» »

Po čiščenju grafe PC "ne dela" več

Po čiščenju grafe PC "ne dela" več

Rokic ::

Pozdravljeni!
Pojavil se mi je čuden problem. Ventilator grafe je postal glasen, tako da sem se odločil sčistit in namazat. Problem se je pojavil po ponovni vstavitvi grafične. Na zaslonu se pojavijo kocke (nekaj ji ne paše, greje se ne nič - probal tudi z drugim hladilnikom). OK, dam notr drugo grafo, pa je bila preglasna, pa še problemi z resolucijo - rešil z nabavo druge. Problem pa ostaja:
Dam gonilnike od chipseta - PC dela
Dam gonilnike od grafe - PC zmrzne ali takoj ali po nekaj urah.
Sistem pa je:
AMD Barton 2600+
Abit NF-7S v2.0
2GB DDR
WD 80GB
GF6600 (če dam drugo grafo je problem enak)
PSU 360W
Probal sem od najnovejših gonilnikov, pa do najstarejših podprtih s strani grafične, pa ne dela.
Sprobal sem tudi spomin z memtest, pa ni našel nobenih napak.
Disk je brez slabih sektorjev.
Sisteme sem probal od XPja pa do W7 pa povsod enako. Linux nisem dajal gor, ker potrebujem Win zaradi enega programa...

Ima kdo kakšen predlog kaj še sprobat, ker mi že par dni "pije" živce ta kišta :D

Hvala :)

BALAST ::

Kaj pa če je problem na procesorju? Se mi je že zgodilo pri teh Barton/Athlon da sem odkrušil jedro procesorja, ko sem odstranjeval hladilnik.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Brias ::

barton je imel napako ... bolje je bilo spihat vent kot pucat pasto in nanasat novo ...

ker vsakic je bila moznost da se bo en mini koscek lahko ocem neviden .... odlepil ...



jaz sem bartona xp2500+ laufal BP ene 5-6 let ... ga nato delujocega prodal ... sprobal pred stranko ... le ta ga je odnesla domov ... in me po 8 urah klicala da se plata ne zbudi ...

da je samo termalno pasto spucal in nanesel novo ...

Rokic ::

da ne bo pomote. Hladilnika od procesorja se nisem dotaknil oz. ga odmontiral. Sem samo ventilator odvijačil (80mm vent - Volcano 11+).
Z jedrom pa dobro vem kako je ;) Za Durone se je prodajala celo bakrena ploščica, ki je enemogočala poškodovanje jedra ;)

Sem pa imel primer, kjer sem okrušil vogal jedra pri enem Duronu (pač trdi klipsi od hladilnika) in mašinca še sedaj laufa BP. Očitno sem imel srečo.
Cela veselica je odstranjevanje TT GoldenOrba. Se je potrebno s celotno težo telesa nasloniti na ubogi hladilnik, da lahko odpreš klips :S (na srečo brez posledic)

ontopic: sumljivo mi je bolj to, da po inštalaciji gonilnikov grafične kartice crkne vse skupaj... Že kdo imel izkušnje z zvitimi pini v AGP vodilu? Čeprav ne vem ali je to sploh možno?
Prvo sem sumil napajalnik, vendar, če z drugimi grafami ne dela, potem je nekje drugje hakeljc.

PCMan112 ::

Think outside the box
Je napihnjen kakšen kondenzator ? Glede na to da maš dosti staro matično, je povsem vrjetno. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PCMan112 ()

miranpozar ::

Tudi jaz sem pomislil na to, ko sem videl, da ima tole staro Abitko! Imam kup "lepih" spominov na tiste plate ;)
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Rokic ::

na začetku sem imel tudi to v mislih, pa sem sedaj po vašem predlogu še enkrat dobro pregledal, pa na pogled zgledajo vsi vredu, na otip pa je kondenzator pod AGP vodilom malenkost napihnjen (ne kaj drastično, samo na vrhu kjer naj bi bil ploščat je na otip zaobljen). Mogoče pa je to problem. :S
A je bil pri teh Abitkah problem s kondenzatorji?
Ga bom pač zamenjal. Upam, da bo to to :)

Hvala za pomoč

miranpozar ::

Abitke so bile odlične in so bile to, kar je danes Gigabyte, recimo. So pa po par letih crknile vse po vrsti, premnogokrat zaradi kondenzatorjev. Abit so doletele hude skupinske tožbe in na koncu propad podjetja. Tu se začne era "solid capacitors" in poudarjanja prednosti le-teh.
Ta rahlo napihnjen kondič pa je verjetno samo vrh ledene gore, tudi če ga boš menjal.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Rokic ::

Ja no, tistih par € za kondenzatorje bom že dal. Če pa ne bo, bo romal na odpad, delujoče komponente pa na oglasno desko ;)

Pšenični ::

"Abitke so bile odlične in so bile to, kar je danes Gigabyte, recimo. So pa po par letih crknile vse po vrsti, premnogokrat zaradi kondenzatorjev. Abit so doletele hude skupinske tožbe in na koncu propad podjetja. Tu se začne era "solid capacitors" in poudarjanja prednosti le-teh.
Ta rahlo napihnjen kondič pa je verjetno samo vrh ledene gore, tudi če ga boš menjal."



Moj brat je na Asusovi m2n-e menjal vse kondenzatorje okoli pci-e vodila. In tiste pri ramu.

Blo jih je sedem.

Plata sem nato dal naprej po dveh mesecih normalnega delovanja.

Če je prof narjeno, pol drži. Pa da so kondenzatorji kvaliteta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniški Servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
222106 (1454) guljox
»

Problem - matična plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
121716 (1339) veverrca
»

Cvrčanje v kišti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504883 (4080) Pyr0Beast
»

Kondenzatorji - ali je mogoča menjava?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61317 (1190) ST-777
»

Kondenzatorji se skoraj dotikajo hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9986 (763) krucymucy

Več podobnih tem