebno in imaš pri tem še težave s prenosom signala.
Ali si poskušal gledati tudi 3D TV s pasivnimi očali. Dvomim, da boš občutil glavobol po parih minutah. Jaz na LGeju gledam pretvorbo iz 2D v 3D po cele večere in ne občutim nobenega glavobola.

ttommy ::

Če že kupujete TV zaradi 3D, potem kupite LG-ja, ki ima pasivno tehnologijo. Sam sem jo kupil- 119cm in sem dobil zraven še 9 očal. Slika je kristalno čista, res ne morem verjeti, očala pa lahka, ker ne potrebujejo baterij.
Razlika med aktivnim in pasivnim 3D:



Kronos_10: če bi rad z očali sprobal 3d, potem si pač kupi najcenejše.
Gamer

kronos_10_ ::

Aha pol kot vas razumem ni važno glede razlike v slikah? Torej oba tipa slik mi bosta delala kot 3d.
Filme gledam preko usb-ja.
Sony je dosti dražji in da je desjtvo da uporablja samsung iste display-e preplačas samo znamko. To mi je rekel prodajalec v bing bangu.
In še glede očal če mi zna kdo svetovat?...zakaj taka razlika v ceni...in ali z vsemi pčali vidiš isto sliko ali večja kot je cena boljši bo slika?
lp

Zgodovina sprememb…

Volk| ::

@ttommy
Delaš reklamo za LG? Ne bi pol raje prilepil kakih testov, če hočeš dobro svetovat?

Je dost prerekanja med aktivnimi in pasivnimi. Moje mnenje je sledeče:naj vsak preizkusi oboje, ker imajo vsake oči svojega malarja. LG je bil že v tožbah, glede zavajanja 3D(prebral na nekem forumu pred časom).

Danes je najlažje se odpravit v kak bigbang pa v živo primerjat. Tako sem storil jaz pa imam doma sedaj SONY z aktivnimi očali :D

To mi je rekek prodajalec v bing bangu.


hehe, in vi poslušate prodajalce v bigbangu? En dan dela na odelku za pralne stroje pa tam svetuje, drug dan na odelku tehnike in tam pametuje o 3D. Pa dajte, no folk, uporabljate kaj googla?
Toliko je napisano na to temo, imate možnost sami, da preizkusite različne tehnologije 3D pol pa poslušate prodajalce?

Pejte v bigbang pa preizkusite vse pa boste takoj vedeli kaj ja dobro.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

Zheegec ::

fpbs je izjavil:

Samo, mi ni jasno, zakaj bi vezal kabel iz PC na TV, če to ni potrebno in imaš pri tem še težave s prenosom signala.
Ali si poskušal gledati tudi 3D TV s pasivnimi očali. Dvomim, da boš občutil glavobol po parih minutah. Jaz na LGeju gledam pretvorbo iz 2D v 3D po cele večere in ne občutim nobenega glavobola.

Probal sem ene par najdražjih varijant, povsod glavobol.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kronos_10_ ::

Volk| je izjavil:

@ttommy
hehe, in vi poslušate prodajalce v bigbangu? En dan dela na odelku za pralne stroje pa tam svetuje, drug dan na odelku tehnike in tam pametuje o 3D. Pa dajte, no folk, uporabljate kaj googla?
Toliko je napisano na to temo, imate možnost sami, da preizkusite različne tehnologije 3D pol pa poslušate prodajalce?

Pejte v bigbang pa preizkusite vse pa boste takoj vedeli kaj ja dobro.


Hehe no možno da je res falil in da je zadeva še slabša..da celo samsung izdeluje zaslone za sony ;)
http://24ur.com/novice/slovenija/sony-z...
Glej komentarje.

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

Med LCDeji je 3D testni pregled Tvejev, kjer levo oko ne sme videti tistega, kar vidi desno oko in obratno, so se ikazali najboljši rezultati na LGejevih televizorjih s pasivno tehnologijo. Praktično ne vidiš nič tistega, kar ne smeš videti. Pri Samsungovih TVejih se vidi rahlo tudi tisto kar nebi smel videti. Pri Sonyju pa test pokaže dobro vidno sliko tistega kar nebi smel videti. Zato verjamem tistim, ki imajo Sonyjeve TVeje, da jim je dovolj če gledajo 1-2 filma na teden.

kronos_10_ ::

fpbs je izjavil:

Med LCDeji je 3D testni pregled Tvejev, kjer levo oko ne sme videti tistega, kar vidi desno oko in obratno, so se ikazali najboljši rezultati na LGejevih televizorjih s pasivno tehnologijo. Praktično ne vidiš nič tistega, kar ne smeš videti. Pri Samsungovih TVejih se vidi rahlo tudi tisto kar nebi smel videti. Pri Sonyju pa test pokaže dobro vidno sliko tistega kar nebi smel videti. Zato verjamem tistim, ki imajo Sonyjeve TVeje, da jim je dovolj če gledajo 1-2 filma na teden.


A to je tehnologija SBS?..in recimo 3d ki nima sbs-ja a pole te filme je lažje in za počutje boljše gledat?..če prav razumem to stvar :)

ttommy ::

Večina je SBS, ali pa slika nad sliko.
Gamer

fpbs ::

Volk| je izjavil:

@ttommy
Delaš reklamo za LG? Ne bi pol raje prilepil kakih testov, če hočeš dobro svetovat?

Je dost prerekanja med aktivnimi in pasivnimi. Moje mnenje je sledeče:naj vsak preizkusi oboje, ker imajo vsake oči svojega malarja. LG je bil že v tožbah, glede zavajanja 3D(prebral na nekem forumu pred časom).

Danes je najlažje se odpravit v kak bigbang pa v živo primerjat. Tako sem storil jaz pa imam doma sedaj SONY z aktivnimi očali :D

To mi je rekek prodajalec v bing bangu.


hehe, in vi poslušate prodajalce v bigbangu? En dan dela na odelku za pralne stroje pa tam svetuje, drug dan na odelku tehnike in tam pametuje o 3D. Pa dajte, no folk, uporabljate kaj googla?
Toliko je napisano na to temo, imate možnost sami, da preizkusite različne tehnologije 3D pol pa poslušate prodajalce?

Pejte v bigbang pa preizkusite vse pa boste takoj vedeli kaj ja dobro.

Malo si prečitaj tole: http://www.preporucamo.com/aktivni-3d-i...
LG je bil že v tožbah, a jih ni izgubil, kot Samsung, ko je zaradi zavajanja kupcev, da so nekateri 3D modeli Full HD, moral naprimer v Nemčiji kupcem vračati po 150€.
Predno sem si kupil nov TV sem šel nekajkrat na ogled v različne trgovine in lahko rečem, da je aktivna tehnologija (Samsung, Sony) odpadla že po nekaj minutnem gledanju.

Volk| ::

Jutri grem v bigbang probat LG. Najboljšega kaj majo. pa da vidim :)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

ttommy ::

Jaz edino kar sem šel v trgovino probat, je bilo, da vidim razliko med 107 in 119 cm. Potem sem pa preko spleta naročil LG Cinema 3D.
Še prej sem pa na veliko Googlav o kvaliteti LG.
Gamer

Volk| ::

lahko gledas iste formate kot jaz(sbs recimo)?Ker na torentih sem bral da nekateri ne morejo gledat neke formate.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

kronos_10_ ::

Ja to sm slišu da ne prikazuje full hd...ma jih tud tle lahko tožiš?
Ma slika je bolša pri pasivi al aktivi?

kronos_10_ ::

Ja glede slike sm ugotovu...ima tlevizor 3 različne vrste prikaza slike tko da tisto sliko k videš dvojno naštimaš na tečevizorju pravo nastavitev in dobiš 3d pogled.
Samo glede oćal ne vem..prosim če mi svetujete če bi uzel tale očala:
http://www.mimovrste.com/artikel/175000...

a bi bila prava za moj televizor?..čeprov so za serijo D in pri meni je serija 6?
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358644 (7803) nejc1337
»

Kateri TV za do 1000€ kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13227930 (25532) djordjevic
»

nakup led televizorja?

Oddelek: Kaj kupiti
114771 (4613) Zheegec
»

Kateri 3D LED TV s pasivnimi očali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5920950 (15583) fpbs
»

Katera 3D očala za televizor?

Oddelek: Zvok in slika
142215 (1787) rokec992

Več podobnih tem