» »

blue ray

blue ray

edey ::

Živjo, mene pa zanima s katerim programom bi lahko razrezal blue ray film da bi ga lahko zapekel na 2 dvd-ja?
Namreč na en dvd ga ne spravim, ker je prevelik zdaj bi ga pa dal na dva dela in zapekel na 2 dvd-ja... Aja pa mogoče mi lahko priporočate še kak dober blue ray player?

Hvala za vašo pomoč.

lp

bluefish ::

uporabi dvoslojni DVD.

Aja pa mogoče mi lahko priporočate še kak dober blue ray player?
Seveda teh posnetkov, o katerih govoriš v uvodu posta, ne boš mogel predvajati na blueray playerju, ker so to BD ripi.

LuGi ::

bluray mislis mkv rip? Ti je skoda dat 2€ za dvoslojni dvd? ;)

edey ::

Mi nič ne pomaga dvoslojni dvd :) film je velik 14g...

NazgulRR ::

kje se dobi dvojslojni dvd za 2€?

LuGi ::

Dobis ga ze pod 1€..aone dvdrdl seveda =) ebay.

JOKER ::

Bom kar tukaj pristavil svoj lonček.

V teh vodah nisem doma, tako da vsako neumno vprašanje je vzrok prav tega.

Zanima me sledeče:

Imam Full HD kamero. Ko pretočim video iz kamere na računalnik in ga obdelam "zrežiram domač video" ter ga posnamem v Full HD .avi zapis mi DVDja z to vsebino predvajalnik - hišni kino noče predvajat kao da ni podprt. OK.

Zanima me, če bi z nakupom Blue Ray predvajalnika LAHKO predvajal moje video posnetke iz DVDja (4.7GB)?

Hvala.
________________________________________________________
Ka te češ ....

bluefish ::

AVI tukaj nima veze, ker se gre le za format. Bolj pomemben je kodek, ki si ga uporabil. Posledično lahko nov predvajalnik ta posnetek predvaja ali pa ne. In bluray predvajalnik ti sam po sebi ne bo pomagal.

JOKER ::

blueFish, torej nakup BlueRay predvajalnika ni rešitev mojih "težav"?

Moj postopek je namreč takšen;
* Z Full HD kamero posnamem otroke ... itd. Snemam z 720 resolucijo (1280×720)ima tudi Full HD možnost snemanja 1080p (1920×1080). Končnica videa na kameri je .avi (H.264) .

Ker Pinnacle z katerim obdelujem svoje domače videje ne dovoli uvoza takšnega videa, ga pretvorim v HD AVI zapis brez izgube kvalitete. Ta video potem uvozim v Pinnacle in ga lahko obdelujem. Ko končam z obdelavo naredim Make Movie in tam izberem 720HD (1280x720) in ko omenjen video posnamem na DVD, ter ga vstavim v hišni kino ga enostavno noče zagnat.

Saj zrežiran video lahko jaz potem naredim v DVD Compatible varjanti (720x5xx), ampak potem je nesmiselno imet Full HD kamero, če potem videje ne delam v HD kvaliteti.
DVD Compatible mi potem normalno predvaja in prav zaradi tega sem razmišljal, da pač hišni kino, ki ga imam ne predvaja video v večji resoluciji od 720 naprej.

In prav zaradi tega sem predvideval, da bi nakup BlueRay predvajalnika rešil problem z predvajanjem mojih video posnetkov z DVD medija v HD kvaliteti.

Vem, da obstajajo razni multi praktik predvajalniki kot je Xtremer ... itd, ampak bi raje predvajal videje iz DVDja ne pa da bi moral 3x snemat video, preden bi ga videl na TVju.

Upam, da nisem zakompliciral .... v glavnem ... BlueRay ni rešitev?

Lep pozdrav in hvala.
________________________________________________________
Ka te češ ....

zavajon ::

Potem rabiš BluRay snemalnik.
A ne vem, če se to splača. Po moje je najbolje, da si inštaliraš ustrezne kodeke za predvajanje H.264, posnetke pa pretvoriš v mkv in jih shranjuješ na zunanjem disku.

dzinks63 ::

Če misliš gledat full HD ali vsaj mkv rabiš predvajalnik kateri bo to znal predvajati. Običajen dvd predvajalnik tega ne zna. Ali kupiš drug predvajalnik z pravo podporo ali pa neposredno preko kabla povežeš tv z računalnikom.

JOKER ::

Zakaj snemalnik?

Saj bi jaz HD AVI fajle v resoluciji 1280x720 ali 1920x1080 posnel na DVD ali DVD-R DL .

Fora je samo v tem, da mi hišni kino ne predvaja HD AVI fajla v resoluciji 1280x720 !

Če bi imel jaz stvar, ki predvaja HD AVI fajl v omenjeni resoluciji iz DVD medija ali DVD DL medija, bi bila stvar rešena.

Glede na to, da imam notesnik, ki ima HDMI izhod bi lahko rešil tako da notesnik priklopim na TV in potem predvajam na TVju preko računalnika .... ampak ne, to mi ni všeč .... priklop/odklop notesnika.

Rabim drugo rešitev in ker sem mislil, da bi BlueRay predvajalnik to rešil, sem se odločil povprašat.
Še dobro, da nisem kupil BlueRay playerja, če to ne bi rešilo mojih težav ... ufff

Sem pa pri nekaterih Sony BlueRay playerih videl opis, da predvajajo HD video iz DVD-R in DVD-R DL medijev, tako da sedaj več ne vem ali podpira ali ne.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

zavajon ::

BluRay snemalnik sem mislil zato, da bi si posnel v njegovem formatu (tako kot VIDEO_TS+ifo+vob+... za DVD), kar bi player znal predvajati. Če ti je OK, da avije presnameš na DVD, potem kupi katerikoli DVD predvajalnik, ki zmore te fajle predvajati. Po mojem je takih večji izbor kot pri BR playerjih.

JOKER ::

Dejansko ko uredim video; od kamere do končnega HD-AVI fajla ne izgubim nič na kvaliteti slike. Slika je na končnem izdelku izredno ostra in barve so čudovite.

Če pa na koncu video naredim v AVI-DVD Compatible je pa slika prav tako dobra edino barve niso tako poudarjene kot prej. Saj dokler ni bilo FULL HD tehnologije smo se zadovoljili z temi fajli, tako kot prej včasih z VHS kasetami. Ampak če imam možnost snemanja v FHD tehnologiji, zakaj je nebi tudi koristil?

Torej, a obstaja takšen DVD player, ki bi predvajal HD in FHD AVI fajle? Za zmerno ceno, ker celo premoženje ven metat za en dvd player pa res ne mislim.

Hvala
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predvajanje Samsung F5500

Oddelek: Zvok in slika
7744 (636) Han
»

HD ali FULL HD KAMERA

Oddelek: Zvok in slika
285349 (4373) JOKER
»

Nakup LCD TV-ja; Sony Bravia ali Philips

Oddelek: Kaj kupiti
121601 (1307) fpbs
»

Računalnik in tv

Oddelek: Zvok in slika
141078 (812) virtuality
»

Hd kamera, tv .... itd

Oddelek: Zvok in slika
353402 (3044) JOKER

Več podobnih tem