» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
26 / 63
»»

Isotropic ::

bo pa zanimivo videti, kako se bo obnesla proti intel MIC. sploh ker naj bi uni imel sustained performance 1tflops dp, tale pa verjetno peak in kolikor mi je znano, kaj hitro letijo dol ob kaksnih cache misses ipd.

nOrO ::

Očitno so se končali časi poceni computing grafičnih s Fermijem. Trg computinga je dovolj velik, da lahko izdelajo in prodajajo GPUje posebej za computing. Dvomim, da bodo GK110 ali njeni slabši primerki kadarkoli prišli v igračarske vode za 4x nižje denarce... :(

Zanimivo je tudi, da se GTX 580 3GB rabljene praktično ne dobi (še z novimi je problem), ko bi pa rekel, da jo bodo na veliko prodajali rabljeno po prihodu GTX 680. Tudi cene 3gb različise so še vedno nad 400€ (razen kake cenene Zotac in PoV).

Dr_M ::

Cenene zato, ker se tebi tako zdi, ali ker ne poznas tako dobro teh firm?

nOrO ::

Dr_M je izjavil:

Cenene zato, ker se tebi tako zdi, ali ker ne poznas tako dobro teh firm?


Imaš prav. Meni se je pravzaprav samo Palitka do sedaj zamerila, ko je po pol leta nehala delovati (samo občasno navita in gnana do konca). Ampak za kakšen resen 24/7 comuputing morajo biti vse komponente na njej kvalitetne, da po parih mesecih ne umre.

Senitel ::

nOrO je izjavil:

Očitno so se končali časi poceni computing grafičnih s Fermijem.

Saj imaš že danes GTX 670/680. Sta očitno dovolj dobra, da bodo karte tudi profijem prodajal, čeprav se bo D3m čez 10 sekund oglasil, da je to crap za computing.

nOrO je izjavil:

Trg computinga je dovolj velik, da lahko izdelajo in prodajajo GPUje posebej za computing. Dvomim, da bodo GK110 ali njeni slabši primerki kadarkoli prišli v igračarske vode za 4x nižje denarce... :(

Itak, GK110 bo samo za computing. Unih 6 rasterizerjev in 48 ROP-ov so dal gor tko mal za hec, ker je blo čist preveč placa in je bilo inžinirjem mal dolgčas.

nOrO je izjavil:

Zanimivo je tudi, da se GTX 580 3GB rabljene praktično ne dobi (še z novimi je problem), ko bi pa rekel, da jo bodo na veliko prodajali rabljeno po prihodu GTX 680. Tudi cene 3gb različise so še vedno nad 400€ (razen kake cenene Zotac in PoV).

GF110 NV že mesece ne proizvaja več, tako da se prodaja samo stara zaloga. In pa zakaj bi se take grafe prodajale rabljene? Folk je očitno še povsem zadovoljen z njimi.

Isotropic ::

ja, 680 je se danes cist dovolj dobra, itak ima 1/2 performans gtx580, kar je za polprofesionalno uporabo cist dost. ce rabis pa vec, imas pa itak verjetno ze cluster (alpa vsaj denar za teslo)

še tole:
http://www.theregister.co.uk/2012/05/16...

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Aha pol se NVidia z K10 mal heca, ker so dal gor dva GPU-ja, da lahko eno staro GTX 580 dohitijo (Tesla M2090 je pa itak bog in batina). ;((

Isotropic ::

wtf? govoril sem bolj za domace uporabnike, developerje in kaksne manjse pro zadeve. ti so ze sedaj itak za to uporabljali 580 (pomoje, sploh ce je bil vazen samo single-prec). ce pa rabis vec, pa pac kupis the real thing.

se tole iz gtc2012
http://www.theregister.co.uk/2012/05/15...

D3m ::

Saj imaš že danes GTX 670/680. Sta očitno dovolj dobra, da bodo karte tudi profijem prodajal, čeprav se bo D3m čez 10 sekund oglasil, da je to crap za computing.


Kje si ti mene našel za to. :D Sem slučajno napisal, da je "crap" v computing?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Senitel ::

Isotropic je izjavil:

wtf? govoril sem bolj za domace uporabnike, developerje in kaksne manjse pro zadeve. ti so ze sedaj itak za to uporabljali 580 (pomoje, sploh ce je bil vazen samo single-prec). ce pa rabis vec, pa pac kupis the real thing.

Ciljal sem na omembo, da ima GTX 680 1/2 performans od GTX 580. Kar ne drži glih, ker je v vseh pogledih hitrejša od 580 edino L2 cache je manjši kar lahko zagreni situacijo v določenih primerih.

D3m je izjavil:

Kje si ti mene našel za to. :D Sem slučajno napisal, da je "crap" v computing?

Nazadnje par strani nazaj.

Isotropic ::

dual precision je toliko se mi zdi:)
za single je pa res.
ceprav bo pa tale tesla k10 verjetno malo bolj poceni, ker je v bistvu samo rebrand + ram more or less (dynamic parallelisation in hyper-q ima verjetno tut navadna kartica, lahko se pa motim)

Zgodovina sprememb…

Ahiles ::

Učer GIGABYTE NV 670GTX OC, 2048MB kočno prišla pa sem mal stestiral8 ne velik ker je bol aktualn Diablo 3 AMT.

Najbol me je presenetil kako hladna je kartica. Prej sem mel 470 in se je segrela tja do 80(pri custom nastavitvah ventilatorja tako da pri okol 70 clezija ta že začne skor z 90% močjo pihat dugače pri def nastavitvah sem dosegu čez 90 stopinj)

Zdej pa pri 670 max temperatura ki sem jo dosegu v realnih igrah je 57 stopinj np v diablu3 je tam okol 44( ni preveč zahteven game na gfx področju)

Tko na oko pa po občutku pa se je FPS povečal za tam ene 100%(nisem lih velik testov delu še. Od bachmarkov sem edin Heaven DX11 probu pa tam je bliz 100% več fps 470 ene 20-25, 670 48 učer)

Tko da poleg FPS bosta sem najbol navdušen kako hladna je kartica nisem pričakoval tolk hladno zlasti po vseh testih ki so zgleda testiral temp sam na nerealnih burntestih.

In ja 680=670(samo da ma pač 670 okvarjen en SM/SMX cluster in ker ni prestal testov so ga deaktivirali in zapekli kot 670) GIGABYTE NV 670GTX kartica je narejena še na isto ploščo kot 680 med tem ko so drugi proizvajalci zapekli čipe ne krajšo ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

Senitel ::

Isotropic je izjavil:

dual precision je toliko se mi zdi:)

Se ti zdi narobe, ker je GeForce varianta GF100 (GTX 580) za double precision omejena na 1/8 od single precision. Torej imaš 64 double precision operacij na clock, kar je isto kot GK104 (edino frekvence so mal višje na GF100 zaradi hot clocka).

D3m ::

Kje si ti mene našel za to. Sem slučajno napisal, da je "crap" v computing?

Nazadnje par strani nazaj.


Švoh ali crap je razlika.

Ali lahko z novejšimi gonilniki zadevo popravijo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Isotropic ::

ne. beri anandtechov review gtx680 - 1/24 SP. single precision je sicer se vedno polne hitrosti se mi zdi.

Senitel ::

Naj mi najde nekdo en test compute test, kjer je problem double precision (in prosim preden se loti kdo podviga naj prebere, prejšnji post, da je GeForce GTX 580 v double presion samo ene 10% hitrejši od GTX 680). Hint: Dejansko je eden, ampak tam ni direkt problem double ampak integerji.

freesty ::

Ahiles je izjavil:

Učer GIGABYTE NV 670GTX OC, 2048MB kočno prišla pa sem mal stestiral8 ne velik ker je bol aktualn Diablo 3 AMT.

Najbol me je presenetil kako hladna je kartica. Prej sem mel 470 in se je segrela tja do 80(pri custom nastavitvah ventilatorja tako da pri okol 70 clezija ta že začne skor z 90% močjo pihat dugače pri def nastavitvah sem dosegu čez 90 stopinj)

Zdej pa pri 670 max temperatura ki sem jo dosegu v realnih igrah je 57 stopinj np v diablu3 je tam okol 44( ni preveč zahteven game na gfx področju)

Tko na oko pa po občutku pa se je FPS povečal za tam ene 100%(nisem lih velik testov delu še. Od bachmarkov sem edin Heaven DX11 probu pa tam je bliz 100% več fps 470 ene 20-25, 670 48 učer)

Tko da poleg FPS bosta sem najbol navdušen kako hladna je kartica nisem pričakoval tolk hladno zlasti po vseh testih ki so zgleda testiral temp sam na nerealnih burntestih.

In ja 680=670(samo da ma pač 670 okvarjen en SM/SMX cluster in ker ni prestal testov so ga deaktivirali in zapekli kot 670) GIGABYTE NV 670GTX kartica je narejena še na isto ploščo kot 680 med tem ko so drugi proizvajalci zapekli čipe ne krajšo ploščo.


Torej obstaja moznost unlockanja v 680?:)

Senitel ::

Ne, ker SMX pokvarjen. In tudi, če nebi bil, je varovalka prežgana z laserjem, tako da se ne vklopi.

TechBeats ::

Še malj bolj podrobno o hyper Q in Dynamic parallelism

 HyperQ

HyperQ



 Dynamic Parallelism

Dynamic Parallelism


http://www.nvidia.com/object/nvidia-kep...


Upam da bo tole v navadnih geforce GK110, ta hyperQ je zmaga.. No ubistvu je oboje zakon.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Dami ::

Če bo tole tud za doma enkrat, bo hudo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

RejZoR ::

Hyper-Q deluje kot neke vrste HyperThreading na CPU-jih. Proba bolje izkoristit obstoječ GPU.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Senitel ::

Niti ne hyperthreading. Multitasking. :) Fermi je lahko fural hkrati 16 različnih kernelov, ampak ti so moral pridit iz iste aplikacije. GK110 lahko dobi 32 taskov iz različnih aplikacij, ki tečejo na različnih CPU-jih v različnih threadih.

Isotropic ::

skoda da ne bosta ti tehnologiji na voljo v gtx karticah, za development in testing, tko moras pa na production hardware...

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

There ain't no such thing as a free lunch.

Dami ::

Dr_M je izjavil:

There ain't no such thing as a free lunch.

Pri 500€ vredni kartici (680) bi težko rekli da je free.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dr_M ::

Za ta denar dobis superiorno gaming graficno kartico.
Za kaj vec, je treba pa se mal vec dat.

mr1two ::

Eno je, če nekaj uporabljaš kot sredstvo za užitek in zabavo, drugo pa če lahko s to stvarjo služiš. Pr orodju je isto(lahko delaš in služiš s (h)obi program robo, sam boš naredu manj in prej se bo zadeva sfižila)- profesionalne stvari stanejo.

Isotropic ::

mr1two je izjavil:

Eno je, če nekaj uporabljaš kot sredstvo za užitek in zabavo, drugo pa če lahko s to stvarjo služiš. Pr orodju je isto(lahko delaš in služiš s (h)obi program robo, sam boš naredu manj in prej se bo zadeva sfižila)- profesionalne stvari stanejo.

ne, mislil sem, da bi imel isti feature-set na obicajni kartici, samo da bi bila pac pocasnejsa, kot je recimo gtx680 sedaj. tako ti nebi bilo treba kupiti tesle za dev masino, ampak samo za cluster.

Gigahertz ::

evo moja je dans prispela...



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gigahertz ()

fireX88 ::

kaj ti tudi nimaš za prt? :D
lepa!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Gigahertz ::

recesija:)

fireX88 ::

kaj si že kaj stestiral? kako pa to da nisi uzel kakšne refernčne z "boljšim" hladilnikom? maš rajši izpih iz kiše..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

Dr_M ::

Skoda, da nima tadolgega PCBja.
Kako se kej navija tale MSI?

Gigahertz ::

ma nism nč naviju, to sm pa uzel ker ma gigabyte 6 + 8 pin.

ma kdo kak dober link za 3dm pro edi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gigahertz ()

RejZoR ::

Ne vem zakaj imam neizmerno željo, da bi iz čistega firbca zapravil okoli 400 EUR za eno GTX 670 kartico pa čeprav nimam nobene potrebe in za HD6950 2GB, ki mi še vedno super služi. Čudno :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

it's magic:D

FlyingBee ::

RejZoR je izjavil:

Ne vem zakaj imam neizmerno željo, da bi iz čistega firbca zapravil okoli 400 EUR za eno GTX 670 kartico pa čeprav nimam nobene potrebe in za HD6950 2GB, ki mi še vedno super služi. Čudno :D


dobrodošel med nami
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

batista bomb ::

@Gigahertz. povej kakšne imaš temp. v idlu in loadu, ter če je ventilator zelo moteč v loadu?

Janac ::

RejZoR je izjavil:

Ne vem zakaj imam neizmerno željo, da bi iz čistega firbca zapravil okoli 400 EUR za eno GTX 670 kartico pa čeprav nimam nobene potrebe in za HD6950 2GB, ki mi še vedno super služi. Čudno :D


ce bos prodajal prosim ZS...

stock ::

Hja sej pol teh, ki si lahko privoščijo te kartice, sploh niso neki hardcore gamerji. Tudi jaz bi jo ful imel, pa mi že ta, ki jo mam ne nuca preveč. Medtem ko brat dosti igra pa mu je vseeno kaj ma, heh samo da laufa.

TechBeats ::

Isotropic je izjavil:

skoda da ne bosta ti tehnologiji na voljo v gtx karticah, za development in testing, tko moras pa na production hardware...


Kaj pa ti veš :P

itak da bojo. :)

Samo bo treba še malo počakat, vlada bo najprej v tesla obliki (geforce will follow), potem bi tudi kriplirali GF110, a si te ne zdi? Ok, ja so jo kriplerali, da ima manj rama sam to nima neke bistvene veze..
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Gigahertz ::

batista bomb je izjavil:

@Gigahertz. povej kakšne imaš temp. v idlu in loadu, ter če je ventilator zelo moteč v loadu?


ventilator usaj zame ni preveč moteč.

http://shrani.najdi.si/?1d/ia/3XWSVTd3/...

bf ultra

http://shrani.najdi.si/?18/Y6/hAMpzDa/1...

cpu poraba

http://shrani.najdi.si/?f/jN/334ltzjO/b...

batista ::

A je fan na 30% default ali si ga ti dodatno znižal v idle? Se da pod 30%?

freesty ::

Pomoje je default, sej ce ima kartica 34°C ne rabi vec potem pa s stopinjami tudi obrati narascajo.

Da se pa naredit funkcijo fan speed[%] po temperaturi[°C] pri vecini kartic. Minimum pa sem jaz imel najmajn 25% kakor se spounem.

Gigahertz ::

default je

RejZoR ::

Jezst si z MSI Afterburnerjem ali pa z urejanjem VGA BIOS-a vedno sam zrišem svojo krivuljo obratovanja ventilatorja.
Najbolj mi gre na živce, da je idle vedno nastavljen kretensko visoko celo na aftermarket coolerjih s sto heatpipi in površine parih kvadratnih metrov, pa se ventilatorji derejo kot čoravi. In enako load obrati. Imam HD6950 2GB TwinFrozr III, ki slovi kot eden najboljših tovarniških aftermarket coolerjev, pa se mi je v Deus Ex:HR med dialogi drla kot blesava pa jo imam na silent profilu (stikalo na kartici). Zdej imam nastavljeno, da deluje s samo 30% obrati praktično skozi celotni range delovanja, ker sem med testiranjem videl, da se temperatura neglede na obremenitev ustavi pri ~80°C. Od te temperature naprej pa obrati počasi naraščajo do 50% do 85°C, od te točke naprej pa gre strmo do 100%, kot failsafe če iz ne vem katerega razloga kartica začne presegat 85°C. Tko da imam sedaj absolutno neslišno kartico, ki se ne more pregrevat, 80-85°C pa je čist normalna obratovalna temperatura za zelo zahtevne špile (Battlefield 3, Crysis itd).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Constantine ::

Danes je še moja beštija prispela:







Zadeva je res noro narejena, na otip je kvaliteta res vrhunska.

LP

Dr_M ::

Pa pravjo, da se 690 ne da dobit :)
Ocitno kar po cestah lezijo, toliko jih je ze v Slo. :)) Upam, da se spotaknem ob kaksno...

54j0 ::

Dr_M je izjavil:

Pa pravjo, da se 690 ne da dobit :)
Ocitno kar po cestah lezijo, toliko jih je ze v Slo. :)) Upam, da se spotaknem ob kaksno...


V tem primeru jo daj na pol in deli z mano, prosim :D

D3m ::

Koliko je bil pa dobavni rok?
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
26 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274744 (3933) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424843 (20937) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514546 (11653) Isotropic

Več podobnih tem