» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
27 / 63
»»

Starcraft|| ::

Blagoor :)
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

RejZoR ::

Guys, stop doing that! Ne me rajcat s temi karticami. On a second note, recesija my ass, poglejte kakšne grafe folk kupuje :P No sej ponavad sem tud sam največ zapravljal, ko so najbolj vpili, da je recesija...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Constantine ::

Dobabvni rok je bil 9 dni. Pa ni blo zaznati neke panike, da ni možno dobiti.

Pri nakupih se ne oziram na recesijo. Denar mora krožiti. Pa tudi če je na koncu prazna denanrnica, vsaj vem, da sem si lahko kupil nekaj kar sem si vedno želel. Nikoli nisem imel neki hude mašine. Zdej je pač bilo tako, da se je želja lahko uresničila :)

FlyingBee ::

ja, saj ni to, gre se za nesmiselnost tudi če ti po tem nakupu ostane še 10.000 eur na računu ...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

s51as ::

A 10.000 na računu je pa smiselno?
It's just me myself and I

yayo ::

Saj je vsak drugi dan nova tema "Gejmerski PC za 1500 evrov, prosim za pomoč pri sestavi", tak z GTX690 kartico bo pač stal 2000 evrov, kaj je to takega? In domnevam, da je kar nekaj (starejših) gejmerjev/pc entuziastov s stabilno mesečno plačo, ki tukaj lurka, ker imajo radi tehniko ampak niso vsi inženirji/študenti elektronike oziroma profesionalni serviserji/sestavljalci. Če berete forume na Tom's Hardware/Hardforum/Overclockers/Canucks ipd. potem lahko vidite, da je na svetu kopica ljudi, ki si bo privoščila trojni SLI s takšno kartico. Pa tudi niso vsi Rockfellerji. Seveda je najbolj normalno komentirati, da je grozdje kislo, ko je previsoko, da bi ga dosegli ;) Jaz pravim: I tata bi sine.

PrimozR ::

Trojnega SLI z GTX 690 si ne bo privoščil popolnoma nihče.

ameba ::

Constantine pravš da maš doma mini elektrarno :-P

yayo ::

PrimozR je izjavil:

Trojnega SLI z GTX 690 si ne bo privoščil popolnoma nihče.


:D sem čakal, da se bo kdo oglasil. Ampak point je bil jasen, upam.

_Enterprise_ ::

Constantine je izjavil:

Dobabvni rok je bil 9 dni. Pa ni blo zaznati neke panike, da ni možno dobiti.

Pri nakupih se ne oziram na recesijo. Denar mora krožiti. Pa tudi če je na koncu prazna denanrnica, vsaj vem, da sem si lahko kupil nekaj kar sem si vedno želel. Nikoli nisem imel neki hude mašine. Zdej je pač bilo tako, da se je želja lahko uresničila :)
a boš call of duty igral?

PrimozR ::

yayo je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Trojnega SLI z GTX 690 si ne bo privoščil popolnoma nihče.


:D sem čakal, da se bo kdo oglasil. Ampak point je bil jasen, upam.

Happy to oblige :P

Constantine ::

Ne, Minecraft v ultra hd map pack. Mislm, da bi to mogl spravt nad 24fps ;)

Bi že poročal kako se obnese zadeva, vendar še čakam ostale stvari da pridejo.

PrimozR ::

Photorealistic pack mogoče? :)

Senitel ::

_Enterprise_ je izjavil:

a boš call of duty igral?

Mah ne... To je idealka za Quake 2, da lahko rocket jumpe delaš brez problema.

Dr_M ::

Ma za Q2 je ze kaksen AMD dovolj.. :))

PrimozR ::

A niso rocket jumpi bolj popularni v Q3A? :P (No, pa Quake Live.)

Sssaga ::

Kdo ve, če pride 640 ven al pa 650, recimo 100-150€ rang za občasne gamerje? 630 je že zunaj sam mi ni povšeči performans

TechBeats ::

Sssaga je izjavil:

Kdo ve, če pride 640 ven al pa 650, recimo 100-150€ rang za občasne gamerje? 630 je že zunaj sam mi ni povšeči performans


GTX 660TI samo baje šele tam če 5-6mesecev..cena pa nekje konkurira AMD 7800 seriji..

Za okoli 150€ bi bilo pa kej takega - Zotac GTX 560 1GB (336core)
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
AciD TriP

D3m ::

Šele čez 5 mesecev?
|HP EliteBook|R5 6650U|

subby ::

PrimozR je izjavil:

Trojnega SLI z GTX 690 si ne bo privoščil popolnoma nihče.

Misliš? Si pozabil na tole? Bios po meri s strani Asusa, če se prav spomnim.
Sicer pa ja, v realnih pogojih imaš še vedno prav.

Dr_M ::

Ne vidim nobenih SLI povezav vmes. Torej, tvoj point je...?

TechBeats ::

D3m je izjavil:

Šele čez 5 mesecev?


Ja, no če je ta govorica res..

With the release of the GeForce GTX 690 announced this past weekend and the GeForce GTX 670 expected to hit the selves on May 10th, Nvidia will not be releasing the GeForce GTX 660 Ti, as previously expected at the same time. Information coming out of Overclockers.co.uk has Andrew Gibson (Overclockers.co.uk) quoted as "660Ti, you have zero chance, its approx 6 months away........" There is no official word from Nvidia on the release of the GTX 660 Ti.

What information we do have on the GTX 660 Ti (though at this point still considered a rumor) is that it will feature 6 SMX clusters (1152 CUDA cores). This is two fewer than the GTX 680 and one fewer than the expected GTX 670. The GTX 660 Ti is expected to have an estimated price of around $249 at release, which would put it against the AMD Radeon HD 7800 series.

http://www.tomshardware.com/news/GeForc...
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

PrimozR ::

subby je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Trojnega SLI z GTX 690 si ne bo privoščil popolnoma nihče.

Misliš? Si pozabil na tole? Bios po meri s strani Asusa, če se prav spomnim.
Sicer pa ja, v realnih pogojih imaš še vedno prav.

Kot je rekel Dr_M, kako točno je tole že SLI? SLI se uporablja za gaming, tole je pa mišljeno zgolj za izvajanje kalkulacij. Ergo povezava ni potrebna. Pa še vedno, kako bi ti sploh sparil tri GTX 690, če ima vsaka samo en konektor, za triple (in quad) SLI pa potrebuješ po dva na grafo?

TechBeats ::

Ja saj a ni 2x 690 GTX quad sli? :)
AciD TriP

Starcraft|| ::

A ni quad 4?
Al se šteje da ma 4 jedra?
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Zgodovina sprememb…

TechBeats ::

Ja 2 jedri na grafo >> 2 grafi >>> quad sli
AciD TriP

69charger ::

Ena sama GTX690 že deluje v SLI,torej 2X690 je quad-sli.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Dr_M ::

Waw, topla voda se izumlja...

Debata se je zacela, ker je bil omenjen trojni SLI z GTX690.

69charger ::

2XGTX690,na drugi kartici eno jedro izklopljeno, case closed. Re-routing back on topic...
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

TechBeats ::

Re-routing back on topic...


ok mal psih, 680gtx and vsync = huge stuttering.. hehe samo je pa orn štos, ker so tako zagovarji ta adaptive vsync in smooth game play in nevem kaj, a na koncu pa totalna štala..
http://forums.nvidia.com/index.php?show...

Jaz sem opazil podoben fenomen na moji 570 vendar ne tako izrazito, sploh z novejšimi 30x.xx driverji..
AciD TriP

PrimozR ::

TechBeats je izjavil:

Ja saj a ni 2x 690 GTX quad sli? :)

Ja je ja. Sam pomojem je bil triple mišljen kot s tremi karticami :D

Isotropic ::

69charger je izjavil:

2XGTX690,na drugi kartici eno jedro izklopljeno, case closed. Re-routing back on topic...

wtf? to je bil do sedaj quad-sli. pa cist brezveze je izklopiti eno jedro, ce kartica porabi kar dosti manj od predhodnice...

PrimozR ::

Missing the point, completely. Congrats :D

Dr_M ::

Ampak zabavno pa je. :))

69charger ::

Isotropic je izjavil:

69charger je izjavil:

2XGTX690,na drugi kartici eno jedro izklopljeno, case closed. Re-routing back on topic...

wtf? to je bil do sedaj quad-sli. pa cist brezveze je izklopiti eno jedro, ce kartica porabi kar dosti manj od predhodnice...


Res nisi dojel da se hecam? -.-
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

AngelOfDeath ::

Sssaga je izjavil:

Kdo ve, če pride 640 ven al pa 650, recimo 100-150€ rang za občasne gamerje? 630 je že zunaj sam mi ni povšeči performans



630 je itak samo preimenovana 440 :)
edit: Slovnica

D3m ::

GT640, the GT640 and the GT640. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

s51as ::

Nvidia Corp. reportedly has plans to recall all the consumer desktop graphics cards based on the Kepler architecture, including GeForce GTX models 670, 680 and 690. Apparently, Nvidia GK104 graphics processors suffer from performance degradation after usage under heavy load for long periods of time.
While site Pnosker.com reports that "chips may be suffering from serious performance degradation over long periods of heavy load". The exact effects of performance degradation are not indicated: it is unclear whether certain stream processors within GPUs stop working, or the chips drop clock-speed. As a result, the company is now rumored to initiate recall process for the GK104-based products. The information is not confirmed by Nvidia or makers of graphics cards.
This does seem to be a rumour, but it is spreading like wild fire at the moment, with GPUs being extensively tested before making it to market, but as with a lot of rumours only time will tell if there is any truth to this one.
Nvidia has yet to comment on this story.

Link
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

54j0 ::

Sliši se grozljivo, a malo verjetno, da bi bilo res. Za AMD bi bil to pravi blagor, hehe :).

s51as ::

Na nekaterih linkih so že označili govorice za neresnične, samo ne vem točno katere govorice. O težavi ali vpoklicu.
It's just me myself and I

Dr_M ::

Se en slab poizkus scanja po nvidii s strani amd fanboyev :)

Torej si moram hitro nabavit eno gtx 670, predno jih zmanjka. :))

Dami ::

Nvidia ne bo nikol priznala napak, še manj pa recall. Jaz res upam, da ni nič narobe s čipi, ker nočem met 400€ kartice v mašini in upat al bo crknal pred al po garanciji (isto je blo z g92 al kerimi že).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

cole-22 ::

Nvidia je takoj zanikala to. Ne vem zakaj objavljate take totalno nepreverjene trače brez kakršnega koli dokaza oz. primera? Samo strašite folk in povzročate zmedo.
http://www.xbitlabs.com/news/graphics/d...



Ko se nekateri slinite nad 690SLI. Zadeva je totalno nesmiselna, saj CPU ne more niti slučajno izkoristiti GPU powerja. V 90+% bi bili rezultati slabši od ene 690 oz. 680SLI. Sem se sam igral z 3SLI 680 in je zadeva premočna. V špilih je v večini slabše od SLI. Edino za kak 3DM11 in podobno je vredu. Pa še tam moraš pošteno naviti CPU. Lahko povem iz izkušen, da je 2×690 slabši score v 3DM11 kot 3SLI 680. In to za kar veliko. Enostavno CPU bremza. Bi rabil kakega 3960x navitega na 5200-5500MHz, da bi se pokazala prava moč.

s51as ::

A pa je kdo opazil da je kdo kjerkoli kadarkoli prijavil to napako?
Jaz to prvič slišim, pa verjetno bi se kdo kaj zbunil ane?
It's just me myself and I

mihco ::

cole-22 je izjavil:

Nvidia je takoj zanikala to. Ne vem zakaj objavljate take totalno nepreverjene trače brez kakršnega koli dokaza oz. primera? Samo strašite folk in povzročate zmedo.
http://www.xbitlabs.com/news/graphics/d...


..ker ni prvic, da bi jim "spodrsnilo"!!

npr:
-GeForce 61XX v notebookih: GeForce 6 Series @ Wikipedia

-GeForce 8 problem: GeForce 8 Series @ Wikipedia

-GTX 590 fiasko:

-GTX 680 GPU Boost napizdacina: http://translate.googleusercontent.com/...

D3m ::

Bomo videli čez par tednov :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

In kaj tocno je narobe z boostom?

RejZoR ::

Neko specifično frekvenco dosegajo čist vse kartice. To je tud clock, ki ga oglašujejo. Koliko pa je zgornja meja pa je čist odvisno od kartice. Ne vem kaj se folk repenči, sej tud ko navijaš ročno ne boš niti 2 kartic spravil enako visoko. In pol pričakujejo, da bo GPU Boost v realtime opravil boljše delo kot ročno večurno testiranje. Že to je veliko, da si upajo dat gor avtomatsko funkcijo navijanja, ki ti lahko povzroči še in še preglavic.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Komu pa povzroci preglavice? Razen mogoce kaksnim nespotom? :>

mihco ::

RejZoR je izjavil:

Neko specifično frekvenco dosegajo čist vse kartice. To je tud clock, ki ga oglašujejo. Koliko pa je zgornja meja pa je čist odvisno od kartice. Ne vem kaj se folk repenči, sej tud ko navijaš ročno ne boš niti 2 kartic spravil enako visoko. In pol pričakujejo, da bo GPU Boost v realtime opravil boljše delo kot ročno večurno testiranje. Že to je veliko, da si upajo dat gor avtomatsko funkcijo navijanja, ki ti lahko povzroči še in še preglavic.

clock, ki je oglasevan ne prinese rezultatov, ki so "oglasevani" skozi teste review his!
««
27 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274713 (3902) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424644 (20738) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514454 (11561) Isotropic

Več podobnih tem