» »

FAX in PC ?! :(

FAX in PC ?! :(

sub.zero ::

Zelo nujno bi rabil fax, ker so ti očitno pre dragi, ga bi rad zrihto na PCju. Vse sem že poskušal. Uspelo mi je seveda sprejamati in pošiljati fakse ročno. Rad pa bi prejemal faks avtomatsko!!!
Preizkušal sem z modemi Motorola 56k fax in US Robotics 56k fax oba interna. Program pa je bil WinFax PRO 10. Seveda sem tudi klical na vse možne številke od Telekoma in celo šel k njim, a ti nimajo pojma, sploh ne vejo kaj je to modem.

Če kdo ve, ga prosim, da mi pove kaj je treba nastaviti pri značilnem zvonenju ali kje drugje, da modem samodejno zazna, da prihaja faks in ga tudi samodejno sprejme, v nasprotnem primeru pa ne stori ničesar! Hvala!

Jebeš TELEKOM!!! in Siol!;(( ;((

Lepe praznike!!!:))

VASkO ::

mislim, da moras imeti to storitev omogoceno pri operaterju (telekom), da bo ti delala, seveda pa se dodatno placa

poglej na racun od telekoma, katere storitve ti ponuja pa bos videl, ce je znacilno zvonenje med njimi

Modri dirkač ::

Ti pa si hecen al pa nimaš pojma0:) .
Ka ma pa s tem telekom, še manj pa siol????
Če hočeš na pcju sprejemat avtomatsko fakse moraš met pc skoz pržgan pa npr v winfax pro zagnan controller za automatic receive in v njem si pol naštimaš po kolkih zvonenjih se vklopi fax receiver na pcju:P .
Everybody lies!

VASkO ::

ej, to je nekaj drugega
on bi rad, da mu modem dvigne linijo samo takrat, ko prihaja na drugi strani fax, ostale klice pa pusti zvoniti in zato rabis storitev znacilno zvonenje

ne mi s hecnimi ;((

sub.zero ::

Hmmmhmmm!!!

Fantje hvala da ste se vsaj vi odzvali!

Če g. Modri dirkač toliko vedo, naj jim bolje pojasnim moje vprašanje in lahko ponovno odgovorijo!

FAX modem mora sam prepoznati ali prihaja faks ali klic. Če nastaviš naj dvigne po določenem številu zvonenj dvigne vsak signal neglede na to ali je klic ali FAX (kar vem že od prvega dne ko sem začel nastavljati faks!!!).

Na računu od telekoma mislim da razen velike številke v tolarjih ne piše kaj uporabnega!

Ne vem več koga naj še kaj vprašam?!:'( :'( :'(

cekr ::

Postopek zaznave, da je na drugi strani linije fax, je možen samo tako, da fax dvigne linijo in ugotovi, če je fax na drugi strani, drugače pa preveže na telefon. Do tu vse lepo in prav, se pa pojavi problem, ker moraš vedeti, da fax dvigne linijo v vsakem primeru in moraš vedeti, da tudi, če ti potem telefon zazvoni, ker ni faxa, se klicatelju štejejo impulzi tudi med zvonenjem.
Imam pa sam doma neko škatlico, ki se ji reče faxselektor, ki dela na podoben način. Ker jo sam ne rabim več, ti lahko prodam za majhen denar.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fax in Siol IP telefonija na eni številki

Oddelek: Pomoč in nasveti
103236 (3178) primavera
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637511 (6439) shock
»

Lahek, stabilen,... FAX program?

Oddelek: Programska oprema
131746 (1313) Ro!
»

FAX modem-kako zadevo usposobit

Oddelek: Strojna oprema
151877 (1685) IgorGrozni
»

USB ali com port

Oddelek: Pomoč in nasveti
271840 (1626) cekr

Več podobnih tem