» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
29 / 63
»»

PrimozR ::

D3m je izjavil:

7700 je čisto solidna grafična. Strinjal bi se celo Sssaga.

Aha, grafa, ki je enako hitra in dražja od prejšnje generacije, ne glede na to da je bila prejšnja generacija v enem rangu višji kategorizaciji, je popolnoma solidna, ja.

Daj, zresni se x45.2.

Buggy ::

in kaj je narobe z grafiko HD 7850 za 220€, me res zanima.... upostevajoc se njen gigantski OC potencial?

PrimozR ::

Da ne navija vsak in da je njen predhodnik, 6850, prišel na tržišče za 150 €?

D3m ::

D3m je danes ob 09:11:03 izjavil:
7700 je čisto solidna grafična. Strinjal bi se celo Sssaga.

Aha, grafa, ki je enako hitra in dražja od prejšnje generacije, ne glede na to da je bila prejšnja generacija v enem rangu višji kategorizaciji, je popolnoma solidna, ja.

Daj, zresni se x45.2.


Hahahhh dobre pokaš. :)) Potem me pa še z njim primerjaš. :D Grafična je dobra! Z ceno od 128 eur do 151 eur (če gledamo naprimer Dinokomp.si).

Da ne navija vsak in da je njen predhodnik, 6850, prišel na tržišče za 150 €?


O rly? A to Nemški trg ali Slovenski? Ker če se ne motim sem zanjo dal cca. 170 eur (Dinokomp) potem, ko je bila že več mesecev na trgu. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

PrimozR je izjavil:

Da ne navija vsak in da je njen predhodnik, 6850, prišel na tržišče za 150 €?

kaj ga pa ti serjes...6850 ni po performansah niti naslednik 5850 kaj sele predhodnik 7850. Kateri kriterij pa to upostevas...upam da ne zgolj oznake kartice :D

Cenovno in performancno je ta trenutk best buy pa se lahk na glavo postavis.

yayo ::

PrimozR ::

D3m je izjavil:

D3m je danes ob 09:11:03 izjavil:
7700 je čisto solidna grafična. Strinjal bi se celo Sssaga.

Aha, grafa, ki je enako hitra in dražja od prejšnje generacije, ne glede na to da je bila prejšnja generacija v enem rangu višji kategorizaciji, je popolnoma solidna, ja.

Daj, zresni se x45.2.


Hahahhh dobre pokaš. :)) Potem me pa še z njim primerjaš. :D Grafična je dobra! Z ceno od 128 eur do 151 eur (če gledamo naprimer Dinokomp.si).

Da ne navija vsak in da je njen predhodnik, 6850, prišel na tržišče za 150 €?


O rly? A to Nemški trg ali Slovenski? Ker če se ne motim sem zanjo dal cca. 170 eur (Dinokomp) potem, ko je bila že več mesecev na trgu. :D

154 € je bila v Franciji (Pixmania). Jebat ga, trg je danes globalen. Ja, 7770 je dobra. 6850 pa boljša. Pa stane približno enako. To 7770 pomaga kako točno že? Edina prednost 7770 je, da je 6850 že v EOL, 7770 pa nova, torej bo enkrat ostala brez neposredne konkurence.

Buggy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Da ne navija vsak in da je njen predhodnik, 6850, prišel na tržišče za 150 €?

kaj ga pa ti serjes...6850 ni po performansah niti naslednik 5850 kaj sele predhodnik 7850. Kateri kriterij pa to upostevas...upam da ne zgolj oznake kartice :D

Cenovno in performancno je ta trenutk best buy pa se lahk na glavo postavis.

Sem morda kje povezoval seriji 6800 in 5800? Ne. Sem pa 7800 in 6800. Tukaj primerjava drži, v hiearhiji serije 7000 serija 7800 zaseda enako mesto, kot 6800 v seriji 6000. TOrej je primerjava na mestu. Valda je 7800 boljša, čudno bi bilo, če ne bi bila. Ampak je pa tudi nenormalno dražja, serija 7800 je bila ob izidu tam nekje, kot serija 6900. Roko na srce, AMD nas je nategnil - prodali so nam nove kartice z nekaj malenkostnimi izboljšavami (nižja poraba recimo) s približno enako zmogljivostjo za približno enako ceno. Kako točno je to super? Kje je tukaj napredek?

nVidia je po drugi strani zamenjala vrh ponudbe z midrange kartico. To ji je omogočil AMD, posledično pa so tudi oni nekoliko izgubili na price/performance. Ampak IMO nekoliko manj, kot AMD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Buggy ::

PIPI tvoje primerjave so za nikamor. Primerjaj kaj trenutno dobis za cca 220€ in ne filozofiraj, ker si rahlo smesen. HD7850 je ce ze hoces, performance prejsnje HD6950 oz. Nvidie GTX570 za dosti manj denarja...pa se to ce govorimo o stock nastavitvah. Ce upostevas se 30-40% OC potencial HD 7850 potem pa res ne vem kaj bi trenutno za tak enar bilo boljsega.

Kje naj bi kotirala glede na prejsno serijo je pa prav tako vazno kot lanski sneg ali kot pravis tako kot ni bilo vazno kako so spremenili performancno ocenjevanje oz imenovanje kartic iz HD 5850 serije na HD6850.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

PrimozR ::

Zakaj vsi tako radi vlečete ven OC potencial? A se tudi z avtomobili vozite z navitimi za 50%?

Dejstvo je, da navija IZREDNO majhen % uporabnikov. Ponavljam, IZREDNO majhen. Takšnim OC potencial pomaga točno 0. Torej ga lahko popolnoma enostavno pustiš zunaj enačbe, ker ima zanemarljiv vpliv.

Glede denarja, nisem vedel, da je 182 več od 214... http://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=14... Zgodba je enaka pri 6850 in 7770.

D3m ::

PIPI-ja moti, ker je 7850 dragi naslednik 6850. Ampak če Nvidia nima grafično ranga 7850 je cena temu primerna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

eieieie1 ::

gtx 690 pa ni drag naslednik gtx 590?

TechBeats ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj vsi tako radi vlečete ven OC potencial? A se tudi z avtomobili vozite z navitimi za 50%?

Dejstvo je, da navija IZREDNO majhen % uporabnikov. Ponavljam, IZREDNO majhen. Takšnim OC potencial pomaga točno 0. Torej ga lahko popolnoma enostavno pustiš zunaj enačbe, ker ima zanemarljiv vpliv.

Glede denarja, nisem vedel, da je 182 več od 214... http://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=14... Zgodba je enaka pri 6850 in 7770.


No ja no,

AVP 2010 dx11 bnchmark
570gtx factory OC 770mhz
88.1fps
----
Oc 900/2250mhz
101.9fps

ni razlike?:D

in to je samo ena od špilk, Bf3, Dirt showdown, AlanWake, Metro2033, Crysis1,2, etc.. pri vseh vsaj 10fps on avg razlike, nekje tud po 15-20fps8-)
AciD TriP

D3m ::

eieieie1 je izjavil:

gtx 690 pa ni drag naslednik gtx 590?


Seveda, da je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

freesty ::

Ko smo glih pri OCju:)

http://dl.dropbox.com/u/13761208/810.ht... 7950@810 core(stock)
http://dl.dropbox.com/u/13761208/1190.h... 7950@1190 core

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Buggy ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj vsi tako radi vleĨete ven OC potencial? A se tudi z avtomobili vozite z navitimi za 50%?

Dejstvo je, da navija IZREDNO majhen % uporabnikov. Ponavljam, IZREDNO majhen. Takťnim OC potencial pomaga toĨno 0. Torej ga lahko popolnoma enostavno pustiť zunaj enaĨbe, ker ima zanemarljiv vpliv.

Glede denarja, nisem vedel, da je 182 veĨ od 214... http://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=14... Zgodba je enaka pri 6850 in 7770.


ce smo ze pri tem..ja tudi avto imam navit za 30% :D

...zakaj govorimo o OC-ju? Ker smo na takem forumu, da nam je to zelo pomembno. kar pa se tvojih primerjav tice pa se ze odloci enkrat kaj bos primerjal. HD7850 z HD6850 po performansu in z HD6950 po ceni...kakor tebi bolj prav pride a ne?

BTW: za dve leti staro kartice, ki je ob laniranju imela visjo 20% ceno je res potrebno delat cenovno primerjavo z dva meseca staro kartico, ki ima se ta trenutek zaradi nekonkurence pri zelenem taboru dokaj visoko ceno. Cez kake par mesecev bo sigurno krepko pod 200€ za HD 7850 kot je bilo tudi misljeno, preprican pa sem da je to ta trenutek super nakup.

PrimozR ::

TechBeats je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Zakaj vsi tako radi vlečete ven OC potencial? A se tudi z avtomobili vozite z navitimi za 50%?

Dejstvo je, da navija IZREDNO majhen % uporabnikov. Ponavljam, IZREDNO majhen. Takšnim OC potencial pomaga točno 0. Torej ga lahko popolnoma enostavno pustiš zunaj enačbe, ker ima zanemarljiv vpliv.

Glede denarja, nisem vedel, da je 182 več od 214... http://geizhals.at/?cat=gra16_512&x...... Zgodba je enaka pri 6850 in 7770.


No ja no,

AVP 2010 dx11 bnchmark
570gtx factory OC 770mhz
88.1fps
----
Oc 900/2250mhz
101.9fps

ni razlike?:D

in to je samo ena od špilk, Bf3, Dirt showdown, AlanWake, Metro2033, Crysis1,2, etc.. pri vseh vsaj 10fps on avg razlike, nekje tud po 15-20fps8-)

Čestitke za POPOLNOMA zgrešen point. Ne, ni razlike v slabem in dobrem OC potencialu kartice, če NE naviješ. In ŠE enkrat, navija praktično nihče NE. Dovolj jasno?

Buggy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Zakaj vsi tako radi vleĨete ven OC potencial? A se tudi z avtomobili vozite z navitimi za 50%?

Dejstvo je, da navija IZREDNO majhen % uporabnikov. Ponavljam, IZREDNO majhen. Takťnim OC potencial pomaga toĨno 0. Torej ga lahko popolnoma enostavno pustiť zunaj enaĨbe, ker ima zanemarljiv vpliv.

Glede denarja, nisem vedel, da je 182 veĨ od 214... http://geizhals.at/?cat=gra16_512&x...... Zgodba je enaka pri 6850 in 7770.


ce smo ze pri tem..ja tudi avto imam navit za 30% :D

...zakaj govorimo o OC-ju? Ker smo na takem forumu, da nam je to zelo pomembno. kar pa se tvojih primerjav tice pa se ze odloci enkrat kaj bos primerjal. HD7850 z HD6850 po performansu in z HD6950 po ceni...kakor tebi bolj prav pride a ne?

BTW: za dve leti staro kartice, ki je ob laniranju imela visjo 20% ceno je res potrebno delat cenovno primerjavo z dva meseca staro kartico, ki ima se ta trenutek zaradi nekonkurence pri zelenem taboru dokaj visoko ceno. Cez kake par mesecev bo sigurno krepko pod 200€ za HD 7850 kot je bilo tudi misljeno, preprican pa sem da je to ta trenutek super nakup.

Ne vem kaj ti bereš, ampak jaz 6850 in 7850 nisem primerjal. Morda sem kje kiksnil z napisom, ampak primerjal ju nisem. Primerjal sem izključno 7850 in 6950 ter 6850 in 7770. Napisal sem pa le, da je predhodnik 7850, torej 6850, na trg prišel za 150 €. 7850 pa za 250. Razlika v ceni za načeloma enak rang je enostavno prevelika.

Kaj bo čez 3 mesece mene ne zanima, stanje trga je ZDAJ takšno, kakršno je. Ko pa cena dejansko bo nižja, bomo pa naredili nove ocene. Čez 10 let se bodo pa itak prodajale za drobiž. Fino, ane? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

TechBeats ::

jaz sem kometiral na OC del uno ostalo pa nisem bral, ker je ja čist zgrešen point..>:D

Če pa se že nekam siliš 6850 vs 7850 potem pa poglej, če ta razlika v performancu ni v prid ceni potem pa nevem kaj je..
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

in primerjava 7850 vs 6950, je pa tud zgrešena. 7850 je še zmeraj "boljša" pri minimum fps.
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

nevem potem raje primerjaj 7950 vs 6950. :)
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

PrimozR ::

TechBeats vem da je OC potencial dober. To lepo kaže tudi par userjev na temle forumu. Ampak po drugi strani nikjer nisem rekel, da je slab. Rekel sem samo, da ti ne pomaga, če ga ne koristiš.

taukQ ::

no, da še jest pogrejem župco: v kompšopu še vedno prodajajo 6850 (pazi to) za 244 € (in ni kaka retail ali druge sorte verzija)!!! za 2€ manj sem dobil 7850 OC varjanto! Sem že mislil prodajalcu kaj rečt, pa sm biu rajš tih :S
Mojstru Yodi ne sežem niti do gležnja :P

D3m ::

A veš zakaj je to. Kupil jo je po "takšni" ceni ki je bila pred splavitvijo eno leto nazaj. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

...da je predhodnik 7850, torej 6850, na trg prišel za 150 €. 7850 pa za 250. Razlika v ceni za načeloma enak rang je enostavno prevelika.


...se enkrat, potem pa se odmaknem, ker to ne pelje nikamor. HD6850 in HD7850 nista isti rang kartic oz generacijski replacment, ne po performancu ne po cenah in tega AMD tudi ne oznanja.
Ce ima kartica v imenu x850 se ne pomeni, da lahko druzine enostavno povezes in na podlagi tega delas tvoje analiticne zakljucke.
DA temu ni tako je AMD nazadnje dokazal ze pri pehodu iz HD5850 na HD6850 kartice, kjer so ljudje potem se dolgo zmedeno po forumih sprasevali kaj je na stvari in kako je mozno da je stara hd5850 tako boljsa od novega spacka HD6850....kar jim je bilo vsec je bila cena nove serije, ki je bila misljena za rang nizjih kartic.
Ce pa bos gledal HD5850 kateri bi lahko bil HD7850 (po tem imenovanju) naslednik, pa je imela relese price isti kot ga ima sedaj HD7850 se pravi ~250$


Meanwhile, Radeon HD 6850 shouldn't really be in the same class as the HD 5850 or HD 7850. Perhaps a better name for it is the already-taken HD 6750? AMD understands its positioning and has reduced the buy-in price of the GPU silicon enough for partners to sell retail cards for ?110... and even as low as ?99 on special deals. It's a decent-enough card once the price dropped to the present ?110, we suppose.

Dr_M ::

Se pravi, AMD faila pri oznacevanju kartic.
Nic novega.

_koki_ ::

Če kdo faila pri označevanju je to definitivno NVIDIA, nešteto različic GTX 460 (786mb, 1gb, SE), GTX 560 (stock, Ti, Ti 448), da lažje nategneš idiote v danko na suho...

Buggy ::

Buggy :: danes, 11:32:00
citiraj

#

in kaj je narobe z grafiko HD 7850 za 220€, me res zanima.... upostevajoc se njen gigantski OC potencial?
PIPI :: danes, 11:37:16
citiraj

#

Da ne navija vsak in da je njen predhodnik, 6850, prišel na tržišče za 150 €?


zdej bi pa se enkrat vprasal. Kaj bi danes kupili v rangu 200-240€ ce bi sestavljali gaming 1080p maino?

_koki_ ::

Da ne naštevam še ostalih serij like 8800 (gts 320mb, 640mb, gtx 786mb), 9800 (GT, GTX, GTX+), GTX 260 (192SP, 216SP),...

Dr_M ::

_koki_ je izjavil:

Če kdo faila pri označevanju je to definitivno NVIDIA, nešteto različic GTX 460 (786mb, 1gb, SE), GTX 560 (stock, Ti, Ti 448), da lažje nategneš idiote v danko na suho...


Tega nihce ni zanikal, ampak AMD mu vec kot uspesno sledi. Vsaj pri eni stvari so dobri :))

_koki_ ::

AMD ima že vrsto let podobno politiko označevanja, ki je veliko bolj prijazna ljudem z manj računalniškega znanja oziroma laikom...

PrimozR ::

Buggy je izjavil:

...da je predhodnik 7850, torej 6850, na trg prišel za 150 €. 7850 pa za 250. Razlika v ceni za načeloma enak rang je enostavno prevelika.


...se enkrat, potem pa se odmaknem, ker to ne pelje nikamor. HD6850 in HD7850 nista isti rang kartic oz generacijski replacment, ne po performancu ne po cenah in tega AMD tudi ne oznanja.
Ce ima kartica v imenu x850 se ne pomeni, da lahko druzine enostavno povezes in na podlagi tega delas tvoje analiticne zakljucke.
DA temu ni tako je AMD nazadnje dokazal ze pri pehodu iz HD5850 na HD6850 kartice, kjer so ljudje potem se dolgo zmedeno po forumih sprasevali kaj je na stvari in kako je mozno da je stara hd5850 tako boljsa od novega spacka HD6850....kar jim je bilo vsec je bila cena nove serije, ki je bila misljena za rang nizjih kartic.
Ce pa bos gledal HD5850 kateri bi lahko bil HD7850 (po tem imenovanju) naslednik, pa je imela relese price isti kot ga ima sedaj HD7850 se pravi ~250$


Meanwhile, Radeon HD 6850 shouldn't really be in the same class as the HD 5850 or HD 7850. Perhaps a better name for it is the already-taken HD 6750? AMD understands its positioning and has reduced the buy-in price of the GPU silicon enough for partners to sell retail cards for ?110... and even as low as ?99 on special deals. It's a decent-enough card once the price dropped to the present ?110, we suppose.

Imaš prav. Serija 7900 je najhitrejša, 7800 pa pod njo. 6900 je bila najhitrejša, 6800 pa pod njo. Obe sta imeli eno hitrejšo (xx70) in eno počasnejšo (xx50) grafično kartico. Nobene korelacije whatsoever, ja...

EDIT: le kaj bi lahko pomenile puščice v tej sliki...


Buggy je izjavil:

zdej bi pa se enkrat vprasal. Kaj bi danes kupili v rangu 200-240€ ce bi sestavljali gaming 1080p maino?

7850, kaj pa drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Sssaga ::

Res je. Nvidia malce nateguje s tem, vendar če si noob si noob in boš nategnjen na suho, hehe.
Google it!

In 7770 OC za 132€, ki sem jo kupil in potestiral ni fail! Dejte malo zaiti v mojo temo ;)

PS: sorry za offtopic. Ostali se pa tut skulirajte.

Dr_M ::

In 7770 OC za 132€, ki sem jo kupil in potestiral ni fail! Dejte malo zaiti v mojo temo ;)


Namen sem imel uzet 7770 in bi placal 150€.
Pa sem jo gladko spustil, ker ponuja mnogo premalo za tako ceno. Ja, zdele se jo res da za drobiz ceneje dobit, ampak cena ob izzidu je bila taka, kakrsna je bila. Zdej mi pa niti ni vec zanimiva.

Kar se pa nategovanja z imeni tice, ce si nisi pri ves teh silnih podatkih na internetu poiskat osnov, si zasluzis bit nategnjen. Na takih ljudeh se sluzi denar.

fr4nc ::

PrimozR je izjavil:

Da ne navija vsak in da je njen predhodnik, 6850, prišel na tržišče za 150 €?


Ko je 6850 prišla na tržišče je imela konkurenco pri zelenih v tem rangu (če se ne motim je bila tedaj GTX 460)...
Trenutno pa AMD nima konkurence pri nasprotnem taboru kar se tiče 7850, ko pa bo prišla GTX 660 pa bo cena padla vsaj na 200€, če ne celo tam do 180€...

Ne vidim v čem je problem tukaj, jasno je, da ko konkurenca izda kaj novega/boljšega za isto ceno ti pač spustiš ceno, če še hočeš sploh kaj prodat - ta proces se nenehno odvija vsepovsod....

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

PrimozR ::

Spet, kot sem rekel, čez 10 let se bodo prodajale za drobiž. Kaj bo je rahlo irelevantno. Važno je stanje, ki ga imamo sedaj.

fr4nc ::

Res je... ampak v tem stanju so še vedno (7850, 7870) med prvimi kar se tiče p/p...
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

stock ::

Ampak poanta je da je stanje slabo, danes moraš imet najmanj 7850 da so vsi špili playable na 1080p. kar pa pomeni vršt 250€ in še to čez pol leta že ne boš več in. Ko je bilo naprimer par let nazaj drugače, z grafo za 250€ si mel 2leti mir. Tako nekako kot je sedaj z CPUji, za 180€ maš mir za 3leta..

P.S. Seveda pa je 6850 isti rang 7850 komur to ni jasno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

batista ::

Pri gtx 670 reference cooler naj bi se pojavljalo glasno brenčanje motorja ventilatorja. Po netu vidim da ogromno ljudi zgublja živce, ker naj bi bil ventilator cheap izdelave.
Je kaj na temu tisti ki imate stock cooler, ker kot vidim se tu ne pritožujete...

http://www.techpowerup.com/forums/showt...

fr4nc ::

Če so zapriseženi "zelenci" itak ne bodo povedali/priznali, drugače pa verjetno teh z referenčnimi hladilniki ni dosti...

Do koliko se pa kaj navije GTX 670 - kakšen test od kogarkoli, ki si jo lasti?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

TechBeats ::

Itak šrot, vsi cenejši nv ventilatorji so za en k.
AciD TriP

Dr_M ::

Nism vedu, da nvidia dela tudi ventilatorje...

TechBeats ::

haha:P, dober veš kaj sem mislil (OEM ventilatorje).. Se mi ne da te fore.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Dr_M ::

Potem pa bodi tiho.

PrimozR ::

fr4nc je izjavil:

Če so zapriseženi "zelenci" itak ne bodo povedali/priznali, drugače pa verjetno teh z referenčnimi hladilniki ni dosti...

Do koliko se pa kaj navije GTX 670 - kakšen test od kogarkoli, ki si jo lasti?

Lp

Če so pa takšni zapriseženci, je pa vseeno če so tiho pri popolnoma vseh temah.

A je grafa kaj slabša, če ji brenči vent? Ne. Okej, imaš dodatne stroške, ker je treba zamenjati hladilnik. Ampak to zmogljivosti grafe ne zmanjša na nikakršen način.

D3m ::

Zmogljivost ne. Slabe živce pa butne over 9000.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

Dejansko moraš menjavo hladilnika prišteti k ceni grafične kartice... sicer pa je res, da malokdo ki ve kaj kupuje, kupi grafično kartico z referenčnim hladilnikom...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

fireX88 ::

fr4nc je izjavil:

Dejansko moraš menjavo hladilnika prišteti k ceni grafične kartice... sicer pa je res, da malokdo ki ve kaj kupuje, kupi grafično kartico z referenčnim hladilnikom...

Lp



vse res, sam nekateri kupijo ravno zaradi izpiha zraka IZ ohišja, kar referenčni cooler ne ponuja tega...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

fireX88 ::

PrimozR je izjavil:

fr4nc je izjavil:

Če so zapriseženi "zelenci" itak ne bodo povedali/priznali, drugače pa verjetno teh z referenčnimi hladilniki ni dosti...

Do koliko se pa kaj navije GTX 670 - kakšen test od kogarkoli, ki si jo lasti?

Lp

Če so pa takšni zapriseženci, je pa vseeno če so tiho pri popolnoma vseh temah.

A je grafa kaj slabša, če ji brenči vent? Ne. Okej, imaš dodatne stroške, ker je treba zamenjati hladilnik. Ampak to zmogljivosti grafe ne zmanjša na nikakršen način.


vsekakor ne, vendar je nepotreben strošek pri 350+ ceni!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Dr_M ::

Jest sm pri HD5870 po enmu letu in pol vrgu hladilnik dol, pa namontiral vodni blok. Mi je zal, da tega nisem naredil ze prej. Vsekakor pri vseh graficnih, ki jih bom nabavil, bom naredil enako, TAKOJ.

batista ::

Meni se zdi tole brenčanje prekleto resen problem. Da bi dal 400eur za grafo, ki ti para živce?? Performance gor ali dol, če je ne moreš poslušat ni vredna pol p...
Zamenjaš cooler in je stvar rešena - itak. Kot da je tko enostavno, zgubiš garancijo pa še drago je. Ne vem zakaj dajo crap vente na tako drage grafe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: batista ()

69charger ::

Saj vam nobeden ni rekel da morate kupovat referenčen dizajn.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

D3m ::

Kupimo, kar imajo v ponudbi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

s51as ::

Kaj pa je referenčen dizajn? In kakšen je nereferenčen?
It's just me myself and I
««
29 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274713 (3902) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424657 (20751) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514456 (11563) Isotropic

Več podobnih tem