» »

CI kartica namesto komunikatorja za TV

CI kartica namesto komunikatorja za TV

Silver ::

Zanima me, če obstaja pri ponudnikih digitalne TV preko telefonskega omrežja (npr. T-2, SiOL, Amis itd,) opcija, da bi te kanale spremljal direktno preko TV vmesnika, kot je to na kabelski televiziji preko CI kartice.
Brez težav se odpovem funkcijam snemalnika itd, potrebujem samo vodič programa. Vsekakor pa ne želim imeti komunikatorja in še en daljinski upravljalnik. TV mi sicer podpira DVB-T/C in ima CI slot.

Vem, da iz modema ne pridejo podatki v obliki, ki bi jih lahko direktno predvajal na TV - torej ali obstaja možnost, da bi jih lahko pretvoril v uporaben signal, ki bi bil "berljiv" televiziji preko antenskega kabla?

Predpostavljam, da bi moral nekako dekodirati vse kanale na frekvenčnem območju, ki jih sicer uporabljajo npr. kabelski operaterji. Nisem pa siguren, da se preko komunikatorja pošiljajo vsi kanali hkrati - torej predvidevam, da se pošilja samo kompresirana slika programa kateri je trenutno izbran.

Glede na to, da ne najdem po forumih nič uporabnega v teji smeri dvomim v obstoj te reštive. :))
  • spremenil: Silver ()

Pesimist ::

ne.

branc ::

Pesimist je izjavil:

ne.


LoL, imaš pa pravi nick :)

Pesimist ::

Vem. Vendar je odgovor pravilen.

Rabiš vsej optiko.

Če pa je problem samo v tem da nimaš več kot 1 pilot, pa lahko izbereš bilokerega ponudbika IPTV, in dokupis logitech harmony 200 za 25€ in lahko komandiraš TV in komunikatorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Silver ::

Mnja, se mi je zdelo, da bo kaj v smeri "ne" hehehe!
No, ekstra pilot sigurno hodi preveč, problem je tudi v ostali navlaki in kablih. "Takle mamo," sprijaznit se in iti naprej.

Na optiki vem, da obstaja malce več prostora za igranje s podobnimi stvarmi, vendar zaenkrat te možnosti še nimam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis televizija (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7617319 (8496) Bakunin
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824676 (13689) ToniT
»

Vzpostavitev brezžičnega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
163138 (2872) barbara2
»

Trojček - SIOL

Oddelek: Omrežja in internet
366387 (4382) Wofk
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496383 (4847) Tilen

Več podobnih tem