» »

3d studio max

3d studio max

1
2
3

bastadu ::

Aja, pa tukaj je zbirka nekaj mojih slik, kot sem vam oblubil, (v *.zip datoteki), ki sem jih zadnje čase zmodeliral z raznimi 3D programi... Dobrodošli dobri in slabi komentarji:D:D

bastadu ::

Če mate probleme z dolvlečenjem, probite desna tipka in "Kopiraj v mapo"/"Copy to Folder".

dexter ::

Hello!

A ves kok so hotel za 230-tko pri Aster, 2.5miljona sit (in to z ide diskom).Irix je pa na O2 in octanih, kjer so pa cene ala 30000us.Lahko kdo potrdi da je kak O2 al Octane (ne starejsi od 1 leta v Sloveniji?). Mi smo tud gledal za SGi (firma ma dnarja),ampak ko sem govoril s tipom je rekel da SGI kupujejo firme 90% zarad imena.Res je pa da majo lowcost SGI (ala 230), zelo dober graficni cevovod za teksture (kar verjetno pride do izraza pri mayi).Imel smo 230 na testiranju,sam smo se poj za Compaq-ovo 210 odlocil.Ne verjamem pa da bos kupoval 2-3 leta staro SGI masino z irixom,pa cena verjetno ne bi bila pod kakim 1mio.Maya je pa itak ene 3 leta na nt tko da je verejten dober naspidirana (edino ce nisi anti MS).
Lahko se pa seveda motim?

*prvic...irix je za mene za 100% bolš ot win2k (se posebi *6.5.10), drugic...maya je bila prvotno napisana za irix in *je bil kasne

zetko ::

Bastadu: knigo sm naroču pr piratu na cdju :D

Aja a je to tista SGI-jeva mašina k je bla neki cajta na plakatih k je taka vjolčna. Mislm da ma p3 500 pa na NT-jih laufa. Anyways zdej čakam na cd >:D

bastadu ::

Ne, na plakatih se mi zdi da so bile SGI Vizual Vorkstation (350 al 540) in te so za NT platformo... Octane in O2 pa so semizdi za Irix

zetko ::

Hvala za razodetje >:D

OChack ::

Ej bastadu, dej posl mi se en mail , k se morva se neki zment, ce bi mi ti se neki zrihtu :)?**

Cr00k ::

no ja ne vem kje si ti najdu 230-ko za 2,5 miljona...aja ot 650.000sit naprej so...:))...potem o2 postaje so od 10000$...tko da je to mal pretiran kar si napisu..aja 2-3 leta stari octani so ot 3000$...kar ni miljon sit :)...pa tut indigo2 je zlo ql racunalnik...ot 900$naprej...sam to je treba posilat...pa sm prasu za cene u slo...da bi se zapelal ke...

kar se maya tice...mas prou M$ mi najeda ze 6 let :))

zetko ::

650.000 se že bolš sliš :D Mogoče si bom pa tut jest kej tazga omislu :D

Bibi ::

HI!

Mislim da je knjiga Alias wawefront...(cd) vsaj to imam jaz, ampak je ne uporabljam ker mi je max za zacetekl bolj vsec.

In bastadu... link ne dela daj ga nekam na kak javni ftp ali pa kak site in nam sporoci kje in kaj.


Rott-von-weiler ::

en moj kolega ki se bavi z video montažo dela na o2 pol pa ma poleg še en software Haleo ki stane 100.000dem dela pa čuda smo vse renda:O

Cr00k ::

100.000DEM?!?!...to pa je prfuknn :))...ze mayo nabavt je Krejzi k je 16.000$ !!! ampak 100000 za softver ne hvala :)

zetko ::

Hehe. Itak se take programe splača sam pr piratih nabavlat. Moj frend ma sicer licenčno sam je ni on nabavu :D

Rott-von-weiler ::

Jaz tud nisn mogo vrjet dokler tega čuda nisn vido je pa finta da ko ga kupiš ga dobiš domov in še ne dela komaj pol ko jim pošleš številke procesorjev v računalniku da ti oni pošljejo neko kodo pol proradi tak da ta software laufa samo v tem računalniku dela pa semenizdi v unixu

pri piratih pa ga ne dobiš sm že jas iskal enga profi za title delat Inscriber VMP pa ga noben nima kaj šele tega Haleota:O

OChack ::

Jest tud mislm de tko k nas tlele vecina se s tem ukvarja za hobi, nima smisla 16000$ al pa 100 000 dem stran metat ker itq ni profita. Ce bi se s tem resno ukvarjov in kasirov-sluzu dinar, pol bi valda orginal nabavu, sej drgac itq ne gre, pa tud povrnil bi se vsi stroski. ................no 3d smax , je kr zanimiv k not pades, sam mal je zajeban animacije delat, de bi slo tko vse gladko............nucam eno datoteko, kjer so une krogle notr (odsev refleksija, steklena krogla.....) ce bi mi lohk kdo poslov....bitte

Cr00k ::

Tut prblizn ne vem kaj bi rad meu :))...naprimer da bi naredil steklo?...to si naredis z raytraceom,...

zetko ::

Veš kolk cajta morš delat da odplačaš 100.000 dem :D

LuiIII ::

Hehe Anze, ves casih odplacas tak software ze z enim samim projektom (2 mesca). Jaz imam take izkusnje s softwarom za 120000 DEM. Sicer je pa to predvsem odvisno od poznavanja podrocja narocnika oz. od tega koliko mu lahko racunas.:D
LuiIII

Rott-von-weiler ::

Aster ne rabi dosti delat ta pa ga vrjetno nebo nikol vun dobo pred dnevi pa mi je kolega reko da je zvoho pri alarixu maxa za 350k samo vrjetno kako študentsko verzijo:O
-------------------------------
Piši kao što govoriš

zetko ::

Luilll: seveda so izjeme. Sam kkšen povprečen dizajner...:D

zetko ::

Kaj si pa delu da si tolk keša dobu? Seveda je možno sam mnogim ne rata tolk hitr 8-)

bastadu ::

Ej Bibi! A vez za kak sajt (ftp al http), da bo lohk jest moje zadeve gor posnel. Tisti ftp sem po naklučju našel, zde pa ne dela več (je pa delal)...

LuiIII ::

Ah eno karto celotnega slovenskega morja (limited edition 6 izvodov:D) za vlado RS Slovenije. Kmalu bo ponatis. Sevda bo jih prišlo cenje. 8-)
Lui

zetko ::

Hehe. Si pač meu kromper :D Nimajo ga vsi :(

OChack ::

rabm mapo matlibsal neki tacga
nej mi jo en zazipa in posle na naslov the_duck@email.si

Bibi ::

mam server zate :)

www.metropolis.de Je zelo hiter in imas dostop z ftp.
Samo hrani samo file do en mega. drugo vse skrajsa.

Aja vi dizajneri. Stalberg dela na p733 in 300 m rama, nisem pa se videl kakega slovenca ki bi tako risal (mogoce je kje kak skrit talent ;) ) , tako da ne vem zakaj bi rabli kake postaje.???
Poleg tega so na njegovi strani nove slike.. linke dobite jutri ce pa ste nestrpni pa so eno stran nazaj.

Fajn modelirajte !!

zetko ::

Kdo je pa stalberg? :D

LuiIII ::

Jaaaaaaaaaaaaaa!
Aha! Seveda. Zanima me, če kdo od vas kaj dela z Animatek World Builderjem ali pa z World Construction Set? Kar se tiče upodablanja narave sta ta programa res dobra. Pa še poceni sta (okoli 950$). Aja še linka:Animatek World Builder in
World Construction Set

Lui

Bibi ::

Kdo je stalberg??

Mislim da si presprical prvo stran pogovora.Vsekakor je to svetovni desinger c CG. Tukaj je obljubljeni link:
http://www.optidigit.com/stevens/
Poglejte si!!

Ce kdo ima mnenje da rabi postajo potem naj tukaj spodaj napise zakaj jo potrebuje. Resnicno me zanima zakaj ;)

zetko ::

Jst je sigurno ne rabm ker se s tem nebom profesionalno ukvarju pač pa mislm to delat za hobi. Tisti k bo pa odštel tolk dnarja za tako kišto pa najbrž že ma tehtne razloge za to, k nevem da bo kdo vrgu stran tolk dnarja da bo pol lohka sam reku da dela na SGIju :D

Cr00k ::

ja stevens po ta novem dela z dell Nt dual p733..masini :))...tolk

zetko ::

In cena le te pomojem še vedni ni primerljiva s SGIji :D

Jinxy ::

A se tle tud z Lightwave-om ukvarja kdo, eno vprasanje bi mel zanjga? :)

drgac si pa za hude slikce poglejte TOLE!

zetko ::

Hude slike tle gor ej >:D

Bibi ::

Hojla vsi.

Nekaj sem zmodeliral in vam morem pokazat. Modelirano je v rhinou in tam je tudi zarendano. Zal mi je da ima tako slabi render ampak bom kasneje sliko prevesel v maxa in vam pokazal razliko v renderju.
slika


Uzivajte...

Cr00k ::

hja sam jst tele slike ne vidm :))

bastadu ::

Hja! jest tut ne...:D

zetko ::

Tudi jaz ne >:D:D

Bibi ::

Ok naj vam bo .



KLIKNI ME !!!!!

Komentarji wanted .

zetko ::

Jst bi meu taka očala! :D:D:D

Uredu stvar tole ja....>:D

Cr00k ::

hja na hitr je kr u redu...drugace je pa senca u stekel CRNA...namesto da bi prepuscala neki svetlobe sj niso to ocala za svasat...potem...to nej bi blo na miz...ane...hudičevo dobr bi mogu izbalansirat očala da bi stala samo na lecah..ne pa tudi na repkih...aja pa senca je mal prevec kockasta...to je pa tut use...:)

Bibi ::

he he he.. stati na lecah :)



Ja zal jih nisem nastavil na tla. Tudi tokrat ne, saj se mi potem zbrise ena senca. Hotel sem vam samo pokazat kaka razlika je med renderi ampak ker maxa nimam v soli sem mogel zrendat doma. Tako sedaj imate razlago zkaj ocala lebdijo in da so boljse slike bolj pozne (najlepse je tako ali tako na koncu :) )



Ok tukaj se enkrat:

Rhino z njegovim k****** renderjem ampak uporabniku prijaznim softwearom.



rhino



potem je max v vmesni fazi:



max vmesna faza



končna slika



koncna izvedba za danes


Res oa je da sem v maxu dalje nastavljal materiale in efekte (newbie) kot pa v rhinotu risal.

No sedaj pa lahko komentirate na dolgo in siroko. Prosim izogibajte se temu da so v zraku ali pa da ne stojijo na repikih :)



Dajte pokazite se malo vase izdelke.



Hvala za komentare :)

zetko ::

Ej tiste zadne slike jest sam pol vidm...

dexter ::

Hello!

To BIBI:

Kera verzija Rhinota, a je parametricen software (slisu sem da se da tudi za konstrukcijo uporabit).

LP

*rendering ok, samo senca bi lahko bila malo manj intenzivna al blendana(a jest cuden vidim)*

Bibi ::

HI!!

To DEXTER:

KAj pa vem kaj pomeni parametricen softweare. Jaz vem da se da z njim dokaj lahko marsikaj narisat. Potem pa neses vse skupaj v maxa in zarendas tako da se se sam cudis. :D

Vzame pa casa. Zadnja slika v maxu je narejena z antistrophic materiali in raytrace shadows, porabil sem 3 ure da sem nastavil sceno in rendalo mi je cele 3 minute. Ocla imajo 91000+ poligonov (prevec - napaka pri exportu). Scena vsebuje eno luc katera nam procucira eno senco. To je vse

Senitel ::

Ej Bibi a mi lahko mailaš model :P, samo 3DS file (ne MAX)...

bastadu ::

Ej, a ma gdo kej placa nekje na netu? Imam ene par fotk zazipanih, vse skupaj nekaj čez 400k. Če ma kdo kej placa, naj da mail pa mu pošlem zadevo, men pa link da ga lahko dam tuki pol gor... PLIS!!!



A se je že kdo spravu modelirat SGI logo?? Jst sem ga in je ful zajeban... več v fotkah, če se me bo ker usmilu in uploudu zamene...

Cr00k ::

stari na netu je 10000000000000000000000000000 strani k ponujajo zastojn plac...tko da za 400k sploh ni problema gor dat..

bastadu ::

No ja, vredu! Sam mal pa le pretiravaš....:D:D

Cr00k ::

mickeno..:)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za modeliranje

Oddelek: Programska oprema
111876 (1615) #000000
»

SGI v prisilni poravnavi

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
244313 (3030) Yerpo
»

Freeware 3d software za modeliranje ?

Oddelek: Programska oprema
81955 (1845) Andruxa
»

PC Grafična postaja

Oddelek: Kaj kupiti
131700 (1438) Gh0st
»

autocad

Oddelek: Programska oprema
152142 (1988) AnWar

Več podobnih tem