» »

Tutorial za DD-WRT firmware

Tutorial za DD-WRT firmware

C00PER ::

A ima kdo kak dober step-by-step tutorial / vodnik za nastavitev routerja z DD-WRT firmware-om ?

Imam router Linksys WRT-160Nl in bi rad nanj priklopil prenosni disk, ki bi ga dal v mrežo....žal mi navodila na dd-wrt niso dovolj enostavna, da bi iz njih lahko razbral, kako stvar skonfigurirati...

Hvala za pomoč že vnaprej...
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Nextor ::

Če hočeš stabilno sambo, ter koliko toliko hitri prenos, pol ti druga ne preostane kot OpenWRT! DD-WRT je žal preveč nestabilen in "out of date" kar se tiče dodatnih packagesov! Če hočeš še transmission (bit torrent client), pol pa sploh!

DD-WRT (Dl: 6-7 MB/s, Ul: 450 KB/s), OpenWRT (Dl: 10-11 MB/s, Ul: 5MB/s)

C00PER ::

Ok, in če si dam OpenWRT gor, obstaja kak vodič za torrent clienta pa za priklopit disk gor ?
Moje znanje omrežne opreme namreč ni ravno blesteče, pa ne vem kje se zadev sploh lotit, da bi delovalo kot treba ....

Kaj je tudi kakšna omejitev glede kapacitete diska, ki ga priklapljam gor ? Nekje sem zasledil da je, jaz bi rad priklopil gor 1TB HDD :\
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Pyr0Beast ::

Vse kar se mrežne opreme in tiskov tiče je navaden šrot, hitrosti pa slabše kakor pri eni P3 kišti

DDWRT se je meni sesipaval pri prenašanju par GB velikih datotek - neuporabno
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

C00PER ::

verjamem...torej najboljša alternativa za moj router je kateri firmware ?!?!

Nekateri pravijo Brainslayer, drugi OpenWRT, tretji spet nekaj druga....

Poglavitno za kaj bi porabljal roter je poleg wirelessa povezava do prenosnega diska, morda bittorrent klient in to je tudi vse....
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Nextor ::

Vsa navodila najdeš na uradnem wiki-ju!

Velikost diska načeloma ni problem! Ta omejitev velja samo za FAT (windows) particije! Disk formatiraj v ext3, če hočeš, da bo dostopen tudi preko programa ext2fsd, ko ga boš priklopo na raćunalnik, če te potrebe nimaš oz. bi rad imel disk priklopljen zgolj na router, pol pa kar veselo na preformatiraj v ext4! Pred NAS particijo še naredi vsaj 1GB swap particijo (linux-swap), ki jo kasneje omogočiš v fstabu!

Potrebuješ:
PuTTy (za dostop do shell konzole preko telneta oz. SSH-ja)
WinSCP (za lažje urejanje konfiguracijskih datotek)
GPareted (za lažje ureditev particij! Pazi, da boš res izbral prenosni disk in ne sistemskega)

Par linkov iz wiki-ja:
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/first...
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/inter...
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/usb.o...

Seveda flashaj na zadnji firmwara iz trunka! Klik! Ne pozabit, da OpenWRT nativno nima spletnega vmesnika, zato bo po uspešnem flashu, dostopen samo preko telneta toliko, da nastaviš geslo za SSH!

Alternative nimaš! Ker vse kar obstaja, je v osnovi grajeno na OpenWRT tako da... :)

EDIT:
@Pyr0Beast: Na OpenWRT teh težav ni! Brez problema 5 compov (verjetno tudi več, to so pač vsi compi pri bajti) poganja 720p film preko mreže iz diska (3x wi-fi, 2x kabl) + transmission laufa na polnih obratih in disk še je vedno dostopen brez vsakega zatikanja, freezeranja, kot na dd-wrt... + da še laufa vse živo zraven! (lighttp, php, mysql, asterisk,...)

EDIT 2:
@C00PER: Ko ti bo uspelo priti tako daleč me na privat pocukaj,da ti dam spedenan config file za transmission...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

C00PER ::

Nextor, ni šanse da pridem tako daleč, čeprav bi se rade volje lotil nastavitev le-tega :( :(

Moje znanje se žal konča že pri swap particijah, fstabih itd :( :(
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Nextor ::

Ja, če ne boš probal, ne boš nikoli prišel tako daleč! Vse skupaj je zelo enostavno!

1) Naprej si prenesi in zapeči Gparted (uporabi imgburn)! Nato priklopi disk na računalnik, vstavi zapečen cd, ponovno zaženi comp, v bootmeniju izberi, da ti boota iz cd-ja in nato se ti bo zagnal debian s gparted-om! V Gpartedu izberi (zgoraj desni kot) prenosni disk (pazi, da bo res izbran pravi disk! Pomagaj si z velikostjo...) in odstani vse stare particije (prej naredi backup podatkov) in naredi prvo swap-linux 1GB in vse ostalo v ext3 oz. ext4! Pomagaj si z tutorialnom na dd-wrt wikiju...

2) Flashaj router s OpenWRT (glej zgoraj v prvem postu za link do pravega firmwara) in porihtaj povezavo! Če maš ADSL oz., da za povezavo s ISP-jem potrebuješ uporabniško ime in geslo, bo potrebno v "/etc/config/network" dodat:

config 'interface' 'wan'
option 'proto' 'pppoe'
option 'ifname' 'eth0.2'
option 'username' 'uporabniško_ime'
option 'password' 'geslo'
option 'timeout' '10'


...glej wiki

3) tukaj pol komaj pride disk... če boš prišel tako daleč se javi, pa ti razložim še kako nastavit disk, fstab, sambo, transmission,...

oz. če maš dve mrežni (eno na net, drugi za povezavo med routerjem računalnikom), ti za kaki sixpack vse skupaj rajši sam nastavim preko teamviewer-ja kot, da ti tukaj pišem eseje... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

C00PER ::

Super, hvala ti 100x...

Bom poskusil po tvojih navodilih v prihodnjih dneh (pac prazniki in to), in ko bom tako dalec, ti posljem PM za nadalje...

hvala, res...
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166215 (31108) hojnikb
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
799489 (7349) BivšiUser2
»

linksys wrt54gl-firmware openwrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
132455 (1956) BCSman
»

Reševanja vojaka ruterja 1043nd, pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
111549 (1317) BlaY0
»

Router v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
183114 (2385) johny92

Več podobnih tem