» »

kaj je za vas bistvo življenja

kaj je za vas bistvo življenja

1
2
3

solatko ::

Dej kakšnega našega pokaži.
Delo krepa človeka

Mipe ::

 Nesrečen človek?

Nesrečen človek?

innerspace ::

.............

IMO je BISTVO ZIVLJENJA oblikovanje najoptimalnejsega replikatorja.
Vse drugo je precej(se bolj) subjektivno.

.............
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

LuiIII ::

Ljubiti. In za vse narokometaše: nimam v mislih sexa.

solatko ::

Mipe - misliš da je srečen? Kolikor ga poznam, za srečo sploh nima časa.
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

bomo še prišli do sklepa da če imaš denar že po defoltu ne moreš biti srečen...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

oo7 ::

Bistvo zivljenja - Doziveti konec sveta :D .
Edina stvar v zivljenju , ki je 100 % je smrt.:))

solatko je izjavil:

Mipe - misliš da je srečen? Kolikor ga poznam, za srečo sploh nima časa.


Res je je zelo delaven clovek. Ga poznam sva sovascana . Uredu mozakar :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

guest #44 ::

Veliko ljudi utaplja nesrečo v delu. Kar je sicer neprimerno boljše kot v drogah ali drugih neporduktivnih rečeh.
Srečen človek je tisti človek, ki ima večino življenskih dejavnikov pod kontrolo in ni prepuščen zgolj naključju IMO.

Kot en primer je recimo...ne rabiš bit bogat, ampak fanj je če lahko prideš do nekaj denarja brez večjega žrtvovanja kadarkoli in kjerkoli. Recimo, če si izobražen imaš večjo vrjetnost, da prideš do denarja z manj trpljenja kot kak fizični delavec. Oziroma naj dam drugačen primer...kako bi se vi počutili igrati v igri kjer ni možnosti za zmago?
Pač ljudje smo srečni, če veš, da nekaj lahko dosežeš. Nesrečni, če pa veš, da ti je nekaj onemogočeno.

To bi recimo ena od mojih definicij sreče.

ripmork ::

V bistvu je izjemno preprosto: bistvo življenja je izpolnjevanje želja.

echo ::

jverne je srečen, ko misli!, da lahko nekaj doseže. Dvomim, da bo to pravilen odgovor.

Smisel življenja je moč. Moč nad seboj, nad drugimi, nad svojim okoljem. Mož pa izhaja iz denarja, znanja in svobode. Z močjo obvezno pride tudi dolžnost, ki je še posebej zanimiv pojem.

Cinični odgovori na začetku so žalostni - veste, da ne znate odgovoriti na to vprašanje ali pa vas je strah odgovora, zato se tolažite, da ste sposobni vsaj sarkastične pripombe. Slabo. Že raje živim v zmoti kot takšni tolažbi.

vir ::

bistvo ni v besedah

;-) ::

Meni je bistvo/smisel...čimveč denarja in nepremičnin skupaj spravit -to je že bilo mojemu očetu in mu ratuje, se mi pa zdi da mu bo zmanjkalo časa da bi izpolnil vse načrte in porabil kaj sredstev za "srečo".

Zato pač tisto kratkotrajno srečo poiščeš kje drugje kot pri ženskah in ja to je sreča - taki smo po naravi, zakaj bi se sprenevedali in lagali da je sreča v družini in ne_varanju.

D3m ::

Brati debakle na slo-techu in se spraševat o bistvu življenja. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Marilyn ::

;-) je izjavil:

Meni je bistvo/smisel...čimveč denarja in nepremičnin skupaj spravit -to je že bilo mojemu očetu in mu ratuje, se mi pa zdi da mu bo zmanjkalo časa da bi izpolnil vse načrte in porabil kaj sredstev za "srečo".

Zato pač tisto kratkotrajno srečo poiščeš kje drugje kot pri ženskah in ja to je sreča - taki smo po naravi, zakaj bi se sprenevedali in lagali da je sreča v družini in ne_varanju.


hahaha, ti pa si me nasmejal...zanimivo!!!

Kenpachi ::

LuiIII je izjavil:

Ljubiti. In za vse narokometaše: nimam v mislih sexa.


Tako je.
Zaraki Kenpachi.

globalna80 ::

Življenska naloga ali dharma je specifična zastavljena nota višjega jaza, da preobrazi osebnost po svoji podobi in je uglašena s ciljem kozmosa.

Dharma se kaže kot najgloblje življenjske potrebe ali najbolj pristni življenjski cilji.

Višji jaz je notranji vladar našega življenja. Našemu življenju zada osnovni ton ali dharmo, življenjski smisel, postavi nam osnovne karmične okvirje in da nam še določeno količino življenjske energije, ki določa dolžino našega življenja. Poleg tega nam da še nekaj svoje zavesti, tako da lahko zavestno živimo potem sami.

Kot osebnost smo od tu dalje svobodni, da počnemo, kar hočemo(seveda znotraj prej omenjenih okvirjev, ki jih je postavil višji jaz kot regent), da se uči in raste zato, da bo nekoč se zlil z višjim jazom v eno celoto.

Vendar osebnost ne ve, da sploh obstaja kaj nad njim. On misli, da je njegov svet vse, kar je.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

vir ::

kako bi nekomu ki še ni vzel ocukra z besedami opisal kakšen je njegov okus?

jype ::

THEjanac13> malo se razpišite kaj je za vas bistvo življenja

Whatever is left when it's over.

denisbegood ::

Ko boste odrasli, boste vedeli, da ga čez otroke ni.

Mipe ::

Ne govori tega, boš naredil krizo globalna80. Ta tip namreč dejansko verjame, da ga čez duhovnost ni.

macgajver ::

A ni že en tak fletn komad bistvo življenja je ležanje na plaži z možgani na off in čivavo na straži ......
Čeprou človeška rasa ma v sebi eno tako neustavljivo željo po več da se med sabo zajebavamo in izkoriščamo in pobijamo tko da tako naprej nam ne kaže najbolje za osvojit vesolje hehehe.
tenstan krompir je pa zakon

jype ::

denisbegood> Ko boste odrasli, boste vedeli, da ga čez otroke ni.

It's part of what's left when your life is over.

Mesar ::

Postati mesar.
Your turn to burn!

T-h-o-r ::

jype je izjavil:

denisbegood> Ko boste odrasli, boste vedeli, da ga čez otroke ni.

It's part of what's left when your life is over.


kdo je v življenju bolj uspešen

milijonar brez potomcev


ali tip na socialni, ki ima otroke z 20 različnimi ženskami (primer iz UK)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mesar ::

T-h-o-r je izjavil:

jype je izjavil:

denisbegood> Ko boste odrasli, boste vedeli, da ga čez otroke ni.

It's part of what's left when your life is over.


kdo je v življenju bolj uspešen

milijonar brez potomcev


ali tip na socialni, ki ima otroke z 20 različnimi ženskami (primer iz UK)


Nekdo vmes :)
Your turn to burn!

jype ::

T-h-o-r> kdo je v življenju bolj uspešen

Bo treba vprašat njiju, ker ma vsak svoj sistem točkovanja.

marijancek ::

bolj uspešen je tisti, ki se počuti bolj uspešen. torej milijonar po moje.

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Smisel življenja je izogibanje dolgčasa ;)

jalovec09 ::

smisel življenja adrenalinski šport

jype ::

jverne> dolgčasa

Še nisem doživel.

marijancek ::

pa ni treba veliko, da ti ni dolgčas.
ker mene bi na tvojem mestu dolgočasilo že sodelovanje na tem forumu.

jype ::

Ni treba veliko. Možgani so dovolj.

marijancek ::

verjamem da se tistih par možganskih celic hitro zaposli.

guest #44 ::

Jype, a tebi sploh kaj fali v življenju?
Tudi če si blefiraš, je tvoje samoprepričevanje hvale vredno.


Jaz sem pač precej samokritičen in nevem, če bi česa takega sploh sposoben. Ko sem se kot mali slabo odrezal v šoli in se opravičeval, češ da je veliko ljudi imelo podobne rezultate, mi je mati rekla naj se ne primerjam s slabimi, ampak boljšimi. I guess i'm stuck with that now.


Pravzaprav bi te raje vprašal, kaj je zate (absolutna ali relativna) definicija "shitty life"?
Sicer vem, da ljudje dol v afriki imajo shitty life ko morejo bežat pred norci z mačetami, sam običajno imamo raje relativno primerjavo...torej kaj je shitty life v Sloveniji oz. podobni družbi.

jype ::

jverne> Jype, a tebi sploh kaj fali v življenju?

Seveda mi fali - karkoli si zamislim, pa ne morem dobit ali uresničit. Na istem sem kot ti, praktično. Vse od otroških ambicij postati pilot lovskega letala pa do zlobne želje, da bi se po mestu prevažal z ogromnim šleparjem in vsem zagamancem pokazal kako je biti življensko odvisen od volje voznika težjega in večjega vozila. Brez težav se samemu sebi pomilujoče nasmehnem, ko razmišljam o takih neumnostih, vse tisto, kar se mi je zdelo nujno doseči (neodvisnost, odgovornost, zanesljivost), sem pa itak že.

jverne> Ko sem se kot mali slabo odrezal v šoli in se opravičeval, češ da je veliko ljudi imelo podobne rezultate, mi je mati rekla naj se ne primerjam s slabimi, ampak boljšimi. I guess i'm stuck with that now.

Jaz sem imel še večjo smolo. Ker sem bil že itak ves čas med najboljšimi v šoli, so mi potem dejali, da naj se ne oziram na druge, ampak naj tekmujem sam s seboj. Če vem, da zmorem več, naj se potrudim. Didn't always work out so well. Kadar sem bil off the charts me je več učiteljev in profesorjev raje zaviralo, kot spodbujalo (a tudi pri tem težko rečem, da nisem imel velike sreče).

jverne> Pravzaprav bi te raje vprašal, kaj je zate (absolutna ali relativna) definicija "shitty life"?
jverne> Sicer vem, da ljudje dol v afriki imajo shitty life ko morejo bežat pred norci z mačetami, sam običajno imamo raje relativno primerjavo...torej kaj je shitty life v Sloveniji oz. podobni družbi.

Da te pretepajo, pa nihče ničesar ne ukrene, ker "se moraš zase postavit". Da si šikaniran, ker se ne strinjaš z večino ali z avtoriteto. Da se tvoj potencial sreča s togim sistemom, ki odmikov od povprečja ne prenaša dobro, če sploh. Od takega življenja sem resno zbolel (in ob tem tudi spoznal, da je naš zanikrni zdravstveni sistem tudi izjemen in zelo napreden, ko gre za primere, s katerimi se ukvarja zdravniška smetana). V shitty obdobju sem si včasih še zaželel, da bi bil povprečen in bi lahko brezglavo užival (v tem, kar še vedno smatram za shitty life in kar mnogi smatrajo za vrhunec, s čimer se mi ne zdi prav nič narobe, če le koga osrečuje), po uspešnem pobegu iz shitty lifea pa nikdar več.

Pa v življenju imam izjemno srečo, ker sem že zadel tombolo. Bi nalepil še kakšno fotografijo, pa me tisti, ki jim je bodisi nerodno pokazat, s kakšno izbiro so se morali zadovoljiti na tem področju, bodisi imajo tako šibko samopodobo, da se bojijo, da bo izbira ob prvi priložnosti raje izbrala koga drugega, že vnaprej žalijo, tako da danes ne bom.

marijancek> verjamem da se tistih par možganskih celic hitro zaposli.

"Tistih par možganskih celic" je za interakcijo z intelektualno siromašnim delom populacije vsekakor dovolj, vse ostale celice pa se tačas lahko ukvarjajo z zanimivejšimi dražljaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

marijancek ::

vzrok za tvojo vzvišenost je nesigurnost v sebe, najbrž izhaja iz šole, ko so te sošolci zajebavali. pol pa tukaj na forumu prepričuješ v vsakem postu sam sebe, kako si dober.

jype ::

Skoraj pravilno. Jaz sem se že prepričal, da sem dober, zdaj moram samo še vse ostale, pa sem zaključil.

Trinitron ::

Smisel življenja je, da se imaš fino teh par 10 let ko si med živimi. Pa ne na način, da prežuraš prvih 20 let in se potem 60 let tolčeš po glavi, ampak da si na dolgi rok zgradiš življenje, ki ga je vredno živeti.

T-h-o-r ::

boljše je živeti 10 let kot kralj


kot pa 70 let zmerno in z odrekanjem
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Trinitron ::

T-h-o-r: Tako izjavo lahko daš samo v primeru, da še živiš tistih 10 let. Kasneje samo obžaluješ ...

jype ::

Še bolš je živet 100 let kot batman.

Tero ::

Še ga nisem odkril
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Isotropic ::

tero a vsaj ze mas siht?

Rias Gremory ::

Hmm..ne vem če sem že tukaj kaj napisal, vendar bi lahko razpravljali dneve in dneve ker ima vsak svoj pogled na življenje.
Bolj kot bistvo, vem kaj je zame cilj (mogoče tudi bistvo) v življenju:
- najdem stvar oz. hobi, ki bi jo počel in delal z veseljem
- pomagal ljudem oz. jim izboljšal življenski standard
več se mi pa ne da napisati čeprav bi lahko še kar nekaj stvari napisal ker sem že rahlo zaspan.

Lahko noč.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

galu ::

Moje bistvo v življenju je, da dosežem to, da bi na svetu ne bi bilo več vojn, da ne bi bilo več lakote in bi vsi živeli v harmoniji. Aja, pa da bi Janša dobu mandaturo.
Tako to gre.

Rias Gremory ::

@GaŁu
za začetek si zadaj manjše cilje :D

EDIT: oz. cilje ki se jih da uresničiti.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Bistvo življenja ? Obstajati
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kolodont ::

Smisel življenja je v njegovem nesmislu. Sprejet je treba dejstvo, da pač obstajamo brez kakšnega "večjega" razloga in si glede na to postavit prioritete. Zame je prioriteta uživanje - v materialnem, fizičnem, vseh pomenih. Če mi to uspeva al ne, je druga zgodba, k temu pač stremim. Izkoristit je treba trenutek, pa tut če ga ne, nima veze - vsi umremo, pa če smo živel samo zase al pa se razdajal, če smo beračl al pa če smo bli lastniki multinacionalk - izid je za vse enak.
Hedonizem, torej. Ja, raje živim 20 let manj pa kadim, pijem in jem sranje (okusno sranje, as in ogromno sladkorja in maščob in podobnih nezdravih stvari - da si ne bo kdo "sranja" dobesedno razlagal?), kot pa da dobim tistih +20 let s tem, da se neprestano odrekam.

T-h-o-r ::

jype je izjavil:

Še bolš je živet 100 let kot batman.

da te jebeni bajme spremeni v invalida? no thanks :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

T-h-o-r> da te jebeni bajme spremeni v invalida? no thanks :D

No pa kot James Bond.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So igre otročje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
797771 (5852) gruntfürmich
»

Meja med povprečnim in nekaj več življenjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10816956 (13745) Okapi
»

Delo za preživetje je (trenutno neizogibna) neumnost (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
21232217 (28854) ABX
»

Smisel življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
625759 (4311) kopriwa

Več podobnih tem