» »

Brez slike ob zagonu

Brez slike ob zagonu

hariscr7 ::

Danes sem sestavil računalnik iz starih komponent in ga prižgal vendar se slika na monitorju ni prikazala.

Slišati in videti je da deluje vse normalno, a se slika na monitrju ne prikaže... Grafična ima samo 2xDVI izhod, nima VGA izhoda, zato sem monitor priključil z vmesnikom DVI/VGA. Je morda tu napaka, ali je grafična pokvarjena? Bi slučajno moral grafična na kaj priklopiti razen vtakniti v PCI-E režo? Ali je narobe čisto nekaj tretjega... Komponente so pa sledeče:

DFI LANparty nforce4 ultra-D
AMD Athlon 64 3500+
HD3650 512MB PCI-E
3x512MB DDR400
WD 120GB SATA
DVD-RW NEC IDE
Inter-tech 500W (nov)

Hvala za pomoč;)

filip007 ::

Rabljene plate je dobro dati na clear BIOS, če je imel BIOS prej kaj custom nastavljeno in zdaj ti bota s tistim in kaj ne potegne.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

hariscr7 ::

Probal, ne deluje:S

technolog ::

Kakšen DVI/VGA pretvornik je to? Tak, ki ima "škatlico" na kablu? Če nima, potem ne bo šlo.

Pogooglaj malo.

hariscr7 ::

VGI/DVI pretvornik je tak...

Probal sem z clear BIOS (baterijo sem dal vn za cca 10 min), danes zjutraj je prišel do mene prijatelj z 100% delujočo grafčno in se slikaše vedno ni pokazala (njegova ima VGA in DVI vohd tako da sva probala oboje!)...

Kaj bi sploh lahko blo še narobe:S?

dwinxp ::

A monitor dela ? :D ...

Drugače pa računalnik je slišati da se normalno boota ? 1x pisk..., diski up... ?

FishFreak ::

monitor fuč? vga/dvi nima veze..oziroma če pc boota normalno (piski,diski,ventilacija)..ali ima monitor digital/vga preklop? (ponavadi z gumbom na monitorju ali njegovem meniju preklopiš med tem dvojem)

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"Drugače pa računalnik je slišati da se normalno boota ? 1x pisk..., diski up... ?"

Poskusi z staro pci kartico.

Če bo slika pol je lah šlo pci-e vodilo. Monitor tud lah gre...poskusi z drugim monitorjem najprej....

Zgodovina sprememb…

hardfreak ::

Če računalnik normalo zažene z piskom, je lahko tudi na monitorju inverter šel, ali pa še večja "sreča" probat na drugem monitorju. Lahko se prižge samo dioda, češ, da dela, vendar potem ne da slike. Kot so tudi rekli je lahko tudi pci-e "fuč" in se vseeno obnaša, kot da ima kartico.

filip007 ::

Monitor je šel zato ni slike...:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

amacar ::

Vzami rame ven in zaženi. Če ob zagonu nič ne zapiska je matična pokvarjena.

hariscr7 ::

1.Monitor definitivno dela, ker je bil pred tem uporabljen drugje. (Tudi če ga priklopim na prenosnik, monitor pokaže sliko)
2.Monitor ima samo VGA vhod (prijateljeva grafična, ki je 100% delujoča je imale DVI in VGA izhod in sva obe varjianti probala)
3.Grafična je tudi vredu, ker je prijatelj prinesel 100% delujočo in ni odpravilo problema.
4.Dvomim davje PCI-E slot v okvari, ker ima matična dva in sva oba probala.
5.Ventilatorji se vrtijo (na grafični, na procesorju, na napajalniku (le tisti spredaj na ohišju se ne vrti, povezan direktno na napajalnik (najvrjetneje je crknil ventilator, ker je napajalnik nov)
6.Probal sem računalnik priključiti na prenosnik in prav tako pokaže samo črno sliko

EDIT1: Drugače pa ni slišat nobenih piskov, ne z rami ne brez ramov... Mislm ne vem kakšen pisk je to, ker neki se defiinitvno sliš k ga pržgem (ne znam opisat ampak ni pisk, ampak tak dvojni zvok a-a)

EDIT2: OK eden od uporabnikov mi je na ZS svetoval da probam s samo enim ramom v matični in zadeva sedaj deluje, no vsaj sliko na monitor sem dobil!=) Je pa nekaj drugih problemov, mi par stvari v DOSu takoj ob zagonu napiše pa ne razumem vsega, bm nredil sliko in naložil gor čez dobrih 10 minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hariscr7 ()

hariscr7 ::

Evo še slike mojega problema

 Slika1

Slika1



 Slika2

Slika2



Upam da boste znali pomagati=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hariscr7 ()

Lucio ::

na grafično kartico moreš priklopiti še napajanje (6 pin). Imam enako doma.

sleby ::

maticna je fuc.

hariscr7 ::

Napaka slike je zdej odpravljena, sem dobil sliko (kot sem zgoraj napisal, sem probal samo z enim ramom in je delovalo)

@Lucio kakšen 6pin koenktor ker ga ne vidim nikjer okoli grafične, pa tudi napajalnik se mi zdi da nima 6pinskega priključka, lahko prosim pokažeš sliko kako zgleda (čeprou mislm da je tud brez tega zdej vredu)

chang1 ::

V biosu nastavi frekvenco rama pa bo delal!

Ja pa vrjetno imaš disk ter dvd enoto na istem ide kablu!
Če je temu tako moraš vsaki enoti nastavit master ali slave drugače pride v konflikt!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chang1 ()

amigo_no1 ::

Riff ::

sem mel tud jatz tako ploščo pa mi tud ni delala z vsakim ramom ko pa sem dobil pravo kombinasijo pa bp, pazi da so vsi rami ki jih daš gor naprimer enostranski ali dvostranski, pa še če pravilno sklepam po tistem eroru cmos checkus eror da bo treba zamenjat cmos baterijo da se ti shranjo nastavitve, mi je pa všeč pri tej matični ko nastaviš cool an quiet da je matičina skoraj neslišna ker ob zagnu sploh ne zažene ventilatorja na cpu in matični ampak šele ko doseže določeno temperaturo ( se da nastavit v biosu)

user1618 ::

Morda je napajalnik fuč.
Na plati preglej kondenzatorje... napihnjeni delajo probleme.

trackerman ::

Riff kakšna je pa razlika med enostranskimi in dvostranskimi rami?

Drugače sem stvar poštimal, kot sem dejal, samo odvečen ram sem moral dati ven in prvič zagnati samo z eno palčko.

Mam e ene manjše probleme, ampak mislm da jih bom sam rešu.

Hvala usm za pomoč, zlati ste;)

Lep pozdra vin vesele praznike!

Riff ::

ja dvostanski ma na obeh straneh čipe enostranski pa samo na eni strani, če še kaj rabiš mi piši na zs, aja pa 3x512 varjanta se mi ne dopade ali 2x512 ali pa 4x512 kot sem uporabljaj jaz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge, a ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
455097 (4278) m0LN4r
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922506 (21317) LukaTCE
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354869 (2997) Riff
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231613 (1270) mr1two
»

problemi z matično!

Oddelek: Pomoč in nasveti
301616 (1357) dzinks63

Več podobnih tem