» »

Velikost internetne strani

Velikost internetne strani

siks89 ::

Pozdravljeni!

Izdelujem svojo internetno stran. Jezike html,css in php sem se učil preko interneta.
Zato me zanima kolko datoteka naj bi imele povprečne internetne strani in koliko so te datoteke velike?
Do sedaj se mi je nabralo skupaj 5 datotek in sem šele na začetku.

Za odgovor se že v naprej zahvaljujem!

LP

_Dormage_ ::

Število datotek ni pomembno. Lahko celo spraviš vse v eno.
Velikost tudi ni toliko pomembna, pomembne so vsebine, ki jih mora brskalnik pobrat iz strežnika (npr. velikosti slik).
Povprečje pa nič ne pomaga, vse je odvisno od zahtevnosti spletne strani.
Vsekakor pa 5 datotek ni dosti :)

RockyS ::

_Dormage_ je izjavil:

Število datotek ni pomembno. Lahko celo spraviš vse v eno.
Velikost tudi ni toliko pomembna, pomembne so vsebine, ki jih mora brskalnik pobrat iz strežnika (npr. velikosti slik).
Povprečje pa nič ne pomaga, vse je odvisno od zahtevnosti spletne strani.
Vsekakor pa 5 datotek ni dosti :)



Lahko že, ampak je to slab način programiranja oz. načrtovanja.

hidetr ::

Sodobni pristopi izdelovanja spletnih strani vključujejo veliko ajaxa, koda se obdeluje na serverju, tako, da komot vse spraviš v eno samo datoteko in to z dobrim programiranjem in dobrim načrtovanjem.

technolog ::

Kaj ti to koristi, ko se pa potem za vsak drek dela ajax request? To ti šele obremeni server.

_Dormage_ ::

A nebo request v vsakem primeru?
Ali ga hendla ajax al pa ti reloada page pa lih tako nardiš request :)

hidetr ::

technolog je izjavil:

Kaj ti to koristi, ko se pa potem za vsak drek dela ajax request? To ti šele obremeni server.


Če ga boš delal za vsak drek potem ja, če pa ga uporabiš za navigacijo, sem prepričan da bo končni performance boljši.

Zakaj potem to metodo koristijo velikani kot so google (gmail, calander) in podobno, če tako obremenjuje?

bitlab ::

Kako je pa z ajax in SEO?
BiTLAB, informacijska tehnologija, d.o.o.

technolog ::

Ni po defaultu. Moreš sam naredit nekaj v tej smeri.

RockyS ::

hidetr je izjavil:

Sodobni pristopi izdelovanja spletnih strani vključujejo veliko ajaxa, koda se obdeluje na serverju, tako, da komot vse spraviš v eno samo datoteko in to z dobrim programiranjem in dobrim načrtovanjem.


Se delno strinjam ampak ob 10+ tisoč vrsticah kode v enem fajlu se ti lahko zmeša, pa če tudi je dokumentacija v nulo spisana in se drži standardov ni to to.

frudi ::

hidetr je izjavil:

Če ga boš delal za vsak drek potem ja, če pa ga uporabiš za navigacijo, sem prepričan da bo končni performance boljši.

Zakaj potem to metodo koristijo velikani kot so google (gmail, calander) in podobno, če tako obremenjuje?

Navigacija z ajax? In ko uporabnik želi bookmarkat neko podstran, mu namesto www.mojastran.com/cool_podstran/cool_iz... bookmarka samo www.mojastran.com. Ali še huje - želi link na podstran deliti z nekom drugim (email, messenger, facebook, twitter...), pa je ne more.

Aja, bomo to rešili s hashbangi (#!), best of both worlds! Ja, in potem ti celotno stran polomi vsak bug v Javascript kodi. Recimo že kak polomljen 3rd party oglas...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mipe ::

@kokos2000: Po eno podstran za vsako vsebinsko kategorijo, če ima dovolj besedila, za zapolni vsaj pol zaslona. Uporabi čim manj slik, ker upočasnijo prenos spletne strani, uporabi AJAX za galerijo slik. Idealno naj ne bi nobena spletna stran bila večja od ene 30-40kb (vključno z slikami). Primer: tale stran, ki jo ravno gledaš, je "težka" le 9kb.

_Dormage_ ::

frudi je izjavil:

hidetr je izjavil:

Če ga boš delal za vsak drek potem ja, če pa ga uporabiš za navigacijo, sem prepričan da bo končni performance boljši.

Zakaj potem to metodo koristijo velikani kot so google (gmail, calander) in podobno, če tako obremenjuje?

Navigacija z ajax? In ko uporabnik želi bookmarkat neko podstran, mu namesto www.mojastran.com/cool_podstran/cool_iz... bookmarka samo www.mojastran.com. Ali še huje - želi link na podstran deliti z nekom drugim (email, messenger, facebook, twitter...), pa je ne more.

Aja, bomo to rešili s hashbangi (#!), best of both worlds! Ja, in potem ti celotno stran polomi vsak bug v Javascript kodi. Recimo že kak polomljen 3rd party oglas...


Mene to dejansko ni motlo toliko. Najbolj me je motla navada uporabnikov, da z klikom na gumb nazaj prideš na prejšnjo stran.
Z ajaxom je to problem.

MrBrdo ::

hidetr je izjavil:

Sodobni pristopi izdelovanja spletnih strani vključujejo veliko ajaxa

Bullshit. Nimaš pojma kaj je smisel ajaxa in kdaj se ga uporablja. Edini primer kjer ima smisel uporabljat veliko ajaxa so spletne aplikacije (i.e. gmail) in ogromni portali (facebook, twitter), ki imajo dovolj programerjev in časa se ukvarjat z vsemi problemi, ki jih ajax prinese.
V vseh normalnih primerih pa velja pravilo da se ajax uporablja samo takrat kadar znatno izboljša uporabniško izkušnjo. Ne pa kar za vse, to je totalna bedarija. Da bi se splačalo delat "navigacijo" z ajaxom je največja neumnost kar sem jih kdaj slišal.

hidetr je izjavil:

koda se obdeluje na serverju, tako, da komot vse spraviš v eno samo datoteko in to z dobrim programiranjem in dobrim načrtovanjem.

Totalen bullshit. Sploh nimam komentarja.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

RockyS ::

Ne vidim nobene prednosti navigacije z ajaxom in tiste s css oz. jq. In po mojem je ravno to mišljeno, navigacija narejena z JQ in ne ajaxom.

Je pa tudi problem pri "izboljša uporabniško izkušnjo", zato ker mnogi z izboljšavo vidijo "fancy šmency widgete" in ne uporabnosti. In ravno zato zaj delam neki jebeni fancy ajax login popup box varianto v stilu http://www.pixel2life.com/ (klikni na login?)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JS frameworks: knockoutJS, angularJS, react, ...

Oddelek: Programiranje
416783 (3628) kuall
»

PHP POST težava

Oddelek: Programiranje
121403 (1269) DeeJay
»

ajax - site

Oddelek: Izdelava spletišč
181650 (1650) jype
»

Prikaz še enega napada na anonimnost

Oddelek: Novice / Zasebnost
264372 (3278) MrM
»

Spletne urice: Zakaj sem obupal nad AJAXom?

Oddelek: Novice / Kiberpipa
193720 (2519) IceBreakr

Več podobnih tem