» »

Blatne gume in kazen 1000€

Blatne gume in kazen 1000€

1 2
3
4

lexios ::

Kakšna ozkogledost.


Natanko to! 1000 eurov kazni za "blatne" gume ni nič drugega.

Mislim, imel je možnost plačat parkirišče v rangu par eur na uro, ali pa riskirat 1000 EUR kazni zarad blata. Nepoznavanje zakonov ni izgovor, debilnost pa še manj.


"Inkasantnost" tudi ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pithlit ::

para! je izjavil:

Ostali večini je ravno od kod prihaja hrana.

Meni je načeloma vseeno od kje hrana prihaja... dokler je kvaltetna. Pa v večini primerov v naših trgovinah prodajajo sadje in zelenjavo ki je drugje nočejo ker je zanje preslaba.

Če smo že tolk offtopic spet. Načeloma tudi raje dam več za hrano ki je kvalitetna. Pa mi ni treba... pri nas sta sadje in zelenjava _precenjena_.
Life is as complicated as we make it...

para! ::

Seveda, lexios, ker moje nestrinjanje s početjem takšnih debilov (parkirat v blatu/zelenici, ker je zastonj), avtomatsko pomeni, da se mi zdi višina kazni primerna.

Če ne razumeš, pač ne razumeš. Tudi, če bi bla kazen 200 EUR, bi še vedno nekateri vpili, da je to neumen predpis, pa morda v nekaterih primerih je (omenjenih v tej temi), v tem konkretnem primeru pa ne vidim težave.

To bi vedel, če bi jo kdaj jedel - vkolikor ješ samo hrano iz supermarketov, potem tega pač ne veš. Konkretno je bilo govora o mesu.

Kje pa naj potem dobim to kvalitetno hrano, če je nimajo v supermarketih? Prosim, brez idej o tem, da bo potrošnik prišel do kmeta, če se ta ne bo zmigal zadeve prodat v trgovino.

Me pa zanima, če govorimo o subjektivni oceni (nekomu je lahko bolj všeč okus, ki je tebi slabši), ali o objektivni (supermarket - nezdravo, eko - zdravo). Poleg tega me zanima kako je z eko hrano v supermarketih, ali je v resnici eko, al je spet neka zarota zraven?

Če pa govorimo o zdravju hrane, pa sploh ni potrebe po tem, da koljete živali, mesa za zdravo prehrano namreč ne rabiš.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

lexios ::

Seveda, lexios, ker moje nestrinjanje s početjem takšnih debilov (parkirat v blatu/zelenici, ker je zastonj), avtomatsko pomeni, da se mi zdi višina kazni primerna.

Če ne razumeš, pač ne razumeš. Tudi, če bi bla kazen 200 EUR, bi še vedno nekateri vpili, da je to neumen predpis, pa morda v nekaterih primerih je (omenjenih v tej temi), v tem konkretnem primeru pa ne vidim težave.


Predpis je OK, s tem, da se zakonsko poskrbi, da cestišče ohranjamo čisto ne vidim problema! Problem je v tem, da so (vse) kazni nesorazmerne - inkasantne! Slovenija ni Finska. Zakaj v Sloveniji kazni za prometne prekrške niso odmerjene glede na premoženje? Tudi, če bi bila kazen 200 EUR, bi normalno vsak študent vpil, da je to neumen predpis! Odvetnik, birokrat, zdravnik pač ne! Verjemi, če bi bile glede na trenutno fiksno višino kazni še sorazmerene dohodku - 1000 eurov za študenta z blatnimi gumami, 10.000 za zdravnika z blatnimi gumami, 20.000 za tovornjak z blatnimi gumami..., bi se vsi drli, da gre za neumen predpis! Tudi odvetniki, zdravniki, funkcionarji!;)>:D

Pithlit ::

para! je izjavil:

Kje pa naj potem dobim to kvalitetno hrano, če je nimajo v supermarketih? Prosim, brez idej o tem, da bo potrošnik prišel do kmeta, če se ta ne bo zmigal zadeve prodat v trgovino.

Zeleni Zabojček. Recimo. Pa imaš še par drugih, in zmeraj več jih je.

para! je izjavil:

Če pa govorimo o zdravju hrane, pa sploh ni potrebe po tem, da koljete živali, mesa za zdravo prehrano namreč ne rabiš.

Glede na sestavo tvojega prebavnega trakta pa zob... ja, rabiš. Lahko se sicer mesu izogneš z dokaj skrbno izbranim jedilnikom. Večinokrat pa raznim sintetičnim dodatkom (saj veš, uni vitaminčki in mineralčki v 'flaškah') ne moreš izogniti. Če ti je kaj do zdravja, seveda.

'Eko' meso jaz kupujem v zadružni mesnici... nekatere stvari so dražje, druge cenejše. Ampak pod črto je cena tam-tam.
Life is as complicated as we make it...

para! ::

Tudi, če bi bila kazen 200 EUR, bi normalno vsak študent vpil, da je to neumen predpis!

Mogoče, ampak študent (ali kdorkoli drug), ki dobi kazen _upravičeno_ in potem pizdi čez to, je pa debil. Ker je vnaprej vedel kaj ga lahko doleti.

lp

Glede na sestavo tvojega prebavnega trakta pa zob... ja, rabiš.

Rabiš v dosti manjših količinah, kot pa imamo v povprečju v navadi pojesti. Se pravi, tudi če ni popolnoma zdravo (je bolj mastno,...), zadeva ni bistvena, ker mesa naj ne bi jedli vsak dan.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

lexios ::

Mogoče, ampak študent (ali kdorkoli drug), ki dobi kazen _upravičeno_ in potem pizdi čez to, je pa debil. Ker je vnaprej vedel kaj ga lahko doleti.


Seveda, še posebno če jo upravičeno dobi za blatne gume, s čimer onesnažuje cestišče in ogroža varnost drugih udeležencev v prometu. Še enkrat!

Slovenija ni Finska. Zakaj v Sloveniji kazni za prometne prekrške niso odmerjene glede na premoženje? 1000 eurov za študenta z blatnimi gumami upravičeno, 10.000 za zdravnika z blatnimi gumami upravičeno, 20.000 za tovornjak z blatnimi gumami upravičeno... Morda zato, ker bi potem bili debili vsi?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

para! ::

Glej, višina kazni tu nima vpliva, ker če ne parkiraš kot debil, potem kazni ne moreš dobit (v konkretnem primeru). Tudi, če je 20.000 EUR. Če je pa kazen cenejša od parkirišča, potem pa je debil zakonodajalec in tisti, ki plačuje parkirišča.

Konkretni kreten bi pa pizdil tudi, če bi kazen bila še nižja (očitno 200 EUR ni dovolj nizko, študenti piskajo tudi na take zneske).

In tako kot trdiš, da mora biti kazen vzgojna za tiste bogate, mora biti vzgojna tudi za tiste ta revne. Se pravi, v tvojem finskem sistemu, bi tudi najnižje kazni bile dovolj visoke, da bi vsak, ki ga kazen doleti, to čutil na lastni koži (ta revni tako, da se bo čez zimo malo manj grel, ta bogat pa bo pač kupil kakšnega bmwjčka manj).

Če pa maš kazen za študente in podobne reveže tako nizko, da je tim vseeno, pa je bolje če sploh kazni ni.


lp
Death before dishonor!

Relanium ::

RejZoR je izjavil:

Kot da je bilo do sedaj tako veliko dokumentiranih nesreč zaradi blata na cestišču in to v mestih (uradni razlog pa je bil itaq neprilagojena hitrost kot vedno). V mestih bojo globili ljudi za tiste 2 grama blata, medtem ko bojo ceste skozi podeželja še vedno usrana od traktorjev, s katerimi že tako zorjejo njive v bankino in asfalt, pol pa se še s takim usranim strojem odpeljejo nazaj domov. Tukaj pa nikogar nič ne moti. Bedarija.

Bomo tebi dal ajmer pa krtačo, pa boš vsakemu traktorju hitro in dobro sčistil gume, saj traktorist mora že tako ali tako ogromno skakat dol s traktorja in nazaj gor, potem se mu pa še mudi, da bo lahk šel krave nahranit, pomolzt, skidat, zamenjtat priključek, kaj popravit na njem, preverit če delujejo vse luči sam zavoljo policajev, da ga ne oglobijo do njive ki je 50 metrov stran, itd. itd. itd!!!!

BTW po bankini orjejo pa samo nekateri škrtuhi, tu pa tam se najde kdo, tisti ki pa tisto cesto uporablja pa to ne naredi.

Dr_M je izjavil:

Jest se tako kaznijo zelo strinjam, poleg tega bi mogl sploh traktoristom zaracunat se ciscenje ceste. Tole je edina pametna kazen v zadnjih letih.

Tud tebi bom dal krtačo, pa še komu drugemu vrjetno!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

dzinks63 ::

Me prav zanima kaj je bolj nevarno? Ali blatno cestišče ali poledenelo zasneženo. In kdo je kriv za kaj? Je že kdaj komunala plačala kazen za neočiščen ali poledenel del cestišča, celo takrat ko se je na omenjenem odseku zgodila prometna nesreča? Pri nas je vedno kot odgovoren le voznik, ker se ni prilagodil razmeram na cesti, takšno je ponavadi uradno poročilo. Lahko bi rekel dvojna merila, če se že nekaj gremo.

darkolord ::

preverit če delujejo vse luči sam zavoljo policajev
luči. samo. zavoljo. policajev.

Svašta.

Me prav zanima kaj je bolj nevarno? Ali blatno cestišče ali poledenelo zasneženo. In kdo je kriv za kaj?
Poledenelo je bolj nevarno. Za blatno je pa lahko kriv nevesten voznik, ki ga je natresel gor, za poledenelo pa božanstvo, v katerega verjameš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

lexios ::

Glej, višina kazni tu nima vpliva, ker če ne parkiraš kot debil, potem kazni ne moreš dobit (v konkretnem primeru).


Ker intelektualci in "oligarhija" ne kršijo pravil, to je striktno domena študentarije in debilov?

In tako kot trdiš, da mora biti kazen vzgojna za tiste bogate, mora biti vzgojna tudi za tiste ta revne. Se pravi, v tvojem finskem sistemu, bi tudi najnižje kazni bile dovolj visoke, da bi vsak, ki ga kazen doleti, to čutil na lastni koži (ta revni tako, da se bo čez zimo malo manj grel, ta bogat pa bo pač kupil kakšnega bmwjčka manj).

Če pa maš kazen za študente in podobne reveže tako nizko, da je tim vseeno, pa je bolje če sploh kazni ni.


Ne razumeš, ali nočeš razumet? Inkasantstvo ni vzgoja! Kar se pa višine kazni tiče, takoj podpišem: 1000 eurov za študenta z blatnimi gumami upravičeno, 10.000 za zdravnika z blatnimi gumami upravičeno, 20.000 za tovornjak z blatnimi gumami upravičeno...

za poledenelo pa božanstvo, v katerega verjameš.


Ni nujno res, lahko zgolj cestna služba slabo opravlja svoje poslanstvo. Niso tako redki primeri, ko je cesta na različnih revirjih, navadno so to meje občin, različno dobro splužena/posipana... Osebno sem doživel tudi že vožnjo iz splužene ceste v nespluženo, ker v drugi občini očitno komunala pluži bolj po navdihu! Da o razliki o vzdrževanju cest na mejah Slovenija/Italija, Slovenija/Avstija ne govorim - najbrž pa to zavisi tudi od samega mejnega prehoda, tako da merilo to ni, je pa marsikje stanje cest ravno na ta način več kot očitno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

para! ::

Pa dobro, o študentu govorim, ker v tem konkretnem primeru bi naj kazen dobil študent.

Debil je pa vsak, ki bi ravnal tako kot on: torej zagnal vik in krik, ker je dobil kazen, ko je naredil nekaj narobe. Vsaj, če se strinjamo s tem, da mora vsak poznat zakone, oziroma, da nepoznavanje ni opravičilo.

Lahko pa se seveda pogovarjate tudi o tem ali je 1000 EUR za tak prekršek preveč, ampak zato rabite (verjetno) nekaj znanja (upam, da se kazni pišejo na podlagi nekih poznavanj prometa in ne na pamet), iz teh razlogov se bom sam tega vzdržal.

lp
Death before dishonor!

lexios ::

Debil je pa vsak, ki bi ravnal tako kot on: torej zagnal vik in krik, ker je dobil kazen, ko je naredil nekaj narobe. Vsaj, če se strinjamo s tem, da mora vsak poznat zakone, oziroma, da nepoznavanje ni opravičilo.


Problem je sedaj, ker je zagnal vik in krik, ker je dobil kazen, ko je naredil nekaj narobe? Dejmo se neki zment: 1000 eurov za študenta z blatnimi gumami upravičeno, 10.000 za zdravnika z blatnimi gumami upravičeno, 20.000 za tovornjak z blatnimi gumami upravičeno... in vse ostale kazni dvignit sorazmerno temu - pol pa dejmo gledat, kdo bo zagnal vik in krik, ne da bi dobil kazen, ok? Nemara se isti moment tudi pokaže kdo je debil!;)

Vsaj, če se strinjamo s tem, da mora vsak poznat zakone, oziroma, da nepoznavanje ni opravičilo.


Hočeš reč, da si poznal zakon in višino predpisane kazni za "blatne gume"? Jst je nisem! Priznam, šok! Nekako mi je ideja jasna in samoumevna, da gnojnice ne morem zlivati na cesto, jasno mi je tudi, da z 30+ cm snega na strehi ali direktno z Rally-a ne morem zaviti na avtocesto. Da je to jasno vsem poskrbi zakonodaja, jasno. Ker mi lokacija ni poznana niti ne bom sodil o tem ali je bila kazen upravičena ali ne! Mi je pa jasno, da inkasantstvo ni enako vzgoja! Vsaj dokler ni sorazmerno, pa še takrat ne...

Nepoznavanje seveda ni opravičilo, le zanima me, če tisti, ki zagovarjate idejo, da "mora vsak poznat vse zakone, oziroma nepoznavanje ni opravičilo" tudi dejansko poznate vse zakone ali ste pač ovce, ki se strinjajo z vsem, kar rečejo "vaši" (avtorji zakonodaje)* in bi bilo najbolje, da zakonsko predpišemo še kdaj je "vik in krik" upravičen, kdaj dovoljen in kdaj ne?

*zakaj "vaši"? Ker očitno se z Grimsovim zakonom marsikdo od "naših" ne strinjam, ker je "vaš", ampak dobro ne bom politike vleku v to temo, čeprav se je začelo z Jankovičevimi inkasanti! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

para! ::

pol pa dejmo gledat, kdo bo zagnal vik in krik, ne da bi dobil kazen, ok?


Tako kot ne vem, če je kazen 1000 EUR za omenjen prekršek primerna, tako tudi ne vem, če je tvoj predlog progresivne kaznovalne politike smiseln. Če je zadeva efektivna, potem ne vidim problema. Če se bodo zaradi tega po TVju drli še zdravniki in kamionarji in še to le takrat, ko oni najebejo, pa naj bo tako.

Sicer se strinjam, da je kazen 1000 EUR za blatne gume visoka, predvsem glede na povprečne dohodke večine v državi, ampak to ne spremeni dejstva, da neka kazen pa za to le mora bit in, da bi verjetno, tudi v primeru nižje kazni, konkretna oseba vseeno drla vik in krik.

Ne pa zdaj iz študentov delat reveže, ker pri nas imajo toliko možnosti za zaslužek, da če hočejo delat prekrške, ni študentski status prav noben razlog za nižjo kazen.

Hočeš reč, da si poznal zakon in višino predpisane kazni za "blatne gume"?


Ne, nisem ga poznal, ampak ker nisem tako teslo, da bi parkiral na blatu ali travniku, se me takšni zakoni ne tičejo, tako da me kazen za ta primer ne more doletet.

lp
Death before dishonor!

lexios ::


Tako kot ne vem, če je kazen 1000 EUR za omenjen prekršek primerna, tako tudi ne vem, če je tvoj predlog progresivne kaznovalne politike smiseln. Če je zadeva efektivna, potem ne vidim problema.


Misliš, da je višanje kazni, fixno, ne progresivno, efektivno? Če je, je enako smiselno tudi "višanje progresivno", če ni, je enako nesmiselno tudi "višanje progresivno"...

Zdravniki in kamionarji so prispodoba, to se normalno razume; da se ne bo kdo dru, da na lestvici pogreša še vsaj politke...:)) Študenti prav tako!

Ne, nisem ga poznal, ampak ker nisem tako teslo, da bi parkiral na blatu ali travniku, se me takšni zakoni ne tičejo, tako da me kazen za ta primer ne more doletet.


Preozko gledaš! Tole me spomni na tisto o "judih in nacistih"...

Najprej so prišli ...

Ko so nacisti prišli po komuniste,
sem ostal tiho;
nisem bil komunist.

Ko so zaprli socialne demokrate,
sem ostal tiho;
nisem bil socialni demokrat.

Ko so prišli po sindikaliste,
nisem spregovoril;
nisem bil član sindikalistov.

Ko so prišli po jude,
sem ostal tiho;
nisem bil jud.

Ko so prišli po mene,
ni bilo nikogar več ki bi spregovoril.

Martin Niemoeller 1976

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

ZaphodBB ::

Če je namen kazni kasiranje, potem je treba kazni določit tako, da je izplen čim večji. Torej dovolj visoko, da prinašajo denar in hkrati dovolj nizko, da ljudje še vedno delajo prekrške. Čisto navadna krivulja "povpraševanja" in "ponudbe" za maksimizacijo "profita". Vključno z raznimi količinskimi popusti.

Če je pa namen kazni, da so vzgojne - tedaj je IMHO edino pravilno, da so opredeljene kot nek odstotek dohodka kaznovanega ali še bolje, celotnega premoženja. S tem, da dohodek je edina stvar, ki jo lahko kolikor toliko natančno država meri. Premoženje bi bilo pa bolj pošteno, vendar ga je težko izmerit v netotalitarni državi.

Ker drugače, če rečemo da je kazen za vožnjo brez izpita 500€ to lahko nekoga z dna družbene lestvice pokoplje, sploh če predpostavimo da kazen dobi včekrat (prosim pustimo smotrnost tovrstnega početja ob strani). Medtem, ko en Damijan Janković zgolj vpiše tako kazen med "stroške" in se niti kaj dosti ne sekira. Policaji redko ustavljajo voznike v dobrih avtomobilih, ko pa ga ustavijo, plača 500€ in boli ga kita. Recimo da izpita nima zato, ker se mu ga ne da naredit (nimam časa!) ali pa uživa v tovrstnem grotesknem izkazovanju statusa (boli me kurac, jaz sem Damijan Janković). Če bi tak junec dobil kazni ene 100K€, bi bilo pa to prekleto vzgojno.

Glede problematike v prometu, meni se zdi da v zadnjih parih letih dobršen del hudih in zelo hudih nesreč povzročajo razni prepotentneži z visokim statusom, katerim skrb za družbo ni ravno visoko na lestvici prioritet.

lexios ::

Evo, podpišem! Progresivna lestvica je še daleč od vzgoje, je pa boljši približek "poštene" kazni - enaki vatli za vse!

Kar se pa ustavnosti takšne zakonodaje tiče, ki menda posega v zasebnost in policija bojda tu nima pristojnosti, pa to imho ni velik korak naprej od nove "socialne zakonodaje" - kjer se dela na povezovanju, širjenju baze in bolj učinkovitem ugotavljanju (celotnega) premoženjskega stanja posameznika - z namenom, da "se bo socialna pomoč lažje vračala"... Niti ni to velik premik kar se tiče pristojnosti policije, ki zakonsko naj ne bi imela vpogleda v posameznikovo finančno stanje, vsaj če sodimo po predlogih nove zakonodaje, ki bi omogočala širše pristojnosti policije! To tu seveda ne igra vloge in mešamo jabolke in hruške, ne? Heh, kdaj bomo takšne premike pričakali tudi na področju "zagotavljanja večje prometne varnosti"?

Zato pa imamo poleg kazni še zaplembo vozila v takih primerih. Pa ga lahko pol boli kita ko štopa dalje.


Koga, Jankoviča?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

St235 ::

Zato pa imamo poleg kazni še zaplembo vozila v takih primerih. Pa ga lahko pol boli kita ko štopa dalje.

lexios: Ali poznaš kazen za nanos blata na cesto ali ne, ne spremeni dejstva, da si debil če si domišljaš da lahko parkiraš na travniku brez vsake kršitve. Torej kakorkoli obrneš ali si debil ali pa veš, da delaš prekršek. Kolk te na koncu upali je irelavantno.

Enako je recimo če zbiraš, ali boš parkiral pri tabli prepovedano parkrianje ali na pločnik. Če ne veš da z obojim delaš prekršek si debil. Razlika med poznavanje in nepoznavanjem konkretnih predpisov je samo koliko boš plačal, ne pa ali boš dejansko stroil prekršek.

Drugače pa je poznavanje cestno prometnih prepisov pogoj da sploh smeš na cesto. Kar pomeni, da bi za vsak izgovor tipa nisem vedel, moral odvzet vozniško in ga poslat na CPP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gray_Warden ::

je tabla, da ni dovoljeno ustaviti na tistem travniku? Drugače je menda povsem legalno vozilo ustaviti ob vozišču v razdalji mislim da 3 metre od vozišča.

edit: iščem ta zakon, vendar ga ne najdem več. Očitno se je to spremenilo?
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

darkolord je izjavil:

preverit če delujejo vse luči sam zavoljo policajev
luči. samo. zavoljo. policajev.

Svašta.


se strinjam da je tud za varnost, ampak a se zavedaš kolk je s tem težav včasih sam da se zapelješ čez vas do njive, pa da ne govorim o potrganih kablih pa razbitih lučeh vsaj 2X letno...

lexios ::

lexios: Ali poznaš kazen za nanos blata na cesto ali ne, ne spremeni dejstva, da si debil če si domišljaš da lahko parkiraš na travniku brez vsake kršitve. Torej kakorkoli obrneš ali si debil ali pa veš, da delaš prekršek. Kolk te na koncu upali je irelavantno.


No, OK! Tebe bomo upalili 100.000, mene pa 1000, zmenjeno?;((

darkolord ::

se strinjam da je tud za varnost, ampak a se zavedaš kolk je s tem težav včasih sam da se zapelješ čez vas do njive, pa da ne govorim o potrganih kablih pa razbitih lučeh vsaj 2X letno...
Ne tud za varnost, SAMO za varnost. Glede težav, a se zavedaš kolk je šele težav z vsemi ostalimi varnostnimi mehanizmi, ki ti rešujejo življenje? Oz. drugače povedano, vseeno je, kolk težav ma traktor z lučmi - če nima luči ali če drugače ni tehnično brezhiben, naj pač ne gre na cesto.

ZaphodBB ::

Največ majo tisti za povedat, ki traktorja na blizu niti videli niso.

lexios ::


Enako je recimo če zbiraš, ali boš parkiral pri tabli prepovedano parkrianje ali na pločnik. Če ne veš da z obojim delaš prekršek si debil. Razlika med poznavanje in nepoznavanjem konkretnih predpisov je samo koliko boš plačal, ne pa ali boš dejansko stroil prekršek.


Sicer pa nč bat, razumem! Hočeš mi dopovedat, da je Katarina K. debil, pač ni vedela (btw., to pravijo ni opravičilo!) - šit happens - najbrž tudi nima nič proti progresivni lestvici...

Ej, ne skrb, 1000 EUR je marsikomu precej denarja, so pač debili, upam, da debil nisi tudi ti, vaju s "para!" bomo pri naslednjem prekršku upalili 100x več, očitno je vsaj tebi "kolk te na koncu upali irelavantno" itaq "kakorkoli obrneš ali si debil ali pa veš, da delaš prekršek"! Sicer pa ja, razumem kaj hočeš povedat, brez skrbi (kar se tistga tiče se vsi strinjamo!)!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Relanium ::

ZaphodBB je izjavil:

Največ majo tisti za povedat, ki traktorja na blizu niti videli niso.

Upam da s tem ciljaš na darkolorda in ne na mene, potem bi se strinjal :)

ZaphodBB ::

Ja na darklorda in ostalo mestno deco, ki pojma nima kako je na kmetih. Tisti, ki je bil kdaj na kmetih ve, da je treba bit pragmatičen.

Kaj ti bojo luči na delovnem stroju, ki od trenutka, ko je bil kupljen ni zapustil gospodarjevega posestva, dela pa zgolj podnevi. Pol ti pa zdej hodijo murije težit na dom za take neumnosti...

Eni ljudje tudi ne vejo, da imajo kmetje recimo 1 traktor s katerim vozijo razno mehanizacijo in gre tudi na cesto, potem pa še enega ali dva, ki sta bolj "motor na kolesih" in se uporabljajo zgolj za poganjanje določenih priključkov (cirkular, cepilec za drva, prevoz bal,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

black ice ::

darkolord je izjavil:

Ne tud za varnost, SAMO za varnost. Glede težav, a se zavedaš kolk je šele težav z vsemi ostalimi varnostnimi mehanizmi, ki ti rešujejo življenje? Oz. drugače povedano, vseeno je, kolk težav ma traktor z lučmi - če nima luči ali če drugače ni tehnično brezhiben, naj pač ne gre na cesto.

Zaradi žarnice ali dveh bi takoj pustil traktor na njivi, šel nekaj km peš domov ter se peljal naslednji dan v mesto po material in ko bi se vrnil bi zamenjal (p)okvarjeno sredi njive ter samo in šele takrat nadaljeval z delom?

Tudi jaz bi tako naredil. Teoretično.
V praksi stvari delujejo čisto drugače.

Kar hočem povedati je slednje: kmet si ne more privoščiti day off, ko se mu sprdne. Mogoče pozimi. Dokler balkonska otročad (brez zamere) tega sama ne okusi, nimajo komentarji z njihove strani nobene veljave.

PS: Žarnice so samo primer. V kolikor je traktor v voznem stanju, ga pripelješ domov in popraviš v domači garaži, ne sredi njive.

ZaphodBB ::

Predvsem pa iz prakse povem, da ima električna napeljava na delovnih strojih tendenco, da se strga in drugače okvari. Ravno tako se svetilnim telesom praviloma takoj po montaži zgodi kakšna nesreča.

Tako, da vzdrževanje traktorja v pogojih, ki ustrezajo CPP niti ni tako poceni špas. Že sam material lahko nanese 200-500€ na leto, če moraš pa še električarja plačevat je pa sploh ouch!

Relanium ::

black ice je izjavil:


Tudi jaz bi tako naredil. Teoretično.
V praksi stvari delujejo čisto drugače.

Če gre kmet delat vse -by the book- nebo preživel niti en mesec !
To pa vključuje vse od žarnic, pa tud do blatnih gum o katerih sploh gre tema.
Ok mal pazit pa po robu peljat če so vsrane, ampak you get the point?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

RobertDev ::

1000€ kazni je tako bedarije to se ve, zakaj so takšne kazni. Me pa zanima, ko bom 5h oral njivo, in porabil še 2h, da gume na traktorju spucam, kolk bojo kravce vesele k bojo dlje lačne. Mogoče se pa peljem domov, kar po travniku čez sosedove travnike. Ko bojo prišli policaji, ki jih bojo klicali sosedi, bom povedal da ste vi rekli, da ne smem iti z umazanimi gumami na cesto, kravce so pa lačne bile :/

Ashrack ::

Kako pa operes umazane gume od blata ce ni nikjer okoli tebe vira vode ter cevi?
....

RobertDev ::

Ashrack je izjavil:

Kako pa operes umazane gume od blata ce ni nikjer okoli tebe vira vode ter cevi?

Točno to, od sedaj naprej moramo iti z dvema traktorjema na njivo, en bo imel cisterno z vodo, da jih bomo lahko oprali.

Gray_Warden ::

Nemogoče. Zimske gume imajo toliko lamel da se blato prav zažre v pnevmatiko in je pnevmatiko brez tekoče vode nemogoče očistiti. Še to mora biti ponavadi voda pod dokaj velikim pritiskom, da lepo očistiš pnevmatiko. Zlivanje vode iz plastenk ne pomaga prav nič.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

S kompresorjem!

(najnovejši avtomobilski kompresorji zmorejo 1000l/h z 20bari)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Relanium ::

RobertDev je izjavil:

1000€ kazni je tako bedarije to se ve, zakaj so takšne kazni. Me pa zanima, ko bom 5h oral njivo, in porabil še 2h, da gume na traktorju spucam, kolk bojo kravce vesele k bojo dlje lačne. Mogoče se pa peljem domov, kar po travniku čez sosedove travnike. Ko bojo prišli policaji, ki jih bojo klicali sosedi, bom povedal da ste vi rekli, da ne smem iti z umazanimi gumami na cesto, kravce so pa lačne bile :/

Sj v nasprotnem primeru pa te obtožijo mučenja živali.
Zato pravim, da ne gre nikol by the book oz. da bi zmer vsem ustrezalo.

Ampak zmer je nek frdaman kmet kriv, sam zato k je kmet

Ashrack ::

RobertDev je izjavil:

Ashrack je izjavil:

Kako pa operes umazane gume od blata ce ni nikjer okoli tebe vira vode ter cevi?

Točno to, od sedaj naprej moramo iti z dvema traktorjema na njivo, en bo imel cisterno z vodo, da jih bomo lahko oprali.

kar pomeni da se da tako zakon spodbijati saj zaradi visje sile ne mores spucati gum.
....

black ice ::

Relanium: vem, sem odraščal na kmetiji.
Ashrack: že nekaj nas je postavilo to vprašanje, na katerega ni odgovora.

Relanium ::

Ok, sem malo prenahitro prebral tvoj post :)

RobertDev ::

BALAST je izjavil:

S kompresorjem!

(najnovejši avtomobilski kompresorji zmorejo 1000l/h z 20bari)

Pol si bom pa kupil kompresor, pa agregat in bom vse to vlačil sabo vsakič, jupi, verejtno je kazen tu cenejša. Sej je vseno, kmetij je v slo. tako ali tako vedno manj, vi boste imeli čiste ceste, sam ne stokat da ni slovenske hrane v trgovini pol.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Ko in če prodajo Merkator, bo slovenska hrana samo še na tržnici.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

kivi113 ::

Ni tak problem, če ti 5 ur orješ njivo, da na koncu spucaš. Problem je, ko na njivo nekaj voziš, predvsem, kadar nekaj gnojiš. Če prevažaš hlevski gnoj, ga naložiš v 10 minutah, raztrosiš ga v 10 minutah, do njive se voziš 10 minut, po novem bo pa treba še 20 minut čistiti traktor s prikolico. Vsakič posebej. Ali pri spravilu pridelka, npr. pri spravljanju silaže. Vsakič posebej čistiti prikolico in traktor.

Mislim, da bo v določenih primerih potrebno pri kmetih gledati skozi prste oz. se spomniti nek predlog, ki upošteva tudi sezonska opravila. Smiselno bi bilo npr. v času sezone postaviti znake "nevarnost blatnega cestišča" ter po opravljenem delu čestišče očistiti.

St235 ::

Če prevažaš hlevski gnoj, ga naložiš v 10 minutah, raztrosiš ga v 10 minutah, do njive se voziš 10 minut, po novem bo pa treba še 20 minut čistiti traktor s prikolico.


Kako po novem? to je že lep čas v zakonu.

Gray_Warden je izjavil:

je tabla, da ni dovoljeno ustaviti na tistem travniku? Drugače je menda povsem legalno vozilo ustaviti ob vozišču v razdalji mislim da 3 metre od vozišča.

edit: iščem ta zakon, vendar ga ne najdem več. Očitno se je to spremenilo?


Jao, tisto je bil primer, ne konkretna situacija. Da z avtom nimaš kaj delat na travi pa ti rabiš tablo???? Nikoli in nikdar ni bilo legalno vozit po travniku. tiste 3m je bilo za parkiranje NA cesti, ne da zlezeš na travnik. Mislim, da je zadnji čas da se preverjanje CPP uvede vsake dve leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

alphasaphir ::

Da pa vzame izpite vsem, ki izpostavljate to blato kot največjo možno nevarnost na cesti. Bo boljše za ostale. Nevarno nevarno nevarno, tako zdaj je postalo blato na cesti še za 3 nevarno bolj nevarno, zdaj pa še za enega zraven. Boljše da prodam avto zaradi blata na cesti, ko pa je tako nevarno. Dobro bi bilo tudi razmislit o kaki zaporni kazni za vse, ki vozijo po makadamu, ker ti so pa čisto nori in nevarni. Prosim vrnite vozniške in se včlanite v kak filozofski klub, če je to res tako nevarno, da se bo nabijalo o tem kako je tako blato nevarno. Gre za čisto navadno inkasanstvo. Ne gre za vzgojo, niti najmanj ne za varnost, ker potem bi uredili vse nevarne ceste že zdavnaj. nevarno&out

St235 ::

Mislim, dabi blo v prvi vrsti za vzet izpit vsem ,ki rabijo tablo prepovedano parkiranje da ne za zapeljejo na travnik. Pa saj v vsaki temi o prometu isto. na koncu ugotovimo, da pol ljudi sploh ne ve kaj piše v CPP.

Daj mi prosim povej en prekrška in kaznovanja ki ni inkasantstvo? Če govorimo o prehitri vožnji so policaji inkasanti če to sankcionirajo, če plačaš kazen za napakčno parkiranje - inkasantstvo, prav tako blato na cesti...

Vse lepo in prav dokler ti prvič eda od budal, ki v prometnih predpisih vidi samo inkasantstvo ne prileti v avto.

krneki0001 ::

Kazen za to, če si vozil blato na cesto, je bila vedno visoka. Sedaj je celo nižja, kot je bila nekoč v tolarjih. Takrat je bla kazen 300.000 sit, kar bi bilo danes okoli 1200 evrov.

lakotnik, se je kazen za vožno v naravnem okolju in ta je od 500 do 4000 evrov. Počaki, ker bodo tudi to začel računat za tiste na travniku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kivi113 ::

St235 je izjavil:

Če prevažaš hlevski gnoj, ga naložiš v 10 minutah, raztrosiš ga v 10 minutah, do njive se voziš 10 minut, po novem bo pa treba še 20 minut čistiti traktor s prikolico.


Kako po novem? to je že lep čas v zakonu.



V naši vasi, v kateri je kar nekaj velikih kmetij, do zdaj nihče ni plačal kake resnejše kazni zaradi blata. Tu pa tam je kakšen vaščan poklical policijo ali gasilce, ampak to kakšen primer na nekaj let, večinoma kmetje pospravimo za seboj.

Po novem mislim predvsem od te kazni, ki jo je dobil študent, oz. od te "sodne prakse" dalje. Ker je količina prinešenega blata na cesto s strani traktorja relativno večja, kot jo je zmožen pripeljati avto. Četudi bi počistil traktor, preden bi zaplejal z njive na cesto, ga je zelo težko popolnoma očistiti.Hitro lahko pade s "čistega" traktorja količina zemlje, primerljiva s količino, ki je možna pasti z avtomobila (kazen 1000 eur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

ZaphodBB ::

Praktičen nasvet za vse nadebudne kmete, ki prebirajo Slo-Tech.

Kompresorji in krtače so verjetno bolj švoh rešitev. IMHO je pragmatična rešitev, da voziš po cesti na koncu pa spucaš za seboj.

Na vasi gre sosedom na kurac, da nekdo svinja potem pa ne pospravi za seboj. V tem primeru je verjetno "bolje ljećiti nego sprjećiti".

:D

Za nadebudne voznike osebnih vozil, pa je lekcija da parkirajte na parkiriščih. :D

alphasaphir ::

Lakotnik29: Ja, zaletavamo se po tekočem traku in samo mi, ki smo mnenja, da je to inkasanstvo. Super si to opazil in odlično deduciral v svoj prispevek. Ko se kdo zaleti si jezen na njega, sebe, predpise in še marsikaj. Tako pač je. Če je tako nevarno, nehajte vozit, bo boljše in bolj varno. Ker blato še zdaleč ni tako nevarno kot tu pišete. Če se vam zdi vožnja z avtomobilom tako nevarna in vas je strah, da se bo kdo slej kot prej zabil v vas, veste sami kaj je najboljše.

V Sloveniji, ti ne morem dati primera. Vse kar se da kaznovat, se kaznuje z občutno previsokimi zneski. Inkasanstvo. Palica naj poje, direktor pa za pamet dobi lepo nagrado. Super je tudi, če je direktor v položaju spisat kak zakon, bo firma imela še večji dobiček.

Govora je o parkiranju v naravi. Ja, sam pragozd je primerljiv s tem divjim parkiriščem. Kako potem razlagaš, da lahko na primer za letalski miting uredijo parkirišča na travi. Ko pa je tako nevarno in tako sporno. Očitno takrat ni, ko se da dovolj zaslužit. Ni nevarno, ni nevarno, ni nevarno.

Še glede CPP: res je. Škoda. Če bi bilo državi kaj do tega, ker je tako pomemebno za varnost, bi mogoče naredili kaj več za to. NE! Za to je odgovoren vsak sam, če ni, pa kar kazen. Boljše šiba kot izobraževalen program na tvju. Boljše pustit nevarne odseke kot so, si zmislit novo tablo, boljše pustit nepregledna križišča nesemaforizirana. Brez opozoril, samo kazen. Nevarno nevarno nevarno nevarno nevarno blato. Ne pozabit, ko se ti bo naslednjič nekdo zaletel v avto bo sigurno proti previsokim kaznim in je to verjento tudi napisal na kakem forumu.

St235 ::

Imaš prav anarhija, ukinemo prometne predpise vsak naj sam poskrbbi zase. Si zgazi pešca na rpehodu? jebat ga pa naj si tank kupi. Je budala zletu s ceste? prav mu je se bo že naučil.

Sam vožnje ne vidim kot nekaj izjemno nevarnega, dokler ljudje spoštujejo predpise. Tisto sekundo ko pa tega ni je pa druga zgodba. Mogoče se ti boljše počutiš v takem okolju, jaz se ne. In imam raje inksantske kazni, kot anarhijo na cesti.

Predvsem pa vožnja/parkiranje po travniku nima nič z varnostjo v prometu, ker to ureja čisto drug zakon, tako da ne vem kaj bi rad z tem mitingom povdaril? Tudi po sredi ceste se ne sme hodit, pa glej za vraga ko organizirajo ribniški sejem so ulice nabito polne.

Po novem mislim predvsem od te kazni, ki jo je dobil študent, oz. od te "sodne prakse" dalje. Ker je količina prinešenega blata na cesto s strani traktorja relativno večja, kot jo je zmožen pripeljati avto. Četudi bi počistil traktor, preden bi zaplejal z njive na cesto, ga je zelo težko popolnoma očistiti.Hitro lahko pade s "čistega" traktorja količina zemlje, primerljiva s količino, ki je možna pasti z avtomobila (kazen 1000 eur).


Se v celoti strinjam, samo nič od tega ne spremeni dejstva da je nanos blata na cesto kaznjiv in kot sem že v začetku teme napisal je 1000€ pretirana kazen. Samo to ne spremeni destva da je kaznjivo.

Predvsem pa zaenkrat ne gre za nikaršno prakso ampak za eno kazen. Me malo spomni na gonijo in 10 popisanih strani okrog kaznovanja uporabnikov strani prevozi.org.

Inkasanstvo. Palica naj poje, direktor pa za pamet dobi lepo nagrado. Super je tudi, če je direktor v položaju spisat kak zakon, bo firma imela še večji dobiček.
Right, ker po novem direktor policije piše in sprejema zakone, ter si izplačuje dohodke na podlagi pobranih kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po zasebni poljski poti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14314649 (11325) Mehmed
»

Mi sploh lahko kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
578587 (6482) ZaphodBB
»

Ne vem ali sem kazen dobil ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5410923 (9567) poweroff

Več podobnih tem