» »

Vezava zvočnikov 5.1 na Samsung TV

Vezava zvočnikov 5.1 na Samsung TV

bircaboy ::

Pozdravljeni!

Doma imam par let stare zvočnike, nikoli rabljene Genius SW-HF 5.1 5000. Ker mi jih je škoda vreči proč, bi jih rad priklopil na TV Samsung UE40d5000, Xtreamer in Siolov Sagem IAD81.

Zvočniki Genius imajo samo RCA priklope, pogled na spodnji povezavi:


Tv ima RCA in optični.
Sagem IAD81 ima RCA in S/PDIF.
Xtreamer ima RCA in optični.

Kako naj priklopim?

Nikonja ::

sam imel enak probelm in sam ih prodal na koncu,ker je edini način ih prklopit na tv-e na izhod za slušalke ali na tv-out činč če ga ta model ima. Najslabše je da zgubiš 5.1 in imaš samo stereo kaj na koncu nima več smisla.
5.1 zvok dobiš samo iz računalnika ker večina rač danes ima analogni 5.1 ali 7.1 izhod. Edino kaj nisem poskusil je vezat otpical out s tv-a na opitcal in na rač in pol tko dobit 5.1 zvok na zvočnikih.

lp

damirez ::

Najbolje je tako, da vse naprave priklopiš posebej. PC, DVD, TV... Tv programi so itak vsi stereo, tako da tv lahko lepo priklopiš s tema dvem činčoma.
Komp ali DVD predvajalnik pa priklopiš s temi 6imi činčami na 5.1 vhod na zvočlnikih.

ZiedRieke ::

Sam imam priklopljene preko izhoda za slušalke, pa surrounding na zvočnikih do konca, pa igra vseh 6 zvočnikov. Stvar deluje, velik boljši zvok kot na tv-ju, pa čeprav imam na TV 2.1 zvočnike:)

mat3 ::

Pogrevam temo, ker imam sam enako težavo. Kupili smo Samsung LED LCD, ki ima kot 5.1 izhod samo optiko. Zvočnike imam enake. Sedaj razmišljam, da bi kupil boljšo zvočno kartico z optičnim vhodom in povezal optiko iz TV-ja na zvočno kartico (trenutna ima samo optični izhod). Verjetno bi zadeva špilala brez težav ? Ali je bolje kupiti nove zvočnike ? Videl sem tudi, da obstajajo adapterji iz optičnega na 5.1 RCA (Chinch) izhode, vendar so relativno dragi (cca. 50 € preko eBaya).
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Gray_Warden ::

namesto adapterja ali zvočne se veliko bolj splača kupiti surround receiver za kakih 200 eur in nanj posamezno priklopiti zvočnike.


Itak imaš aktivni woofer in 5 satelitov, ki vsakega posebej priklopiš na receiver.

S tem pridobiš predvsem to, da receiver lepo procesira surround zvok in iz stereo signala naredi dolby...tudi ko na televiziji gledaš kanal ki ima le stereo zvok:)


Če to ni opcija pa priklopi ta sistem ki ga imaš preko stereo kabla na televizor.

Zvočno kartico menim da se ti ne splača kupovati, saj so relativno drage, glede na to da se za 200 eur dobi ojačevalec s katerim bo zvok po mojem mnenju neprimerno boljši.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

hamurabi ::

točno tako...kupi AV reciver in stvar bo rešena...zvočnike na TV priklapljat je pa čist brezveze.

Janac ::

Premisli ce res rabis surround, ker stereo ojacevalci za isto ceno igrajo precej boljse od av receiverjev...

Gray_Warden ::

janac13, spomni se da ima on doma genius home theather zvočnike. Nekako ni razloga da bi kupil stereo ojačevalec saj niti nima zvočnikov za ta ojačevalec. Torej bi moral potem kupiti še dodatne zvočnike, kar nima smisla.

Dodaten razlog za nakup surround receiverja:

Ojačevalci za isto ceno igrajo bolje predvsem zato, ker so namenjemi le STEREO zvočnikom, zato v zvočnike pošljejo bistveno več basa. Surround receiverji pa so narejeni tako, da se nanje nujno priklopi 5.1 sistem. zato v vseh 5 zvočnikov pošljejo manj basa, da je zvok kristalno čist, bas pa proizvaja subwoofer.

zakaj?

Zato ker s stereo ojačevalcem boš poslušal glasbo, medtem ko filmi bodo slišat precej slabo predvsem zaradi tega, ker če boš ojačal bass, boš s tem ojačal tudi bas v človeškem govoru, zaradi česar govor postane izjemno slabo razumljiv.
Surround receiver na drugi strani je narejen tako, da je človeški govor izjemno dobro razumljiv, bas ki ga vsi potrebujemo pa pride iz temu namenjenega subwooferja.

Za gledanje filmov je torej receiver bistveno boljša izbira.

ps.: poleg tega ima on 5.1 zvočni sistem že doma, zaradi česar je surround receiver pač boljša izbira. Če on kupi stereo ojačevalec, nanj ne bo mogel priklopiti zvočnikov, saj jih nima.

edina druga opcija je priklop zvočnikov ki jih že ima direktno na televizijo preko stereo kabla. Kar je tudi okej izbira, zvok pa bo popolnoma isti kot če kupi stereo ojačevalec.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Janac ::

No sej mas prov.

Samo za glasbo je boljse stereo ojacevalec. Za filme in igre pa Av receiver.

Hotel sem povedati da bo za isto ceno, ce bo poslusal glasbo PRECEJ bolje igral stereo ojacevalec kot Av receiver. (Bolje bo za slisat glasba na stereo ojacevalcu!!!)

Pa pustimo zvocnike, drugace lahko fronta komot priklopi na stereo ojacevalec.

Gray_Warden ::

front zvočniki od kompleta 5.1 sistema niso namenjeni full range igranju.

Zato bo s tem, če priklopi na stereo ojačevalec izgubil kvaliteto zvoka saj ne bo imel prav nobenega basa.

Zato nujno rabi surround receiver.

Naj omenim tudi da v lepo sestavljenem 5.1 sistemu tudi glasba zveni izjemno lepo, saj se da nastaviti na receiverju recimo da igra sistem kot 2.1

Če bi on imel le 2 VELIKA in MOČNA zvočnika, pa bi bil nakup stereo ojačevalca smiselen. V njegovem primeru pač ni.

Vseeno pa nevem kako bi drugače svetoval, saj kot je rekel. že ima aktivni 5.1 sistem. Problem je le ta da ga lahko priklopi le na stereo vhod, česar sklepam da noče. edina opcija je torej nakup surround receiverja....

Namesto stereo ojačevalca je pa res vseeno če priklopi svoj aktivni sistem direktno na tv saj z nakupom stereo ojačevalca ne bo pridobil ničesar. Stereo zvok ima že zdaj.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

mat3 ::

Očitno bo AV sprejemnik res najboljša izbira. Malo me moti le cena (okrog 200 €), saj za 270 € dobim že komplet zvočnikov Logitech Z906, ki bi morali biti sigurno boljši od teh Geniusov. Bom videl, kako se bomo odločili. Hvala za predloge.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Janac ::

Ok, you win,

Sklepam da geniusovi nimajo kretnice v ohisju zvocnika?

Js bi vzel Pioneer VSX-521-K za 250e ima vse kar bos rabil se 3D podporo, oz hdmi 1.4!

Gray_Warden ::

mat3, tvoja ideja je tudi dobra, saj logitech zagotovo igra bistevno bolje kot genius. O tem ni niti najmanjšega dvoma.

bistvena razlika je v kvaliteti zvoka subwooferja in ne boš potreboval receiverja zraven televizije....če ti je zvok genius sistema preveč cenen, se vsekakor bolj splača kupiti logitech komplet!!!

jaz sem samo podal najcenejši predlog, s katerim bi dosegel pravi 5.1 zvok. Če se lahko stegneš do logitechovega kompleta, boš vsekakor zadovoln z njim. Rešitve s 5.1 računalniškimi zvočnimi karticami namreč niso ravno najboljše, če pa so dobre pa so zvočne kartice že okoli 100 eur. Skratka tako drage da se bolj splača kupiti receiver.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

mat3 ::

Ja vem, da je receiver cenejša varianta, samo ne veliko. Zvočno imam že sedaj malo boljšo (Agrippa) vendar ima samo optični izhod. Če prodam Geniuse za 60-70 € recimo, imam razliko za Logitech že plačano.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Gray_Warden ::

Mislim da je to odlična rešitev.

kot sem rekel....geniusu manjka procesiranje 5.1 zvoka, ki ustvari odlično vzdušje ob gledanju filma, čeprav so kljub temu super zvočniki glede na njihovo ceno.

Logitech ima kakor vem procesiranje različnih dolbi načinov, tako da nastaviš glede na to kar gledaš....podobno kot ima moj receiver.

Vsekakor boš na tak način še najbolj užival ob gledanju filmov na novem televizorju.
Why so serious?

Janac ::

A bos prek optike povezal?

mat3 ::

Janac je izjavil:

A bos prek optike povezal?


Ja, razmišljam da bi potem oboje (računalnik in TV) preko optike povezal.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

s-adi ::

Zdravo!
Da ne odpiram nove teme, junija 2011 sem nabavil najnovejši
TV LCD 46 Samsung sprejemnik, serije D 6530. Sedaj bi rad
uporabljal Skype, vendar računalniška tipkovnica, mikrofon,
kamera in miška niso prepoznavni.

Zanima me, kako ste tisti, ki imate podobne težave to rešili,
v trgovinah mi pravijo, da to gre a, da imam zastareli TV sprejemnik.

za rešitev se priporočam
lep pozdrav!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ojacevalec za klipsch r-51m zvocnike

Oddelek: Zvok in slika
151858 (1485) T743
»

receiver + subbufer

Oddelek: Zvok in slika
233015 (2452) Janac
»

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Oddelek: Zvok in slika
436803 (6519) 2x'=2
»

Kateri receiver?

Oddelek: Zvok in slika
142638 (2222) link_up

Več podobnih tem