» »

Prenosnik HP - deluje zelo počasi!

Prenosnik HP - deluje zelo počasi!

Padly88 ::

Pozdravljeni!
Januarja letos sem kupil prenosni računalnik HP 625 in imam problem!
Računalnik je kar naenkrat začel delovat zelo počasi, najbolj se to pozna pri zagonu!
Večkrat se na novo namestil Windows 7 32-bit in tudi očistil računalnik!
Računalnik se ne pregreza, CPU tudi deluje normlano, RAM je bil stestiran z memtest-on in ni zaznal napak!
Zanima me v čem bi lahko bil problem, začel mi je pa delovati počasi isto časno, ko se je pokvarila baterija (Priklopljen, brez polnjenja 0%). baterijo sem seveda zamenjal!

Hvala!

fosil ::

Testiraj disk.
Tako je!

#000000 ::

Kolega je nabavil neoriginalno baterijo z ebay-a in ko je bila notr je vse štekalo, če si jo vzel ven je delalo normalno.

ssokec ::

#000000 je izjavil:

Kolega je nabavil neoriginalno baterijo z ebay-a in ko je bila notr je vse štekalo, če si jo vzel ven je delalo normalno.


Imel sem obraten problem (napaka je bila v polnilcu) Z vklopljenim polnilcem se je računalnik zaganjal kar 10 minut, drugače je normalno polnil baterijo (ki je bila originalna - nova) ker sem mislil da je krivec baterija.

LP!

Padly88 ::

ssokec je izjavil:

#000000 je izjavil:

Kolega je nabavil neoriginalno baterijo z ebay-a in ko je bila notr je vse štekalo, če si jo vzel ven je delalo normalno.


Imel sem obraten problem (napaka je bila v polnilcu) Z vklopljenim polnilcem se je računalnik zaganjal kar 10 minut, drugače je normalno polnil baterijo (ki je bila originalna - nova) ker sem mislil da je krivec baterija.

LP!

jas imam tudi univerzalen polnilec in je z znjim stvar ista, je možno da je priključek (JACK na laptopu) hin, ker medtem, ko nisem imel baterije, se je računalnik dosti krat izklopil ko sem malo premaknil prilkjuček polnilca

#000000 je izjavil:

Kolega je nabavil neoriginalno baterijo z ebay-a in ko je bila notr je vse štekalo, če si jo vzel ven je delalo normalno.

Jas sem kupil baterijo preko Mimovrst, ampak ko jo vzamem ven je stvar enaka

fosil je izjavil:

Testiraj disk.

Mi lahko svetujete kakšen dober program za testiranje diska? hvala

Padly88 je izjavil:

ssokec je izjavil:

#000000 je izjavil:

Kolega je nabavil neoriginalno baterijo z ebay-a in ko je bila notr je vse štekalo, če si jo vzel ven je delalo normalno.


Imel sem obraten problem (napaka je bila v polnilcu) Z vklopljenim polnilcem se je računalnik zaganjal kar 10 minut, drugače je normalno polnil baterijo (ki je bila originalna - nova) ker sem mislil da je krivec baterija.

LP!

jas imam tudi univerzalen polnilec in je z znjim stvar ista, je možno da je priključek (JACK na laptopu) hin, ker medtem, ko nisem imel baterije, se je računalnik dosti krat izklopil ko sem malo premaknil prilkjuček polnilca

#000000 je izjavil:

Kolega je nabavil neoriginalno baterijo z ebay-a in ko je bila notr je vse štekalo, če si jo vzel ven je delalo normalno.

Jas sem kupil baterijo preko Mimovrst, ampak ko jo vzamem ven je stvar enaka

fosil je izjavil:

Testiraj disk.

Mi lahko svetujete kakšen dober program za testiranje diska? hvala


Računalnik je še pod garancijo, torej bodo mi zamenjali trdi disk brezplačno, če bom na njem odkril slabe sektorje in podobno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Padly88 ()

solatko ::

Poglej v cpuid, s katerim množilnikom ti deluje računalnik. Imeli smo problem, s pregrevanjem 530-ke, na njej je bil W7, ko pa smo instalirali Visto, je zadeva začela delat normalno (pri HP-ju niso uredili gonilnikov za w7).
Delo krepa človeka

Padly88 ::

solatko je izjavil:

Poglej v cpuid, s katerim množilnikom ti deluje računalnik. Imeli smo problem, s pregrevanjem 530-ke, na njej je bil W7, ko pa smo instalirali Visto, je zadeva začela delat normalno (pri HP-ju niso uredili gonilnikov za w7).

gonilnike sem potegnil iz hpjeve strani, in naj bi bili narejeni za w7, množilnik je multiplier ne? torej x4.0
Potegnil sem data lifeguard diagnostic in mi je zaznal slabe sektorje na disku, ki jih ni mogoče popraviti, saj bodo mi zamenjali disk brezplačno, ker je pod garancijo? Ker mi že niso hoteli zamenjati baterije, ko je bil računalnik star 4 mesece, na servisu so trdili, da je bil računalnik skozi priklopljen na polnilec -.-.-.-.-.-.-.-.- To me je zelo ujezilo, saj sem stalno pazil da se baterija polni in prazni, ko je bil priklopljen na polnilec in je baterija bila polna sem jo rajše vzel iz laptopa, ampak na servisu so zgleda preveč škrti, da bi mi dali novo baterijo!
Trdi disk bi mi pa morali zamenjati ne?
Hvala

5er--> ::

Ja. Tudi baterijo bi ti takrat morali zamenjati. (ce ima garancijo 6 mesecev)

solatko ::

Jaz že skoz trdim, da je HP na nivoju kvalitete zelo padel, tudi servisne aktivnosti, so pod kritiko. Cene delov za popravila, pa visoko v nebesih.
Ni mi jasno, čemu folk še vedno kupuje ta šrot.
Delo krepa človeka

Šimpanz ::

HP daje na baterijo 1 leto garancije, tako da kar nesi notesnik na servis pa naj ti zamenjajo disk pa baterijo. Za disk pa imaš v BIOS-u HDD test. Na katerem servis pa si nesel da ti baterije niso hoteli zamenjati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reset bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
321537 (1121) DeeCoy
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819212 (6648) specing
»

Težave z baterijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101216 (905) urostech
»

generična baterija za mobitel

Oddelek: Mobilne tehnologije
203585 (3268) šernk
»

Baterija na prenosniku-naenkrat "hin"

Oddelek: Strojna oprema
122223 (1779) oLi'

Več podobnih tem