» »

iPad v praksi - nekaj vprašanj

iPad v praksi - nekaj vprašanj

Tomson ::

Ali mi lahko kdo od lastnikov iPada pove kako ta iTunes in nalaganje raznih multimedijskih vsebin poteka v praksi:

1. katere vse formate filmov itunes sprejme katerih ne?
2. ali se z JB lahko predvaja več formatov? (bolj zmogljivi predvajalniki? - VCL player)
3. kaj je pravzaprav market z JB (plačljivimi) aplikacijami ki funkcijsko bolje izkoriščajo iPad, kakšen link?
4. kako poteka nalaganje preko Dropboxa in drugih podobnih zadev (velja to za vse multimedisjek vsebine) ?
5. kako je z Wifi nalaganjem vsebin, isti postopek kot prek iTunsa samo brez kabla?
6. Kako je s pošiljanjem npr. slik iz iPada na druge naprave (telefon/računalnik) - (bluetooth/wifi) ?

Zaenkrat toliko, hvala za odgovore ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Mesar ::

dropboxa ni ampak moreš uporablat applovo rešitev
Your turn to burn!

x3ca ::

Dropbox je!

Mavrik ::

1. katere vse formate filmov itunes sprejme katerih ne?


QuickTime (.mov) in .mp4 (tudi z vgrajenimi soft-subi, samo ne sme biti več trackov).

2. ali se z JB lahko predvaja več formatov? (bolj zmogljivi predvajalniki? - VCL player)


Da, samo večinoma bolj eksotični formati (torej ne-H.264) nimajo hardware accelerationa (kar se pozna na CPU useu) in je mal bolj nerodno stvari gor tankat (za VLC jih moraš s SCP ali čim podobnim kar ti da dostop do filesystema).

3. kaj je pravzaprav market z JB (plačljivimi) aplikacijami ki funkcijsko bolje izkoriščajo iPad, kakšen link?


Išči Cydia. Po mojih izkušnjah kaj dosti pametnega ni tam.

4. kako poteka nalaganje preko Dropboxa in drugih podobnih zadev (velja to za vse multimedisjek vsebine) ?


Nobenega nalaganja ni. Tapneš stvar v Dropbox aplikaciji in se potem takoj pobere in odpre če slučajno katera aplikacija to zna. iPad nima filesystema odprtega tako da bi karkoli nalagal.

5. kako je z Wifi nalaganjem vsebin, isti postopek kot prek iTunsa samo brez kabla?


Da - iPad se pojavi v iTunesu. Če imaš dovolj sreče (men dela hudo nestabilno).

6. Kako je s pošiljanjem npr. slik iz iPada na druge naprave (telefon/računalnik) - (bluetooth/wifi) ?


Ali posyncaš z iTunes na računalnik (samo en) ali pa pošlješ po emailu/daš v dropbox etc.


Še enkrat - iPad nima filesystema kot takega - tako da se boš (če ga boš hotel imeti) moral odvaditi razmišljati o "datotekah". Dokumenti pripadajo aplikacijam, v aplikacije lahko dodajaš datoteke. Načeloma si apliakcije datotek med sabo ne znajo deliti (izjemoma je podprt večinoma Dropbox), prav tako jih ne moreš prenašati dol z iPada razen čez email ali tako da posharaš v dropbox (če to aplikacija omogoča) ali uporabiš iTunes.
The truth is rarely pure and never simple.

IceIceBaby ::

1. katere vse formate filmov itunes sprejme katerih ne?


iTunes bolj malo. Lahko pa naložiš Movie Player in predvajaš praktično vse formate (http://itunes.apple.com/us/app/movie-pl...!/id406779775?mt=8)

Supported Formats:
divx, avi, flv, mov, wmv, mpg, mpeg, mpeg1, mpeg2, mpeg4, mp4, m4v , mpv, vob, ts, ogv, ogm, mkv, dv, asf, 3gp, m2p, m2ts, m2v, gxf

Lahko tudi direktno iz dropboxa predvajaš npr.

6. Kako je s pošiljanjem npr. slik iz iPada na druge naprave (telefon/računalnik) - (bluetooth/wifi) ?


Najbolj enostavno je po mailu. Vse ostalo je PITA.

Tomson ::

Hmm... ok. Razumem! :)

Po razmišljanju in načinu uporabe mi je Android očitno bolj pisan na kožo, sicer pa razmišljam, če je kvantiteta in kvaliteta aplikacij za iPad res vredna nakupa iPada namesto Android tablice ... ?
Si kdo lasti obe tablici da lahko poda kakšno mnenje ?

EDIT: Kaj vse pa praktično prinese JB na iPadu? (poleg možnosti nalaganja aplikacij sumljivih virov :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

IceIceBaby ::

Jaz sem imel eno kitajsko android in enega samsunga. Pa dosti sem se igral tudi z drugimi.

Na kratko. Ne kupuj poceni shita, poglej reviewe in kupi nekaj z dobrimi ocenami. Od teh boljših so pa vse pribljižno isti šmorn.

Na vseh boš lahko delal vse. Vse boljše stanejo cca 500 eur, vse imajo aplikacije za vse možno, vse imajo dobrer battery life, odziven vmesnik...

iPad je IMHO nekako najboljši overall. Trenutno je trojka verjetno najboljši nakup ker ima res kul zaslon in hiter hardware.

Mavrik ::

To kar je IceIceBaby rekel - ne kupovat poceni tablic, poceni Androidi so res shit, one stvari v iPad rangu so že okej. Trenutno ma iPad opazno boljši hardware, samo moraš najprej preveriti če res zna vse, kar hočeš od njega. Android je okoli tega malo bolj "PC"-like (prosto uporavljanje z datotekami, podpora laufanju v ozadju ipd.), deluje pa nekoliko počasneje in tudi aplikacije večinoma niso čisto na nivoju spiljenosti iPada.

Po drugi strani bom pa jaz mojega iPada prisiljen menjati za Android zaradi omejitev. Boš se moral sam odločit :)
The truth is rarely pure and never simple.

Tomson ::

Sej ne govorim o poceni tablicah ampak Transformer Prime 700 vs New iPad. Imam že Android telefon tako da mi je Android domač, so mi pa aplikacije kolikor sem jih videl na iPhonu delovale bistveno bolj profesionalno. Iz tega in tudi iz raznih forumov sklepam, da je tudi iPad kar se aplikacij tiče v veliki prednosti pred Androidom, tako po kvantiteti kot kvaliteti. Vprašanje je samo ali so vse te aplikacije res toliko bolj množične in kvalitetne da je vse ostalo ki govori v prid Androidu smiselno žrtvovat na ta račun ...

Mavrik: konkretno katerih omejitev?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

MedusasPath ::

Tudi mene zanima, kaksne so te omejitve, ki ti onemogocajo delo?

Limit-sky ::

Nima Headphones...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

bojsi ::

Tomson je izjavil:

Ali mi lahko kdo od lastnikov iPada pove kako ta iTunes in nalaganje raznih multimedijskih vsebin poteka v praksi:

2. ali se z JB lahko predvaja več formatov? (bolj zmogljivi predvajalniki? - VCL player)


Na App Storu imaš precej aplikacij za predvajanja videa, ki podpirajo cel kup formatov. Ne rabiš nič jailbreakat. Večina jih tudi nudi wi-fi prenos iz računalnika na napravo (mimo iTunes-ov). Evo nekaj izmed teh appov: PlayerXtreme HD, CineXPlayer, AVPlayerHD, Movie Player...

Tomson ::

Kakšne pa so kaj možnosti brez airplay variante iz iPada na TV. PRi Androidu to lahko naredim preko Wifi in HDX1000 (multimedisjki predvajalnik) na TV. Bi to pri iPadu tudi šlo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj bo tu Applova iUra? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11730157 (25182) bluefish
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317254 (14146) Mavrik
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510533 (8384) Lonsarg
»

Kupil bi tablico a sem v dvomih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6820952 (19501) Keyser Soze
»

IPAD 2 Wi-Fi 16GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
61969 (1880) Yohan del Sud

Več podobnih tem