» »

iPad 2 ali Transformer

iPad 2 ali Transformer

1
2
»

IceIceBaby ::

probaj se boriti z iTunes da ti ne zbriše celega iPada ko hočeš samo en film dodati


Kaj točno je problem? Drag&dropaš film pa je. Če te moti avtomatična sinhronizacija je potreben samo 1 klik za izklop.

No, najti kak boljši browser, email client ali kaj podobnega je seveda nemogoče, ker je Apple prepovedal objavo česarkoli, kar bi delalo konkurenco vgrajenim aplikacijam.


Prvi zadetek na googlu.

http://www.ilovecolors.com.ar/10-altern...

Skype pri meni tudi dela brez težav. Normalno dobivam sporočila, ko uporabljam druge aplikacije. Drugih IM aplikacij je tudi precej.

Mislim, da je tukaj na mestu en velik RTFM.

MajorM ::

Sam imam TF201. Kupil mesec ali dva nazaj (kmalu po dobavljivosti v SLO). Ne vem ali so sedaj v novih serijah odpravljene ampak tiste prve serije so pestile razne težave. Od light bleed-a, do slabega sprejema Wi-Fi, nedelovanje Wi-Fi + bluetooth, nedelovanje GPS sprejema, neprepoznavanje serijske številke naprave...

Za mojega lahko potrdim da ima malce light bleeda (kar je opazno samo na boot oknu oziroma če bi imel odprto kako temnejšo enobarvno stran) v praksi se ne opazi, GPS ne dela spljoh, Wi-Fi pa težko rečem...malce sem premestil router tako da sicer vleče ampak na cca 8 metrov skozi dve stene ni nekega bajnega signala.
Kako je z delovanjem HDMI moram tudi preveriti ker tudi to so imeli nekateri uporabniki težave.

Bootloader je sedaj ASUS odklenil vendar se pri koriščanju te opcije uporabnik odpove garanciji. :(

Mi je pa pri mojem tudi sama battery life malo sumljiva. 9+ ur uporabe (na eno polnitev) mi ni še nikoli uspelo narediti.

Realno je za branje + surfanje + media tam nekje 6+ ur.
Gaming pa itak žre baterijo po moje za max 4 ure.
Ima kdo kakšne izkušnje glede teh časov s svojo napravo?

Z napravo sem nekje srednje zadovoljen. Te težave ki jih bereš na netu so malce pokvarile občutek. Menjavati se mi pa ne da.

Custom ROMi so še zelo redki.

Sam sem še na serijskem ROMu.

Če izbirate med tablicami za Android se mi zdi še vseeno dober nakup, če je izbira IPad3 vs. TF201 pa je že težje vprašanje...

Tomson ::

A ni v primeru JB na voljo še dodaten kup aplikacij (ala plačljiv JB market) z dodatnimi funkcijami, ki niso možne pri tovarniškem iOsu? sem včeraj bral o tem a sem pozabil kje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Mavrik ::

Kaj točno je problem? Drag&dropaš film pa je. Če te moti avtomatična sinhronizacija je potreben samo 1 klik za izklop.


To, da če si na drugem sistemu ti to krasno pobriše praktično vse vsebine z iPada. Ker pač iTunes ne prenaša dejstva, da bi isti iPad syncal drug sistem - kar je za ljudi z enim računalnikom sicer deloma kul (če pozabimo na to da je iTunes izbirčen pri formatih), ko pa maš že prenosnik pa se res začneš spraševati kateri debil je mislil da je to boljša ideja kot pa exposanje vsebine kot disk (kar zanimivo te naprave celo znajo out-of-the-box le write dostop je ugasnjen).

Skype pri meni tudi dela brez težav. Normalno dobivam sporočila, ko uporabljam druge aplikacije. Drugih IM aplikacij je tudi precej.


Skype je izjema. Ostali IMji so pokriplani - zanašajo se na Push notifikacije, ki so glupe (in neprestano skačejo v ostale aplikacije), ker ne morejo tečti v ozadju. Niti ti ne pustijo laufat IRC klient, kar naredi komunikacijo čez tisti sistem izjemno nepraktično (če hočeš recimo brskat in se pogovarjat hkrati moraš _nujno_ preklaplat med apliakcijami vsaj vsakih 10 minut). Podobno se dogaja z IMji - najprej ti v obraz skoči notification (ki ga dobiš za vsako vrstico ker je Push sistem dokaj neumen in ker ni aplikacije jasno ne zna ločit kateri je pomemben in ne) potem preklopiš, traja kaki dve sekundi za animacijo + refresh podatkov v aplikaciji, potem odpišeš vrstico in potem sekundo animacije da prideš nazaj v Safari. Zakon!


Prvi zadetek na googlu.

http://www.ilovecolors.com.ar/10-altern...


Saj je fajn da so dovolili skine čez Safarijev WebKit - samo to ne doda bistvenih novih funkcionalnosti (Flash, boljša HTML5 podpora, sync podatkov, extensioni) ali zamenja rendering engina (če se še spomniš da so nam razvijalcem prepovedali interpreterje kode ;) ).

Gaming pa itak žre baterijo po moje za max 4 ure.


V bistvu nekaj takega zdrži tudi moj iPad2.
The truth is rarely pure and never simple.

IceIceBaby ::

To, da če si na drugem sistemu ti to krasno pobriše praktično vse vsebine z iPada. Ker pač iTunes ne prenaša dejstva, da bi isti iPad syncal drug sistem - kar je za ljudi z enim računalnikom sicer deloma kul (če pozabimo na to da je iTunes izbirčen pri formatih), ko pa maš že prenosnik pa se res začneš spraševati kateri debil je mislil da je to boljša ideja kot pa exposanje vsebine kot disk (kar zanimivo te naprave celo znajo out-of-the-box le write dostop je ugasnjen).


Ne vem kaj delaš, da ti briše fajle. Jaz imam doma 2 maca in na oba lahko priklopim iPad, brez, da bi kaj samo brisalo. Syncat res ne moreš, kar je logično. Ne more biti ena naprava syncana z 2 drugima napravama. Lahko pa na roke nalagaš filme, mp3je itd iz več računalnikov.

V Movieplayer tudi enostavno drag&dropam filme (podpira večino normalnih formatov). Priklopim kabel, avtomatično se odprejo iTunes, kliknem na aplikacio in potegnem gor film. Edina nadležna stvar so iTunesi, ki morajo biti na računalniku. Ampak se da preživet.

Za sprotno syncanje imaš pa iCloud.

Skype je izjema. Ostali IMji so pokriplani


Večinoma uporabljam Skype, s katerim se da narediti precej "resnega dela", kot ga ti imenuješ. Naložen sem imel tudi IM+, ki je bil čisto uporaben.

Saj je fajn da so dovolili skine čez Safarijev WebKit - samo to ne doda bistvenih novih funkcionalnosti (Flash, boljša HTML5 podpora, sync podatkov, extensioni) ali zamenja rendering engina (če se še spomniš da so nam razvijalcem prepovedali interpreterje kode ;) ).


Browser s flash podporo: http://itunes.apple.com/us/app/iswifter...

Pa Opera mini se tudi dobi, če se ne motim.

Je pa res, da ima Apple pač strogo politiko in ne spusti vsakega crapa na App store. Še vedno ostane jailbreak ali pa enostavno kupiš drugo napravo, če imaš tako specifične potrebe.

I don't know the key to success, but the key to failure is trying to please everybody.


Tega se Apple kar dobro drži. Za svojo ciljno publiko poskrbijo odlično.

Mavrik ::

Ne vem kaj delaš, da ti briše fajle. Jaz imam doma 2 maca in na oba lahko priklopim iPad, brez, da bi kaj samo brisalo. Syncat res ne moreš, kar je logično. Ne more biti ena naprava syncana z 2 drugima napravama. Lahko pa na roke nalagaš filme, mp3je itd iz več računalnikov.


Mogoče bo problem da nimam dveh Macov.

Je pa res, da ima Apple pač strogo politiko in ne spusti vsakega crapa na App store. Še vedno ostane jailbreak ali pa enostavno kupiš drugo napravo, če imaš tako specifične potrebe.


In na točno to opozarjam - kljub 400.000 aplikacijam na AppStoreu določene stvari na iPadu preprosto ne delujejo ali pa so izjemno nerodne za izvedbo. Ni se treba takoj kot vojska postaviti v bran no ;)

Browser s flash podporo: http://itunes.apple.com/us/app/iswifter...


To je spet eno okence čez webkit kjer ti na serverju pokriplajo Flash v HTML5 :)

Tega se Apple kar dobro drži. Za svojo ciljno publiko poskrbijo odlično.


Kot sem rekel - pri vseh hvalospevih se v takih temah splača omeniti stvari, za katere pa avtor morda NI ciljna publika.
The truth is rarely pure and never simple.

smrketa44 ::

mi gdo našteje slabosti tega računalnika ??
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Zgodovina sprememb…

Mr Hilter ::

Zheegec ::

smrketa44 je izjavil:

mi gdo našteje slabosti tega računalnika ??
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Najbrž jih ni :) GPS mogoče ne lovi ravno najbolje, drugače pa super zadeva.

smrketa44 ::

Hvala me pa še zanima če je nakup preko mimovrste uredu?:)

svetetko ::

Mimovrste je priznana spletna trgovina, če so cene v redu, kar vzemi.

Zheegec ::

smrketa44 je izjavil:

Hvala me pa še zanima če je nakup preko mimovrste uredu?:)

Tako, kot velja za vse trgovine - če naredijo kaj narobe niso v redu, če pa ne naredijo nič narobe pa so v redu :)

Zakaj pa?

[edit] drugače ima Mimovrste kolikor vem Transformer prime samo 64GB verzijo - bolj se splača vzeti 32GB verzijo in eventuelno dograditi z MicroSD kartico ko se rabi, ali pa še bolje vzeti model z dockom (tipkovnico).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

para! ::

smrketa44 je izjavil:

mi gdo našteje slabosti tega računalnika ??
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Čeprav izgleda kot računalnik, je v resnici tablica z brezžično tipkovnico. Glavna pomanjkljivost, v primerjavi z računalnikom, je operacijski sistem, kot tablica pa je zadeva baje ok, ampak ipad3 ma višjo resolucijo (to je zdej 2012 pomembno) ;)

lp
Death before dishonor!

Mavrik ::

*khm* Flamewarov ste meli dost po drugih temah, nazaj na topic in dejansko pomoč.
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5111021 (8655) klinker
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510597 (8448) Lonsarg
»

iPad v praksi - nekaj vprašanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
122423 (2207) Tomson
»

Kupil bi tablico a sem v dvomih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821086 (19635) Keyser Soze
»

Cene Xooma v Veliki Britaniji določene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10027325 (25087) JayKay

Več podobnih tem