» »

Fax in Siol IP telefonija na eni številki

Fax in Siol IP telefonija na eni številki

Jan987 ::

Nameravam kupiti multifunkcijsko napravo Canon MultiPass c-100 in imam Siolov TRIO paket. Problem je v tem, da sta obe številki že sedaj zasedeni, tretje pa za fizične osebe ni mogoče dobiti. Zanimame me, če slučajno obstaja kakšen način, da bi fax-e avtomatsko sprejemal fax, ko pa zvoni telefon, pa se fax nebi mešal v to. Če se to ne da, kakšne so potem najboljše ''metode'' priklopa oz. kaj se največ uporablja? Uporaba faxa nebi bila velika.

Tomay ::

Edina možnost je, da na eno številko priklopiš telefon in fax. Na faxu pa nastaviš, da dvigne po čim več zvonenjih. Če se ne bo nihče javil bo pač dvignil fax. Če se pa bo kdo javil, ko bo v resnici fax, pa bo pač tisti, ki fax pošilja moral še enkrat poslat. (večina faxov zmore to samodejno).

Druge možnosti ni. Fax ne more ločit kdaj je navaden telefonski klic, kdaj pa fax. Ali pa, da eno telefonsko reskiraš za fax, ali pa dodaš še eno pstn števiko (od telekoma) za fax. Potem plačaš jurja manj za siol ker nimaš razvezanega dostopa, moraš pa plačat še naročnino za telefon.

Pri amisu vem, da je možnost uporabe treh številk za podjetja, lahko se pozanimaš, če imajo tudi za fizične osebe.
Voodoo 4Ever

cekr ::

Obstaja aparat, ki ti ugotovi, če je na drugi strani fax. Reče se mu FAX selektor. Če te zanima ta naprava, lahko malo rabljeno z navodili in vsemi priključki dobiš pri meni. Zadeva omogoča tudi daljinsko zagon faxa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jan987 ::

Ah ne nebi se šel kaj dragega, ker fax-ov tako ali tako nebo prav veliko. Vseeno hvala za vse informacije.

Klenobo ::

Prava rešitev ti je ww*.efax.si. Jaz jo uporabljam in lepo dela.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

primavera ::

Jaz imam tudi siol trio in bi rada na eno od številk dala fax. Problem pa imam, ker baje ne delajo vsi faxi na te internetne številke. Kupla bi enga poceni, ker ga ne uporabljam prav veliko, pa se bojim da ne bi delal. A mi lahko kdo napiše, če uporablja kak tak bolj enostaven in poceni fax na siol, prosim. In mu seveda dela.
Na siolu so baje testirali ene multifunkcijske, samih faxov pa ne.

Jan987 ::

Jah sam sem stestiral nekaj navadnih analognih faksov in so vsi delai tako da mislim da nebi smelo biti problema. Sicer pa malo bolj previdno ga odpri da ga lahko vseeno neseš zamenjati če nebo delal:D

blue ::

Jan987 lahko si zrihtaš še eno številko z siol komunikatorjem potem tole števlko nastaviš v eno ATA napravo (npr. http://www.telekom.si/teletrgovina/tele... )
Preko te naprave faksi slabše delajo ampak za zvok je pa čisto OK, če ni linija zabasana.

Jan987 ::

Hvala za info si bom še malo pogledal o tem.

Tomay ::

@primavera
Nekaj nastavitev je specifičnih za siol in amis telefonijo. Max baud rate je 9600 in error correction mora biti izklopljen. Načeloma pa bi morali delovati vsi.
Voodoo 4Ever

primavera ::

Kupila sem fax-jx200 canon. Dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

telefax na računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
151553 (1299) Han
»

PSTN/FAX vmesnik

Oddelek: Omrežja in internet
71711 (1560) Mr.B
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637251 (6179) shock
»

Koliko bi bili pripravljeni plačat za softwaresko centralo, ki zna ...

Oddelek: Omrežja in internet
421689 (1076) Gandalfar
»

Klicne nastavitve za fax modem

Oddelek: Omrežja in internet
121819 (1723) Duhec

Več podobnih tem