» »

Katero igralno konzolo kupiti?

Katero igralno konzolo kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 7
»»

Tradewind ::

Na tem področju sem čisti novinec.

Igralno konzolo bo uporabljal tudi štiri leten deček, morda samo malo, a vendarle. Opazil sem,
da obstajajo tudi igre, ki delujejo na senzor gibanja. Seveda me ob vsem tem zanima še, ali
pri teh konzolah obstaja samo možnost z originalnimi igrami? Cena takšnih iger je dokaj visoka.
V obzir itak predvidevam, da pride xbox, playstation ali ninstendo wii, vendar pa nimam pojma
kje sploh začeti.

Tudi kakšni linki bi bili dobrodošli, da si kje kaj preberem, mogoče tudi kakšne izkušnje uporanikov, dobre lastnosti enih in seveda tudi slabe strani...
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

MasterKiD ::

Xbox kinect je skorajda drag,ampak ne rabiš kontrolejra (Kinect je le dodatek za Xbox360 in ni KONZOLA) ...

Nitendo wii moraš imeti controler,in wii je za igranje iger kot so bowling,pikado itd.. seveda pa na njem lahko igraš tudi najnovejše igre (Call of duty - kar na Kinectu ne moreš)

Playstation Move pa ti povem da ni vreden svoje cene,je podobno nitendo wii le da je slabše :)

Tukaj ti dajem eno primerjavo da si boš lahko predstavljal:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Tradewind ::

Torej pride v poštev wii? A je tukaj zraven tudi še ta dodatek za igranje iger na senzor? Xbox ima neko kamero, sem gledal v Comshopu, in nekako je to kar dobro delovalo. Za štiriletnika pridejo v poštev predvsem take zadeve. Koliko pa je cena igre, so kakšne alternative glede originalnih iger?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

MasterKiD ::

Tradewind je izjavil:

Torej pride v poštev wii? A je tukaj zraven tudi še ta dodatek za igranje iger na senzor? Xbox ima neko kamero, sem gledal v Comshopu, in nekako je to kar dobro delovalo. Za štiriletnika pridejo v poštev predvsem take zadeve. Koliko pa je cena igre, so kakšne alternative glede originalnih iger?

Xbox360 ima kamero Kinect,ki je "draga" cena se giblje okrog 169,99 € (vir: mimovrste) sem pa videl tudi za 89,99€ pri eni manjši trgovini za s.p. :D

Tradewind ::

Torej, kaj se sedaj boljše. Jaz iger ne bom igral, morda bo igrala več žena s sinom.
Zanima pa me igralnost in seveda tudi cena posameznih iger.

Nekoč so obstajali tudi neki čipi, al je to že davna preteklost?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

dolenc ::

Wii je nekako najbolj primeren za otroka teh let, je veliko špilov "preprostejših", da niso ravno resnobe, tipa pobij vse na otoku :).

Igre niso drage, se dobijo za 5-15eur igra(bolha/rabljene iz trgovin), tudi nove niso dosti več(če niso glih čisto sveže).
Varjanta čipov se dobi za vse 3 konzole, je pa manevriranje okoli zaščite nekje bolj nadležno nekje manj, v vsakem primeru pa je nadležno in na koncu raje kupiš igro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

Mipe ::

Bi res rad kupil nekaj, kar bi utegnilo postati nevarno orožje v rokah štiriletnega mulca? Ne vem, če garancija televizorja krije balistično uničenje. ;)

Pozabi konzole, kupi iPad ali kak drug touchscreen gizmo. Kak Angry Birds bo zaposlil mulca, pa še zadeva je neprimerno bolj uporabna od konzole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Tradewind ::

Seveda sem proti nasilju v igrah, vendar kolikor mi je znano obstajajo tudi igre, kjer ni nasilja.
Morda kakšne igre, kjer lahko sodeluje vsa družina. Pač, nekaj bi imeli.
Vidim, da se potem nintendo najbolj splača...?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Ganon ::

Nintendo. Ogromen nabor raznovrstnih iger, od tistih res zabavnih za celotno družino, do resnejših za bolj "hardcore" populacijo. Kupi ga v Müllerju, izberi paket, kateremu je priložen tudi Wii Fit, sploh žena bo navdušena. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

LGuporabnik ::

Men sta PS3 in Xbox360 dost enaka. Razlika v grafiki ni tok očitna (razen pri nekaterih špilih). Osebno več igram xbox360.

mn ::

Glej stvar je taka: pri wiiju in playstationu še vedno moraš imeti kontoler. Kinekt pa deluje povsem brez kontrolerja. Vendar pa moraš imeti pri Kinektu precej prostora pred senzorjem (po spominu cca 2 metra v širino in kake 3, 4 v dolžino). Preveri za točne vrednosti! Če tega prostora ni potem kinekt odpade.

Kar se pa tiče wiija je pa nevarnost, da zabriše otrok kontroler v TV.

Kar se tiče cen samih konzol si boš že sam ogledal, kar se pa tiče iger pa če nabavljaš iz UK (recimo kak zavvi) pride stvar precej ugodno.

Kar se kinekta tiče ti lahko iz prve roke povem, da so otroci navdušeni. Priporočam, da si ogledaš mal video-te iger na youtubu, da boš dobil občutek kako to zgleda, wiija pa jaz osebni še nisem igral tako da ti ne morem dati primerjave.

mn ::

Skratka, jaz sem skoraj bolj na strani XBoxa in kinekta. Sploh ker je otrok star samo 4 leta. Iger za kinekt je sicer manj ampak še vedno jih je kar ene par. Mimogrede, svoje čase se je splačalo XBox kupiti v Mullerju.

Ganon ::

mn je izjavil:

Kar se pa tiče wiija je pa nevarnost, da zabriše otrok kontroler v TV.


Kontroler se že nekaj časa prodaja oblečen v (snemljivo) silikonsko oblekico, poleg tega ima že od vsega začetka tudi pašček. Varnostnih elementov je dovolj.

Mipe ::

Zamisli si, da otrok zamahuje okrog sebe sredi dnevne sobe. Poglej svojo dnevno sobo in si zamisli otroka, polnega energije, ki svojo pozornost posveča samo zaslonu in nič okolici. Saj vemo, kako je to z otroci, laufajo, ne da bi se zavedali okolice.

Adijo, vaza. Adijo, namizna lučka. Adijo, mimoidoči mačkon.

Tradewind ::

Zanimiva debata. Ja, nekako smo se odločili, da še malce počakamo z nakupom. Smo zadevo preizkusili, vendar mali ni bil toliko navdušen (neka igra, ko skačeš itd.).

Vseeno hvala vsem, da ste se potrudili in izrazili svoja mnenja.
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Sssaga ::

Mipe je izjavil:

... Adijo, mimoidoči mačkon.


Phahahha!

zee ::

V soboto sem nabavil Xbox 360 z 250 GB trdim diskom, Kinectom, dvema wireless kontrolerjema in dvema igrama (Gears of War in CoD:MW3; nista bili v kompletu).

Vtisi:
- za Kinect imam premalo prostora pred TV-jem ;(
- kontroler dela BP, se pa se navajam na vse ukaze in gumbe
- igri sta pa tudi povsem OK, pogresam kaksen tutorial mode, kjer bi se navadil rokovanja z orozjem, gibanja, ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kmetek ::

Leclerc ima XBOX KINECT 4GB 239,90 :D

ne vem kako jim rata hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

spomenik ::

Če je premajhen prostor za kinect.

http://s.dealextreme.com/search/zoom+ki...

pollyrock ::

Živijo, prosim rešite krajšo anketo o igralnih konzolah. Lahko jo posredujete naprej tudi ostalim fanom konzol :)

Hvala!

http://www.mojaanketa.si/anketa/3112396...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: black ice ()

kabana ::

Novi Xbox bo imel AMD čipe. Počakat in videt.

hojnikb ::

tudi ps4
#brezpodpisa

BorutO ::

Hej ... zanima me, katera igralna konzola je danes najboljša. Gledam za PS4, vendar ne podpira GTA 5 in kar nekaj iger ... pa tudi Xbox ... ampak pojma nimam katera je najboljša in katera druga najboljša .. tako, če ne bom najboljšo kupil, bom pa morda drugo najboljšo.

hojnikb ::

definiraj "najbolša"..
#brezpodpisa

BorutO ::

najboljša ...kaj pa vem .. pač, da ima čim več boljših stvari od "tekmeca" ... grafika, hitrost ... ostalo pa niti ne vem, kaj še je lahko dobrega ...

PS4 sem slišal, da je najnovejša, torej po datumu izida, bi lahko rekel, da je trenutno najboljša ... ali ne? ... Glavno pa je, da podpira GTA 5, ker za PC bom verjetno prej umrl od starosti ... Se mi po eni strani zdi, da sem za čisto brezveze nadgradil računalnik na maximum ...

opeter ::

Pri igralni konzoli ni pomembna strojna zasnova (to je šele na tretjem ali četrtem mestu), ampak:
1.) nabor iger
2.) način igranja
3.) storitve / ekosistem
4.) hardver
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

puginho ::

BorutO je izjavil:

najboljša ...kaj pa vem .. pač, da ima čim več boljših stvari od "tekmeca" ... grafika, hitrost ... ostalo pa niti ne vem, kaj še je lahko dobrega ...

PS4 sem slišal, da je najnovejša, torej po datumu izida, bi lahko rekel, da je trenutno najboljša ... ali ne? ... Glavno pa je, da podpira GTA 5, ker za PC bom verjetno prej umrl od starosti ... Se mi po eni strani zdi, da sem za čisto brezveze nadgradil računalnik na maximum ...


Pol ti je edina izbira PS3.

Goblin ::

Ali Xbox 360...
http://www.goblin.si

BorutO ::

Opeter ... način igranja, kako to misliš? Namreč, jaz imam v defektu levi palec, ki sem si ga poškodoval na cirkularki, zato ga ne morem uporabljati ... Zanima me, s katero stranjo voziš, z levo ali desno? Če je z levo, mi ne bo prišlo prav, ker se bi težko privadil, mogoče se pa bi ...

Malo sem gledal xbox360 pa ps3 ... neke primerjave na youtubu, ampak se mi nekako zdi, da ima xbox pri nekaterih igrah odlično grafiko, pri nekaterih pa ne ... zato pa ima ps3 ... Za xbox sem pa tako slišal nekaj kakšno leto nazaj .. če igraš neke piratske igre, da ti ga zaklenejo ali kaj nekaj?

oo7 ::

Jaz sem se odločil za PS3 zaradi iger.

Kar se pa tiče tvoje roke pa mislim, da bi se lahko navadil.

Npr za igranje tretjeosebnih iger kot je Uncharted levo stran gamepada npr Button 2 uporabljaš za premikanje lika tukaj bi se moral navadit z kazalcem in ponavadi sta buton 9 in 11 za kak šprint in menjavo orožja tukaj bi moral potem uporabit drug prst, ker ponavadi se uporablja za te dve tipke kazalec.
Desna stran gamepada pa je npr button 3 za premikanje kamere(kot miška na računalniku) Button 10 in 12 za streljanje in druge stvari pa potem še button 13,14,15 in 16 kjer imaš zdravo roko ne bo problema.

Za dirkaške igre pa nisem siguren sem igral samo eno in je imela gas na button 11 in za vozit na Button 3 ampak nisem 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

BorutO ::

se da kako nastaviti, v GTA na primer ali pa kar v sami konzoli, da spremeniš tipke .. da imaš levo stran za voziti in hoditi, ostalo pa na levi strani ... ker če bi lahko z desno stranjo vozil in hodil, bi potem na levi strani veliko lažje igral in se prej prilagodil igri. Dirkaških iger niti ne igram, ker so brezvezne ... če že kaj igram na računalniku, igram streljačine in kakšen gta 4, drugo pa nič. Ali pa, če obstaja tudi kakšen gamepad, ki je že tovarniško "obrnjen", da je leva stran na desni in desna na levi - v tisti sliki, ki si jo objavil?

Mimo grede ... obstaja tudi opcija, da bi PS3 ali Xbox priključil nekako na računalnik, in igral preko računalnika?
Ne spomnim se več dobro, ampak mislim, da sem kakšno leto nazaj na youtubu videl en čuden video, kako je en igral preko konzole na računalniku. Polno nekih gonilnikov pa programov si je dol potegnil, pa mu je šlo, pa kolkor se spomnim, je mel tudi precej "plusov" oz. tistega, da jim je video všeč. Ali pa je bilo, da je igral z gamepadom pc igre ... ne spomnim se več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

BorutO ::

To sem našel ... če to res obstaja oz. je uradno ali kakor koli pač to vzameš, takoj kupim ps3 ...

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

BorutO ::

Hvala. Preko eBaya ne morem kupovati, ker so mi kreditno kartico zaklenili ali kaj nekaj ... sem narobe vpisal neke štiri številke nekajkrat zapored, pa so mi jo onemogočili ... v glavnem ... s tiste prve povezave pa jo bom zagotovo kupil. Problem je še en ... Nikjer več očitno ne prodajajo PS3 ... V bigbangu piše, da tega izdelka več ne prodajajo, na mimovrste niti nimajo ps3, če tu nimajo ... kje pa potem imajo? Če bi kdo kaj vedel - maribor, ptuj?

Rabljenih ne bom kupoval, ker mam rajši novo vse kar kupim. Ker pri novem 100% veš, da dela, pa še garancijo ima, pri rabljenem pa ...

Če pa je taka ali podobna tipkovnica pa miška za Xbox, pa kupim xbox 360, ki vidim, da se še vedno prodaja ..

oo7 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

BorutO ::

Katerega mi najbolj priporočaš? Igre in nekih dodatkov ne rabim zraven. In je dobro imeti 500gb disk? Kaj pa če priklopim zunanji disk na njega, ne velja?

kmetek ::

mislim, da ima MULLER ravno akcijo 500GB model z GTA V za 269€, zraven dobiš še ekstra darilo FIFA WC BRASIL 2014 !!!!

oo7 ::

BorutO je izjavil:

Katerega mi najbolj priporočaš? Igre in nekih dodatkov ne rabim zraven. In je dobro imeti 500gb disk? Kaj pa če priklopim zunanji disk na njega, ne velja?


Če boš kupoval igre v fizični obliki potem je 12gb zadosti edino problem je, ker boš lahko igral največ 1 ali mogoče 2 igre na enkrat potem pa bo zmanjkalo prostora.
Če boš kupoval igre preko PSN store potem obvezno 500gb, ker 12gb bo premalo.

Jaz sem pred letom in pol kupil PS3 12Gb in sem pred kratkim dal notri 500gb notranji disk tako, da raje vzemi 500gb.

Med samim nakupom Ps3 ne dobiš nobenih dodatkov razen Ps3 in en gamepad. Se pravi lahko kupiš samo PS3 ali pa Ps3 z igro.
Zdaj če ima PS3 zdraven GTA V in bi jo rad igral kupi tisti PS3 z igro.

BorutO ::

Kmetek ... jaz ne maram takšnih iger, kot je fifa. ;) Če že kaj od ekipnega športa, potem sta to samo nhl in nfl, ki pa si ju bom zagotovo kupil, ko malo osvojim te manevre. :P

M-power. Ok, saj tak vidim, da 500gb ni preveč dražji od 12gb ... par deset evrov, kar pa je "malenkost". Hvala za info. Mislim, da sem dovolj zvedel to, kar me je zanimalo.
Hvala vsem.

medenko ::

jah jo pa prodaš za 30€ pa je.

BorutO ::

Eh, sem danes bil v bigbangu v mbju, pa sem probal malo ta joystik ali kak se že to imenuje, in niti ni bil problem ... Sem probal neko brezvezno igro zaigrati, toliko, da sem videl, če mi gre dobro ... je šlo pa kar ok, tak da tiste tipkovnice niti ne bom po vsej verjetnosti rabil. Si mislim, da se bom zelo hitro privadil, tak da ni panike več.

Kupil bom pa v bigbengu z ono assassinom za 300 pa je ... pol pa še gta 5 ... kaj je boljše še ... da kupim v digitalni obliki, ali da kupim na cdju ... oz dvdju?

MaticKregar ::

300 eur boš dal za staro konzolo?

BorutO ::

naredi mi GTA 5 za ps4 ... Saj bom jo potem takoj prodal, ko pride nov gta ali jo naredijo za ps4 ... ;)

medenko ::

kmetek je izjavil:

mislim, da ima MULLER ravno akcijo 500GB model z GTA V za 269€, zraven dobiš še ekstra darilo FIFA WC BRASIL 2014 !!!!


še enkrat.

BorutO ::

pa je taka trgovina, kot je to muller, zaupanja vredna? Ker to mi je isto slišati, kot da bi računalnik kupoval pri hoferju. ;)

oo7 ::

Če boš že kupil PS3 potem preigraj Ps3 exkluzive in ostale dobre igre. Kupiš pač rabljene igre na Bolhi ali v trgovini z rabljenimi igrami, ko preigraš pa prodaš naprej.

The last of Us, God Of War serija, Uncharted serija, če imaš rad bolj počasno igro Heavy Rain pa potem Gta V, Red Dead Redemption to so vse super igre, ki jih je treba obvezno preigrat>:D

medenko ::

Beyond Two Souls in še bi se našlo, rabljene igre Bolha ali UK...nekaj jih imam še jaz.

opeter ::

BorutO je izjavil:

pa je taka trgovina, kot je to muller, zaupanja vredna? Ker to mi je isto slišati, kot da bi računalnik kupoval pri hoferju. ;)


Ravno v Hoferju dobiš najboljšo možno garancijo, kar se računalnikov tiče ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BorutO ::

Hm ... sem kakšnih 7,8 let nazaj kupil namizni računalnik v sparu ... vse super po opistu .. pripeljem domov ... čez dva tedna je cd rom tako začel ružiti, da sem mislil, da ga bo razneslo (pa ne glih dobesedno, ali pa), čez par mesecev crknil prvi ram, kar sam od sebe ... ko pa sem se na računalnike spoznal vsaj malo, pa sem videl, da je bila grafična integrirana in ne posebej, tako kot je na škatli pisalo ... potem, da nimam 2,6ghz računalnik ampak 2,3ghz itd ... takoj, kakšen mesec dni po garanciji pa je šla matična ...

Ne rečejo zastonj ... malo penez, malo muzike ...

Računalnik vem zdaj sestaviti z zaprtimi očmi, tako da vse kar hočem na računalniku, si kupim po delih. Tako imam i7, grafična je sicer 1gb, ampak za tisti čas med najboljšimi, odlično matično itd ... vse skupaj me je stalo krepko čeu jurja, samo procesor je prišel malo čez 700 eur, če se ne motim ... pa matična nekje 300 itd ... Grafično si mam namen kupiti, ko pride ven gta 5 ... ampak kolikor se meni zdi, tega še letos ne bo, pa če sploh bo, je vprašanje.

Zato pa, ker sem nevčakan, pa nujno rabim ps, da lahko špilam to ...
Glede na to, da sem prej neko brezvezno igro probaval tam ... ne vem kako mi bo šlo od rok, ker ko sem se premikal, je vse čudno šlo nekam ... Na srečo me palec nič ne ovira, edino pri onem najvišjem knofu, kjer je puščica gor ... tam zna biti velika težava, ampak se bom že nekako privadil.

seminal ::

GTA 5 je za PC že zunaj tak da nevem zakaj b bvz kupoval PS3 za eno nič kaj extra igro
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wii U (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
5014169 (9668) 111111111111
»

Sony prodal 5,3 milijona konzol PlayStation 4, Microsoft zaostaja

Oddelek: Novice / Konzole
4113791 (11453) dope1337
»

Tretja generacija Xboxa je... One?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
12038429 (31644) LuGi
»

Xbox One se bo moral redno povezovati na splet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
6221361 (18609) blackbfm
»

Nintendo predstavil krmilnik za Wii U

Oddelek: Novice / Konzole
3210298 (9351) St235

Več podobnih tem