» »

TP-Link TL-WR941ND ali Linksys WRT54GL

TP-Link TL-WR941ND ali Linksys WRT54GL

Blazod ::

Pozdravljeni, sem v majhni dilemi, sicer me zanima kateri router mi bolj priporočate?

Tale:
http://www.mimovrste.com/artikel/247001...

ali tale:
http://www.mimovrste.com/artikel/114045...

Najbolj me bega ta razlika med 802.11g in n, vem da je precejšnja. Ali se da pri obeh zaščititi povezavo s ključem?
Doma imam t-2 optiko 10/10 Mbit, internet bi uporabljal na stacionarnem računalniku preko utp kabla, ter na dveh prenosnikih ter na treh telefonih preko wireless-a, na router bi imel prav tako preko wireless-a povezan tiskalnik.

Torej, kaj se bolj splača? Mi priporočate še kakšen drug router? Router ne potrebuje usb priklopa, saj ga ne bi potreboval. Hvala za pomoč! (:
  • poskusil klonirati: Blazod ()

Nikonja ::

tp-link, linksys je bil legenda svojih časov ampak ga ta čas počasi prehiteva. Daleč od tega da je slab router ampak ne najdem smislenega razloga zakaj ga več kupovat ker obstaja tolk dobrih novih routerjev za isto ali celo manj denarja.

Blazod ::

Vsi mislite, da bo TP-Link okej? ;)

mtosev ::

glas za linksysa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Blazod ::

še kdo? ;D

tony1 ::

Enako :)

Blazod ::

Dejansko ni bistvene razlike med 941 in 1043, saj oba omogočata 300 mbps, le da 1043 ima gigabitni ethernet, medtem ko 941 le 10/100. razlika je tudi v tem, da ima 1043 še dodan usb priklop, ki ga pa 941 nima ;)

clancy ::

Jaz uporabljam ta router (TP-Link 941ND) že kakšno leto.
Ne morem povedati niti ene slabe besede o njem. Dela stabilno in hitro.

Največ ga uporabljam za brezžično streamanje 720p filmov z računalnika na multimedijski predvajalnik-Xtreamer. Router je zmontiran na južni steni hiše, antena za Xtreamer pa na severni steni hiše, eno nadstropje višje. Vmes sta dve steni in streamanje dela nemoteno.
Tudi prvi zagon in nastavitve, so zelo enostavne.

Mislim, da za ta denar, ne najdeš boljši ruter.

mgermo ::

A streama 1080p brez prekinitev?

clancy ::

Hm, mislim, da pri 1080p, ne gre brez zatikanja. Vsaj pri meni, kjer mora signal skozi dve steni, ni šlo. Je že dolgo tega, ko sem probal. Brez ovir bi pa mogoče šlo.
Imam HD ready plazmo in nimam niti potrebe streamati 1080p.
Bom pa potegnil dol en 1080p film in sporočim jutri, če gre.

clancy ::

Kako pa to veš? Si sprobal oba?
WR1043ND je boljši od WR941ND le zato, ker ima USB priklop in gigabit ethernet, je pa zato tudi dražji. V praksi razlike v hitrosti itak ne boš občutil.

Robi :P ::

Linksys WRT54GL tega imam jaz in moram povedati da se 4 leta ni spreminajlo nastavitev nikoli se ne podre sam geslo deluje! vlekel je izven hiše 3 debele stene (3 črtice signala)! sedaj ga imam v hiši in tudi PC vmes je betonska plošča imam pa vseh 5 črtic!!! super je če bi mi ta crknil bi šel po istega!

Daniel ::

Imam oba, TP-link 1043nd in 2x Wrt54g (Linksysa sta stara že okrog deset let, pa nikoli nobenih težav z njimi)

Na vseh je nameščen DD-Wrt in vsi delujejo zadovoljivo, TP-Link kot prehod za internet in pokrivanje hiše z brezžičnim signalom, Linksysa pa kot Repeaterja za razširitev omrežja še na dvorišče in hlev in nepokrite dele hiše.

Moram si omisliti kakšno Slot anteno, da razširim omrežje na par kilometrov :D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

GeForce ::

@Daniel: Potem TP-Link 1043ND stabilno deuje z DD-WRt jem?
@clancy: Kako je z 1080p videom? Si kaj testiral?
Sam namreč nameravam poskusiti izvesti Bridging IPTV over wireless using two Linksys WRT54GL routers and DD-WRT firmware le da bi poskusil uporabiti 2× TP-Link 1043ND. Saj bi vrjetno šlo, glede na to da bi namestil DD-Wrt ali je mogoče kaj drugače na DD-Wrt ju za TP-Link?

Hvala za pomoč :D

clancy ::

GeForce je izjavil:


@clancy: Kako je z 1080p videom? Si kaj testiral?


Sprobal film Drive.2011.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD in dela bp. Vendar vseeno sumim, da bi pri bolj zahtevnih sekvencah z višjim bitrateom, znalo vmes malo zatrokirati. Ampak kot sem opisal že zgoraj, gre pri meni signal skozi celo širino hiše (16 m) in mora prebijati dve steni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

andrej_andro ::

Oj
upam, da nisem s temo čist mim falil.

Imama ruter linksys WRT554GL, dela o.k. (kabel in wifi). Imam računalnik-kišto (inštalirani xp), ki ima brezžični usb adapter (http://www.ceneje.si/racunalnistvo/mrez..., dela brez težav.
Ko usb adapter prestavim na drugo kišto (windowsi 7), se mi noče povezat na domače omrežje, na drugo sosedovo (nezaščiteno se mi poveže), kar pomeni da usb adapter dela. Če povežem na kabel kišto dela net. isto se mi dogala z lep topom (inštaliran imam windowse 7), sosedovo omrežje dela brez težav, domače se pa povezuje, pa se nikamor ne premakne. Ali mi lahko pomagate, hvala

lp Andro


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O routerju

Oddelek: Pomoč in nasveti
216258 (5955) tinkec
»

Kateri wireless router?

Oddelek: Strojna oprema
171953 (1517) Hebiga
»

ROUTER?

Oddelek: Kaj kupiti
142664 (2056) jest10
»

Kateri wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
114154 (3530) clancy
»

Brezžični router na T2

Oddelek: Omrežja in internet
194198 (3970) trnvpeti

Več podobnih tem