» »

pokojnina po ocetu + otroski dodatek ter nakazilo, vprasanje glede bancnih racunov

pokojnina po ocetu + otroski dodatek ter nakazilo, vprasanje glede bancnih racunov

xsum1 ::

zanima me, če mati prejema otroški dodatek (jaz se še šolam izredno, 21 let) če se da ta prihodek zahtevati, da se nakazuje na moj račun in ne njen? Problem je, da zmeraj, ko je treba dati kaj denarja za šolnino in izpite pride do krega, da ga ni, ker ona pač ta denar vključuje za hrano in položnice in tega mi je že dovolj. Prav tako me zanima glede pokojnine, prejema jo že več let za naju z bratom in ko je oče umrl je avtomatsko ona postala prejemnik, ker še nisva bila polnoletna zdaj pa me zanima, ko jaz nesem na zpiz potrdilo o šolanju, če jim omenim ali bodo spremenili račune ali moram kako vlogo poslat? Pa za otroški dodatek ona vlaga zdaj vlogo in ne vem kako tud tam zahtevat nakazilo na moj račun, če se da?

joze67 ::

Upravičenec do otroškega dodatka je eden od staršev, ne otrok.

St235 ::

Predvsem pa po novem po 18 letu ne bo več otroškega dodatka, al kako je že? Dodatek do 18, potem pa štipendija?

Kakorkoli že, dodatek je za starša in ne za otroka. Starši so dolžni vzdrževat otroka do njegovega 26 leta (če se šola) in ta dodatek je načeloma namenjen pokrivanju teh stroškov.

xsum1 ::

velja, kaj pa glede pokojnine po pokojnem očetu? Za o.d zdaj vidim, da je ta nov zakon, ampak kaj pa za tiste, ki imajo npr. 16let in se ne šolajo, ti še dobijo dodatek do 18. Leta ali ne? Pa pri pokojnini je še ta varstveni dodatek in če jaz zahtevam nakazilo na moj račun in napišem za pokojnino bojo varstveni zraven na nov račun nakazal al jim je treba oment v pisni vlogi? (so mi rekli po tel. da jo moram napisat in na oddelek za nakazovanje poslat, pa mati mora zraven podpisat)

St235 ::

Za pokojnino ne poznam postopka, ampak če so ti po telefonu dal navodila, bi rekel da se jih drži.

Drugače pa je 16 letnik uparvičen do otroškega dodatka, ki pa se bo izplačal staršem oziroma mami v tem primeru.

Looooooka ::

Za pokojnino kar lepo poklici vprasaj in poslji papirje.Dokler redno studiras si upravicen(ti ne mama).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porodniška

Oddelek: Loža
173618 (1859) 8ipsy
»

Otroški dodatek

Oddelek: Problemi človeštva
417088 (6292) XCom
»

Po novem otroški dodatek samo do 18.leta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5815348 (11081) Invictus
»

Je možno dobit toliko socialnih transferjev?

Oddelek: Loža
192886 (2348) sverde21
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011156 (8327) kekz

Več podobnih tem