» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
11 / 63
»»

Dr_M ::

Sorry sam da jokaš s HD5870 da ne dela času primerno, a misliš, da bi z GTX 280 delal kaj bistveno bolje?


Seveda, da GTX 280 nebi delala boljse, ker je dejansko za eno generacijo razlike.

Če ti pa kaj ni prav pa si vmes imel odlične HD6950/HD6970 pa bi jo kupil. Al pa zdej HD7970.


Stari, a ti mislis, da serjem denar? Pa CE bi ze moral menjati, bi raje za ta denar uzel GTX570, ali sedaj 680 ko pride. Samo ne za tako ceno.

Edini kateremu se še kamni smejijo (wtf?) si ti ker stresaš take neumne pa se zgoraj hvališ kolk dlje spremljaš sceno od mene. Očitno bolj slabo če pišeš take traparije.


Kaksne traparije ze? A to, da je 2 leti in pol stara top graficna dobra samo za igre kot so Serous Sam 1 in starejse?
GF 8800GT sem imel 3 leta in je delala mnogo bolje svoj cas.
Ampak lej, ne bom se spuscal na tvoj nivo, ker nisi vreden, tko da se raje ne trudi vec s svojimi bedastimi izpadi. S tvojim kretenizomom sem zakljucil.

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Mja, štejemo 1, 2, 3, 4, 5, 7. Kam je šla pa šestka?


Aha, a sta SB in IB tudi razlicni generaciji?

Jap. Eni so i3/5/-2xxx, drugi pa i3/5/7-3xxx. Eni so Tock, eni so Tick.

Dr_M ::

Samo to niso razlicne generacije. Nova generacija je nova arhitektura. Torej TOCK, TICK je samo refresh. Pomanjsana verzija obstojece generacije.


PrimozR je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se pravi si NVIDIA fanboy pol?


Pri treh racunalnikih z AMD procesorji in Ati/AMD graficnimi sm nvidia fanboy?

Jap. Vsaj glede na to kaj pišeš.


Aha, se pravi, ce hocem ovrzt razne bedarije ati fanboyev, sem ze nvidia fanbboy? Ja ta je pa prov bosa.

RejZoR ::

69charger je izjavil:

Probleme sem imel z Radeon 9200 nisem mogel GTASA špilat,imel sem poden preformance in zelene artefakte z 4770 v MW2... Potem sem pa kupil rabljeno Nvidio 9600gt pa je peljala vse skupaj scat pa sem imel mir.


Še dobr, da nisi probal poganjat GTA SA na S3 Virge 4MB in se nato pritoževat kako bolje in brez težav deluje na GTX 580... se sploh zavedaš kolikšna časovna razlika je med Radeonom 9200 in GF 9600GT ? 6 let razlike (kar je v grafičnem svetu celo tisočletje). Logično da bo na relativno novi 9600GT delal lepše in brez težav kot pa na grafi za katero so driver podporo že ukinili na minimum (essential bugfixi).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RC14 ::

fanboyi iščejo takšne in drugačne razloge,napake... da lahko kritizirajo njihov nasprotni tabor.
Eni pljuvajo zaradi driverjev, kk so slabi, drugi spet kk jim je crknila grafa ki so jo imeli iz nasprotnega tabora, in še in še se najde. Prav slepite sami sebe nekateri, ki tako močno zagovarjate eno in edino firmo, ki jo pač zagovarjate. Smešno oz ravno obratno, to je žalostno.:|

Ne vem no, prav ne vidim razloga, da bi zagovarjal en tabor, kaj imam od tega, sj mi nič ne dajo zastonj?
Kupim pač tisto grafo, katera je tisti trenutek, ko kupujem boljša.

Mah, gremo nazaj na temo.

Komaj čakam, da izdajo te keplerje, da se udarita rdeči in zeleni in da bomo mi kupci meli vsaj malo koristi od tega,to pa je rahlo znižanje cen. Radeoni se znajo potem, če bodo keplerji hitrejši rahlo poceniti.

Ogrevam se za kakšno 7870, ob predpostavki, da ji pade cena, ker je 400 eur absolutno preveč, ali pa njej konkurenčno kartico iz zelenega taborja, katera bo to, bomo vidli, verjetno kakšna 660ti.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Samo to niso razlicne generacije. Nova generacija je nova arhitektura. Torej TOCK, TICK je samo refresh. Pomanjsana verzija obstojece generacije.


PrimozR je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se pravi si NVIDIA fanboy pol?


Pri treh racunalnikih z AMD procesorji in Ati/AMD graficnimi sm nvidia fanboy?

Jap. Vsaj glede na to kaj pišeš.


Aha, se pravi, ce hocem ovrzt razne bedarije ati fanboyev, sem ze nvidia fanbboy? Ja ta je pa prov bosa.

AMD je Radeone HD 6000 označil kot novo serijo. Zaslužno ali ne. Intel pa prav tako. Če se gremo pa generacije glede na arhitekturo pa lahko debunkamo še cel kup drugih mitov novih generacij. Tudi pri ljubi nVidii.

FlyingBee ::

ja, dobro je, še malo pa bo išla in bomo videli kako se obnese v testih, žal pa že zdaj vidimo ceno in to je porazno, glede na to, da bi bila fer cena okoli 300 EUR kot direktni tekmec 7870-ki in gk110 potem za 600 eur če že hočejo ... škoda, kje so časi, ko je bila 570 in 6970 malo na 300 eur, 560 in 6870 pa okoli 200 eur - vse to so zelo lepa p/p razmerja
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

69charger ::

Rejzor: To je bilo takoj ko je GTASA prišel ven,zahteve za špil so bile 64mb grafa,jaz sem pa kupil top of the line Radeon 9250 128mb ki nato tega špila ni mogel poganjati zaradi bednih gonilnikov,sem moral uporabljati stare ki so mi pa zbili preformance. Radeon žal zame ne obstaja več.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

mr1two ::

Ti si beden.

Mislm primerjat nekej kr je blo aktualno 7 let nazaj.. ni lih na nivijou tega, kar se odvija danes.
Če in ko bo nvidia dala ven to kar naj bi bil prvtono 680, pol bo druga pesem, sam če so sedaj poimenovali magar bottom end za 680, pol dost bedno od njih, da so se "prilagodili trgu" in ponudilu 4% "boljši performance" kot 7970.

Dvojna merila so če nekdo reče: 7970 je dost beden da vpraša 500E za grafo, 680 pa je vsee ok, če vpraša še 10% več...
Sam mal se vprašajte, kolk dobrga res nardite, ko podpirate odločitve ene ali druge strani teh precenjenih komponent

Ne me narobe zastopit. Oboji so "vredni" denarja, sam ne tolko. Ta performanse, kar jih je 580 od nvidie dal ven več kot leto nazaj, je zdaj vreden max 300 eur. Več NE

fireX88 ::

mr1two je izjavil:

Ti si beden.

Mislm primerjat nekej kr je blo aktualno 7 let nazaj.. ni lih na nivijou tega, kar se odvija danes.
Če in ko bo nvidia dala ven to kar naj bi bil prvtono 680, pol bo druga pesem, sam če so sedaj poimenovali magar bottom end za 680, pol dost bedno od njih, da so se "prilagodili trgu" in ponudilu 4% "boljši performance" kot 7970.

Dvojna merila so če nekdo reče: 7970 je dost beden da vpraša 500E za grafo, 680 pa je vsee ok, če vpraša še 10% več...
Sam mal se vprašajte, kolk dobrga res nardite, ko podpirate odločitve ene ali druge strani teh precenjenih komponent

Ne me narobe zastopit. Oboji so "vredni" denarja, sam ne tolko. Ta performanse, kar jih je 580 od nvidie dal ven več kot leto nazaj, je zdaj vreden max 300 eur. Več NE


se popolnoma strinjam s teboj! sicer pa kaj niso bile neke napovedi da bo padla cena nvidijevim grafam?? 570 naj bi bil med 200 in 300, 580 pa nad 300...sicer če mene vprašaš je res prepozno, lahko bi veliko več jih prodali!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

arjan_t ::

znižanje samo da se zaloge razproda imo, ne da bi kaj več prodali

Jst ::

Oh ja, kje so časi, ko sem dal za top end grafično 130.000 SIT. Wait, prištejemo inflacijo in 500EUR za top grafično je ceneje, kot 130.000 SIT leta nazaj.


---

Anyway. Jaz imam 5850 (navito na 950/1250 - kar je veliko) in 1680x1050. Kupil sem 50 namesto 5870 ravno zaradi resolucije. In sem bil takoj, ko sem grafično začel uporabljati v igrah, razočaran. AVG FPS je bil sicer super, ampak MIN FPS je mene motil. (Oziroma AVG MIN FPS - povprečje MIN FPSjev, na roke zračunano (lažem, sem si sprogramiral en programček, ki sprejme fajl od FRAPS z FPSji)) Kaj če mi 70FPS, če pa rad pada na recimo 45FPS. Ne vem, ali to moti samo mene, ampak zame se mora igra igrati smooth.

Tako da me je 5850 zelo razočaral. 7970 pa po arhitekturi ne bi smel imeti tolikšnih FPS drop-ov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

69charger je izjavil:

Rejzor: To je bilo takoj ko je GTASA prišel ven,zahteve za špil so bile 64mb grafa,jaz sem pa kupil top of the line Radeon 9250 128mb ki nato tega špila ni mogel poganjati zaradi bednih gonilnikov,sem moral uporabljati stare ki so mi pa zbili preformance. Radeon žal zame ne obstaja več.


Še en, ki bi kupil GeForce 4 MX in nato jokal, da mu ne delajo Pixel Shader 1.x efekti... lahko bi že vedel, da samo spomin pomeni en drek, če je grafični čip zanič... To da tlačijo enormne količine VRAM-a na cheapo grafe je pa že stalnica. In če je zate bil Radeon 9250 takrat top of the line pol pa boh pomagej. R9250 je bil low end član serije 9000, ki niti ni bil DX9 ampak samo DX8.1. Če si takrat hotel imet top of the line si kupil Radeona 9500 in ga softmodal v R9700 ali pa si kupil R9700 Pro. Kdor ni imel tolk dnarja si je kupil Radeona 9600 Pro/XT, ki je bil relativno poceni, imel je podporo za DX9 in bil krepko hitrejši od katerekoli R9250. Verjemi da vem, ker sem jo imel...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

69charger ::

Ne gre se za samo kartico -.- pismo a noben ne zna brati. Kupil sem najboljšo 9250 da bi lahko igral igre(vem da ni gaming grafična kartica,kje pa si jo že videl za 24 000 SIT) in sem dobil napol polomljene gonilnike ki niso delovali zato sem šel lepo nazaj na MX4 64mb.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

RejZoR ::

Kot bi rekel, kupil sem najboljšega fičota in sem bil razočaran nad opremo in hitrostjo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

filip007 ::

Inno3D Geforce 4 MX, to je bila grafična...:D
Da štorijo o nadgradnji sploh ne omenjam, Radeon 8500 mi je pokvaril CRT so rekli takrat na servisu in da ne znajo popravit, Geforce FX 5600 "neuporabna" in končni zmagovalec je bil Radeon 9600 PRO (Sapphire Atlantis).

Vse je odvisno od želja in potreb, malo se je traba pa znajti po svoje kaj dela in kaj ne.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Xserces ::

69charger je izjavil:

Ne gre se za samo kartico -.- pismo a noben ne zna brati. Kupil sem najboljšo 9250 da bi lahko igral igre(vem da ni gaming grafična kartica,kje pa si jo že videl za 24 000 SIT) in sem dobil napol polomljene gonilnike ki niso delovali zato sem šel lepo nazaj na MX4 64mb.


jst z mojim dvema grafama ATI 9600PRO in 9800SE nisem nikoli imel problemov kar se tice driverjev :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

FlyingBee ::

na to je treba gledati bolj podrobno, recimo da je pri ati driverjih prišlo do več problemov pri novo izdanih grafičnih ali pa driverjih, ki niso bilo dovolj izpopolnjeni, nato pa so jih dodelali ... nvidia pa je imela manj takih izpadov in še posebej na začetku geforce/radeonov okoli leta 2000
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

RC14 ::

Js tud ne zastopim, ko tuki nekateri tk jamrate okol teh gonilnikov.
Imam 4870, pa neke stare driverje, pa mi vse igre do sedaj delujejo brez problema, edino nekaj novejših naslovov pač ne morem igrati, to pa zato, ker pač je grafa preslaba. Gonilniki mi nikoli niso delali problemov,ne na radeonih in niti na geforcih, tk da res ne vem, kaj eni delate z temi gonilniki. Pa sem imel že kar nekaj grafik v svojem kompu.
Spet en razlog, ko iščete neko napako,ki je sloh ni, sam da lahko potem blatite, kk je nvidia zakon. Spet drugi bodo našli nek beden razlog, kako je nvidia u kur..

9250 pa je res bla podna od podna, tk da ce si hotu s to grafo igrat, pol raje zadrži zase takšne bedne izjave, da so razni driverji in podobno bli krivi,da nisi mogu igrat.
In tako, kot je zgoraj napisal RejZoR, na te slabotne kartice dajajo velike količine rama zato,da takšni nevedneži potem nasedajo tem foram in lepim visokm številkam, potem pa so doma razočarani, kk jim igra ne deluje.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

PrimozR ::

Jst je izjavil:

Oh ja, kje so časi, ko sem dal za top end grafično 130.000 SIT. Wait, prištejemo inflacijo in 500EUR za top grafično je ceneje, kot 130.000 SIT leta nazaj.


---

Anyway. Jaz imam 5850 (navito na 950/1250 - kar je veliko) in 1680x1050. Kupil sem 50 namesto 5870 ravno zaradi resolucije. In sem bil takoj, ko sem grafično začel uporabljati v igrah, razočaran. AVG FPS je bil sicer super, ampak MIN FPS je mene motil. (Oziroma AVG MIN FPS - povprečje MIN FPSjev, na roke zračunano (lažem, sem si sprogramiral en programček, ki sprejme fajl od FRAPS z FPSji)) Kaj če mi 70FPS, če pa rad pada na recimo 45FPS. Ne vem, ali to moti samo mene, ampak zame se mora igra igrati smooth.

Tako da me je 5850 zelo razočaral. 7970 pa po arhitekturi ne bi smel imeti tolikšnih FPS drop-ov.

Pa saj min FPS so bili redno problem na seriji 5000 in mislim da tudi na 6000, a je to manjši problem na 7000.

Jst ::

Jaz sem pa tako z ATIjevimi, kot Nvidijinimi driverji težave. Frak! Še z 3DFX driverji sem imel težave. Čisto odvisno od driverja. Eni so delovali super, drugi pač ne. So what? Shit happens.

Pa veste, da je eno tretjino - ?/? - blue screenov na Visti povzročil driver od Nvidije?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

PIPI, ja si znam predstavljati problem zaradi arhitekture.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Senitel, je kaj znanega okoli izboljšav filtriranja textur? So kaj spreminjali anisotropic filter? Zmanjšal shimmering? Tud zanima me kako to, da nihče ne ponuja aniso filtra višjega od 16x faktorja? Npr 32x al pa celo 64x? Al samo zato ker bi performance preveč padel, razlike glede na 16x pa ne bi bilo vidne?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Xserces ::

FlyingBee je izjavil:

na to je treba gledati bolj podrobno, recimo da je pri ati driverjih prišlo do več problemov pri novo izdanih grafičnih ali pa driverjih, ki niso bilo dovolj izpopolnjeni, nato pa so jih dodelali ... nvidia pa je imela manj takih izpadov in še posebej na začetku geforce/radeonov okoli leta 2000


da ne zacnemo o NV problemu kjer je skurilo grafo... tist ventilator pa to ... okrog izpadov da
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

eDDi ::

da ati dela napol driverje, res ni nobena skrivnost :) pri tistih igrah, kjer imajo popedenano, tanove grafe res sekajo. Sicer mi je to še vseeno, najbolj moteče je tist napis da je Ati Driver šteknil.. in to na namizju. Govorim o 7970.

todman74 ::

eDDi je izjavil:

Sicer mi je to še vseeno, najbolj moteče je tist napis da je Ati Driver šteknil.. in to na namizju


Imam nVidio 9800 GT....se dogaja isto sranje.

BALAST ::

Uff Eddi si je spremenil podpis, temu se reče aktivno sodelovanje na S-T. 8-)

Samo da pa driver štekne na namizju z 2D clockom je pa res smešno. Meni se zdi kot da imaš defektno kartico.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

fireX88 ::

res nevem, ali imam srečo, vendar se ne spomenm da bi mi kdaj driver šteknil v namizju....
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

RC14 ::

eDDi:

Imaš majhno napako v podnapisu, tk da le popravi:D

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

eDDi ::

gtx580/590 sta delali brez problema... sicer daleč od tega, da bi zarad tega šel grafiko menjat.. bomo menjali ko/če bo boljša na voljo :)

RejZoR ::

Dej ne posplošuj no... Napiši v Google "gtx 580 problem" in bodi šokiran... nič manj in nič več problemov nima kot AMD.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

Edina kartica, ki mi je kdaj koli crknila (malenkost izven garancije) je bila Zotac 9800GTX AMP. Naslednja kartiac če bo cena vredu bo verjetno spet ATI (AMD).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Senitel ::

RejZoR je izjavil:

Senitel, je kaj znanega okoli izboljšav filtriranja textur? So kaj spreminjali anisotropic filter? Zmanjšal shimmering? Tud zanima me kako to, da nihče ne ponuja aniso filtra višjega od 16x faktorja? Npr 32x al pa celo 64x? Al samo zato ker bi performance preveč padel, razlike glede na 16x pa ne bi bilo vidne?

Nima kakšnega hudega smisla it čez 16x. Kot prvo je itak to danes samo še maksimum (večina). Kot drugo pa že za 16x delaš do 16 tapov, torej se mora med enim pixlom in njegovim sosedom na zaslonu zamenjat 32 texlov, da boš imel problem. In ta problem je bolje reševat z trilinear + aniso kot pa samo anisotropnim filtriranjem.
Sta pa od NV in od AMD implementaciji že zlo dobri (stvar okusa katera je boljša). Dvomim, da bo Kepler tukaj kaj spreminjal.

Rias Gremory ::

Je kje kakšen dober članek (teleban edition) o teh filtriranjih? :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Senitel ::

Odvisno kolk v detajle te zanima. >:D
Ena taka kar fajn serija je tole. Čeprav kar v detajle, ni čist teleban edition.

Rias Gremory ::

Si bom prebral ko bo čas, ker si bom kakšne besede moral prevesti. Hvala za link. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

TechBeats ::

Tole ne zgleda kul, če ima navadna kartica probleme s stuttering, kaj bo šele kle s tem dyanimc clocking lol ;((
 .

.



 dinamična frekvenca

dinamična frekvenca




http://www.geeks3d.com/20120318/nvidia-...
AciD TriP

FlyingBee ::

tole me pa že kar malo jezi, oba proizvajalca sta naredila tako, da so zdaj cene spet tako visoke ... kaj dela 7970 nad 500 EUR in 680, ki sploh ni top čip, tudi nad 500 EUR :-(

več kot 300 EUR je greh dajati za grafe, razen če hočeš nad 1920x1200 špilat
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

filip007 ::

"Dupol" kartel.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BALAST ::

Stojan pozabljaš da sta samo še dva oligarha na trgu grafičnih kartic. In to nakazuje samo dvoje: počasen razvoj in visoko ceno ob splavitvi.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

FlyingBee ::

BALAST je izjavil:

Stojan pozabljaš da sta samo še dva oligarha na trgu grafičnih kartic. In to nakazuje samo dvoje: počasen razvoj in visoko ceno ob splavitvi.


ja koliko pa jih je bilo v času 5870 in 6970? čisto drugačne cene top grafičnih
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Rippy ::

Saj so samo "3" grafične na trgu in vse so zmoglivejše od prejšne generacije. Tako, da niti 7950 ni zamenjava za 6950 pa bi "morala" biti v "preformance" segmentu in ne na vrhu.

Trenutna situacija je pač takšna, da se je oblikoval "novi" vrhunski razred in ta bo zdržal dokler ne bodo vsi segmenti zapolnjeni. Šele takrat lahko govorimo o zamenjavah.

mihco ::

FlyingBee je izjavil:

tole me pa že kar malo jezi, oba proizvajalca sta naredila tako, da so zdaj cene spet tako visoke ... kaj dela 7970 nad 500 EUR in 680, ki sploh ni top čip, tudi nad 500 EUR :-(

več kot 300 EUR je greh dajati za grafe, razen če hočeš nad 1920x1200 špilat

7970 je se vedno TOP of the shit kartica, cene se zacnejo pri 440+postnina in pridno padajo iz meseca v mesec, medtem ko cena za gtx680(btw. je top cip...vsaj dokler ne izide kaj boljsega) sploh se ni znana. Od kod toliko stokanja? Bi kupil 7970 ce bi bila 350-400EUR? NE! So where is the problem?

FlyingBee ::

V čem je problem? kakšno vprašanje pa je to?

imam še jaz eno neumno - a si vesel, ker so tako umetno dvignili cene?

škoda, da je tako, nvidia je pa tud pra**ca, da dajo gk104 za to ceno
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mihco ::

Ne nisem vesel....me pa tudi ne boli! Svojega denarja ne bom pri takih cenah dal nikomur in isto bi morali narediti tudi ostali pa bi cene hitro pricele padati. Sicer pa tudi nisem vesel da moram dati za bencin 1,5EUR/l, pa 2EUR za kilo hruha itd... Nisem pa presenecen, da je nvidia postavila ceno tako visoko, saj so vedno znali izmolzti maksimum iz potrosnikov. Takega fiaska kot si ga je AMD privoscil z 5850 si pri nvidi ne bodo nikoli!

s51as ::

Cene so take kot so jih postavili. Čip je pač čip, al je ful zmogljiv al pa ne cena izdelave je ista. Razvit so tudi morali "oba" (menda je vse en in isti čip sam da majo slabši nekaj stvari izklopljenih), pa oba je treba v paket zavit pa trgovca plačat da jih proda. Razlika v ceni je utemeljena samo z željo kupca po boljšem.
In so pač ocenili, da jih bodo prodali dovol če dajo ceno kakršno so dali.
Cena same kartice je tolk majhna, da sploh ni čudno da so škatle zmeri bolj bogate, da saj zgleda kot da si kupil nekaj za 500 EUR.

Podobno je pri avtomobilih, če je dolg 6 metrov al pa 3 metre še zmeri mora imet popolnoma vse dele ki naredijo avto, avto. Pa vseeno je en avto 20kEUR drug pa 200kEUR pa bodte brez skrbi da razlika ni v ročno futranih kravah s katerih so naredil oblekico za volanski obroč.
It's just me myself and I

TechBeats ::

btw poglejte tale porazni rezultat, res da je samo i3 2100 ampak se kosa z q9650, oba pri privzeti frekvenci
http://www.anandtech.com/bench/Product/...


 heaven 3.0

heaven 3.0



source:
http://www.overclock.net/t/1231113/giga...


Vs moj rezultat 570gtx @ 900mhz/2250mhz, ok pri meni je 130k pixlov manj ker imam samo 1280x1024 monitor
 windowed 1286x1024, tessellacija extreme , 4xaa

windowed 1286x1024, tessellacija extreme , 4xaa



moj cpu je pa q9450@ 3.56ghz

Baje je njegova pri 706mhz ali pa celo z turbo clock, za to nisem siguren..

Nevem no zgleda zelo bogo, če je res. Sploh pa če hočjo zanjo 500$ +

Me prav zanima kako bo v četertek oz petek, ko bojo prišli official reviewi..


aja 680gtx uporablja 300.65 driver
 driver info

driver info

AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

mihco ::

s51as je izjavil:

Razlika v ceni je utemeljena samo z željo kupca po boljšem.
In so pač ocenili, da jih bodo prodali dovol če dajo ceno kakršno so dali.

exactly

RejZoR ::

Če se cene ne bojo spremenile pač ne bom kupil nobene. Lose lose za oba kempa. Fail. To je pa tko če si preveč požrešen. Sploh ker kartice niti slučajno niso nič spektakularnega napram prejšnji generaciji. Ponujajo izboljšave ampak 500+ EUR pa nobena ni vredna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BALAST ::

Raje kupim znižano gtx580 za 330€ kot pa gtx680 za 550€ (avstrijske cene)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."
««
11 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274713 (3902) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424641 (20735) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514454 (11561) Isotropic

Več podobnih tem