» »

nforce2 plošča in rami

nforce2 plošča in rami

tropinovec ::

torej, kupil bom ploščo z nforce 2čipom in me sedaj nekaj zanima - namreč sem prebral pri testu , da je bolje, da sta zasedena dva slota kot pa samo en.
sedaj imam 512 ddr rama kar mi zadošča za moje potrebe , vendar ali bi bilo bolje, da dokupim še 128 rama in zapolnim še en slot - potem bi naj rami delovali hitreje ?:8)
ali pa naj kupim 2 x 256 ?
morebiti bi mi morhpling1 lahko povedal kaj storiti...:|

Fury ::

2x256 bi delal bols kot 1x512 ker ma nforce tko narjen.. samo poglej tist test od morpha.. ni tok velik razlike... mislm da je kul da pustis kr tko... 128 ne pride v postev ker mora bit 2 modula iste kapacitete in po moznosti cim bolj identicna :)

tropinovec ::

torej moram prodati ta ram in kupiti 2 x 256, ne bo nobene druge rešitve...:(

boštjan ::

moraš ne,če hočeš.le z dvema popolnoma identičnama ramoma boš dobil hitrejšo plato od drugih.

tropinovec ::

hmm.. koliko pa se pozna v hitrosti v procentih , če imaš en slot zaseden oz dva??:\

boštjan ::

to pa ti bo morpfling povedo,ker je testiro,mislim pa če maš samo en slot zaseden je nekje na ravni kt333

morphling1 ::

Si prebral test dobro, si si pogledal rezultate ? Če se ti zdi razlika vredna prodajat svoj stari modul, zgubiti na vrednosti ter kupiti nova dva potem Ok, razlika ni tako velika, tako da bi jaz ostal na enem 512 modulu. Procentualno razliko si pa sam zračunaj iz grafov, saj mislim da ne bo tako težko a ne :\
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tropinovec ::

ok!
hvala za pojasnila....
:)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere rame kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
122296 (1607) svetetko
»

RAM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
102276 (1931) Blinder
»

vprašanje: 4 ram sloti

Oddelek: Strojna oprema
111279 (1129) Cveto
»

Ima kdo v mashini 3x512MB rama?

Oddelek: Strojna oprema
281833 (1291) kixs
»

RAM $ Plata

Oddelek: Strojna oprema
5677 (639) Mr.B

Več podobnih tem