» »

Predvajanje blu-ray videjev

Predvajanje blu-ray videjev

StoneFox ::

Pozdravljeni!
Nabavil sem si nekaj filmov, ki so posneti v Blu-ray formatu (720p, .mkv), vendar sem ugotovil, da mi na DVD playerju, ki ga uporabljam za gledanje videjev, šteka. Če film gledam na računalniku mi deluje normalno, če pa film gledam preko dvd-ja na LCD TV-ju se pojavljajo kocke. Če je film zripan blu-ray (brrip) film predvaja normalno. Naj povem da DVD predvajalnik podpira blu-ray. Hvala za odgovore.

rsroki ::

hja..žal nimam blu-ray predvajalnika nisi pa tudi omenil kako znamko in model imaš, ker bo verjetno potrebno nadgraditi tvoj DVD-Blu-ray predvajalnik..kako točno žal ne vem ima pa večina proizvajalcev to omogočene..za primer povezava do Philipsove strani http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...... in ob strani Software Upgrade...samo če nisi ziher rajši tega ne delaj sam, ker lahko uničiš predvajalnik..:|
rsroki

StoneFox ::

Marilyn ::

1. Bluray format ni .mkv, ampak m2ts (.mkv je zripan Bluray)
2. nisi napisal v kakšnem formatu so brrip-i (lahko so to tudi .avi) - posledično ti predvaja tisti video, ker ima majhen video Kbps.
Kakšno povezavo imaš med LCD TV in pa predvajalnikom? Ti samo pri enemu rip-u tako nagaja ali pri vseh?..Tukaj je ogromno možnosti zakaj prihaja do napak...

StoneFox ::

Aha, torej imam zripane Blu-raye in tisti s končnico .mkv mi štekajo (kockice) medtem ko .avi delajo normalno. LCD pa je z DVD predvajalnikom povezan z običnim HDMI kablom.

Pa da dam en primer formata, ki mi šteka:
720p BluRay x264 - z končnico .mkv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: StoneFox ()

Marilyn ::

Pa si probal tudi druge .mkv filme? Morda je ta slabo zapisan in ima napake...

StoneFox ::

Nisem poskusil vseh, bom še to naredil.

StoneFox ::

Evo, probal še ostalih par filmov in vsi ki so kodirani z x264, mi ne predvajajo tekoče (kocke). Še katera ideja?

pharaon ::

A pri 480p mkv tudi šteka? Je možno, da je predvajalnik enostavno prešibek za 720p?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD predvajalnik z mkv podporo?

Oddelek: Kaj kupiti
222868 (2684) floyd1
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019671 (12251) filipc
»

BluRay image na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
303517 (2967) jest10
»

blue ray

Oddelek: Programska oprema
131786 (1413) JOKER
»

Minimalne zahteve za tekoče predvajanje blu-ray videjev?

Oddelek: Zvok in slika
122902 (2359) krop

Več podobnih tem