» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
28 / 63
»»

RejZoR ::

Dr_M je izjavil:

Komu pa povzroci preglavice? Razen mogoce kaksnim nespotom? :>


Ne vem si znaš predstavljat kako bi bilo da naredijo GPU Boost, prodajo 500.000 kartic in nato ugotovijo, da se taiste kartice v Crysis 3 vse spremenijo v kadečo kašo plastike in silikona? Ne vem, karikiram situacijo, ki ni tko nemogoča. Zato stvar naredijo z velik rezerve.

Kar pa se tiče odstopanj v testih, povprečij eni še niste jemal a? Vzameš rezultate iz vseh testov in ven izračunaš povprečje. Case closed.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Ne vem si znaš predstavljat kako bi bilo da naredijo GPU Boost, prodajo 500.000 kartic in nato ugotovijo, da se taiste kartice v Crysis 3 vse spremenijo v kadečo kašo plastike in silikona?


Predvidevam, da so zadevo dobro pretestirali. Sicer pa imajo te nove kartice precej hude zahteve glede TDPja in podobne zadeve, tudi precej varoval.

RejZoR ::

Jah, pretestiral so koliko se je trenutno dalo. Tud men je sistem delal stabilno na 4GHz dokler nisem pred leti pognal Fallout 3, kjer p ase mi je kljub vsemu obešal. Oz navita grafa je delala v vseh špilih, Crysis 1 pa je edini artefaktal in zmrzoval. TDP gor ali dol, slej ali prej se lahko kaj zalomi, zato vse te zadeve laufajo na dost rezerve.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cole-22 ::

Mihco ti si sigurno zagrižen AMD slepec, ki vidi samo rdeče!

1. Z GTX590 ni nič narobe, dokler kartici ne začeneš višati voltaže in jo gnati v višave. Kartica deluje brezhibno na tovarnišlih nastavitvah ali ob normalnem navitju brez dodajanja voltaže. Ima pač preslab napajalni sklop. Zato so to funkcijo onemogočili v driverjih.

2. Kaj je narobe z BOOSTom pri 600 seriji? Edino, da je to pač nekaj novega in do sedaj tega nismo vajeni?

Pač ne bit tako rdeč in raje kaj pametnega povej!


Sem že pozabil zakaj ne sodelujem več na SLO forumih pa ste me hitro spomnili. Slovenec do groba (pa ne mislim to v pozitivnem smislu) Namesto da bi kdo kaj vprašal glede na to, da se je kar nekal ljudi nabralo z novo serijo, raje nabijate poste v tri dni. Tukaj ste lahko videli od 670-680-690 SLI, 3SLI... Skoraj nobenega nič ne zanima kako se kaj obnese, kakšni so rezultati in podobno. Nabijate vse možne neumnosti od tega kako NV vedno kiksa in do tega kakšne stare prte imamo doma. Pred tem postom sem omenjal 3SLI 680 in 690SLI noben ni niti povohal. Raje se je Mihco spotaknil ob NV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

D3m ::

Ne vem če je zagrižen rdečekožec ampak ima prav imeli so kikse (kakor tudi rdeči).

Kaj bo prinesla GTX 6xx serija pa bomo videli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

RejZoR ::

Vbistvu GPU boost ni nič novega. AMD je to imel že pri Radeon 9600XT in 9800XT seriji (ATI Overdrive). Sicer je bila sama zasnova mal drugačna ampak ideja pa je bila ista. To kar ima trenutno NVIDIA pa je samo bolj inteligentna oblika Overdriva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TechBeats ::

Tista novica je fejk :D


Pa tisto o evga je bila samo neka tovarniška napaka (pri display vezju) in GTX 670 SuperClock seriji, kupci SC so baje dobili FTW za zamenjavo.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

mihco ::

cole-22 je izjavil:

Mihco ti si sigurno zagrižen AMD slepec, ki vidi samo rdeče!

dude... http://slo-tech.com/forum/t70174/p32219...

Isotropic ::

RejZoR je izjavil:

Jah, pretestiral so koliko se je trenutno dalo. Tud men je sistem delal stabilno na 4GHz dokler nisem pred leti pognal Fallout 3, kjer p ase mi je kljub vsemu obešal. Oz navita grafa je delala v vseh špilih, Crysis 1 pa je edini artefaktal in zmrzoval. TDP gor ali dol, slej ali prej se lahko kaj zalomi, zato vse te zadeve laufajo na dost rezerve.

intel burn test oz. kaj podobnega za grafiko?

mr1two ::

Zanimivo je, da se zadeva nikoli ne obnaša popolnoma realno. Meni se je tudi že zgodilo, da je bil IBT test super stabilen in blabla, furmark še bolj, če sem ju pognal skupaj je tudi zgledalo ok, vendar med igranjem igre tudi kdaj gladko zamrznilo. Po drugi strani pa se je tudi že zgodilo, da je bila zadeva navidezno nestabilna, pa je delovala bp v igrah. Go figure.

cole-22 ::

Zato, ker razni furmarki niso merilo stabilnosti sodobnih grafik.

oo7 ::

Jaz imam napajalnik 600w cx od cosair pa me zanima,če bi delala kaka grafična od te serije gtx 670,80ali90 trenutno imam pa gtx470.

mr1two ::

Verjetno bi bil dovolj močan za 670 ali 680. Za 90ko nisem tako prepričan, ampak mogoče bi šlo tudi. Predvsem je odvisno od tega, kaj drugega mora ta napajalnik še napajati.

oo7 ::

Moj računalnik:
Procesor:Intel core 2duo e8400 3000mhz
Matična:ASUStek Computer INC P5P41T-Le
Memory: 8192MB
Grafična:Gtx 470
Napajalnik:Cosair cx600

Čeprav sem hotel zamenjati procesor za kaki i5 ali i7 pa ga matična ne podpira.Gtx 470 je pa preveč glasna.Se mi splača menjati grafično kartico glede na to,da je procesor že malo slab?

freesty ::

Ce menjas ne bo neke vlke razlike ravno zaradi procesorja. Najboljse cel sistem menjat:)

Napajalnik bi ti poganju bilokero enojedrno graficno. Verjetno tut dvojedrne, ker mas kvalitetn napajalnik.

cole-22 ::

Napajalnik bo dovolj za 670/680
Seveda lahko menjaš tudi na trenutnem procesorju. Samo bo grafična manj izkoriščena, kot bi bila ob boljšem procesorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

oo7 ::

Se pravi bi moral zamenjati matično ploščo;((.Kar pomeni potem skoraj vse:(.Sem hotel kupiti bolši procesor pa ta matična ne podpira več od core2duo.

Hvala za odgovre:)

Jakob_X ::

Ne splača. gtx470 je se vedno precej dobra kartica, medtem ko je tvoj procesor ze kar v letih.

oo7 ::

Jakob_X je izjavil:

Ne splača. gtx470 je se vedno precej dobra kartica, medtem ko je tvoj procesor ze kar v letih.


Potem bom pa počakal še kako leto.Računalnik imam sicer bolj kot ne za igranje iger in trenutno dela se vse lepo.Edino ko stestiram igro na tej strani http://www.systemrequirementslab.com/cy... mi pri novih igrah procesor CPU pade že na minimalnih zahtevah ostalo gre pa na recomended lepo čez brez problema:).
Upam,da bo delalo še kako leto vse normalno pa potem zamenjam vse komplet.

Sssaga ::

Navij proc. Frendu sm kupu 460 GTX 1GB za njegov E8400 in sm mu dal moj star AKASA 967 hladilnik + MX-4 pasto (ima Big Tower ohšje) in navila na 4.2 Ghz in mela pod 65°C 2 uri na Prime 95 Torture.
Ima, da špona tudi GTX 470 ;)

Za kako 670 GTX in 120 Hz LCD bi pa moral poseči po novem sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

oo7 ::

Ne saj zdaj imam gtx 470 in zaenkrat dela vse vredu.Hotel sem jo zamenjat,ker je preglasna.Ampak ker nemorem nadgradit procesorja zaradi matične bom počakal še malo in,ko bo čas bom vse komplet zamenjal.;)

Starcraft|| ::

Od katere firme pa imaš?
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

oo7 ::

Asus GTX470

Starcraft|| ::

Ventilatorji delajo na 100%?
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Sssaga ::

Jah, GTX 470 se pregreva. Sam imam Gigabyte 607 Mhz Stock verzija z navadnim hladilnikom, ki piha izven ohišja segret zrak.
Mirne duše spusti grafo do območja 90°C v igrah. Po 2 letih non-stop AAA špilov mi dela kot je treba brez menjave paste (pismo, bi jo mogu že menjat!), vent na 80% (pri 90% fan speed je res že glasna) mi gre tam do 80°-85°C pri polni uporabi GPU-ja . Crysis 2, BF3...

Ne priporočam pa SLI, ker ko sm dau zraven 9800 GT za physX test, je šlo u maloro :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Starcraft|| ::

Pasta za grafične obstaja?
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

oo7 ::

Ja pri nekaterih igrah se segreje tudi do 90C pa seveda glasnost,da moram zvočnike bolj naglas dat če hočem kaj slišat.Napajalniku se tudi strga.
Igre imam več ali manj vse na high in dela brez problema.Pri nekaterih je tišina pri drugih pa poje,da je kar veselo.
Igre kjer računalnik dela potihoma:Modern Warfare 3,Fallout 3 New wegas in Batllefield 3 pri teh igrah je tiho.
Igre kjer med igranjem dela potihoma,ko pa je filmček začne pa delati pod obrati in potem skos,do konca na polno:Deus ex Human revolution,Sniper elite v2 in Darknes 2.
Igre pri kateri pomoje doseže maximum glede glasnosti je pa sigurno Alan Wake.
Za te se spomnim kako se je računalnik obnašal ampak drugače dela vse brez problema na high edino kar se greje in upije:)).

Xserces ::

Starcraft|| je izjavil:

Pasta za grafične obstaja?


HAHA? rly?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Starcraft|| ::

Če je napisal da je že dolgo ni namazal z pasto...
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Xserces ::

BiG33k isto pasto se uporablja kot za CPU... pri vsakem hladilnem elementu... lahko tut pri drugih rečeh ne samo pri računalniku ^^. Tako da bo Modra riba zadovoln :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

batista bomb ::

Zanima me če kdo ve oz. kje bi lahko pogledal če imata asus gtx 670 in gigabyte gtx 670 enak PCB?

cole-22 ::

Če sta referenče imata enak PCB.
Se pravi te, ki imata krajši PCB.

batista bomb ::

Dr_M ::

Gigabyte GTX 670 WindForce 3X je na referencnem GTX 680 PCBju, Asus GTX 670 Direct CU II zgleda pa takole.



Se pravi, ne nista enaka.

Se GB GTX670

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

GrimReaper ::

GTX660 čez 2 ali 3 mesece:
vir
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Shkorc ::

Nej dajo GTX670 za 300EUR pa se ne bomo sekiral čakat na 660 >:D

Starcraft|| ::

Če bi jo dali za 300 bi AMD propadel >:D
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Xserces ()

fr4nc ::

Starcraft|| je izjavil:

Če bi jo dali za 300 bi AMD propadel >:D


Če bi jo dali za 300€... pol bi bila 7870 200€, 7850 150€, itd...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Starcraft|| ::

Seveda,GTX 690 pa 500e
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

D3m ::

Noben nebi propadel. Je pa Nvidia zgubila to leto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

D3m je izjavil:

Noben nebi propadel. Je pa Nvidia zgubila to leto.


zgubila? saj majo najhitrejso enojedercno grafo!

Siddh ::

Janac je izjavil:

D3m je izjavil:

Noben nebi propadel. Je pa Nvidia zgubila to leto.


zgubila? saj majo najhitrejso enojedercno grafo!


saj to je edino kar imajo ;((

Starcraft|| ::

In najhitrejšo dvojedrno grafo...
Pa še GTX 670 je zakon...
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

D3m ::

Ohhhh ja pa jade, daj mi 400 eur pa jo bom tudi jaz koval med zvezde. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Ja, na zalost imajo zapolnjen samo zgornji razred, ampak po dolgem casu tam razturajo po dolgem in pocez, prakticno ni konkurence.
AMD pa ima samo zanimiv srednji razred, torej 7800, 7700 je pa fail.

D3m ::

7700 je čisto solidna grafična. Strinjal bi se celo Sssaga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Dr_M ::

7700 graficna ne obstaja.
7770 za 150€ je tako solidna, kot GTX690 za 1000€. Mogoce se malo manj.
7750 je pa kvecjemu dobra za kaksen drag HTPC.

D3m ::

Napaka z moje strani.

Serija 7700 potlej :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Janac ::

batista ::

Nerazumljivo zavlačevanje z gtx 660...mogoče upajo da bo folk primaknil še malo zraven in se raje odločil za 670.... Ne vem kdaj nazadnje je bilo leto in pol razmaha pri nvidii za midrange karto. (560ti do 660).
««
28 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274734 (3923) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424818 (20912) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514536 (11643) Isotropic

Več podobnih tem